İçeriğe git


Resim
* * * * * 2 Oy Kullanılmış

Dark Lion Onslaught (İnaktif - Eski C.o.t.L - Argent Dawn)


 • Please log in to reply
Bu konuya 165 yanıt gönderildi

#1 dogabeey

dogabeey

  Moderatör

 • Moderators
 • 300 İleti

Yazma tarihi: 16 Aralık 2012 - 08:55 ÖS

(Bu mesaj Özgür Özel tarafından hazırlanmış olup tarafımdan foruma koyulmuştur. Tüm hakları Özgür, The Lord of Goldshire'a aittir. Copyright Goldshire Movie Productions)


[A-RP] Crusade of The Lion
s5afjb.jpg

IC (In character) :

Uzun bir günün ardından doğruca evine gitmek yerine yolu uzatmayı tercih ediyorsun.Gökyüzü karanlığa bürünmüş halde.Yürürken aklına takılan sorular peşini bırakacağa benzemiyor.Market Bölgesi'ndeki kalabalıktan aceleyle kurtulmaya çalışıyorsun.Tanımadığın insanlar etrafta koşuşturuyor ve samimiyetten uzak gülümsemeleriyle birbirinin kuyusunu kazmak için fırsat kolluyor.Kalabalıktan uzaklaşırken hayıflanıyorsun ve kendine soruyorsun. '' Aslanın ışığı bu toprakları terk edeli bu kadar oldu mu ? '' Bir süre sonra insanların gürültüsü azalıyor ve yavaşça görünürden kayboluyorlar.Derin bir nefes alıp biraz rahatladıktan sonra sokağı dönüyorsun..

Adımların seni sonunda gitmek istediğin yere getiriyor.Taş basamaklardan çıkıp eski ve yıpranmış olan tahta kapıyı aralıyorsun.''Domuz ve Islık Tavernası'' yazılı tabela gıcırdamaya devam ediyor.İçeri girdiğinde yoğun bir isli hava dalgasına kapılıyorsun.Birkaç saniye olduğun yerde kalıp gözlerinin alışmasını bekledikten sonra bara doğru ilerledin.Etrafta kaba gülümsemeler eşliğinde kahkahalar atan insanlar umrunda değil.Bara geldiğinde ilk işin hancıyı aramak oldu.Onu bulmak pek zor değildi.Hancı şişmanlıktan patlayacak halde , orta boylu ve kırmızı yanaklıydı.Gerekli işareti yaptın ve hancı yanına geldi.''Kırmızı şarap lütfen... '' Aklına para kesenin durumu geldi.Bazen bir şövalye bile zor zamanlar yaşayabilir diyerek kendini avuttun ve '' Aslında bal likörü daha iyi olur.'' şeklinde düzelttin.Zaman akıp gitti.Unutmak umuduyla içtiğin her bardak seni mavi rüyalardan çok siyah gerçekliğe götürmeye devam ediyordu.Bu durum artık seni çıldırtmaya başlamıştı.Pelerinini çıkarıp fırlattın ve eskimiş zırhının arasından kılıç kabzana ulaştın.'' Daha sert bir şey lazım.Lanet olası kılıcımı yıllardır sizin için savuruyorum ve tek istediğim sert bir içki ! '' Hancı sözlerine donup kaldı.Kırmızı yanakları içine doğru göçtü ve alnından göbeğine doğru terler akmaya başladı.Tam bu sırada sırtında bir el hissetin.Dönüp baktığında uzun boylu , zayıf ,parlak bir zırh giyen bir adam fark ettin.Yüzünü kapatan siyah şapkasının altından gülümseyen dişleri belirdi ve '' Adama en iyisinden bir şişe ver benden. '' dedi.Nezaketen başını eğerek adamı onayladın ve yanına oturması için davet ettin.Adam masaya oturdu.Bir süre sana doğru baktı ve sakalını kaşıyarak gülümsedi.Ağzından sadece '' Evet.. , Uzun bir gün..'' lafları çıkıyordu.Seni açıkça inceleyen bu adam sinirini bozmaya başlamıştı.Tam hoşnutsuzluğunu dile getirecekken adam bardan kalkar ve önüne bir kağıt uzatır.Şapkasını eğer ve '' Yeterli olmadığını mı düşünüyorsun ? Aslanın zincirlerinden kurtulup kükremesini bir kere daha duymak için her şeyinden vazgeçebilir misin ? Kardeşlik senin için uygun yer olabilir.''diyerek gülümser.Söylenenleri anlamdırmaya çalışırken adamın çoktan gittiğini ve kahkahasının yavaşça yok olduğunu fark ettin.Kafanı toparladığında önünde duran kağıda baktın. '' Aslan'ın Seferi mi ? ''

OOC (Out of character) :

Crusade of The Lion ( ya da Aslan'ın Seferi ) gerekli ölçüde Wrynn Hanedanı'na (Alliance) bağlı bir kardeşliktir.Kardeşliğe bağlı olan şövalyeler yol gösterici olarak İkinci Savaş'ta kilit rol oynayan usta beş paladinden biri olan Anduin Lothar'ın (Azeroth'un Aslanı) felsefesine tutunurlar.Bu nedenle kardeşliğin atacağı adımlar ve alacağı kararlar Lothar isminin ilkelerini ve onurunu korumaya yöneliktir.Operasyonlar Arathi Highlands , Hillsbrad Foothills , Plaguelands çevresinde yoğunlaşsa da gerektiği zaman herhangi bir yere taşınır.
n35k01.jpgRütbe Sistemi :
-Squire: Azeroth'un en yeteneklileri olduğu söylenemez.Genellikle kardeşliğe yeni katılan üyelere verilen rütbedir.Bir kavalyenin görevi üstlerinin emirlerini eksiksiz şekilde yerine getirmek ve fırsat bulduğu her an kendini geliştirmektir.
-Private:Tam anlamıyla kardeşlik üyesidir.Erler kardeşliğin temel askeri birliğidir.Yeni katılan kavalyelere yol göstermek ve üstlerinin emirlerini yerine getirmekle yükümlüdürler.
Gereksinim: Eventleri takip etmek ve temel role-play kurallarına uyarak yükselen bir grafik çizmek.
-Sergeant: Çavuşlar kendilerini savaş alanında kanıtlamış deneyimli askerlerdir.Üstlerinin olmadığı bir durumda kendi bölüğüne yetki verebilme hakkına sahiptirler.
Gereksinim: Eventlere mazeret dışı katılmamazlık yapmamak ve eksiksiz takip etmek.Kendini role-play alanında kanıtlamış olmak .
-Knight: Lothar felsefesini tam anlamıyla benimsemiş usta şövalyelerdir.Şövalye kardeşliğin daimi üyesi ve '' Kardeşlik Kitabı''nda ismi geçen bir üyedir.Bu rütbedekiler kardeşliğin en üst düzey üyeleri kabul edilir.Kendisinin üstündeki Knight-Lieutenant ve Knight-Captain'dan sadece sembolik olarak emir alır.Şövalyeler miras olarak gördükleri Lordaeron ve çevresindeki toprakları korumak için ant içmiş onurlu savaşçılardır.Şövalye rütbesindekiler izin almadan araştırma görevlerine gidebilir.İnsanlarla buluşabilir ya da çeşitli amaçlarla yolculuk edebilirler.Bu üyeler aynı zamanda Konsey Üyesi olabilme şansına sahiptirler.
Gereksinim: Yüksek role-play tecrübesi.Kendini defalarca kanıtlamış olmak.Kabul edilebilir düzeyde İngilizce bilmek.Role-play topluluğuna kendini yeterince tanıtmış ve bilinen bir üye olmak.

Açıklama: Buradan sonra sıralayacağım rütbelere ulaşabilmek için bizzat Knight-Champion (Guild Lideri) 'dan ya da eş düzeyde saygı duyulan bir kişiden onay almanız gerekmektedir.Olağanüstü haller dışında bu rütbelere ulaşabilen kişi sayısı çok olmayacaktır.

Knight-Lieutenant:Kardeşliğin geçmişinde önemli bir yere sahip olan şövalyelerdir.Yaptıkları kahramanlıklar hala pek çok leydinin rüyalarını süslemekte ve hanların vazgeçilmez hikayeleri arasında yer almaktadır.
Knight-Captain: Knight-Champion(Guild Lideri)'dan sonra en yetkili kişidir.Liderin yokluğunda kardeşliği yönetir.Herkes tarafından saygı gösterilen bir kişidir.Ortamların en sosyali sayılamaz fakat kitaplarından vakit bulabildikçe insanlarla konuşur.Yeni üyeleri kardeşliğe ısındırır ve tavsiyeler verir.

Knight-Champion (Guild Lideri) : Crusaders of The Lion (Aslan'ın Seferi) kardeşliğinin kurucusu ve lideridir. Işığın kuzey topraklarındaki temsilcisidir.Kılıcı savaştan savaşa Güruh ve diğer yaratıkların kanıyla kirlenmiş ve hemen ardından kutsal suyla yıkanmıştır.Öteki şövalye birlikleri ve kardeşlikleri tarafından saygı görür. İttifak'ın önemli destekçilerinden biridir.

Konsey Üyesi: Bir rütbeden çok görev konumundadır.Kardeşliğn düzenli işlemesini ve devamlılığını sağlamakla yükümlüdürler.Knight-Champion bir karar alacakken bunu öncelikle konsey üyelerine danışır.Üyeler şövalye ve üstündeki kişiler arasından seçilir.

n35k01.jpgÜniforma Sistemi (Gear) :
Mail Set: http://i48.tinypic.com/23tmann.jpg (Ornate set)
Plate Set: http://i49.tinypic.com/24wyi9t.jpg (Overlord's + Ornate set)
Bu setleri giyebilmek için 55 lvl a ulaşmanız gerekmektedir.Bunun için ve setin alımında guildimiz size yardımcı olacaktır.Cloth ve leather set henüz düşünce aşamasındadır.
Sıkça Sorulan Sorular (SSS) :
Biz kimiz ? Ne yaparız ?
Bizler Argent Dawn (Eu-Roleplay) realminde kurulan ilk ve tek Türkçe Roleplay guildiyiz.Geçmişte Sinners of Ravenholdt , Aegis of the South , Blinnes Brotherhood , The Robed Ones , The Broken Compass , The Gilneas Sovereignty gibi projelerde yer alan deneyimli bir ekiple yolumuza devam ediyoruz.Yaptığımız şey ise tabi ki Role-Play !
Daha önce hiç Roleplay yapmadım.Bu sorun olur mu ?
Öncelikle kimse roleplay bilerek doğmadığından dolayı kesinlikle sorun olmaz.Bu konuda gerçekten rahat olun.Guildimizin yardımsever üyeleri size hemen ısınacak ve ellerinden geldiği ölçüde yardım edecektir.Zaten yapılan roleplayleri dikkatli izlediğiniz anda olayı çözmeniz uzun sürmeyecektir.
Bu projenin öncekilerden farkı ne ?
Öncelikle artık guildin tam anlamıyla deneyimli hale gelmesi ve daha fazla story destekli role-playlar iyi planlananlar eventler eşliğinde hareket etmek.Özellike Yabancı guildlerle ve Realm çapında yapılacak olan eventlere katılım sağlanacaktır.Realm çapında düzenlenen tüm guildlerin katıldığı CAMPAIGN lere katılma şansınız olacak.Bu demek oluyor ki eskisinden çok daha kalabalık çok daha heyecanlı ve çok daha planlanmış bir role-play olacak.
Katılım Şartları :
2a0jqjp.jpg

-14 yaş ve üzeri olmak
-Min. düzeyde İngilizce bilgisi ( Yabancılarla yapılan eventler için.)
- Death Knight , Monk ve Warlock harici bir class ile oynamanız. Tavsiye edilen ( warrior,paladin,priest,hunter,mage) Rogue ve shaman kabul edilebilir.
-Hızlı bir şekilde gear alabilecek levela ulaşmanız. ( Bu konuda guildimiz yardımcı olacaktır. Boost için Honorwing ve Erodíon'a danışablirsiniz!)
-Pandaren ve Worgen ( Disease) harici bir race ile oynamanız.
2mjw9u.jpg
Sizden Beklediklerimiz:
-Eventlere olabildiğince katılmanız.
-Role-play esnasında Türkçe'nin yazım kurallarına ve noktalama işaretlerine dikkat etmeniz.
-Hevesli olmanız.
-Herkesle olabildiğince iyi geçinmeniz.
Bizden ne bekleyebilirsiniz ?
-Müthiş bir role-play tecrübesi ve unutulmayacak anlar yaşamak.
-Epik savaşlarda ve zorlu görevlerde birlikte yürümek.Bazen de bir ateş karşısında oturup geçmişi yad etmek.
-Yeni arkadaşlarlıklar kurmak
-Samimi (Fazlasıyla) bir guild ortamı.
Nasıl Katılabilirim / İletişime geçerim ?
-Aşağıda vermiş olduğum Karakter Başvuru Şablonu'nu özenle doldurmanız ve bu başlığa yollamanız yeterlidir.Bizimle oyun içinden ya da forumdan iletişime geçebilirsiniz.

Başvuru Şablonu

-----Karakter Bilgileri-----

Karakter İsmi:
Sınıfı:
Fiziksel ve Psikolojik Özellikler:
Genel Olarak Hayata Bakış:
Hoşlandıkları / Hoşlanmadıkları :
Karakter Hikayesi ( En az iki paragraf):

Karakterinizi Motive Eden Şey :

Karakterinizin Birliğe Katılma Sebebi:
-----Gerçek bilgiler-----
Gerçek Adınız Soyadınız :
Yaşınız:

İngilizce Düzeyi(Zayıf/orta/iyi):
Online olabileceğiniz süre:
Real id adresi ( Size ulaşabilmemiz için):
fnxykw.jpg
Şimdiden hoşgeldiniz !


Çekirdek Kadro:


Onur  (17)

Doğa  (20)

Özgür  (18)

Mayir  


Konu Pechvarry tarafından 05 Ağustos 2016 - 01:25 ÖÖ tarih ve saatinde düzenlenmiştir

 • 4

Dark Lion Onslaught.


#2 Falven

Falven

  Moderatör

 • Moderators
 • 405 İleti
 • LocationBodrum

Yazma tarihi: 16 Aralık 2012 - 08:57 ÖS

Yeaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaah me back
 • 2

Resmi ekleyen


#3 Pechvarry

Pechvarry

  Moderatör

 • Moderators
 • 124 İleti
 • LocationIstanbul

Yazma tarihi: 16 Aralık 2012 - 08:57 ÖS

Karakter İsmi: Estarriol Brightsword

Sınıfı: Warrior

Fiziksel ve Psikolojik Özellikler: Turuncu saçlı , Orta boylu , Kaslı yapı. Estarriol yaşadığı bir çok olaydan dolayı nefret dolu ama diplomatik bir kişiliğie sahiptir. Atılgan ve cesaretlidir ama yinede madenlerde tutsak tutulduğu zamanlardan dolayı karanlık korkusu vardır. Dürüstdür. Duruma göre onurlu veya sinsi davranabilir.

Karakter Hikayesi:Hayatı


Estarriol , Brightsword ailesinin beş kardeşinden biridir ve soylu bir aileden gelmiştir. Çocukluğu Alterac dağlarında ailesinin evinde geçmiştir. Ailenin en küçük kardeşi olmakla birlikte sıradan bir çocukluk geçirmiştir. Belki de fazla sıradan… Estarriol belirli bir yaşa gelene kadar evin kapısından dışarı adım bile atamamış , çocukluğunu korku içinde yaşamıştır. Hayatını dört duvar arasında geçirmesiyle birlikte kitaplara merak salmış ve hayranlık duyduğu Anduin Lothar felsefesini benimsemiş ve son derece milliyetçi bir kişilik kazanmıştır. Ama yeterince olgunlaştığında babası onun böyle devam edemiyceğini düşünmüş ve onu evden dışarı atmıştır. Ayrıca bununla kalmayıp onu bir gemiyle ceza olarak ittifak ordusuna katılması için Stormwind’e yollamıştır.Maviye Doğru


Estarriol aylar süren gemi yolculuğu boyunca ordu gibi bir yere nasıl ayak uyduracağını düşünmüştür , Estarriol’un son derece cılız ve ince fiziğini düşünürsek buranın ona uygun bir olmadığı sonucuna varabiliriz. Ama çok geçmeden Estarriol’un bu konuda hakkında endişelenmesine gerek kalmıycaktır çünkü daha büyük sorunları olucaktır. Estarrio’un bulunduğu gemi , Wetlands bataklığı açıklarında bir grup köle taciri tarafından batırılarak geminin mürettabatının geri kalanıyla birlikte esir alınıp kara demir madenlerinde cüceler için çalışmak üzere satılmıştır.


Resmi ekleyen


Madende Yaşam


Estarriol kara demir madenleri içinde çalışmaya başladıktan yıllar sonra fiziği son derece gelişmiş , eskisinden çok daha iri ve güçlü bir yapıya sahip olmuştur. Buna sırtında ki kırbaç ve ateşe yakın çalışmaktan dolayı her tarafında oluşan yanık izleride dahildir.Ama Estarriol gün ışığını görememekten ve bir köle hayatı yaşamaktan dolayı içi nefret dolmuştur. Her kazmayı savuruşunda nefretle dolan Estarriol ,Bir gün kara demir cücelerinden intikam alacğına ant içmiştir.


Resmi ekleyen


Madenlerden kaçış

Estarriol yeni bir bloğa aktarılmasıyla beraber yıllar sonra gün ışığının kapının parmaklıkları arasından yeniden sızdığını görmüştür.Bu sırada yeni aktarılmasından dolayı ayağına bir topu kelepçeleyen cüceyi ve bir madenin yanında bırakılan kazmayı fark etmiştir. Estarriol bunun tek şansı olabilceğini düşünüp hiç zaman kaybetmeden kazmayı eline aldığı gibi cücenin kafasına saplayarak anahtarlarını kemerinden kopararak aldığı gibi kaçmaya başlamıştır.
Resmi ekleyen

Kapıyı açarak hiç zaman kaybetmeden dağı tırmanarak kaçan Estarriol bir daha arkasına bakmamak üzere güneyin yolunu tutmuştur.

Resmi ekleyen

Stormwind yolunda


Estarriol madenlerden kurtulmasıyla birlikte Stormwind’e dilenerek ve at arabalarının yükleri arasında saklanarak günler içinde ulaşmıştır. Cebinde tek kuruş olmayan ve bir evsizden farkı olmayan Estarriol tek gelen fikirle orduya yazılma kararı almıştır. Estarriol her ne kadar yalvarsada onu kabul etmemişlerdir , Gidecek başka bir yeri olmayan Estarriol şehrin ücra köşelerinde bir tavernanın kapısı önünde dilenmeye başlamıştır. Bu sırada yanından geçen bir adama kafa kaldırması ile birlikte karşısındakinin yıllar önce güneye doğru yola çıkarken limanda karşılaştığı arkadaşı Vastiel olduğunu fark eder. Vastiel yanında bulunan kızlara her ne kadar rezil olmamak için bu adamı tanımıyor muamelesi yapsada en sonunda ona yardım etmeyi kabul etmiştir ve onu orduya aldırmıştır.


Resmi ekleyen


Aslan’ın seferi

Yıllar yıları takip etmiştir ve Estarriol kas gücü , stratejik ve tarihi bilgisi sayesinde rütbeden rütbeye yükselmiştir. En sonunda kökenini ve asilliğini kanıtlayarak Estarriol bir ittifak şövalyesi olmuştur. Bu sırada ittifağın kralın kayıp oğlu için tüm ordusunu gizemli bir kıtayla yollaması Vastiel ve Estarriol’u son derece sinirlendirmiş ve asıl önemli olan toprakların Lordaeron toprakları olduğu neticesine varmışlardır. Kendi kardeşliğini kurmaya karar veren Vastiel ve Estarriol , Asker arkadaşları olan Jedrix’ide aralarına katarak bir barda uzun süre tartıştıktan sonra ve bir kaç asil ailenin desteğiyle Anduin Lothar felsefesini takip eden bir kardeşlik başlatmışlardır.


Resmi ekleyen


Konu Pechvarry tarafından 19 Aralık 2012 - 05:51 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

 • 3

#4 Vastielo

Vastielo

  Advanced Troll

 • Members
 • Pip*Pip*Pip*
 • 43 İleti

Yazma tarihi: 16 Aralık 2012 - 08:58 ÖS

Yeaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaah me back


At your side mi'lady !
BTW FRIENDLY BUMP TO GUILD and
THIRD !
Edit: Karakter hikayesi için ayrılmıştır.
Edit2: Onur ahahaha fareyle olan ss muthteşem. : D

Konu Vastielo tarafından 17 Aralık 2012 - 12:27 ÖÖ tarih ve saatinde düzenlenmiştir

 • 0

#5 dogabeey

dogabeey

  Moderatör

 • Moderators
 • 300 İleti

Yazma tarihi: 16 Aralık 2012 - 09:12 ÖS

- Karakter geçmişi için ayrılmış alan -
 • 0

Dark Lion Onslaught.


#6 Erodion

Erodion

  Member

 • Members
 • Pip*Pip*
 • 23 İleti

Yazma tarihi: 16 Aralık 2012 - 10:15 ÖS

Karakter İsmi:Theon Erodion DawnstarSınıfı:PaladinFiziksel ve Psikolojik Özellikler:Sarı saçlı,ortalama bir savaşçının vücuduna sahip.Maceraperest bir Paladin,aynı zamanda ışığa çok bağlı.Maceraperestliği mantıksız kararlar almasına neden olabiliyor.Işığa bağlılığını bazen saplantı haline de getirebiliyor.Genel Olarak Hayata Bakış:Işığı kendisine bir rehber olarak görüyor.İttifağın ve Birliğin düşmanlarından her zaman nefret eder.İnsanları bazen kendisi bile fark etmese de diğer ırklardan müttefik olsa bile yüksek tutar.Hoşlandıkları / Hoşlanmadıkları :Maceradan ve kutsal olan her şeyden hoşlanır. / Güruh,ölüler ve İttifağın diğer düşmanlarına olan sonsuz bir nefreti vardır.


Karakter Hikayesi ( En az iki paragraf):


Theon,Andorhal'da yaşayan soylu Dawnstar ailesinin bir üyesiydi.Küçüklüğünden bu yana ağabeylerinin kılıçlarıyla yaptıklarını izledi,bir savaşçı olmaya adeta aşıktı.Babası onu bu yüzden Gümüş El Şövalyelerinden bir Paladin'e çırak olarak verdi.Gençlik yılları eğitimle geçtikten sonra kardeşliğe kabul edilmesinin hemen ardından Arthas Scourge ile birlikte Lordaeron'a saldırdı.Theon,Lordaeron çökerken durumun ciddiyetini anladı,kurtarabildiği bütün aileleri de kendisiyle birlikte Stormwind'e götürdü.Stormwind'e geldikten sonra Stormwind için orc ve undead ile savaştı.Bir gün görevde değilken,Domuz ve Islık Hanı'na yolu düşer.İçeri girer,son görevden aldığı pay ile orta-kalite şarap ister.Hancı ile sohbet ederlerken hancı birkaç saat önce gelen iki adamdan ve "Aslanın Seferi"'nden bahseder.Rutin görevlerden sıkılması ve evini ondan alan Scourge'den intikam almak istemesi onu katılmaya iter.Hancı ilanı masanın üzerine koyar,işinin başına döner.Çok etkilenen Theon,katılmaya karar verir.Kağıdın üzerinde yazan yerin yolunu tutar...

Karakterinizi Motive Eden Şey :İçinde macera ve eğlence olan bütün aktiviteler.(Bir orkun kafası kılıçla gövdesinden ayırma gibi)

-----Gerçek bilgiler


Gerçek Adınız Soyadınız :Deniz Mavi


Yaşınız:16


Online olabileceğiniz süre:Cuma ve hafta sonları.


Real id adresi ( Size ulaşabilmemiz için):[email protected]


 • 1

#7 hellfire peninsula

hellfire peninsula

  Member

 • Members
 • Pip*Pip*
 • 17 İleti

Yazma tarihi: 17 Aralık 2012 - 07:18 ÖS

Başvuru Şablonu:
Karakter İsmi: orgeus silverwind
Sınıfı: paladin (in game: warrior)
Fiziksel ve Psikolojik Özellikler: uzun boylu, zayıf ama atletik, esmer, omuzlarına kadar uzun, siyah saçlı ve siyah keçi sakallı.çabuk sinirlenen ama arkadaş canlısı, arkadaşları için her şeyi yapabilecek biri.kolay kolay arkadaş olmaz ama olunca asla unutmaz, yalnız bırakmaz.
Genel Olarak Hayata Bakış: tamamen günü geçirmeye odaklı yaşayan biri.
Hoşlandıkları / Hoşlanmadıkları : çok konuşmaktan ve konuşanlardan hoşlanmaz.undeadlerden ve scarlet crusade üyelerinden nefret eder.biraya ve kadınlara bayılır.
Karakter Hikayesi ( En az iki paragraf): orgeus silverwind brillde, hayvancılıkla uğraşan bir ailenin 3 çocuğundan en büyüğü olarak dünyaya geldi.scourge gelene kadar hayatı gayet güzeldi ama scourge ve veba gelince annesini ve babasını kaybetti.iki kardeşini alarak scarlet crusade üyelerinin yanına gitti ama veba taşıdıkları gerekçesiyle iki kardeşi gözleri önünde öldürüldü.orgeus can havliyle kaçtı ve canını kurtardı.vebadan kurtulan insanların stormwinde götürüldüklerini duydu ve onlara katılarak stormwinde geldi.burada hayvancılık yapma şansı olmadığından tek çaresi asker olmaktı ve stormwind ordusuna katıldı ve westfallda görev yapmaya başladı.ancak stormwind krallığının lordaeron konusunda bir şey yapmayı bırak, westfallda ki evsiz insanlara bile yardım etmekten aciz olduğunu görerek ordudan ayrılmayı düşünmeye başladı.işte tam o sırada domuz ve ıslık tavernasında birasını yudumlarken gördüğü ilanla beraber gözleri parladı.artık ailesinin intikamını alabilecekti.
Karakterinizi Motive Eden Şey : şömine ateşi karşısında koca bir bardak cüce birası içmek ve güzel bir kadın.
-----Gerçek bilgiler
Gerçek Adınız Soyadınız : mehmet akkaya
Yaşınız: 20
Online olabileceğiniz süre: 2-3 saat (eventlara hızlı başlanır ve senaryo çabuk tamamlanırsa önceki proje gibi yarım yamalak olmazdı her şey)
Real id adresi ( Size ulaşabilmemiz için): [email protected]


not: level boost istiyorum.kuzenimle beraber raf yaptım, yanıma kuzenimi de alırsam ve level boost yaptıracak kişi questlerini yapmadığımız dungeonlara girmemize ve tamamlamamıza yardım ederse fazla can sıkmadan 80 olabiliriz.
 • 0

#8 Holonius

Holonius

  Scout

 • Members
 • 5 İleti

Yazma tarihi: 18 Aralık 2012 - 05:59 ÖS

Karakter İsmi:Noglos
Sınıfı:Paladin
Fiziksel ve Psikolojik Özellikler:Fiziksel özellik olarak paladin liğe aykırı bir şey bulunmamakta. Psikolojik olarak ailesini kaybettiği günden beri kendini suçluyor (ailesi Orc ların Darkshire baskınında öldü)
Genel Olarak Hayata Bakış:Stormwind gardiyanlığında Paladin likte kendini geliştiriyor. Ustası Lord Grayson Shadowbreaker ın emirlerini yerine getiriyor.
Hoşlandıkları / Hoşlanmadıkları :Hoşlandıkları: İsyan durdurmak, Zor durumda olan İttifak üyelerine yardım götürmek, Hoşlanmadıkları: Güruh.
Karakter Hikayesi ( En az iki paragraf):


Gece sisiyle aydınlanan Azora kulesi yolunun taşları atının ayağındaki nallar la rahatsız edici bir ses çıkarıyordu. Hızla yol alıyordu. Aslanın gururu hanına ulaşması gerekti. Atı ve arkasında parlayan genarel kılıcı sayesinde yoldaki gardiyanlar tarafından aramaya tabi tutulmuyordu. O güne dair hatırladığı son şeylerdi bunlar. Birde aniden yolun ortasına atlayıp atından düşmesine neden olan yaban domuzu. Sonunda han a ulaşmıştı ama istediği şekilde değil. 3 gündür yatakta yatıyordu. Kapısı çalındı. “Girin” dedi yüksek sesle. İçeri hanın barmeni Brog girmişti. Elindeki parşomeni uzatarak “Bu sana gelmiş üzerindeki muma bakılırsa Stormwind den gelmiş anlaşılan” dedikten sonra kapıyı usulca kapayarak çıktı. Parşomenin mumunu açtığında bir parça kurumuş mum parçası yatağa döküldü. Parşomeni iki eliyle uzunlamasına açarak okudu.

“Lord Noglos Altınkılıca

Gardiyanlarımız arasında bulunan Holonius'u sakatlığından dolayı rütbelerinden ve gardiyanlığından men edip dairesine el koyuyoruz.


Holonius sessizce küfür ediyor. o sırada alt katta bir gürültü kopuyor. Üstünü giyinmeden iç kıyafetleriyle sadece kılıcını alarak alt kata iniyor. Trollerin bir grup gezgini rahatsız ettiğini görüyor hemen onların yanına koşuyor .

“Hey siz bela istemezsiniz çabuk gidin buradan”

“Aman be dostum eğleniyoruz şurda…”

Kısık sesle arkasındaki seslenir.

“Tanrım o bir paladin Zangor gitmeliyiz.”

“Bir paladin öldürmek hiç fena olmazdı”

Kılıcını kaldırırken hiç gücünün olmadıgının farkına varıyor; arkasında bir yerde büyü sözleri okuyan tiz bir kadın sesi duyan Noglos haykırarak Trollerin üstüne atlıyor. Kendini yeniden zinde hissettiginin farkına vardığında bunun büyü sayesinde olduğunu anlıyor. Troll cesetleri yerde uzanırken bir tanesinin ona korkak bir bakış attığını gören noglos Kılıcını kaldırıp gözünü bile kırpmadan onu katlediyor.

Kadına yaklaştığında insan olduğunu fark ediyor. Kadın ona doğru bakıp.

“Sana minneterım borcumu nasıl ödeyebilirim.”

Bu bir borç değil ben gardiyanım yani gardiyandım bu sabah görevimden alındım”

“Boşsun demek”

“Şimdilik”

“Seni ve kılıcını benim grubumda görmek isterim o zaman “ dedi ve eline bir deri parçası sıkıştırdı.

“Gün batımında buradan ayrılacağız ozamana kadar kararını ver .” dedi ve yukarıda bir odaya çıktı.

Hancı Cesetleri arka bahçeye götürüyordu. Noglos merdivenleri çıkıp odasına girdi elindeki deri parçasında oda numarası yazıyordu ama rakamlar büyülüydü sanki. Hiç düşünmeden zırhını giyip pelerinini de çantasına koyarak. Kızın kapısını çaldı.

Kapıyı neşeli bir cüce açtı.


“Grubumuza hoş geldin evlat”Karakterinizi Motive Eden Şey : Güruh üyelerine zulm etmek.
-----Gerçek bilgiler
Gerçek Adınız Soyadınız :Yaşar Can Altıparmak
Yaşınız:16 (25/10/1997)
Online olabileceğiniz süre:Cuma ve haftasonları (Sınav olmadığı zaman haçta içi)
Real id adresi ( Size ulaşabilmemiz için): Saregeras#2294

Email: [email protected]


 • 1

#9 Pechvarry

Pechvarry

  Moderatör

 • Moderators
 • 124 İleti
 • LocationIstanbul

Yazma tarihi: 19 Aralık 2012 - 05:49 ÖS

Başvuru Şablonu:
Karakter İsmi: orgeus silverwind
Sınıfı: paladin (in game: warrior)
Fiziksel ve Psikolojik Özellikler: uzun boylu, zayıf ama atletik, esmer, omuzlarına kadar uzun, siyah saçlı ve siyah keçi sakallı.çabuk sinirlenen ama arkadaş canlısı, arkadaşları için her şeyi yapabilecek biri.kolay kolay arkadaş olmaz ama olunca asla unutmaz, yalnız bırakmaz.
Genel Olarak Hayata Bakış: tamamen günü geçirmeye odaklı yaşayan biri.
Hoşlandıkları / Hoşlanmadıkları : çok konuşmaktan ve konuşanlardan hoşlanmaz.undeadlerden ve scarlet crusade üyelerinden nefret eder.biraya ve kadınlara bayılır.
Karakter Hikayesi ( En az iki paragraf): orgeus silverwind brillde, hayvancılıkla uğraşan bir ailenin 3 çocuğundan en büyüğü olarak dünyaya geldi.scourge gelene kadar hayatı gayet güzeldi ama scourge ve veba gelince annesini ve babasını kaybetti.iki kardeşini alarak scarlet crusade üyelerinin yanına gitti ama veba taşıdıkları gerekçesiyle iki kardeşi gözleri önünde öldürüldü.orgeus can havliyle kaçtı ve canını kurtardı.vebadan kurtulan insanların stormwinde götürüldüklerini duydu ve onlara katılarak stormwinde geldi.burada hayvancılık yapma şansı olmadığından tek çaresi asker olmaktı ve stormwind ordusuna katıldı ve westfallda görev yapmaya başladı.ancak stormwind krallığının lordaeron konusunda bir şey yapmayı bırak, westfallda ki evsiz insanlara bile yardım etmekten aciz olduğunu görerek ordudan ayrılmayı düşünmeye başladı.işte tam o sırada domuz ve ıslık tavernasında birasını yudumlarken gördüğü ilanla beraber gözleri parladı.artık ailesinin intikamını alabilecekti.
Karakterinizi Motive Eden Şey : şömine ateşi karşısında koca bir bardak cüce birası içmek ve güzel bir kadın.
-----Gerçek bilgiler
Gerçek Adınız Soyadınız : mehmet akkaya
Yaşınız: 20
Online olabileceğiniz süre: 2-3 saat (eventlara hızlı başlanır ve senaryo çabuk tamamlanırsa önceki proje gibi yarım yamalak olmazdı her şey)
Real id adresi ( Size ulaşabilmemiz için): [email protected]


not: level boost istiyorum.kuzenimle beraber raf yaptım, yanıma kuzenimi de alırsam ve level boost yaptıracak kişi questlerini yapmadığımız dungeonlara girmemize ve tamamlamamıza yardım ederse fazla can sıkmadan 80 olabiliriz.


Şövalye olabilmek için daha soylu bir karakter canlandırman gerekir , Onun dışında hikayen güzel sayılır. Bazı imla hatalarına dikkat etmen daha iyi olur , Musait arkadaş olursa boost isteyebilirsin.

Konu Pechvarry tarafından 19 Aralık 2012 - 10:02 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

 • 0

#10 Pechvarry

Pechvarry

  Moderatör

 • Moderators
 • 124 İleti
 • LocationIstanbul

Yazma tarihi: 19 Aralık 2012 - 05:55 ÖS

Karakter İsmi:Noglos
Sınıfı:Paladin
Fiziksel ve Psikolojik Özellikler:Fiziksel özellik olarak paladin liğe aykırı bir şey bulunmamakta. Psikolojik olarak ailesini kaybettiği günden beri kendini suçluyor (ailesi Orc ların Darkshire baskınında öldü)
Genel Olarak Hayata Bakış:Stormwind gardiyanlığında Paladin likte kendini geliştiriyor. Ustası Lord Grayson Shadowbreaker ın emirlerini yerine getiriyor.
Hoşlandıkları / Hoşlanmadıkları :Hoşlandıkları: İsyan durdurmak, Zor durumda olan İttifak üyelerine yardım götürmek, Hoşlanmadıkları: Güruh.
Karakter Hikayesi ( En az iki paragraf):


Gece sisiyle aydınlanan Azora kulesi yolunun taşları atının ayağındaki nallar la rahatsız edici bir ses çıkarıyordu. Hızla yol alıyordu. Aslanın gururu hanına ulaşması gerekti. Atı ve arkasında parlayan genarel kılıcı sayesinde yoldaki gardiyanlar tarafından aramaya tabi tutulmuyordu. O güne dair hatırladığı son şeylerdi bunlar. Birde aniden yolun ortasına atlayıp atından düşmesine neden olan yaban domuzu. Sonunda han a ulaşmıştı ama istediği şekilde değil. 3 gündür yatakta yatıyordu. Kapısı çalındı. “Girin” dedi yüksek sesle. İçeri hanın barmeni Brog girmişti. Elindeki parşomeni uzatarak “Bu sana gelmiş üzerindeki muma bakılırsa Stormwind den gelmiş anlaşılan” dedikten sonra kapıyı usulca kapayarak çıktı. Parşomenin mumunu açtığında bir parça kurumuş mum parçası yatağa döküldü. Parşomeni iki eliyle uzunlamasına açarak okudu.

“Lord Noglos Altınkılıca

Gardiyanlarımız arasında bulunan Holonius'u sakatlığından dolayı rütbelerinden ve gardiyanlığından men edip dairesine el koyuyoruz.


Holonius sessizce küfür ediyor. o sırada alt katta bir gürültü kopuyor. Üstünü giyinmeden iç kıyafetleriyle sadece kılıcını alarak alt kata iniyor. Trollerin bir grup gezgini rahatsız ettiğini görüyor hemen onların yanına koşuyor .

“Hey siz bela istemezsiniz çabuk gidin buradan”

“Aman be dostum eğleniyoruz şurda…”

Kısık sesle arkasındaki seslenir.

“Tanrım o bir paladin Zangor gitmeliyiz.”

“Bir paladin öldürmek hiç fena olmazdı”

Kılıcını kaldırırken hiç gücünün olmadıgının farkına varıyor; arkasında bir yerde büyü sözleri okuyan tiz bir kadın sesi duyan Noglos haykırarak Trollerin üstüne atlıyor. Kendini yeniden zinde hissettiginin farkına vardığında bunun büyü sayesinde olduğunu anlıyor. Troll cesetleri yerde uzanırken bir tanesinin ona korkak bir bakış attığını gören noglos Kılıcını kaldırıp gözünü bile kırpmadan onu katlediyor.

Kadına yaklaştığında insan olduğunu fark ediyor. Kadın ona doğru bakıp.

“Sana minneterım borcumu nasıl ödeyebilirim.”

Bu bir borç değil ben gardiyanım yani gardiyandım bu sabah görevimden alındım”

“Boşsun demek”

“Şimdilik”

“Seni ve kılıcını benim grubumda görmek isterim o zaman “ dedi ve eline bir deri parçası sıkıştırdı.

“Gün batımında buradan ayrılacağız ozamana kadar kararını ver .” dedi ve yukarıda bir odaya çıktı.

Hancı Cesetleri arka bahçeye götürüyordu. Noglos merdivenleri çıkıp odasına girdi elindeki deri parçasında oda numarası yazıyordu ama rakamlar büyülüydü sanki. Hiç düşünmeden zırhını giyip pelerinini de çantasına koyarak. Kızın kapısını çaldı.

Kapıyı neşeli bir cüce açtı.


“Grubumuza hoş geldin evlat”Karakterinizi Motive Eden Şey : Güruh üyelerine zulm etmek.
-----Gerçek bilgiler
Gerçek Adınız Soyadınız :Yaşar Can Altıparmak
Yaşınız:16 (25/10/1997)
Online olabileceğiniz süre:Cuma ve haftasonları (Sınav olmadığı zaman haçta içi)
Real id adresi ( Size ulaşabilmemiz için): Saregeras#2294

Email: [email protected]


Anladığım kadarıyla karakter hikayeni bizim verdiğimizden ayrı bir şekilde bağlamışsın , Malesef o kısmı değiştirmen gerekir. Karakterin başından geçen bir olay dışında karakterin hayatını anlatabilirdin , Mesala Lord ünvanını nasıl aldığını. Ayrıca psijolojik ve fiziksel özellikler çok az olmuş. Bunları yeniden yazman en iyisi olur.

Konu Pechvarry tarafından 19 Aralık 2012 - 05:56 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

 • 0

#11 dogabeey

dogabeey

  Moderatör

 • Moderators
 • 300 İleti

Yazma tarihi: 19 Aralık 2012 - 06:49 ÖS

Başvuru şablonuna, biri karakterle biri de size yönelik olmak üzere iki madde eklendi.
 • Karakterinizin birliğe katılma sebebi:
 • İngilizce düzeyi(Zayıf/Orta/İyi):
Başvuru şablonlarınızı buna göre düzenlemeniz rica olunur. Ayrıca Pechvarry'nin de söylediği gibi karakter geçmişinizi birliğe daha iyi bağlamanız ve asilzade bir karakter seçmeniz daha iyi olacaktır.

Ek olarak şunu belirtmek istiyorum: İngilizce seviyenizi belirtirken elinizden geldiğince mütevazi olmaya çalışın. İngilizcesi zayıf olana guildin kapısı kapalı diye bir olay yok. Dürüstlük ve gerçekçilik bu açıdan daha önemli. Saygılar...
 • 1

Dark Lion Onslaught.


#12 hellfire peninsula

hellfire peninsula

  Member

 • Members
 • Pip*Pip*
 • 17 İleti

Yazma tarihi: 20 Aralık 2012 - 01:58 ÖS

...

Konu hellfire peninsula tarafından 22 Aralık 2012 - 11:19 ÖÖ tarih ve saatinde düzenlenmiştir

 • 0

#13 Erodion

Erodion

  Member

 • Members
 • Pip*Pip*
 • 23 İleti

Yazma tarihi: 20 Aralık 2012 - 05:25 ÖS

şimdi biraz ağır olacak, bazıları kızacak, hatta belki beni guildden falan kickleyecekler ama bunları yazmam lazım;

1. samimi ortam; samimi ortam deniyor, evet eskiler kendi aralarında iyiler ama yenilere samimi ortam falan yok.eskilerin ağzından cımbızla laf alınıyor resmen.hele biri var dikkat ettim (kim olduğunu hatırlamıyorum) sorduğum soruya cevap verme tenezzülünde bile bulunmuyor.ben sorarım ister istemez bu mu samimi ortam diye.

2. event saat 9da başlayacak deniliyor ama 10dan aşağı başlamıyor.benim oyuna ayırabileceğim zaman az olduğundan eventlar hep yarım kalıyor ve insan soğuyor konudan.

3. level boost dendi ama kimse sorumluluk almak istemiyor.herkes topu birbirine atıyor.level boost illa lazım mı? değil ama olsa iyi olur.

4. hepimiz soylu olursak emir sistemi nasıl olacak? sizce bir soylu sıradan bir emir eri olmak ister mi? bence istemez.bence soyluluk sonradan kazanılsın, yaptığımız hizmetlerle falan mesela.

5. gelelim ingilizce meselesine; kime göre, neye göre diyorum.eğer hardcore rp yapan adamlarla oynayacaksak ingilizcem zayıf ama eventtan eventa rp yapan adamlarla oynayacaksak ingilizcem iyi.

6. son olarak imla kurallarına değinmek istiyorum.bir yandan gruba yetişmeye çalışıp diğer yandan imla kurallarına uyarak bir şeyler yazmak bana zor geliyor.imla kurallarına fazla uyamayacağım kusuruma bakmayın.

saygılar...


1.Cevap vermeye tenezzül etmeyen arkadaş belki görmemiştir,belki bilgisayar başında değildir,bilemiycem.Eğer bilerek cevap vermediyse ayıp etmiş,guildin tamamını bunun için suçlamak pek adil değil :)

2.Henüz yeni guildin rp eventları başlamadı,başlayınca daha da düzenli olacağına inanıyorum.

3.Honorwing ve Erodion yazmışlar ama bana boost sorulduktan sonra haberim oldu öyle birşeyin başlıkta geçtiğinden :)

4.Hepimiz soylu şövalyeler olucaz,en soylu şövalye bile kraldan emir alır.Bir tane temsili liderimiz olur,savaşta komutlar verir,neler yapılacağına karar verir.Onun dışında emir olarak şövalyeye ayak işi falan yaptıramaz.Ayrıca onunla eşitimiz gibi iletişim kuracağımız için sorun olmayacaktır.

5.Kendi aramızda Türkçe olacak rp ler.Diğer guildlerle etkileşime girildiğinde herkes onlarla iletişim kurmak zorunda değil zaten.İyi ingilizce bilenler onlarla bire bir konuşur,diğerleri ise bildiği kadar :)

6.RP de biriyle iletişim kurarken karşındaki senin ne söyleyeceğini (yazacağını) beklemek zorundadır.Yani yetişmeye çalışmak gibi bir sıkıntın olmasın :) Forumda bu konularla ilgili rp guide ları mevcut.İmla kurallarında küçük yanlışlıklardan birşey olmaz,ancak karmakarışık yazmayı alışkanlık haline getirmemek gerekir :)

İlk yazdıklarına gelince,endişen olmasın.Eleştirilerini düzgünce ve saygılı dile getirirsen ne kızarız,ne de guildden atılman gibi bir olay olur :)

-Deniz
 • 0

#14 DooMBolt61

DooMBolt61

  Legionare

 • Members
 • 458 İleti

Yazma tarihi: 20 Aralık 2012 - 05:49 ÖS

Karakter Adı:Torgar Honorwing
Sınıfı:Paladin
Fiziksel Ve Psikolojik Özellikler:Fiziki olarak sıradan bir cüce gibi madencilik ve demircilikten sertleşmiş vucutlu.Sakalları kırlaşmaya başlamış kafasının üst kısmı kelleşmiş.Sağ kaşından yanağına kadar inen bir yara izi var ve sağ gözü pek iyi görememekte.Ruh hali ise genel cücelere benzer. Irkçı huysuz ve inatçıdır.
Genel olarak hayata bakış:Irkdaşlarını diğerlerinden üstün tutar.İttifakın destekçisidir.Ama yinede son günlerini iyiliğe hizmet etmek için adamış yaşlı bir cücedir.
Hoşlandıkları/Hoşlanmadıkları:Yer altında yaşayan cüce olmayan diğer ırklardan hoşlanmaz.Dark Iron cücelerine karşı da önyargılıdır.Orclardan ve troll soyundan nefret eder.Demirciliği büyük haz alarak yapar.Değerli taşları sever.Kaliteli cüce birasına bayılır.
Karakter hikayesi:Ironforgede basit bir demircinin evladı olarak doğar.Babası hem demirci-hem ışığın sürekli takipçisi olduğundan Torgar kutsal ışığa çocukluğundan itibaren ilgi duyar.Silah ve zırhlarla iç içe büyür babasının mesleğini iyi öğrenirken aynı zamanda hayatına bir değişiklik gelmesi gerektiğini düşünür.Daha heyecanlı bir hayat istediğinden Ironforge ordusuna katılır.Orduda yıllarca Derinlerdeki maden oyuklarında Trogg saldırılarına karşı bekçilik yapar.Bu zaman zarfında yeteneğini göstermek için pek fırsat bulamayan Torgar Troggların beklenmedik bir saldırısında savaş ortasında kalır.Tünel duvarlarını parçalayıp saldıran Trogglar Torgarın pekçok arkadaşını ve komutanını ani saldırıları ile öldürürler.Torgar bu savaşta kutsal ışığın yardımı ile cesaretini gösterir ve ekibinin kalanını Trogglardan kaçırmayı başarır.Bunun ödülü olarak Torgar artık madenci ekiplerinin lideri olma şerefini kazanır.

Yıllar böyle sürüp giderken Torgar birkaç saldırıyı da başarı ile savunur ve Ironforgede adından söz ettirir olur.Yinede yıllar Torgara nazik davranmaz.Tünellerde ekibinden birkaç kişi kaybolunca Torgarın görevini iyi yapamadığını ileri sürenler olur.Bunun üzerini Torgar üzerine bir soruşturma başlatılınca Torgar istifa eder ve Ironforgeden ayrılır.Şerefine yapılan bir saldırı olarak gördüğü olayı asla unutmaz ve bir daha Ironforgeye dönmeme yemini eder.Bunun yanında yapacak bir işi kalmayan Torgar Stormwinde demircilik yaparak hayatını sürdürmeye çalışır.

Demirci ocağında çalıştığı günlerden birinde ukala bir insan ocağın yanına gelir ve yeni bir silah yaptırmak istediğini söyler.Torgar silahı yaparken ona savaşçı olduğu belli bir cücenin böyle bir yerde ne işi olabileceğini sorar.Torgar işini yaparken hikayesini adama anlatır.Bunun üzerine adam ona elini uzatır"Ben Estarriol Brighsword yeni bir karedeşliğin lideriyim.Senin gibi deneyimli biri bize çok yardımcı olabilir"der.Savaş arzusu ile yanıp tutuşan Torgar teklifi kabul eder. Ve yıllanmış savaş çekicini tekrar eline alır.Belki hala şerefini kurtarmak için bir fırsat vardır...

Karakterinizi Motive Eden Şey:Torgar tünelleri ve madenciliği severek yapmış olmasına karşın savaşı da sever.Eski günlerini unutmayacak olmasına karşın hala savaşmaya değecek birşeyler olduğuna inanır.

Karakterin birliğe katılma sebebi:Savaşı sevdiği için sıradan bir hayat ona uygun değildir.Macera arayışı ile birliğe katılmıştır.

Gerçek bilgiler

İsim Soyad:Oğuzhan Topal

Yaş:18

İngilizce :Orta
 • 1

#15 dogabeey

dogabeey

  Moderatör

 • Moderators
 • 300 İleti

Yazma tarihi: 20 Aralık 2012 - 09:36 ÖS

şimdi biraz ağır olacak, bazıları kızacak, hatta belki beni guildden falan kickleyecekler ama bunları yazmam lazım;

1. samimi ortam; samimi ortam deniyor, evet eskiler kendi aralarında iyiler ama yenilere samimi ortam falan yok.eskilerin ağzından cımbızla laf alınıyor resmen.hele biri var dikkat ettim (kim olduğunu hatırlamıyorum) sorduğum soruya cevap verme tenezzülünde bile bulunmuyor.ben sorarım ister istemez bu mu samimi ortam diye.

2. event saat 9da başlayacak deniliyor ama 10dan aşağı başlamıyor.benim oyuna ayırabileceğim zaman az olduğundan eventlar hep yarım kalıyor ve insan soğuyor konudan.

3. level boost dendi ama kimse sorumluluk almak istemiyor.herkes topu birbirine atıyor.level boost illa lazım mı? değil ama olsa iyi olur.

4. hepimiz soylu olursak emir sistemi nasıl olacak? sizce bir soylu sıradan bir emir eri olmak ister mi? bence istemez.bence soyluluk sonradan kazanılsın, yaptığımız hizmetlerle falan mesela.

5. gelelim ingilizce meselesine; kime göre, neye göre diyorum.eğer hardcore rp yapan adamlarla oynayacaksak ingilizcem zayıf ama eventtan eventa rp yapan adamlarla oynayacaksak ingilizcem iyi.

6. son olarak imla kurallarına değinmek istiyorum.bir yandan gruba yetişmeye çalışıp diğer yandan imla kurallarına uyarak bir şeyler yazmak bana zor geliyor.imla kurallarına fazla uyamayacağım kusuruma bakmayın.

saygılar...


1. Takdir edersin, kimse yeni tanıştığı biriyle bir anda samimi olamaz, o yüzden bu tarz farklar ister istemez ortaya çıkıyor. Bahsettiğin kişiler gibi kişiler olabilir, o an cevap vermek istemez ya da sorduğun sorunun cevabını bilmiyordur vs... Ama ben bunun da olacağını zannetmiyorum, muhtemelen afkdir. Şahsen ben kendi adıma konuşacak olursam oyun esnasında zırt pırt afk olurum(misal şu anda bunu yazarken arka planda wow açık). Olur öyle şeyler. Şu an guildde 1 senedir tanıdığım kişi de var, 3 aydır tanıdığım kişi de. İkisiyle de samimiyetin dibine vurmuşuzdur. Sen de takıl, seninle de samimi olalım ama dediğim gibi zamanla olacak bir şey. Ötekileştirme olduğundan değil.

2. Bize kalsa, hatta bütün guilde kalsa eventlar 8'de başlar. Ancak her zaman olmuyor maalesef, insanların gelmesini bekliyoruz, o anki hikayede kilit görevi gören karakterleri beklemek zorunda kalıyoruz, herkesin yerini almasını bekliyoruz. 9'da yazıyorsa zaten aslında 9:30 gibi planlandığındandır. Olması gerekenden 30 dk öncesine koyuyoruz ki toparlayabilelim. 10 biraz geç bir saat, doğrudur, zaten bir saat gibi bir gecikme ancak gerçekten çok az katılım varsa olabiliyor(TGS'de iki ayrı aile olması işleri epey zorlaştırıyordu. katılım konusunda). Ama 7 yapsak mesela bu sefer de birisinin işi birisinin aşı birisinin tuvaleti devreye giriyor. Roleplayin tabiatı bu, illa ki gecikir. Önü alınabilir birşey değil bu.


3. Şu anda boosta acil ihtiyacı olan guildde 3 kişi olması lazım bildiğim kadarıyla. Bunlardan biri benim, ama süper samimi olmamıza(bkz. 1. soru), "boost atın" diye k..ımı yırtmama ve kurucu üyeler arasında olmama rağmen toplamda 4 level boost aldım: Biri 13-16 arası biri de 43-44 arası mıydı neydi :) İkimizin de kimseyi suçlama hakkımız yok. Kendilerinden rica edeceğim biraz daha boost atmaları için ama tutup da zorla boost attıramayız kimseye.

Not: Erodion ve Honorwing'e boost için başvurabilirsiniz diye yazmam kendi aramızda bir eşek şakasıydı. O konuda sorumululuk bana ait. Eğer yeterli sürede yeterli levele ulaşabilirsem boost yapma olayını ben bizzat devralacağım.

4. O soruyu Deniz cevaplamış zaten. Soylu olmak asker olmaya engel değil. Azeroth'ta işler böyle yürüyor.

5. Anlayabiliyorum ama konuşamıyorum seviyesinde olmak yeterli :) Bazı zamanlarda zorlanabileceğini itiraf ediyorum ancak biz bizeyken kimse seni bir guildden ya da etkinlikten bozuk gramerlisin diye şutlamaz. O konuda rahat ol. Hem ingilizcen hızlı bir biçimde gelişir yabancılarla rp yaparken.

6. Bu konuda ahkam kesmek bana hiç düşmez, bilen biliyor zaten ^^ Bozuk imladan kasıt, mesela "diycem" yerine "Diyeceğim." yaz. Bu yeterli; yoksa kimse yok efendim virgülden sonra boşluk bırak da, yok efendim noktalı virgülü yanlış yerde kullanma demez. Sadece biraz dikkat, çünkü bozuk imla hiç hoş görünmeyebiliyor dışarıdan.

Daha fazla cevaba ve tartışmaya gerek olduğunu düşünmüyorum. Saygılar, sevgiler...
 • 1

Dark Lion Onslaught.


#16 Dendrien

Dendrien

  Sergeant

 • Members
 • 72 İleti

Yazma tarihi: 20 Aralık 2012 - 09:55 ÖS

-----Karakter Bilgileri-----


Karakter İsmi: Rodreic Lowell Stern
Sınıfı: Paladin
Fiziksel ve Psikolojik Özellikler: Kızıl saçlı, yeşil gözlü. İri cüsseli, fakat zarif bir adam. Gençlik günlerini geride bırakmış olan Rodreic'in bir zamanlar çillerle süslenmiş çocuksu simasının yerini şimdi katıldığı savaşların, geçirdiği zorlukların hatıraları almış. Uzun saçlarını at kuyruğu olarak toplamayı son zamanlarda adet edinmiştir. Bir insan için yeterince uzun sayılabilecek de olsa, cüce ölçülerine göre bahsetmeye değmeyecek sakalı gırtlağı hizasına kadar uzar.Rodreic, keyfi yerindeyken etrafına güven verici bir hava saçar. Genellikle güler yüzlüdür, savaş anında sukünetini korur, fakat vahşi bir adam gibi savaşır. Ulu çekici Haşin'i eline aldığında, savaş alanını saçıyla aynı renge boyamaya hazırdır. Geniş kalkanı ve iki yanına tunç kanatlar dövülmüş miğferiyle Lothar'ın erdeminin vücut bulmuş halini andırır.Genel Olarak Hayata Bakışı: Pandaria'da kendisine telkin edilen Beyaz Kaplan Öğretileri hayata bakışını değiştirmiş, savaşta ve hayatının diğer kısımlarında, ahlak pusulasını öfkesinin değil, erdemlerinin yönlendirmesine izin verir.
Hoşlandıkları / Hoşlanmadıkları :Okumak, meditasyon yapmak / Yüksek seslerKarakter Hikayesi ( En az iki paragraf): Andorhal'ın köy muhafızlarının başındaki babasının bir gece haydutlar tarafından katledilmesi, ailesinin en küçük oğlu olan genç Rodreic Lowell Stern'i yedi yaşında "piç" bırakmıştır. Orduya yazılma yaşı gelir gelmez altı kişi yaşadıkları evlerinden ayrılan iki ağabeyi James ve Amos veya büyücülük eğitimi almak adına Alterac'ın eteklerinde kurulu Dalaran şehrine giden ablaları Aileen ve Dendrien'in aksine, Rodreic dul annesini geçindirebilmek için Kul Tiras donanmasında denizciliği öğrenip Tunç Yumruk gemisinin mürettebatında 16 yaşında bir miço olarak iş bulmuştur. Başlangıcında annesinin vefat ettiği ikinci savaşta zorunlu olarak orduya alınan Rodreic, Karakaya Dağları'nda Anduin Lothar ve Turalyon, İttifak Aslanı'nın canı pahasına da olsa, Eski Güruh ordusunu ezdiğinde oradaydı.Kıdemli çavuş rütbesiyle Yeni İttifak Ordusu'ndan ayrılıp zengin Lord Bayerleyn'in maiyetinde askerlik yapmaya başladı. Burada, gösterdiği üstün başarı sebebiyle Çavuş rütbesine kadar yükseldi, fakat kişisel sebeplerden dolayı maiyetten ayrılıp Lordaeron'un Azmi isimli bir başka askeri birlikte görev aldı. Bu birlikle çıkılan Pandaria seferinde üçüncü defa Çavuş rütbesiyle onurlandırılmak üzereyken Kun-Lai eteklerinde bir Mogu saldırısında ağır yaralandı, ve ölü sanılarak düşen çığın altında kaderine terk edildi.Rodreic'i yarı-donmuş, ve fazlasıyla kan kaybetmiş haldeyken Beyaz Kaplan Loncası'na ait bir keşiş buldu, ve hayatını kurtardı. Ölümle pençeleşerek geçirdiği haftalar sonrasında sağlığına kavuşan Rodreic, Doğu Krallık'larına dönmesi için bir vasıtası bulunmaması sebebiyle aylarca Pandaria'da kaldı. Bu üsüre sarfı içerisinde, Beyaz Kaplan öğretisini dinledi, ve keşiş yolunda eğitimine başladı. Eğitimi, Aslan'ın Seferi Kardeşliği ile yollarının kesişmesiyle yarıda kesildi, ve Kardeşliğe katılarak vatanına döndü. Rodreic'in son macerası, "İhtiyat" isimli gemiye adımını atıp Doğu Krallık'larına doğru yola çıkmasıyla başlamıştı.


Karakterinizi Motive Eden Şey : Denge, Barış


Karakterinizin Birliğe Katılma Sebebi: Işık, Lothar'ı idolize etmesi
-----Gerçek bilgiler-----
Gerçek Adınız Soyadınız: Emre GÜNSAL
Yaşınız: 17


İngilizce Düzeyi(Zayıf/orta/iyi/Emre): Emre
Online olabileceğiniz süre: NO LIFERS UNITE
Real id adresi ( Size ulaşabilmemiz için): Var benim Real ID sizde :))


Konu Dendrien tarafından 20 Aralık 2012 - 10:37 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

 • 2

#17 Vastielo

Vastielo

  Advanced Troll

 • Members
 • Pip*Pip*Pip*
 • 43 İleti

Yazma tarihi: 21 Aralık 2012 - 02:10 ÖÖ

Oğuzhan abi bu nedir ya ciddi misin sen ahahahahahahahha


Resmi ekleyen
 • 2

#18 dogabeey

dogabeey

  Moderatör

 • Moderators
 • 300 İleti

Yazma tarihi: 21 Aralık 2012 - 02:11 ÖÖ

Karanlık geçmiş...
 • 2

Dark Lion Onslaught.


#19 hellfire peninsula

hellfire peninsula

  Member

 • Members
 • Pip*Pip*
 • 17 İleti

Yazma tarihi: 21 Aralık 2012 - 08:15 ÖÖ

...

Konu hellfire peninsula tarafından 22 Aralık 2012 - 11:19 ÖÖ tarih ve saatinde düzenlenmiştir

 • 0

#20 Dendrien

Dendrien

  Sergeant

 • Members
 • 72 İleti

Yazma tarihi: 21 Aralık 2012 - 12:09 ÖS

hem Worgen hemde Death Knight :) ama sorun olacağını sanmıyorum çünkü sağlam bir hikayem var.Abi Paladin guildinde DK mı olur. Orgeus'u boostlarız, sen kal

Oğuzhan abi bu nedir ya ciddi misin sen ahahahahahahahha


Resmi ekleyen


18 yaşında değilmiymiş yani?
 • 0
0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı