İçeriğe git

Resim
- - - - -

Lore: Oyun (Hikayeyi ne kadar iyi biliyorsunuz?)

• Please log in to reply
Bu konuya 43 yanıt gönderildi

#21 Powah

Powah

Moderatör

• Moderators
  • 612 İleti

Yazma tarihi: 23 Eylül 2012 - 07:03 ÖS

İpucu: İnsanların en büyük büyücüsü olarak bilinen şahıs da bu hatların birleşim noktasından alır asıl gücünü.
  • 0

Powah - Stream -  Off

Bir sonraki yayın için isteklerinizi Bu başlığa yazabilirsiniz.

#22 SoulSlay

SoulSlay

Scout

• Members
  • 246 İleti

Yazma tarihi: 23 Eylül 2012 - 07:29 ÖS

Twisting nether? :D

Tutmadı malesef. :) Bir ipucu daha verelim. Bu hatların birleştiği yerde, uzay zaman bükülür, ve garip garip hadiseler meydana gelebilir.
Bu hatların birleştiği yer wow dünyasında bir raiddir aynı zamanda.

Farklı farklı postlar atmayayım dedim.

Garip olayların yaşandığı yer Karazhan ve uzay/zaman bükülmesinden kaynaklanan hayalimsi görüntüler ortaya çıkıyor.
Black Temple yada Tempest Keep'te olabilir derdim ama Azeroth'ta değil onlar. Çok kararsız kaldım ve merak ediyorum. :))

Konu SoulSlay tarafından 23 Eylül 2012 - 07:54 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0
Darth Kanwulf
Odium
Trayus Academy

Hepsi yaralar, sonuncusu öldürür..

#23 Powah

Powah

Moderatör

• Moderators
  • 612 İleti

Yazma tarihi: 24 Eylül 2012 - 10:08 ÖÖ

Tutmadı malesef. :) Bir ipucu daha verelim. Bu hatların birleştiği yerde, uzay zaman bükülür, ve garip garip hadiseler meydana gelebilir.
Bu hatların birleştiği yer wow dünyasında bir raiddir aynı zamanda.

Cevap: Karazhan arkadaşlar. :) bahsettiğimiz şahıs da medihv idi, tüm ley linelar, bu bölgeyi işaret eder, çok yoğun bir enerji akışı olduğu için karazahanda garip garip olaylar yaşanır. (Hatta kulenin bir de ters dönmüş simetrik hali vardır alt kısmında)

Yeni soruyu soralım.

Deathwing dragon soul'u burning legion üzerinde kullandığı sırada, bir çok mavi ejderhayı da beraberinde öldürmüştü. Ancak bu ejderlerden bir tanesi feci şekilde yaralanmış ve northrend'e kadar sürüklenmişti. Ardından ejderlerin ölmek için gittiği dragonblight'a ilerlemeye çalışmıştı.

Tüm kalan gücünü toparlayıp , baş cariyesi olduğu Malygos'a yardım etmesi için seslenmeye çalışmıştı, karşılığını alamamıştı. Dragonblight'a ulaşamadığı için ruhu huzur bulmayacak olan bu ejderha, hayatının son anlarında burning legion'a, neltharion'a hatta malygosa bir nefret beslemeye başladı. Bu nefret ile son nefesini veren ejder, intikam yemini ederek mefta oldu. Çook çok sonraları Malygostan olmasa da bizlerden aldı intikamını. :)

Kimdi bu ejderha? (Şu anki konumu ile ilgili bilgi verirsem direk cevabı vermiş gibi olacağım. o yüzden bu kadar bilgi yeter şimdilik. :))

edit: düzenlemeni yeni gördüm. Karazhan tahminin doğruydu, ama geç gördüm. Neyse bi dahaki sefere artık. :)

Konu Powah tarafından 24 Eylül 2012 - 10:15 ÖÖ tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

Powah - Stream -  Off

#24 elrohir35

elrohir35

Centurion

• Members
  • 1.423 İleti
  • Locationİzmir

Yazma tarihi: 25 Eylül 2012 - 09:34 ÖÖ

kocaman çılgınlarsınız bişey diyemiyorum. :ph34r: :ph34r:
  • 0

#25 SoulSlay

SoulSlay

Scout

• Members
  • 246 İleti

Yazma tarihi: 25 Eylül 2012 - 09:49 ÖÖ

kocaman çılgınlarsınız bişey diyemiyorum. :ph34r: :ph34r:

Seviyoruz hikayeyi yahu.:)

Sindragosa olmalı.
Kael'thas ve bir çok High elfin, Alliance'ten kopma sebebi nedir?
  • 0
Darth Kanwulf
Odium
Trayus Academy

Hepsi yaralar, sonuncusu öldürür..

#26 H.L.L

H.L.L

Genel Yönetici

• Executives
  • 2.084 İleti
  • LocationAlmaty / KZ

Yazma tarihi: 25 Eylül 2012 - 10:04 ÖÖ

Garithos tarafından Alliance'dan atılmışlardır. Nedeni ise yalnız bırakıldıkları bir görevde Kael'in Nagalardan yardım almasıdır. Daha sonra Lady Vashj yardımıyla outland'de Illidan'a katılan blood elfler tüm alliance tarafından hain olarak görülmüştür ancak Garithos'un yaptıklarını asla öğrenmemişlerdir.

PS:isin ehli devam edebilir sorulara :)

In the end, death claims us all

but HORDE will live on

Vol'jin is dead.

Who among you will help me avenge him?

Sylvanas Windrunner

#27 cenkiss

cenkiss

Lieutenant General

• Members
  • 1.907 İleti

Yazma tarihi: 25 Eylül 2012 - 03:30 ÖS

High elfler alliance'dan 2.savaş sonrası kendi istekleri ile hatta biraz bencilce ayrılmışlardır.Ormanları yandığı için insanları suçlamışlar ama insanların onlar için yaptığı büyük fedakarlıklara sırt çevirmişlerdir.

Quelthalas yanınca güneye yardım aramaya kaçan elfler garithosla karşılaşmışlar.Garithos lordaeroun yanmasından elfleri sorumlu tutmaktadır ayrıca ırkçıdır.Emirlerine uymayıp düşmanla işbirliği yapan elfleri zindana kapatmıştır.Kaelthas da vash ve nagalar yardımıyla Outland'e kaçınca illidan'ın hizmetine giriyorlar.

Tauren iç savaşında Baine'e kim,nasıl yardım etmiştir?
  • 0

#28 jubilantt

jubilantt

Scout

• Members
  • 1 İleti

Yazma tarihi: 30 Eylül 2012 - 07:18 ÖS

thrall mi yardim etmişti? rexxari göndererek? w3'e göre cvpladim büyük ihtimal yanliş :D
  • 0

#29 cenkiss

cenkiss

Lieutenant General

• Members
  • 1.907 İleti

Yazma tarihi: 30 Eylül 2012 - 09:07 ÖS

Yanlış cevap.Bir ipucu.Yardım edenler horde içinden değil.
  • 0

#30 Guilliotine

Guilliotine

Scout

• Members
  • Pip*Pip*
  • 21 İleti

Yazma tarihi: 30 Temmuz 2013 - 10:56 ÖÖ

Jaina ve Anduin Wrynn yardım etmişlerdir. Anduin Wrynn, Baine'e Fearbreaker'ı vermiştir, (Bronzebeard klanında nesilden nesile aktarılan ünlü bir çekiçtir - Magni Bronzebeard bu çekici prens Anduin Wrynn'e vermiştir, Anduin ise savaşta yardımcı olması için Baine'e, daha sonra ise Baine bu çekici kullanabilecek kadar değerli bir savaşçı olmadığını düşündüğünden çekici Jaina'ya geri vermiştir.) Jaina ise savaşta yardımcı olması için para yardımında bulunmuştur.

"Baine went to Jaina Proudmoore of Theramore for aid. In so doing, the de facto prince of the shu'halo met Anduin Wrynn, son of Varian, and in so doing, started at first a wary detente that became a kind of friendship sparked by their mutual understanding of the burden of living up to a father of great presence and reputation. Anduin went so far as to give Baine the mace Fearbreaker, formerly held by Magni Bronzebeard, and Jaina pledged money that Baine used wisely."

Alıntı: http://wow.joystiq.c...-bloodhoof-tau/
http://www.wowpedia.org/Fearbreaker

(Ekstradan şunları da koyayım - Baine'in Fearbrakerlı çizimleri: http://www.wowpedia....ersBeforeUs.jpg
http://www.wowpedia....e_Bloodhoof.jpg ^_^ )
  • 0

#31 Powah

Powah

Moderatör

• Moderators
  • 612 İleti

Yazma tarihi: 31 Temmuz 2013 - 08:31 ÖÖ

Yeni soruyu sorabilirsiniz. :)
  • 0

Powah - Stream -  Off

#32 Guilliotine

Guilliotine

Scout

• Members
  • Pip*Pip*
  • 21 İleti

Yazma tarihi: 31 Temmuz 2013 - 09:03 ÖÖ

Ben yeni soruyu size devredeyim, başlığı da hortlatmış gibi olmuşum ama :)
  • 0

#33 Powah

Powah

Moderatör

• Moderators
  • 612 İleti

Yazma tarihi: 31 Temmuz 2013 - 09:29 ÖÖ

Başlık cinayete kurban gitmişti aslında, iyi oldu. :) Ama cevabı bilen soruyu soruyor. :)
  • 0

Powah - Stream -  Off

#34 Guilliotine

Guilliotine

Scout

• Members
  • Pip*Pip*
  • 21 İleti

Yazma tarihi: 31 Temmuz 2013 - 05:00 ÖS

Lich King ilk başta kimin altında hizmet vermiştir?
  • 0

#35 Guilliotine

Guilliotine

Scout

• Members
  • Pip*Pip*
  • 21 İleti

Yazma tarihi: 02 Ağustos 2013 - 09:43 ÖS

İpucu: Arkadaşlar iki (hatta WotLK ile beraber üç :) ) Lich King olduğunu unutmayalım
  • 0

#36 eseruyar

eseruyar

Warlord

• Super Moderator
  • 4.570 İleti
  • LocationBurda

Yazma tarihi: 02 Ağustos 2013 - 11:01 ÖS

Kil'jaeden miydi biyerde okumuştum. Hatta Lich kingi o yaratıyordu Nerzhul dan

Konu eseruyar tarafından 02 Ağustos 2013 - 11:13 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

Bıraktım yokum

#37 eseruyar

eseruyar

Warlord

• Super Moderator
  • 4.570 İleti
  • LocationBurda

Yazma tarihi: 02 Ağustos 2013 - 11:09 ÖS

Bildiğim ilk 3 lich king
1-Nerzhul
2-Kel'thuzad
3-Arthas

Konu eseruyar tarafından 02 Ağustos 2013 - 11:10 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

Bıraktım yokum

#38 Powah

Powah

Moderatör

• Moderators
  • 612 İleti

Yazma tarihi: 03 Ağustos 2013 - 09:41 ÖÖ

Nerzhul, Arthas, Bolvar. :)
Kelthuzad farklı ünvanlarla anılıyor, Archlich, Lich lord of plaguelands, lord of naxxramas.

Sormamışın soruyu eser. Aslında soruyu da tam bilememişin, en başta diye sormuş arkadaş, en başta babasına hizmet ediyordu bu eleman. :P Ama muhtemelen soruyu soran arkadaş senin cevabını istiyordu.

Konu Powah tarafından 03 Ağustos 2013 - 09:42 ÖÖ tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

Powah - Stream -  Off

#39 eseruyar

eseruyar

Warlord

• Super Moderator
  • 4.570 İleti
  • LocationBurda

Yazma tarihi: 03 Ağustos 2013 - 09:51 ÖÖ

Aklıma gelmedi soru:D Düşünüyordum sonra unutmuşum. Sorcam ama aklıma soru gelmiyor:D

Konu eseruyar tarafından 03 Ağustos 2013 - 09:52 ÖÖ tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

Bıraktım yokum

#40 eseruyar

eseruyar

Warlord

• Super Moderator
  • 4.570 İleti
  • LocationBurda

Yazma tarihi: 03 Ağustos 2013 - 10:13 ÖS

H. Elf sürgününde Druidleri büyü kullanmamakla suçlayıp sürgüne gönderilen Highborne üyesi kimdir ?
  • 0

Bıraktım yokum

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı