İçeriğe git

Resim

Factionlardan Reputation ile nasıl item alacağız?

• Please log in to reply
Bu konuya 26 yanıt gönderildi

#1 Silvernight

Silvernight

Moderatör

• Moderators
  • 674 İleti

Yazma tarihi: 04 Ekim 2012 - 09:41 ÖÖ

Şimdi edindiğim tecrübelere göre bunun cevabını açıklamaya çalışacağım. Malum sürekli bununla ilgili konu açılıyor.

Öncelikle 90 olurken dread wastes görevlerinin tamamını bitirmek gerekiyor. Buradaki KLAXXI factionundan Friendly olunca neck reverred olunca Leggings ve Waist alınabiliyor. Görevlerle gelen repinizin üstüne Daily quetlerle HERGÜN 1000 REP alıyorusnuz. Yani kaç gün sonra alabileceğinizi hesaplayabilirsiniz.

Gelelim diğer factionlara..
Bunlar için öncelikle GOLDEN LOTUS repimizin reverred olması lazım ki bu da hergün yaklaşık 1000 rep kazandırıyor bize. Ayrıca golden lotus ile Honored olunca yüzük alabilirsiniz.

reverred olduktan sonra Shado pan ve The August Celestials ile daily yapabilme imkanızımız oluyor ki bu yaklaşık olarak level 90 olduktan 21 gün sonra açılacak dolayısıyla bunlarla ilgili tam bilgim olmadığı için burada bırakıyorum.

Önemli Not: İşin mantığını anlatmak gerekirse, yukarıda adı geçen her faction ile Honored olmanız halinde 1 reverred olmanız halinde 2şer 489 ilvl item açılıyor. Hiçbir faction ile mount fanteziniz yoksa EXALTED OLMANIZA GEREK YOKTUR. Hİtem yararı olmayan factionları yazmadım. Bu diğer factionlar nerde kaldı demeyin. Onlar Lore ile ilgili kuş börtü böcek rewardı olan factionlardır. Black prince e gelince o apayrı bir dünya.Onu başka bi konu altında açıklamak daha doğru diye düşünüyorum.

Umarım anlattıklarım yardımcı olmuştur. Shado-Pan ve The August Celestials ile daily yapmaya başlayınca onları da buraya eklemeyi düşünüyorum.

Konu Silvernight tarafından 04 Ekim 2012 - 09:42 ÖÖ tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 2

Resmi ekleyen

#2 eseruyar

eseruyar

Warlord

• Super Moderator
  • 4.570 İleti
  • LocationBurda

Yazma tarihi: 04 Ekim 2012 - 09:55 ÖÖ

Hurafe bunlar!!

2 bar kaldı 90a bakalım dread wastes az görevi kaldı

Konu eseruyar tarafından 04 Ekim 2012 - 09:58 ÖÖ tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

Bıraktım yokum

#3 lAmonRA

lAmonRA

Sergeant

• Members
  • 367 İleti

Yazma tarihi: 04 Ekim 2012 - 10:43 ÖÖ

Bütün gün daily yapmaktan kusucam artık, fenalık geldi :S

Bu arada Serpent dragonlar için yumurta olayını biraz geç keşfettim ama siftah güzel oldu. 2 saatte 6 yımırta topladım :D
  • 0

#4 Silvernight

Silvernight

Moderatör

• Moderators
  • 674 İleti

Yazma tarihi: 04 Ekim 2012 - 11:04 ÖÖ

Isin geyiği onlar diye düşünüyorum ben açıkçası. Yukarıda bahsettiğim factionlada daily dışında rep kamak da mümkün değil.dolayısıyla erkenden başlamak kritik oluyor. Bu arada bahsi geçen itemlerin hepsi 489ilvldir

• 0

Resmi ekleyen

#5 deadlyshadow

deadlyshadow

Scout

• Members
  • 216 İleti

Yazma tarihi: 04 Ekim 2012 - 12:02 ÖS

lvl i kastık bide şimde rep eksikti :)
en sevmediğim şeyi görev yapmayı zorunlu tutuyolar bana blizz in dayatmalarına iyice sinir olmaya başladım :)

Konu deadlyshadow tarafından 04 Ekim 2012 - 12:03 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#6 Silvernight

Silvernight

Moderatör

• Moderators
  • 674 İleti

Yazma tarihi: 04 Ekim 2012 - 01:10 ÖS

Olay aslında o değil. Herşeyi yapmak kolayken (bkz: wotlk, cata) insanlar şikayetçiydi bu durumdan. "Ben oynuyorum ıkınıyorum iki hafta sonra oynamayı bilmeyen kütükle aynı seviyede oluyorum" diye. Blizzard da daha çok oynayanın daha önde olacağı bir sistem geliştirdi. Daha doğruse geri getirdi. Malum bu sistem birçok yanıyla TBC zamanına oldukça benziyor. hani " ah TBC zamanı ne güzeldi" diyen eski oyuncuları duymuşsunuzdur. Durum bundan ibaret. Tabiki yine seven sevmeyen şikayet eden "oh süper olmuş" diyen çıkacak.
  • 0

Resmi ekleyen

#7 lAmonRA

lAmonRA

Sergeant

• Members
  • 367 İleti

Yazma tarihi: 04 Ekim 2012 - 01:16 ÖS

Yalnız dikkatimi çeken bir nokta var ki beni ve arkadalşarımı ziyadesiyle rahatsız etti. Bu paketin görsel içeriği hariç bütün mekanikleri TBC ile aynı gibi. Hani iki gün sonra eski çorbayı ısıtıp tekrar sofraya koymak nasılsa bu da öyle bir etki yaptı bende. En belirgin benzerlik ise Cloud Serpent dailyleri ve yumurta toplama olayı. Netherwing ile neredeyse herşeyi aynı. Hatta revered olduktan sonra açılan yarış kısmı direkt araklama :D
  • 0

#8 Deactive

Deactive

Üye

• Members
  • 106 İleti
  • LocationRussia

Yazma tarihi: 04 Ekim 2012 - 02:59 ÖS

Nerdeymis o yumurtalar? :) Ne isimize yariyormus tam olarak o yumurtalar :P
Aslinda rep kasma olayi iyi oldu. Biraz can sikici kabul ediyorum ama her gun 1 saat ayirip dailyleri yapmak cok da zor degil. :)
  • 0

#9 Silvernight

Silvernight

Moderatör

• Moderators
  • 674 İleti

Yazma tarihi: 04 Ekim 2012 - 03:27 ÖS

Yumurtaların yerini bilmiyorum fakat serpent kullanabilmek için yumurta severlerle exalted olman gerek. hergün 1 saatini dailye ayırmak bakış açısına göre gayet angarya bir iş olabilir. Sonuçta günde 2 saat oynayıp zevk almak isteyen oyuncu da oyuna ayırdığı vaktin yarısını zorunlu olduğu birşey yaparak geçirmek zorunda demektir bu
  • 1

Resmi ekleyen

#10 deadlyshadow

deadlyshadow

Scout

• Members
  • 216 İleti

Yazma tarihi: 04 Ekim 2012 - 03:38 ÖS

Yumurtaların yerini bilmiyorum fakat serpent kullanabilmek için yumurta severlerle exalted olman gerek. hergün 1 saatini dailye ayırmak bakış açısına göre gayet angarya bir iş olabilir. Sonuçta günde 2 saat oynayıp zevk almak isteyen oyuncu da oyuna ayırdığı vaktin yarısını zorunlu olduğu birşey yaparak geçirmek zorunda demektir bu

işte bu cevabı çok tuttum :)
ben zaten işten eve geçmem 9 falan günde oyuna girdiğim 2-3 saat en fazla ondada görev yapmak zorunda kalıcam itemleri toplayana kadar oda 1 aydan fazla sürer .
  • 0

#11 lAmonRA

lAmonRA

Sergeant

• Members
  • 367 İleti

Yazma tarihi: 04 Ekim 2012 - 03:47 ÖS

Nerdeymis o yumurtalar? :) Ne isimize yariyormus tam olarak o yumurtalar :P
Aslinda rep kasma olayi iyi oldu. Biraz can sikici kabul ediyorum ama her gun 1 saat ayirip dailyleri yapmak cok da zor degil. :)

Serpent dailylerini yaptığımız bir ada var, etrafında da yüksek adacıklar var, hani kıyıya çok yakın... Gri mat renkli yumurtalar, ağaçların dibinde oluyolar daha çok, ama bulması ciddi anlamda zor. Onlardan herbiri 500 (guild bonusu ile 550) rep veriyor :)

Konu lAmonRA tarafından 04 Ekim 2012 - 03:48 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#12 lAmonRA

lAmonRA

Sergeant

• Members
  • 367 İleti

Yazma tarihi: 04 Ekim 2012 - 03:55 ÖS

Teşhis çok doğru. Benim gibi raidlere jübilesini yapanlar için oldukça hoş ancak hardcore raid yapacak olanlar için bir o kadar gereksiz bu daily curcunası.
  • 0

#13 Silvernight

Silvernight

Moderatör

• Moderators
  • 674 İleti

Yazma tarihi: 04 Ekim 2012 - 04:47 ÖS

Az önce ögrenidiğim bombayı da aktarayım. Bu farmville tarzı cooking dailysi tarlaya havuç ekme seramonisi falan varmış. Daha önce hiç yapmamıştım. Bunları yaparsanız binlerce gold harcanıcak foodları bedavaya getirebiliyormuşuz. "Haydi çocuklar tarlaya" <_<
  • 0

Resmi ekleyen

#14 lAmonRA

lAmonRA

Sergeant

• Members
  • 367 İleti

Yazma tarihi: 04 Ekim 2012 - 06:45 ÖS

Az önce ögrenidiğim bombayı da aktarayım. Bu farmville tarzı cooking dailysi tarlaya havuç ekme seramonisi falan varmış. Daha önce hiç yapmamıştım. Bunları yaparsanız binlerce gold harcanıcak foodları bedavaya getirebiliyormuşuz. "Haydi çocuklar tarlaya" <_<

Bir anda bütün oyun hevesimi kaybettim :huh:
  • 0

#15 KontGerilla

KontGerilla

Scout

• Members
  • 118 İleti

Yazma tarihi: 04 Ekim 2012 - 11:25 ÖS

ahh questler ahh omrumden omur yedıler 90 oldum rahat olur sandım
  • 0

#16 Pastel

Pastel

Sergeant

• Members
  • 69 İleti

Yazma tarihi: 05 Ekim 2012 - 11:55 ÖÖ

evettttt tam tahmin ettiğim gibi olmuş. 1 hafta sonunda yerli ve yabancı oyunca ağlamaya başlamışlar. epic yok quest çok bune beeeaaa nepiçim bir oyun bu yıeeaaa panpaaa. ööeeaak.

vanilla oyuncusu olarak oyunun bu noktada olmasından oldukça mutluyum. aslında lvl atlama olayınıda keşke zor yapsalarmış vanilladaki gibi ama yapmamışlar. vanilla zamanında karakterime baktığım zaman " işte bu adamı bu hale ben getirdim emeğim büyük derdim" karaterlerini satanlar 300ile1000 tl arası satarlardı tbc ile birlikte bu ticaretde rafa kalktı gibi bişi. al paketi aç adamı 2 günde 70 80 yada 85 ol 1 hafta sonunda epic adam hazır taki çoluk çocuk zırlamaya başlayıp TBC çıkana kadar. ama ağlamalarınız işe yaramış bugün bluepost gelmiş reputationlar ve dailyler ile ilgili. kısaca oyun yine mario varimsi havasına dönecek

vanilla zamanında oyundan hiç sıkılmazdım. niye yapacak o kadar çok iş vardıki. yeni adam açmaya normal oyuncular biraz çekinirdi niye öyle al paketi akşam sabahına 90 lvl yapayım yoktu. kas babam kas kas babam günlerce hatta haftalarca. adamı kastınmı? allah meslek kasmam lazım kas kas kas mesleği kastınmı mesleklerinde özellik kazanmak isteyenler mesela leatherworking mesleği 3 sçeneği var o görevleri bulacan yapacan v.s.

kısaca vanillada vardıda vardı. ha şimdi bazı meslekleri güzel yapmışlar mesela tailoring train ile çok fazla item gelmiyor craft için ama 90 lvl olup fantionlara repute kasarsan oldukça güel craft recipeler var. düşünün çanta için bile exalted olmanız lazım.

ama dediğim gibi bebeler ağlayınca blizzard da ticari kaygının derdince olunca yapıtırdı bugün blue postu repute ve dailyler için. ee ağlamayana meme yok demişler. memeyi ağzınıza vericek blizzard az bekleyin ilk update de sorununuz çözülür.
  • -1

#17 Pastel

Pastel

Sergeant

• Members
  • 69 İleti

Yazma tarihi: 05 Ekim 2012 - 12:03 ÖS

Hurafe bunlar!!

2 bar kaldı 90a bakalım dread wastes az görevi kaldı

Hurafe falan değil. hızlı level kasanların alayı geriye dönük olarak bir takım görevleri tek tek yaparak dailyleri açmaya çalışıyorlar. görevleri atlayarak gidenler biraz sıkıntı yaşıyorlar.

özellikle dread wastedi görevlerin atlamadan tamamını yap derim. ayrıca shado-pan cloud serpent ve golden lotus fanctionlarına bağlı olan kişilerinde görevlerini mutlaka yap. 90 oldum dailyler açıldı diye düşünme. eğer görevleri atlayarak gitmiş olursun açılmıyor.

kısaca fireland attument görevleri gibi düşünün. nasılki fireland e girişi alabilmek için görevleri almaya gttiğimizde eğerki mount hyjal daki ancient bossları tamamlamamışsan görevleri alamayıp geriye dönüp önce o görevleri bulup tamamladınsa bu olayda öyle işte.
  • 0

#18 eseruyar

eseruyar

Warlord

• Super Moderator
  • 4.570 İleti
  • LocationBurda

Yazma tarihi: 05 Ekim 2012 - 12:17 ÖS

Sen ciddi söylediğimi sandın sanırım:D Ben ilkere takılıyorum:D
  • 0

Bıraktım yokum

#19 lAmonRA

lAmonRA

Sergeant

• Members
  • 367 İleti

Yazma tarihi: 05 Ekim 2012 - 02:23 ÖS

Bu Vanilla tayfasından fenalık geldi artık bana."Ben Vanilla oyuncusuyum, ben harikayım, ben bir taneyim, kimse benim gibi olamaz, hödödö bödödö..." Bu ne bitmez tükenmez bir ego, nasıl bir hırs anlamadım. Sanki Blizzard oyunu sadece sizin için yapmış da sonradan başkaları sizin hakkınıza tecavüz etmiş gibi bir havanız var. Resmen aportta bekliyosunuz, birisi oyunun halinden şikayet etse de girip içimdekileri kussam diye. Blizzard sizin sayfanızı kapatalı çok olmuş efendi; anla artık.
  • 0

#20 KontGerilla

KontGerilla

Scout

• Members
  • 118 İleti

Yazma tarihi: 05 Ekim 2012 - 02:55 ÖS

Bu Vanilla tayfasından fenalık geldi artık bana."Ben Vanilla oyuncusuyum, ben harikayım, ben bir taneyim, kimse benim gibi olamaz, hödödö bödödö..." Bu ne bitmez tükenmez bir ego, nasıl bir hırs anlamadım. Sanki Blizzard oyunu sadece sizin için yapmış da sonradan başkaları sizin hakkınıza tecavüz etmiş gibi bir havanız var. Resmen aportta bekliyosunuz, birisi oyunun halinden şikayet etse de girip içimdekileri kussam diye. Blizzard sizin sayfanızı kapatalı çok olmuş efendi; anla artık.

doğru söze ne hacet
  • 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı