İçeriğe git

Resim
- - - - -

Galthar Efsaneleri -Kadimlerin Uykusu- Pilot Bölüm (Galthar)

• Bu konu kapalı Konu Kapalı
Bu konuya 35 yanıt gönderildi

#1 jujinko

jujinko

Legionare

• Members
  • 485 İleti
  • LocationTwisting Nether - EU

Yazma tarihi: 12 Ekim 2012 - 03:24 ÖS

Wow loresiyle çok ilgisi olmayan bambaşka bir dünyanın kapılarını sizlere aralıyorum.

Tür: Fantastik,Macera,Gerilim
----------------------------------------------------

Galthar Efsaneleri -Kadimlerin Uykusu-

Bölüm 1 (pilot)

Galthar,yaşlı dünya...Yıpranmış ve lanetlenmiş bu dev alemin kadim beş Noha(tanrı) tarafından yaratıldığı rivayet edilir.Noha’lar artık gözlerini ya başka alemlere çevirdi,ya da güçlerini kaybetmeye başlamışlardı.Tüm Galthar derin bir karanlığa bürünme aşamasındaydı.Son ejderha Naranvel’in çığlıkları ,her gece bu kadim dünyanın bütün hudutlarından rahatlıkla duyulabiliyordu.

Vakti zamanında, karanlık Rün Büyücüsü kudretli ve kadim Godrekh ,eski karanlık tanrıların desteğini alarak efendilerinin isteğini yerine getirmek için tüm Galthar’a savaş ilan etmişti.Karanlık kapıları kullanarak,bu hayatta kimsenin görmediği,görmeye cesaret edemediği en güçlü Lichler’i (karanlık ve ölü büyücüler) çağırarak yardım istedi..Godrekh’in zaferi kaçınılmazdı;lakin Harloth –yol gösteren- bir kez daha çaresizliğin hüküm sürdüğü bu alemde ortaya çıkmıştı.O,yeniden Galthar’a cesaret verdi ve karşı koymalarını sağladı.Tüm Galthar,tek bir sancak altına toplanmıştı ve Godrekh’in öncü ordularını malup ederek Orlindor Kapılarından geçtiler ve karanlık toprakların hakimi Godrekh’i kara taht kulesinin kapılarına dayanarak katlettiler.Zafer kazanılmıştı; ama kara bulutlar Galthar’ın üzerinden asla gidememişti.Godrekh’in ölümü ile kendisine yemin sözü veren tüm Lichler, Orclar ve Troller diğer ırklarla beraber kayıplara karıştı.Lichler çoktan Galthar dünyasında şekil değiştirerek krallıkların,ailelerin arasına karışmaya başlamıştı bile...

Dengeler bozulmuş,kardeş kardeşi boğazlamış,lordlar Kral babalarını zehirleyerek tahta geçmişti.Nohalar’a beslenen o sonsuz inanç yerini kafirliğe bırakıyor,hastalıklar yayılıyor,hatta Elf diyarını bile etkiliyordu.Krallıklarda çıkan isyanların ardı arkası kesilmiyordu.Savaş çok şeyi alıp beraberinde götürmüştü..Harloth güçlerini yitirmiş ve birşeyin etkisine geçmeye başlamış gibiydi.Günün birinde ortadan tamamen kayboldu.Kimileri işini bitirdiğini söylüyor,bu yüzden gittiğine inanıyordu,kimileri ise onunda ölümlüler gibi acı çektiğine kanaat getirmeye başlamıştı.Krallar ise ‘artık bizden umutlu olmadığı için gitti ‘ diye yorumluyordu

Savaş tüm Galthar’ın askeri gücünü oldukça azaltmıştı.Önce, cüceler kendilerini yer altının ucsuz bucaksız derinliğine gömerek bu dünyadan kendilerini çektiler.Sonrasında Elfler,bu alemin artık hastalık ve ölümle baş edemeyeceğini anladıktan kısa bir süre sonra gemileri ile yolculuğa çıkıp iyileşebilecekleri ve daima ölümsüzlük olacaklarına inandıkları Kadeen Geçitlerinden geçtiler.İnsan ırkı artık tek başına kalmıştı.Gruplaşmalar,entrikalar sürdükçe sürüyor,gruplaşmalar her geçen dünya dönümü(yıl) daha da artıyordu...Sadece Naranvel sağ kalana dek tüm ejderhalar yaşamını yitirmeye başlayınca bu kadim dünyadaki büyü gücü de azalmaya ,hatta ortadan kalkmaya başlamıştı.Sadece iradesi ve güçleri fazla olan bazı büyücüler,elinde kalanı koruyabilmişti.

Lichlerin etkisinde olan Zezan,durumdan yararlanarak kutsal büyücülük yeminini bozmuştu,ona inanan her güçlü büyücü ve savaşçıyı yanına aldı ve atlarını karanlık topraklara sürdüler.

Aradan tam bir yüzyıl geçmesine rağmen Galthar, yaralarını tamamiyle saramamıştı.Zezan,kimsenin daha önce cesaret edemediği büyüleri kullanarak hem kendi ömrünü uzatmış,hem de Lichler’e hükmetmeyi öğrenmişti.İnsanların cesaretini kırmak amacıyla kışkırttığı Galthar halkını ve kendi güçlerini kullanıyordu.Karanlık kapıların berisinde kalan insan ırkının büyük bir savaşa daha gücü yoktu.Sadece iki kral hüküm sürmeye başlamıştı.Bunlardan biri hala lichlerin etkisinde olan (Farnhidol’un Kralı) Kral Forin diğeri ise türlü entrikalarla ölen ve çok sevdiği Kral babasının yerine geçmek zorunda kalan ( Demirduvar Kalesi’nin eski lordu ve şu anki Wartholdian topraklarının Kralı) Artheen idi. Artheen,babasının ölümünü ve bazı gariplikleri araştırmak için çalışmalar yaptığı sıralar katledilmek istendi;ama o çok güçlü bir savaşçıydı ve her seferinde kendisine gönderilen suikastçıları durdurmayı ve öldürmeyi başardı.Halk, Artheen’ e sonsuz güveniyordu.Ne zamanki, günün birinde suikast etmek amacıyla yanına yaklaşan hizmetçinin gırtlağını kesmek zorunda kaldı; işte o zaman,ismi ve namı lekelenip Artheen Gırtlakkesen olduktan sonra yerine geçen Kral Terron (Nam-ı diğer Kokarca Terron) tarafından Wartholdian çayırlarının kuzey tepelerindeki Kurudelik zindanında çürümeye mahkum edildi.Artheen,yarın itibariyle son defa temiz havayı ciğerlerine çekecekti ve ondan sonrası tamamen karanlıktı.Harloth tam olarak kimdi veya ne idi?Asıl soru, neredeydi ?Godrekh yüzyıl önce nasıl bir laneti ortalığa salmıştı ? ve Zezan’ın bu denli güçleneceği hesaplarında var mıydı? Neden insanlar kendi ırkına bile güvenemiyordu ? Garlath’ı korumaya yemin edenler bir savaşı daha kaldırabilir miydi ? Dünya fazlasıyla değişiyordu.Kara bulutlar artık tamamen bu dünyanın üzerindeydi ve cevaplanması gereken çok soru,kazanılması gereken birçok zafer vardı.Kan,kılıç ve artık bu topraklarda yok olmaya başlayan büyüyle !

yakında ( 1.bölüm -Artheen Gırtlakkesen- ) sizlerle olacaktır.Pilot olarak bir bölüm koydum ki okuyup da anlamak isteyen arkadaşlar için kolaylık olsun.

Lütfen yorumlarınızı eksik etmeyin,devamı hızla gelecektir

Konu jujinko tarafından 13 Ekim 2012 - 01:34 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 4
Arthas: Father..Is it over ? / Father: No son ..Unfortunately the raid resets tomorrow

#2 deadlyshadow

deadlyshadow

Scout

• Members
  • 216 İleti

Yazma tarihi: 12 Ekim 2012 - 03:49 ÖS

İyimiş devamı gelsin okuyalım :)
  • 0

#3 jujinko

jujinko

Legionare

• Members
  • 485 İleti

Yazma tarihi: 12 Ekim 2012 - 04:04 ÖS

Teşekkür ederim. Aslında devamı şu an hazırda, sadece meraklıların pilot bölümü okumasını bekliyorum. Çok yakında esas 1.Bölümü paylaşacağım :)
  • 0
Arthas: Father..Is it over ? / Father: No son ..Unfortunately the raid resets tomorrow

#4 DasviDania

DasviDania

Senior Sergeant

• Members
  • 155 İleti

Yazma tarihi: 12 Ekim 2012 - 06:20 ÖS

abi resme öldüm ya yerlerdeyim :D:D:D
  • 0

Huntress is nothing without a hunt, you're nothing without me.

http://eu.battle.net...edesbyrd/simple

RETIRED !

#5 jujinko

jujinko

Legionare

• Members
  • 485 İleti

Yazma tarihi: 12 Ekim 2012 - 07:11 ÖS

abi resme öldüm ya yerlerdeyim :D:D:D

Ne manada anlamadım? Aynı zamanda önemli olan işin yazı-kurgu kısmı. Çok büyük bir terbiyesizlik olarak algıladım bunu.
  • 0

#6 boratay

boratay

Advanced Member

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 44 İleti

Yazma tarihi: 12 Ekim 2012 - 10:16 ÖS

Bazı yerlerde küçük yazım yanlışları var postlamadan önce bi kontrol edersen iyi olur. WoW lore undan farklı olduğu için bir sürü yabancı gelen isimler var. Zamanla aşarız herhalde onu da :) Güzel bir hikaye olucak gibi. Kolay gelsin. ;)
  • 0

#7 DasviDania

DasviDania

Senior Sergeant

• Members
  • 155 İleti

Yazma tarihi: 13 Ekim 2012 - 10:28 ÖÖ

Ne manada anlamadım? Aynı zamanda önemli olan işin yazı-kurgu kısmı. Çok büyük bir terbiyesizlik olarak algıladım bunu.

hayır canım kötü bir manada demedim , o kadar emek harcamışsın , zamanından feda etmişsin , lafım yok.
ben sadece resme çok güldüm dedim bi an komik geldi o resim yani yanlış anlama
  • 0

RETIRED !

#8 eseruyar

eseruyar

Warlord

• Super Moderator
  • 4.570 İleti
  • LocationBurda

Yazma tarihi: 13 Ekim 2012 - 11:22 ÖÖ

Ortada terbiyesiz bişey yok hakaret etmemiş. Resmi komik bulmuş onu söylemiş. Bende resmi görünce soğudum okumadım zaten hikayeyi.
  • 0

Bıraktım yokum

#9 jujinko

jujinko

Legionare

• Members
  • 485 İleti

Yazma tarihi: 13 Ekim 2012 - 11:34 ÖÖ

Ortada terbiyesiz bişey yok hakaret etmemiş. Resmi komik bulmuş onu söylemiş. Bende resmi görünce soğudum okumadım zaten hikayeyi.

Okuduktan sonra yorum yapın bence. Gereksiz yere abi öldüm yıkıldım demeye gerek yoktu ben o arkadaşa gerekli tepkiyi gösterdim. Okumamıs olmanız kendi kaybınızdır. Ben bunları sizler için yazdım sonuçta. Resimde soğutacak ne var. Lich resmi koyup temsili olarak sizin beğeninize sunmuşum. Okumamaya devam edin o zaman
  • 0

#10 jujinko

jujinko

Legionare

• Members
  • 485 İleti

Yazma tarihi: 13 Ekim 2012 - 11:42 ÖÖ

hayır canım kötü bir manada demedim , o kadar emek harcamışsın , zamanından feda etmişsin , lafım yok.
ben sadece resme çok güldüm dedim bi an komik geldi o resim yani yanlış anlama

siz kötü manada demedim diyorsanız sorun yoktur o zaman, ama hikayeyi okumanızı,ona odaklanmanızı isterdim. Resim konusunda aslında kendim bir kara kalem çalışmamı koyacaktım, fakat kafamdaki Lich öğesini bu resim destekliyordu. Resmi net üzerindne bularak rütuslamam gerekiyordu ki direk konulduğu zaman sıkıntılar yaşanabiliyor insan. Sonuçta bu bir roman kapağı değil, buraya emek vermiş bir arkadaşınızın nacizane sizlerle paylaşmak istediği bir yazı. Bunu düşünerek değerlendirirseniz bir dahaki sefere ben de üzülmemiş olurum bu tarz tepkilerin ardından.
  • 0

#11 eseruyar

eseruyar

Warlord

• Super Moderator
  • 4.570 İleti
  • LocationBurda

Yazma tarihi: 13 Ekim 2012 - 11:51 ÖÖ

Kaybettiğim bişey yok okumadığım için. Beğeninize sundum diyorsunda bende beğenmedim sadece olay bu büyütülecek bişey değil.
  • 0

Bıraktım yokum

#12 jujinko

jujinko

Legionare

• Members
  • 485 İleti

Yazma tarihi: 13 Ekim 2012 - 12:09 ÖS

Kaybettiğim bişey yok okumadığım için. Beğeninize sundum diyorsunda bende beğenmedim sadece olay bu büyütülecek bişey değil.

Büyüten sen olmuyor musun? Ben arkadaşla olayı çözmüşüm zaten derdin nedir anlamadım? Hikayemi geçtim, bari postları dikkatli oku. Yukarıda arkadaşın kötü anlamda gülmediğini anladıktan sonra ben de ılımlı konuşmuşum. Okumak amaçlı gelmediysen niye girip baktın o zaman ve bir resim seni şüpheye düşürebiliyorsa ne diyeyim? Yakışıyor mu sana senle ilgili olmayan bir konuda emek harcayan birine o lafı söylemek? Ben seni forumda takip eden takdir eden bir insandım...Yazık... İki kişi arasındaki şey, iki kişi arasında çözülür... Lütfen yazdığım yazacak olduğum hikayelere ve postlarıma bundan sonra cevap verme. Ne olumlu ne olumsuz. Şu an bile resmi gördüm soğudum diyerek, bunu okuyan insanların hikayeye şüpheci bakmasına neden olabilirsin. İyi günler, anlayışın için de teşekkürler
  • 0

#13 eseruyar

eseruyar

Warlord

• Super Moderator
  • 4.570 İleti
  • LocationBurda

Yazma tarihi: 13 Ekim 2012 - 12:51 ÖS

Cevap verilecek yerde veririm hakaret ediyorsam, beğenmiyorsan şikayet edersin. Ben yazdığımda ortada çözdüğünüz bişey yoktu zaten. Bana cevap verdin bende sana cevap verdim. Emeğine bişey demedim ki zaten. Neyse
  • 0

Bıraktım yokum

#14 jujinko

jujinko

Legionare

• Members
  • 485 İleti

Yazma tarihi: 13 Ekim 2012 - 01:03 ÖS

Cevap verilecek yerde veririm hakaret ediyorsam, beğenmiyorsan şikayet edersin. Ben yazdığımda ortada çözdüğünüz bişey yoktu zaten. Bana cevap verdin bende sana cevap verdim. Emeğine bişey demedim ki zaten. Neyse

Çözümlendi,arkadaşın kibarca yanlış anladın canım diyerek polemiksiz bana cevap vermesi, 'herkesin eşref saati olabilir' mantığıyla ve olgunca hareket ederek, her yöne cekilebilen ' abi gülmekten öldüm' cümlesini daha çok açıklayarak ılımlı konuşması ve benim de gerekli ve nazik cevabı vermem çözüldüğünü gösterir. Senden ricam, lütfen resimlere bakmadan bir gün sakin kafayla hikayeleri okumandır. (ben yazmışım ,ahmet yazmış ,mehmet yazmış farketmez.). Okusalar da herkes başımın tacı,okumasalar da başımın tacı. Herkesin hassas olduğu noktalar vardır. Örneğin oyunla ilgili çoğu konuda ben sakinimdir, bir başkası sakin olamaz. Diğer bir kişi de 'aman canım bunda alınacak ne var ' der; ama ben de bu konuda zayıfımdır gibi gibi.... Herkes bu dünyada -wow ve diğer dunyalar gibi- başlı başına bir karakterdir. Bir de sen yazmadan önce olup olmaması önemli değil, çünkü herkes 'aman bana kim post yazmıs' diyerek sayfayı refresh yapmaz ki sürekli. Biraz bekleyip öyle mudahale edebilirdin -ki mudahaleni çok insafsızca buldum-,en azından okuduktan sonra birşeyler söyleseydin. Kimseyi şikayet edecek halim de yok. Neden edeyim ki seni şikayet? Sadece biraz daha sakin ol,kaba olma o bana yeter...

Konu jujinko tarafından 13 Ekim 2012 - 01:05 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#15 eseruyar

eseruyar

Warlord

• Super Moderator
  • 4.570 İleti
  • LocationBurda

Yazma tarihi: 13 Ekim 2012 - 01:19 ÖS

Ben sakinim müdahalem insafsız yanı yokki. Daha insafsız müdahalemi görmemişsin:D (ki zaten insafsız müdahale yapılacak bişeyde yazmamışsın). Yanlış anladmışsın orda resmi komik bulmuş dedim sadece. Ve resim itici geldiği için okumak istemedim. İlk intiba önemli benim için

Konu eseruyar tarafından 13 Ekim 2012 - 01:20 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

Bıraktım yokum

#16 jujinko

jujinko

Legionare

• Members
  • 485 İleti

Yazma tarihi: 13 Ekim 2012 - 01:34 ÖS

Ben sakinim müdahalem insafsız yanı yokki. Daha insafsız müdahalemi görmemişsin:D (ki zaten insafsız müdahale yapılacak bişeyde yazmamışsın). Yanlış anladmışsın orda resmi komik bulmuş dedim sadece. Ve resim itici geldiği için okumak istemedim. İlk intiba önemli benim için

Neyse resmi sildim zaten. İlk intiba önemli; ama okumadan da anlaşılamaz değil mi? :)
  • 0

#17 elrohir35

elrohir35

Centurion

• Members
  • 1.423 İleti
  • Locationİzmir

Yazma tarihi: 13 Ekim 2012 - 01:50 ÖS

pilot ne abi dizi mi çekiyosun hayırdır?
  • 0

#18 jujinko

jujinko

Legionare

• Members
  • 485 İleti

Yazma tarihi: 13 Ekim 2012 - 02:12 ÖS

pilot ne abi dizi mi çekiyosun hayırdır?

Tanıtım bölümü demektir. Dizi falan çekildiği yok. Öncü bir bölüm, olayın başının anlatıldığı bölümlere pilot bölüm denir. Dizilerde ilk bölümlerin pilot olarak başlaması karakterleri ve atmosferi tanıtma amaçlıdır. Şu resim ve pilot olaylarına takılmadan polemik yaratmadan,aklımız sıra (aşağılamaya çalışmadan) sadece hikayeyi okusak?
  • 0

#19 DasviDania

DasviDania

Senior Sergeant

• Members
  • 155 İleti

Yazma tarihi: 13 Ekim 2012 - 02:19 ÖS

gülmez olaydım o fotoğrafa , hale bak
  • 0

RETIRED !

#20 jujinko

jujinko

Legionare

• Members
  • 485 İleti

Yazma tarihi: 13 Ekim 2012 - 02:28 ÖS

gülmez olaydım o fotoğrafa , hale bak

Önemli değil, benim de biraz eşref saatime gelmişti. Sadece insanların resmi gördüm tiksindim okumam ben artık,okumam da okumam demesi, üzerine bundan feyz alarak başka başka kırıcı ve gereksiz yorumların yapılması beni hayretler içerisinde bıraktı. Esas ben özür dilerim ki keşke konuma bu denli sahip çıkarak çıkışmasaydım. Zaten bu saatten sonra kimse ne benim paylaştığımı (arkadaşların sayesinde) okur ne de yorum yapar... Biri de gelip şunu şunu şöyle işleseydin, nasıl bir çalışma düşünüyorsun, keşke resim daha özgün olsaydı gibi direkt yazılan ile ilgili yorum yapsa idi bu duruma gelmezdi. Başka forumjlarda da paylaştım gayet güzel şekilde iyi orta veya çekimser yorumlar geldi, nedense burda paylaşınca birşeyler oldu ben de anlamadım. Ben de size bir özür borçluyum; lakin oluşan manzara karşısında benim aklıma şu iki seçenekten başka birşey gelmiyor:

1- Bu postu insafsızca yorumlayanlar ve hikaye dışında başka öğelere bakanlar ya böyle hikayeler yazmak istemiş ama sürekli olumsuz sonuçlara mahruz kalmışlar ve içlerinde bir kompleks kalmış (sanmam kesinlikle ama )

2- Ya da bu sadece bir insanı haklı göstermek için herkesin ilk tepki gösterene çullanması piskolojisi ve olumsuz yönde giden postlardan yola çıkarak ben de bir bomba patlatayım çabasından başka birşey değil.

3- En sonuncusu da iş olsun işte.. mantığı

Ben arkadaşların gene iyi niyetli davrandığını düşünüp farkında olmadan ikinci seçeneği seçmiş olabileceğini düşünüyorum :=)
  • 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı