İçeriğe git

Resim

Grafik problemi

• Please log in to reply
Bu konuya 6 yanıt gönderildi

#1 Trollol

Trollol

Scout

• Members
  • 3 İleti

Yazma tarihi: 06 Ekim 2012 - 02:28 ÖS

Arkadaşlar merhaba..

Yeni gelen paket ile hiç karşılaşmadığım bir problem yaşamaya başladım.. Düzgün bir şekilde oyunu oynarken bir anda grafikler bozuluyor.. Karakter de siyah kareler çıkıyor yerler bir garip oluyor vb şeyler.. İnternetten araştırdım ama hiç bir sonuca varamadım.. Diğer oyunlarda grafikler düzgün çalışıyor.. Ve dün bilgisayara format attım ve yine aynı problem oldu.. Wow'un kendi sitesinde çözümü varmış ama benim ingilizcem pek iyi olmadığı için hiç birşey anlamadım :) Başına böyle bir olay gelmiş, çözümü bilen, beni anlayan arkadaşlardan yardım rica ediyorum..

Not olarak belirtiyim bilgisayar Laptob ( ısı problemi yoktur soğutucu var altında ) ve özellikleri 4 gb ram DDr3 1 gb harici ekran kartı 2.53hz..
  • -1

#2 lAmonRA

lAmonRA

Sergeant

• Members
  • 367 İleti

Yazma tarihi: 06 Ekim 2012 - 04:03 ÖS

Ekran kartı driverını güncelleyip 3d ayarlarını ilk haline geri döndürürsen ve oyunun grafik ayarlarından directxi 9 yaparsan sorun düzelecektir.
  • 0

#3 Lammóth

Lammóth

Member

• Members
  • Pip*Pip*
  • 16 İleti

Yazma tarihi: 06 Ekim 2012 - 06:40 ÖS

evet dx 9 olunca düzeliyor da.. niye düşük performansta oynayalim.. başka bir çözüm var mi ?
  • 0

#4 lAmonRA

lAmonRA

Sergeant

• Members
  • 367 İleti

Yazma tarihi: 06 Ekim 2012 - 07:42 ÖS

Şu an için başka çözüm yok gibi.
  • 0

#5 Orochimaru

Orochimaru

Sergeant

• Members
  • 57 İleti

Yazma tarihi: 06 Ekim 2012 - 08:34 ÖS

o grafiklerin bir anda kafayı yemesi bende de oluyordu ara ara. ama sonrasında bana ''data/world:MPQ'' hatası veriyordu. dns'yi oto yapınca düzelmişti. siz de dns kullanıyorsanız kaldırmayı deneyin bakalım bi.
  • 0

#6 Trollol

Trollol

Scout

• Members
  • 3 İleti

Yazma tarihi: 06 Ekim 2012 - 09:24 ÖS

Dnsler oto.. Herhangi bir şey girmedim hiç.. Wow systm ayarlarından grafhicleri düşürünce bozulma düzeliyor fakat bu seferde kalabalıkta veya pvp sırasında oyun donuyor.. Beli bir süre bekliyorum ama geri gelmiyor.. Heleki outland gibi bir serverda oynuyorsanız ve kalabalıksa oyundan atınca en az 1000 kişi sıra bekliyorsunuz :(
  • 0

#7 ritardando

ritardando

Scout

• Members
  • 4 İleti

Yazma tarihi: 17 Aralık 2012 - 10:55 ÖS

bendede grafik sorunlari olmustu kullandigim butun addonslari silip tekrar ekledim ve repair yapinca gecmisti
  • 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı