İçeriğe git

Resim
- - - - -

İnternet ile ilgili yardım...

• Please log in to reply
Bu konuya 10 yanıt gönderildi

#1 wr2009

wr2009

Scout

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 36 İleti

Yazma tarihi: 27 Ekim 2012 - 10:55 ÖÖ

Türkiye de en hızlı,kesilmeyen internet sunucusu nedir? Giresunda oturuyorum ve wow'a US serverinde başlamak istiyorum.O yüzden iyi bir internet şart...Bilgisi olanlar varsa yardımları için şimdiden teşekkür ediyorum.Bu arada şuana kadar bulduklarımdan en iyi ttnet ve turkcell superonline gibi gözüküyor.
  • 0

#2 canguder

canguder

Scout

• Members
  • 207 İleti

Yazma tarihi: 27 Ekim 2012 - 11:08 ÖÖ

Türkiye'de iyi internet diye birşey yokki, 100mb alsanda 8mb alsanda bant genişliği en önemlisi oda Türkiye'de rezil bir durumda oluyor genelde. Bildiğim kadarıyla Türkiye'deki büyün servis sağlayıcıları ttnet alt yapısını kullanıyor. ttnet te bir kesilme olursa hepsi kesiliyor.
  • 0

#3 hanua

hanua

Lieutenant General

• Members
  • 2.860 İleti

Yazma tarihi: 27 Ekim 2012 - 11:53 ÖÖ

Uydunet kullanmaktayım. 30 küsür yıllık hayatımda gördüğüm en gerizekalı firma ama verdiği hizmete laf söyletmem. Ayda 29 liraya kablolu tv+1lik sınırsız (adil kullanım mı o ne yav :D ) internet. Her yerde yoktur, müşteri hizmetleri aptallıkta çığır açacak cinsten (hani ne kadar aptal olduklarını sen tahmin et ya da etme, yok öyle bir aptallık derecesi) ama akşam yediye kadar ararsan ona kadar gelirler, yediden sonra ararsan bir sonraki gün ilk sana gelirler (servisi pijamalarınla yüzünde salak bir ifadeyle kapında görmen olasıdır), ve en önemlisi işlerinde uzmanlar. modem-splitter-bilgisayar üçgenine sokmazlar seni. Şahsen apartmana gelen ana kabloları değiştirdiklerini gördüm.

Şimdi ben sorumu sorayım us nereden çıktı??
  • 0
Benim dotum pıt pıt vuruyor abi-Ezekeel
AMİNTOBELLO

#4 wr2009

wr2009

Scout

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 36 İleti

Yazma tarihi: 27 Ekim 2012 - 01:00 ÖS

Uydunet kullanmaktayım. 30 küsür yıllık hayatımda gördüğüm en gerizekalı firma ama verdiği hizmete laf söyletmem. Ayda 29 liraya kablolu tv+1lik sınırsız (adil kullanım mı o ne yav :D ) internet. Her yerde yoktur, müşteri hizmetleri aptallıkta çığır açacak cinsten (hani ne kadar aptal olduklarını sen tahmin et ya da etme, yok öyle bir aptallık derecesi) ama akşam yediye kadar ararsan ona kadar gelirler, yediden sonra ararsan bir sonraki gün ilk sana gelirler (servisi pijamalarınla yüzünde salak bir ifadeyle kapında görmen olasıdır), ve en önemlisi işlerinde uzmanlar. modem-splitter-bilgisayar üçgenine sokmazlar seni. Şahsen apartmana gelen ana kabloları değiştirdiklerini gördüm.

Şimdi ben sorumu sorayım us nereden çıktı??

Uydu net'i de duydum ama pek iyi gözükmedi bana.Soruna gelecek olursak Us serverleri daha çok hoşuma gidiyor çünkü bir sürü ünlü pvp oyuncusu orada,mesela tich serverinde bir sürü iyi oyuncu var ve onlarla pvp yapmak bence daha eğlenceli olacaktır diye düşünüyorum.Ayrıca EU serverlerinde ücretlendirme daha pahalı.
  • 0

#5 Metket

Metket

Sergeant

• Members
  • 59 İleti

Yazma tarihi: 27 Ekim 2012 - 02:57 ÖS

Neyin ücretlendirmesi daha pahalı dostum? aylık ödemeden mi bahsediyorsun?

Ayrıca us serverlarında oynamak istiyorsun ve pvp yapmak için öyle mi?

Tamamen hayal dünyasında yaşıyormuşsun dostum, 10 ms'in bile %100 önem tanıdığı şey high level pvpyi avrupadan amerikaya oynayamazsın, hele türkiye şartlarında imkansız.

Bunu biraz araştırırsan kendinde görürsün zaten.

High level pvpciler amerikada oynuyor yaau diye bir şey için bunu düşünüyorsan çok saçma.
Anlarım gerçekten hatrı sayılır bir playersan hydra gibi Turnuvalara katılıp başarılar peşinde koşuyorsan belki isteyebilirsin ama onlar bile EU da oynamaktan memnunlar US'in pvp rezilliklerinden sonra. (wintrade etc.)
  • 0

#6 madafakajons

madafakajons

Sergeant

• Members
  • 72 İleti

Yazma tarihi: 27 Ekim 2012 - 03:03 ÖS

hepsi aynı
  • 0

#7 hanua

hanua

Lieutenant General

• Members
  • 2.860 İleti

Yazma tarihi: 27 Ekim 2012 - 03:53 ÖS

Soruna gelecek olursak Us serverleri daha çok hoşuma gidiyor çünkü bir sürü ünlü pvp oyuncusu orada,mesela tich serverinde bir sürü iyi oyuncu var ve onlarla pvp yapmak bence daha eğlenceli olacaktır diye düşünüyorum.Ayrıca EU serverlerinde ücretlendirme daha pahalı.

Ücret kısmına bir şey diyemem o tamamen kursal bazlı bir olay ama uste oynamak istemenin sebebi iyi pvp oyuncuları ise işte orada dur derim. Bir kere o adamlar pvp yapmak nedir?? gw2 olsa derim bu WsW yapıyor ama yok vivdan bahsediyoruz. Adamlar seni takımlarına mı aldı?? Zannetmiyorum. Kaldıki latı düşündün mü?? eu serverlarında bile sorun yaşatırken us serverlarında "stabil" olacağını düşünmüyorsun değil mi?? İyi düşün hatta birkaç kez daha düşün derim sana.
  • 0
Benim dotum pıt pıt vuruyor abi-Ezekeel
AMİNTOBELLO

#8 Redsolocup

Redsolocup

Member

• Members
  • Pip*Pip*
  • 13 İleti

Yazma tarihi: 27 Ekim 2012 - 04:46 ÖS

Al birini vur ötekine gibi bir durum var ama mevcut şartlarda en iyisi; Turkcell Superonline fiber internet hizmetidir.
  • 0

#9 Batlemon

Batlemon

First Sergeant

• Members
  • 241 İleti
  • LocationZonguldak

Yazma tarihi: 27 Ekim 2012 - 05:05 ÖS

TTNET kullanıyorum fiberoptikle avrupada bile kasıyor oyle diyim sana
  • 0

Twisting nether is full     Position in queue : 1200
Estimated time : 56 mins Şaka yapıyor heralde?

#10 Moonslam

Moonslam

Centurion

• Members
  • 798 İleti

Yazma tarihi: 27 Ekim 2012 - 05:07 ÖS

Hocam pvp deyince olayın rengi değişti. Hem kıtalar arası bağlantı kurup hem de dünyanın en iyi oyuncularıyla karşılaşmak istiyorsan o biraz hayal olur.

Sana tavsiyem Cyclone battlegroup'undaki bir servere gir. En iyi bg benim bildiğim o.
  • 0

"Sen benim şeyimin Elixir of Giant Growth'usun." de, en güzel hediye bence.

#11 wr2009

wr2009

Scout

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 36 İleti

Yazma tarihi: 27 Ekim 2012 - 07:01 ÖS

Yazdıklarınıza göre türkiye şartlarında US serverlerinde oynamak çok zor.Peki bana verebileceğiniz tavsiye var mı? Ne yapmam lazım? Bu arada ücretlendirme konusunda EU da Euro,US da dolar kastettiğim bu.Ha birde hala internet konusunda yardıma ihtiyacım var...
  • 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı