İçeriğe git

Resim
- - - - -

SSD-HDD birlikte kullanımı

• Please log in to reply
Bu konuya 3 yanıt gönderildi

#1 Ezekeel

Ezekeel

Genel Yönetici

• Executives
  • 9.313 İleti

Yazma tarihi: 29 Aralık 2012 - 01:09 ÖÖ

Bildiğiniz gibi yeni bilgisayar aldım ve aklımda SSD ve HDD aynı anda farklı sürücüler(C ve D) olarak kullanılabilecek şekildeydi ama şimdi Windows SSD üzerine kurulu olduğundan HDD gözükmüyor, dolayısıyla bir şey kaydedemiyorum örneğin oraya. Bunun yolu yok mu? Intel'in bir teknolojisinden bahsedilmiş, Z68 mi ne olması gerekiyormuş ama benimki zaten Z77? Bundan da başka istediğim şeyle ilgili bir konu bulamadım, millet sormuş forumlarda olur mu diye sonra birileri olur deyip çekip gitmiş? Teşekkürler.

#2 Ezekeel

Ezekeel

Genel Yönetici

• Executives
  • 9.313 İleti

Yazma tarihi: 29 Aralık 2012 - 11:43 ÖÖ

H.L.L sağ olsun çözdük, aynı problemi yaşayan olursa diye nasıl yapıldığını yazayım:

Bilgisayar'a sağ tıklayıp "Yönet" deyin. Açılan pencerede "Depolama" kısmının altında "Disk Yönetimi" var, onu açın. Göremediğiniz disk orada gözüküyorsa işiniz daha kolay, Disk yazısının olduğu yere sağ tıklayıp başlatın. Eğer orada da gözükmüyorsa problem donanımsal, bir uzmana başvurun. :P

#3 BunuYazanTosun

BunuYazanTosun

Legionare

• Members
  • 485 İleti

Yazma tarihi: 29 Aralık 2012 - 12:22 ÖS

SSD nin ömrünün 10k yazmaya sınırlı olduğunu ve yaklaşık %50/%40 civarındayken içindeki bütün panelleri kullandığından her hangi bir işlemde o panelin tamamını silip tekrar şey etmesinden ötürü wow gibi sürekli patch ve benzeri şey ile değişen oyunları oynaman ömrünü azaltır buna karşılık olarak oyun ve benzeri işlerinde loading ekranı gibi şeyleri artık göremezsin. Galiba şuan win7 kullanıyorsun bende 5400rpm win8 var açılış hızı ssdler ile hemen hemen aynı bundan ötürü galiba win8 ile ssd ye geçiş yaparsan çeşitli sorunlar çıkabilir zaten win8 kullanıyorsan ve sorun çıkmadıysa şanşlı kişiler arasındasın :)
  • 0
Resmi ekleyen

#4 Ezekeel

Ezekeel

Genel Yönetici

• Executives
  • 9.313 İleti

Yazma tarihi: 29 Aralık 2012 - 12:29 ÖS

Windows SSD üzerine kurulu, 8'e geçerken o zaman sorun çıkabilir. Bakalım. O.o

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı