İçeriğe git

Resim

RBG BOOST TARTIŞMASI / DAHA MAKUL YOLLAR

• Please log in to reply
Bu konuya 41 yanıt gönderildi

#1 jujinko

jujinko

Legionare

• Members
  • 485 İleti
  • LocationTwisting Nether - EU

Yazma tarihi: 04 Ocak 2013 - 02:25 ÖS

Arkadaşlar, konuya buradan devam etmek istedim. Son zamanlarda Türk arkadaşların da içine karıştığı şu Rbg Boost olayı hakkında biraz yorum yapmak istiyorum. Artık bu iş tamamen risklidir ve İşte size zararları: (yAZININ SONUNDA ASIL TAKTİĞİ YAZACAĞIM)

1) RBG BOOST asla risksizdir diye birşey yoktur. Blizzard artık bu durumda daha katı bir konumda. Üst üste gelen title achivementlarından bile çok kolay ayırt edilebilirsiniz. (İmba bir grupla -pug - girip de hep yenerek almış olabilirsiniz onda sıkıntı yok achivement bazında fakat gene bir bakılır loglara)

Geçen gün Due to suspicious activity, your Battle.net account has been locked... şeklinde bir mail geldiğini söyledi arkadaş. Boost almıştı bir ay kadar önce. Ben başta şu Çinlilerin saçma hekleme oyunları sandım; lakin hakikaten charına giremedi. Mailinden resetledi şifreyi chara girmek istedi suspicion yediğini gördü Sonra ertesi gün gmden powerleveling, trade boost gibi şeylerin yasak olduğunu kurallarda bunlaras uyacağımı kabul ediyorum dediği halde bunu ihlal ettiğini söyledi ve puff permanent ban. Herkesin başına gelmez gelmez belki birgün de sizin başınıza gelir?

2) Hepsi bu mu? Hayır.. Boostçular her ne kadar 'sıkıntısız hocam sen takma kimseyi ' deseler de karşı tarafın win trade yaptığı aynı zamanlarda hızlı geçen ve win le sonuclanan ardı arkasına gelen maçların araştırılmaya alınacağından bir haberdirler. Blizzard bilmiyor mudur ki loglardan; kim kime karşı oynamış karşı taraf hiç damage vermeden/bayrak kapmadan vs vs oyun vermiş? Neden 1 kişi karşı taraf?.. Şeklinde. Evet herkes para kazanmak için takma sen kimseyi der ama bu olay risklidir ve araştırılırsanız sonucu kesindir...

3) Kurtulsanız bile şimdilik kurtulmuşsunuzdur, çünkü daha sonrasında biri sizin titlenızı görüp araştırma yapar da report ederse gözden kaçan charınız gene riske girer ve bu üst üste gelen achivementların sizden hesabı sorulur. Çünkü win trade yasaktır ve win trade yaptığınızı bariz belli etmiş olursunuz.

4) Boost aldığınız için birgün sizin titlenıza kanıp oynamak için başvurduğunuz rbg gruplarındaki insanların, oyunların ardından maskarası olursunuz ve belki daha çok sizin achivementınızı araştırıp 'aha win tradeci' diyebilirler, şikayet edebilirler. Ama amacınız kendi yağımda kavrulayım ben gene capleri falan da boost şeklinde oynarım diyorsanız sıkıntı olmaz belki ama ille bir gün sizi gören report eden biri olacaktır, en kötü blizzard araştırmaları sonucu bugün bulmasa bile yarın bulur. Kısaca yarınınız belli değildir ve rus ruleti oynamaktan farkı yoktur.

5) Bir dahaki sezon puanınız sıfırlanacaktır zaten herkes gibi(tüm playerlar gibi) 0 rbg point ile yeniden başlayacaksınız. O, elinize almak için paralar akıttığınız silahlar /setler honorla alınmaya başlayacak (elite olanı değil ama ne fark edecek değer mi) Gene mi boost alacaksınız? Ne anlamı kalacak? Oyunu tamamen ego tatmini için oynamaya başlayacaksınız. Ha nasılsa bir gün anlaşılacak ve yüzlerce euro/binlerce tl akıttığınız charınızı kaybedeceksiniz.

6)Boostçular hep diyor ki 'Blizzard paradan bahsetmezseniz in gamede bilemez wintrade olduğunu' Afedersiniz de Nah bilemez arkadaşlar :) Loglara bakılınca karşı tarafın pasifliğinden bariz win trade olduğu biliniyor. Risksiz diyorlar sanki Blizzardda amcasının oğlu çalışıyor gibi bir özgüven nereden geliyorsa? Bu olayın risksiz olması için gold karşlığı, her iki tarafta savaşarak oynaması lazım. HaDİ gold kıstas değil belki iyilik olsun diyedir, ama her iki tarafta belirli bir efor sarf etmeli. Bunu yapan da çok nadirdir ama riksiz olanı da budur.

7) Boostçu dostlarımız da işin ekmeğinde anlıyorum; fakat yanlış bilgilendirme yapmasınlar lütfen. Zaten grubun hepsi farklı uyruktan insanlar. Yani bu işin başında gene Ruslar var, diğerleri ara bulucu gibi birşey.

'Bana iki eleman getir şu fiyattan aşağı söyleme... boost yapacağız'
'Hımm ok'

şeklindedir diyaloglar

Bunun aksi varsa da gerçekten oyun oynayıp Carrier sıfatında boost yapan arkadaşlar varsa ban riskiniz olmaz; ama işin etiğine gene çok uygun değil. O size kalmış

Riski göze alan buyursun arkadaşlar YA DA Riski kenara bırakarak TAKTİĞİMİ VE TAVSİYEMİ UYGULAYIN,

Blizzard'ın anlaşmalı olduğu openraid.com sitesine giriniz. Charınızı itemlerinizi deneyiminizi puanınızı tanıtınız sisteme. Ardından Rated Battleground kısmına girip adam arayan (spec class tecrübeye göre) kişşileri tonla bulursunuz. Sezon başlarında kimse 1500 den fazla tecrübe istemez. Hele healarsanız ve biraz tecrübeniz varsa 2.3+ adamların yanında bile oynarsınız. im gameden ekleyip hem sosyal arkadaş hem de savaş arkadaşı edinebilirsiniz. Önce serverınızda puglara girip 1500 e kadar gelmenizi tavsiye ederim. Akabinde open raidle bir kaç gün içerisinde güzel sonuclar alabilirsiniz ayrıca bu openraid sistemi rbg pve pre-bg gibi eventların hepsi için geçerlidir. Sitede grup /adam arayanları bolca bulabilirsiniz.

ZATEN KENDİ EMEĞİNİZİ DE KATMAYIP SIRF BOOSTLA 2.2 BARAJINI GEÇECEKSENİZ KENDİNİZİ KANDIRMANIN DA BİR ALEMİ YOK, OYUN HAYATINIZ BOYUNCA REPUTASYONUNUZU VE CHARINIZI DA RİSKE ATMANIN BİR ALEMİ YOK DOSTLARIM

Konu jujinko tarafından 04 Ocak 2013 - 02:33 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 3
Arthas: Father..Is it over ? / Father: No son ..Unfortunately the raid resets tomorrow

#2 Zolgar

Zolgar

Scout

• Members
  • 301 İleti

Yazma tarihi: 04 Ocak 2013 - 05:53 ÖS

openraid.com değil de openraid.us veya openraid.eu olacak adres sanırım.

Konu Zolgar tarafından 04 Ocak 2013 - 06:24 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#3 elrohir35

elrohir35

Centurion

• Members
  • 1.423 İleti
  • Locationİzmir

Yazma tarihi: 04 Ocak 2013 - 06:13 ÖS

zaten rbg denen şey arenada bi halt beceremeyip bol bol QQ yapan oyuncular için çıkarılan pvp den çok pveye benzeyen bişeydir,bunda bile boost alıcak kadar ezik tipler vardır.zaten oyunculuğuna bakıp 10 saniyede anlarsın adamın boost alıp almadığını,staticlerden de çok rahat anlaşılır zaten,boostla aldığı title a ahkam kesip oyuncu arayacak kadar salak olmamalarını öneririm bu ezik arkadaşların,jujinkonun dediği gibi işin sonu reportla banlanamaya kadar gidebilir.
  • 0

#4 arthoruis

arthoruis

Scout

• Members
  • Pip*Pip*
  • 10 İleti

Yazma tarihi: 04 Ocak 2013 - 06:17 ÖS

Bayağı faydalı oldu böyle bir site olduğunu ilk defa duyuyorum boost da almadım hiç ama yinede böyle bi site olduğunu bilmek ilgimi çekti teşekkürler paylaşım oldukça güzel eline sağlık

Konu arthoruis tarafından 04 Ocak 2013 - 06:18 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#5 Moonslam

Moonslam

Centurion

• Members
  • 798 İleti

Yazma tarihi: 04 Ocak 2013 - 06:42 ÖS

Rbg ladderin üstünde gear'ı olan adam yok neredeyse, sonra blizzard boost yapanları banlıyor...

http://eu.battle.net.../battlegrounds/
  • 1

"Sen benim şeyimin Elixir of Giant Growth'usun." de, en güzel hediye bence.

#6 elfjumong

elfjumong

Scout

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 42 İleti

Yazma tarihi: 04 Ocak 2013 - 07:13 ÖS

Rbg ladderin üstünde gear'ı olan adam yok neredeyse, sonra blizzard boost yapanları banlıyor...

http://eu.battle.net.../battlegrounds/

Ben mi yanlış görüyorum yoksa doğru mu? socket olmayan adamın rating 4000 ...
  • 0

#7 Moonslam

Moonslam

Centurion

• Members
  • 798 İleti

Yazma tarihi: 04 Ocak 2013 - 08:03 ÖS

Bu aylardır böyle. Adamlar dalga geçiyorlar catadan beri...

O zamanda sor gearıyla 4 k kasan adam vardı. Şimdi çoğalmışlar.
  • 0

#8 azâzil7

azâzil7

First Sergeant

• Members
  • 269 İleti

Yazma tarihi: 04 Ocak 2013 - 08:56 ÖS

Bu iş 4 yıldan fazladır arena boost/wintrade ile almış başını gidiyor. Blizzard sadece tamamen göz yummuş bir imaj sergilememek için düşük profildeki oyuncuları banlıyor. Bu tarz olayları milyar dolarlık multinasyonel şirketlerin bakış açısıyla değerlendirmeyi öğrenin artık. Blizzard'ın hissedarları dünyanın bilmediği bir yerindeki adamın haketmediği bir title almasını değil akıllara durgunluk verecek düzeylerdeki kârın devamlılığını sağlamayı önemsiyor. Sadece aylık ücretlerden 150milyon Dolar kazanmak adamlara "etik" bir oyun ortamı sağlamaktan daha tatlı geliyor inanın buna.

En basit örnek, bugüne kadar kurallara aykırı davrananları banlayacak olsalardı sayısı milyonları aşan Chinese gold farmer üyeliği olmazdı.

Bu arada "bunları söylüyorsan rbg boost sellersın" diyen aklı evvel arkadaşlar illa ki çıkacaktır. Alakam yok, sadece herkesin bildiği genel geçer şeyleri söylemek istedim.

Edit: Sonradan aklıma geldi de, arkadaşın permanent ban yemiş demişsin de wintrade'in cezası 3 gün bandır. Arkadaşının ya account geçmişi temiz değil, ya da oyun içi gerçek paradan bahsetmiştir. O da yanlış bilgi olarak geçmesin istedim.

Konu azâzil7 tarafından 04 Ocak 2013 - 08:58 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#9 Mashuk

Mashuk

Advanced Member

• Banned
  • Pip*Pip*Pip*
  • 36 İleti

Yazma tarihi: 04 Ocak 2013 - 09:48 ÖS

Bu iş 4 yıldan fazladır arena boost/wintrade ile almış başını gidiyor. Blizzard sadece tamamen göz yummuş bir imaj sergilememek için düşük profildeki oyuncuları banlıyor. Bu tarz olayları milyar dolarlık multinasyonel şirketlerin bakış açısıyla değerlendirmeyi öğrenin artık. Blizzard'ın hissedarları dünyanın bilmediği bir yerindeki adamın haketmediği bir title almasını değil akıllara durgunluk verecek düzeylerdeki kârın devamlılığını sağlamayı önemsiyor. Sadece aylık ücretlerden 150milyon Dolar kazanmak adamlara "etik" bir oyun ortamı sağlamaktan daha tatlı geliyor inanın buna.

En basit örnek, bugüne kadar kurallara aykırı davrananları banlayacak olsalardı sayısı milyonları aşan Chinese gold farmer üyeliği olmazdı.

Bu arada "bunları söylüyorsan rbg boost sellersın" diyen aklı evvel arkadaşlar illa ki çıkacaktır. Alakam yok, sadece herkesin bildiği genel geçer şeyleri söylemek istedim.

Edit: Sonradan aklıma geldi de, arkadaşın permanent ban yemiş demişsin de wintrade'in cezası 3 gün bandır. Arkadaşının ya account geçmişi temiz değil, ya da oyun içi gerçek paradan bahsetmiştir. O da yanlış bilgi olarak geçmesin istedim.

gmlerin insafına kalmış :P

Konu Mashuk tarafından 04 Ocak 2013 - 09:53 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#10 jujinko

jujinko

Legionare

• Members
  • 485 İleti

Yazma tarihi: 05 Ocak 2013 - 12:40 ÖS

Arkadaşlar özür dileyerek düzeltiyorum openraid.eu şeklinde google amcadan aratırsanız daha iyi sonuç alırsınız. Kaydolması kolay aynı zamanda charın sahibimisiniz diye tayin etmek için charınızdan bir itemi eksiltip yeniden log yapıp girmenizi istiyor sistem böylece kanıtlıyorsunuz. Bir nevi confirme etmek gibi düşünün, sonrasında keyifle kendinize grup aramaya başlayın. Bu sistemin en güzel yanı kendi serverlarında rbg için adam bulamayanlara altın madeni olması :) Hem diğer serverlarda char açıp 'bu server güzel mi babacan de bakiyim bana' şeklinde ortalarda arpacı kumrusu gibi dolaşmanızı gereksiz kılıyor :)

Konu jujinko tarafından 05 Ocak 2013 - 12:43 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0
Arthas: Father..Is it over ? / Father: No son ..Unfortunately the raid resets tomorrow

#11 jujinko

jujinko

Legionare

• Members
  • 485 İleti

Yazma tarihi: 05 Ocak 2013 - 12:47 ÖS

Dostum o biraz değişiyor hakikaten kesin bilgi vermek çok güç; ama arkadaşın geçmişi de temizdi yani iyi elemandı. 3 gün ban olmuyor, o sadece duruma göre değişiyor, ortada istikrarlı bir wintrade varsa emin ol 3 günle kalmaz zaten. Hem 1 gün bile oyundna uzaklaştırılsa bile kesin olarak aldığı rbg pointler ve itemler ellerinden alınıyor burası kesin. Eh bu adamın verdiği 200tl 300 tl boşa gittikten sonra ona zaten permanent ban yemekten daha çok koyar bence :D
  • 0

#12 orcshaman

orcshaman

Sergeant

• Members
  • 82 İleti
  • LocationMuğla

Yazma tarihi: 05 Ocak 2013 - 03:59 ÖS

Oyunculuguna falan bakıp adamı yargılamanız kimin umrunda ki adam sadece title'a sahip olmak istiyordur gider alır.Takımı yoktur vakti yoktur vs. bi sürü sebepten title sahibi olamayan adam var kaldı ki takım arkadaşının hatasından maç alamadıgınız oluyor.Arena'yı zaten hiç muhabbete karıştırmayalım bracketlara göre adalet kavramı tamamen saçmalaşıyor
  • 0

#13 elrohir35

elrohir35

Centurion

• Members
  • 1.423 İleti
  • Locationİzmir

Yazma tarihi: 05 Ocak 2013 - 05:12 ÖS

madem istediği bi title var onun için uğraşması lazım o zaman,vakti yoksa sonra yapsın,takımı kötüyse değiştirsin,hiçbişey beceremiyosa almasın zaten,kimse almak zorunda değil ,oyunda bile kapitalist mentalite anasını satim. zaten o title parayla alıp eğlenebiliyo ya da övünebiliyosa onunla vay o adamın haline ozaman.
  • 0

#14 orcshaman

orcshaman

Sergeant

• Members
  • 82 İleti
  • LocationMuğla

Yazma tarihi: 05 Ocak 2013 - 05:24 ÖS

e Goldla alınan title var çok saygıdeğer olmasa da zamanında achi ile aldığımız mountlarda artık Black Market'te satılır oldu.Yakında title'lar da scroll misali Black Market'te satılmazsa iyidir
  • 0

#15 elrohir35

elrohir35

Centurion

• Members
  • 1.423 İleti
  • Locationİzmir

Yazma tarihi: 05 Ocak 2013 - 05:33 ÖS

haklısın valla hiç belli olmaz :D blizzin imajı da çok değişti zaten inanılmaz paragöz oldu o yüzden büyük bi sürpriz olmaz.
  • 0

#16 jujinko

jujinko

Legionare

• Members
  • 485 İleti

Yazma tarihi: 05 Ocak 2013 - 08:07 ÖS

Bi de utanmadan konuyu eksiliyen olmuş :D Hayır insanın aklına ya boostçular geliyor ya da boost fanatikleri. Neyse yani dostlar zararlı işte bugün olmazsa yarın olur zararı , her seferinde achivementlarınıza armoryden bakılınca gm amcalara reportlar yağar. Eskiden blizzard ciddiye almıyordu şimdi başladı banlar bilmemneler ... dikkatli olun işte ben güzelce bilgilendirdim
  • 0

#17 Moonslam

Moonslam

Centurion

• Members
  • 798 İleti

Yazma tarihi: 05 Ocak 2013 - 08:34 ÖS

Ben artıladım tekrar :D Her nekadar ban ayaklarına inanmasamda bende herkesin kendi ratingini kendi kasması taraftarıyım.
  • 0

#18 jujinko

jujinko

Legionare

• Members
  • 485 İleti

Yazma tarihi: 05 Ocak 2013 - 10:52 ÖS

Ben artıladım tekrar :D Her nekadar ban ayaklarına inanmasamda bende herkesin kendi ratingini kendi kasması taraftarıyım.

Ben de nasıl bi iş bu diyordum da banlar başladı, hatta bugün boost yapan ama aynı zamanda hakikaten arena master olan amerikan vatandaşı bir arkadaşı banlamışlar :D gerçi yedek char var o da arena master dedi istifini bozmadan devam etti. Yav bunlar hep şans meselesi aslında dostum biliyor musun

Yeni başlayan gold kasmaktan aciz bir arkadaş vardı sürekli çinlilerden alıyordu ;ama adam düzenli kredi kartı bağlamıştı oyuna neyse işte blizzard sürekli suspend le karısık uyarı mesajı atıyordu aksi halde tekrarı ban olur diye bunda ingilizce yok ya devam etti etti blizzard amca hep son uyarıyı yaptı yaptı durdu :D banlanmadı; ama başka bir arkadaş yabancı gold alırken banlandı ikincisinde. Bunlar hep risk özellikle şimdi bu üst üste alınan achivementlar güzel özetliyor durumu ha ama şu da yok değil rbgler öyle özürlü olmuş ki mmr ı iyi takım oluyor senin takım 2200 karşı taraf 1900 ama daha fazla mmr o herifleri yenince 30 35 geliyor yani onlar gibi 3 takım yensen ki 40 geldiğide oluyor direkt her 3 winde bir achivement alınıyor gunde 4 5 title mumkun artık ama loglardan karsı tarafın savasmadığı yani win trade olduğu belli oluyor :)
  • 0

#19 nethical

nethical

Member

• Members
  • Pip*Pip*
  • 21 İleti

Yazma tarihi: 06 Ocak 2013 - 06:58 ÖÖ

Deforcer is nab :ph34r:
  • 0

#20 Zephyros

Zephyros

Guild Forum Yetkilisi

• Members
  • 1.115 İleti
  • LocationIstanbul

Yazma tarihi: 06 Ocak 2013 - 11:41 ÖÖ

zaten rbg denen şey arenada bi halt beceremeyip bol bol QQ yapan oyuncular için çıkarılan pvp den çok pveye benzeyen bişeydir,bunda bile boost alıcak kadar ezik tipler vardır.zaten oyunculuğuna bakıp 10 saniyede anlarsın adamın boost alıp almadığını,staticlerden de çok rahat anlaşılır zaten,boostla aldığı title a ahkam kesip oyuncu arayacak kadar salak olmamalarını öneririm bu ezik arkadaşların,jujinkonun dediği gibi işin sonu reportla banlanamaya kadar gidebilir.

Bak işte bu yorum hoşuma gitti.
Arena hata kabul etmez, oyuncu sayısı arttıkça hata kaldırır duruma geliyor.
Benim şahsi düşüncem şu;
Yıllardır WoW camiasının içindesindir, sayısız Lvl cap class/spec ile oynamışsındır.
Vakit ayıramadığın için, gold/plvl tarzı hizmetler satın alabilirsin, bu oyunculukla ilgili bir ironi çıkarmaz ortaya.

Ama RBG ve Arena Boost, son zamanlarda oldukça ''çirkin'' bir hal aldı.
Şahsen Quad Glad Rogue oynuyorum yıllardır. Bir süredir aktif değilim.
Oyuna girdiğimde, title'a aldanıp bir kaç arena yapalım diyorum ama RBG'den aldığı High Warlord title'ı ile 2 macro ile oynayan healer'lar bile gördüm.
Insanı oyundan soğutuyor bu durum.
  • 0

Evren Varg

Quad-Glad Rogue

Vengeful

Brutal

Furious

Wrathful

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı