İçeriğe git

Resim
- - - - -

WoW bittimi?

• Please log in to reply
Bu konuya 23 yanıt gönderildi

#1 Pillarkite

Pillarkite

Scout

• Members
  • 9 İleti

Yazma tarihi: 23 Ocak 2013 - 04:32 ÖÖ

Daha 2 saat once ruyamda Wow'a ilk basladigim gunu yasadim.Elimde Vanilla ve Tbc vardi d&r'daydim.Tbc yeni cikmisti.Kalktigimda cok fena nostalji havasina girdim.Tbc'de bulundugum turk guildindeki muhabbetler aklima geldi.Oyun ilk acildiginda hevesle actigim Tauren Warrior aklima geldi.Bilincsizce The barrens'da kosturur dururdum.Vurtne'nin videolarini bi arkadas bana gosterdikten sonra actigim Undead Mage ile yasadigim maceralar aklima geldi.Aslinda eski pc'im bozulmasaydi Tbc'den o kadar cok screenshot vardi ki burda paylassam herkes suan bulundugum moda girerdi.Ancak o pc trajik bir sekilde vefat etti.

Tbc'de oynayanlar hatirlayacaktir Tbc geldi wow oldu falan deniliyordu.Bende kendimi oynarken buna sartlamistim oyunun en kotu doneminde basladigimi dusunuyordum.Wotlk cikarken baya heyecanliydim cunku world pvp'nin falan geri gelecegine inaniyordum.Aksine wotlk gelince tbc'yi ozler hale geldik.Cata cikti en begenilen donem anketlerde tbc cikiyordu.

Saatlerce asosyal bir sekilde pc'nin karsisinda oturdugum anlar aklima geliyor.Stranglethorn Vale'de it dalaslari aklima geliyor.Sw ye yapilan raidler aklima geliyor.Ilk 2200 rating yaptigim zaman Acikcasi ozluyorum o gunleri.O aralar forumda cok takilmazdim okurdum cogunlukla zaten eski hesabimin adini hatirlamiyorum wow-turk'e bakiyorum zaten bu forumda kan kaybetmise benziyor.Eskilerden hatirkadigim nickler vardi Recru,Makusla(yanlis hatirliyor olabilirim) wow bence oldu catanin son iki sezonundan beri adam akilli oynamiyordum.Mop cikti almadim zaten streamleri izliyorum oyunu bok goturuyor.Sizce wow'un son bir sansi varmi yoksa kredisi kalmadimi?

• 0

#2 Pillarkite

Pillarkite

Scout

• Members
  • 9 İleti

Yazma tarihi: 23 Ocak 2013 - 04:42 ÖÖ

40 ve 60 levelda alinan mountlari almak bile ayri olay bence.Water elemental kalici degildi.Death coil'e ice block atmak her baba yigidin harci degildd.Fel domination'a atilan countrspell ve ardindan gelen spellsteal.Nagrand arenada yapilan duel turnuvalari.Wotlk'de Flyn ve Hydra'nin ortaya cikmasi.Ulan ne adamlardi streamlerini izlerdim kaybettiklerini nadir gordum.Gelmis gecmis en iyi 2v2 takimiydi cok bariz.Hele o flyn yokmu arenajunkies'e actigi konu bike yeterdi adam onu dueldd yenene 10000 altin veriyordu.Stormscale'de olanlar bilir o adami gladiator oyunculara karsi water elemental bile kullanmazdi.Cooldownsuz alirdi temiz bir sekilde.Ne gunlerdi...
  • 0

#3 H.L.L

H.L.L

Genel Yönetici

• Executives
  • 2.084 İleti
  • LocationAlmaty / KZ

Yazma tarihi: 23 Ocak 2013 - 05:26 ÖÖ

tasindi -> serbest kursu

In the end, death claims us all

but HORDE will live on

Vol'jin is dead.

Who among you will help me avenge him?

Sylvanas Windrunner

#4 mesut4244

mesut4244

Knight

• Members
  • 345 İleti

Yazma tarihi: 23 Ocak 2013 - 09:24 ÖÖ

Ben de ilk 2004 yılında tanıştım wow ile daha evvel oynamış oyduğum hiçbir oyuna benzemiyordu inanırmısınız bilmem 51 lvle kadar saece mob keserek kasmıştık abimle görev yapmayı bilmiyorduk yoruldukça ben kasıyordum ben yorulunca o (knighttan geldiğimiz için quest mantığını kavrayamamıştık:)undead warriordu ilk karakterimiz pot a yatırıyoduk topladığımız bütün goldları.Bir gün wall of death diye bir kalkan düşmüştü ashenvale de hiç unutmam o günü çok sevinmiştik.Daha sonra guildlere felan girdik ama raid olayını kavrayamamıştık tam öyle bıraktık oyunu.TBC de tekrar dönüş yaptık biraz dah bilinçlenmiştik meslek, görev felan ttotboth mu ne öyle bir site bulmuştuk ordan araştırıp yapıyoruduk.Ama bence woltk ile bitmedi oyun hala zevk alabilen için güzel insan ara verince farkediyor. BU lfr ve HC normal ayırımı bitirdi o zevki ben woltk da TOGC raidi gelene kadar aşırı zevkle oynuyordum Heleki ULDUAR benim için Efsane raiddir Algalonu görmek bile apayrı bir zevkti.
  • 0

#5 mefioxa

mefioxa

Senior Sergeant

• Members
  • 297 İleti

Yazma tarihi: 23 Ocak 2013 - 10:12 ÖÖ

Aslina bakarsaniz ben de TBC zamaninda ben de basladigimda herkes vanilla hakkinda soyleydi boyleydi diye hikayeler anlatiyordu. O zamanlar da kimse TBC paketini begenmiyordu. Acikca konusmam gerekirse uzun suredir dogru duzgun oynamadim. Tbc zamani ile karsilastirma yapacak durumda degilim. Ama baglanti su anda tbc zamanina gore cok daha iyi durumda o zamanlarda oynadigimiz oyundan cogu zaman lag yuzunden zevk alamiyorduk bile... Lag yuzunden adam gibi ne arena yapabildik ne de raid.... Bu yuzden o donemlerin ozlenmesinde onemli nedenlerden birinin de oyunda Turk oyuncularin digerlerine gore dezavantajli olmasi dolayisiyla endgamede cok da varlik gosterememesindendir.
  • 0

#6 wkdsog_kr

wkdsog_kr

Senior Sergeant

• Members
  • 196 İleti
  • LocationAnkara

Yazma tarihi: 23 Ocak 2013 - 11:07 ÖÖ

Ben konuyu vanilla öncesine taşıyım.Daha çocukken arkadaşımın abisi Warcraft 2 oynardı bizde onu izlerdik arada bizde oynardık,taa o zaman başladı horde ve orc sevdam,o zamanlar internet çok yaygın değildi sonra warcraft 3 çıktı battle.netten bütün gün 1v1 random 2v2 yapardık tam turnuvalara katılacak düzeye geldiğimizde WoW çıktı ve hemen açtım bir orc warlock ama oyun aşırı zaman istediğinden benimde yeni üniversite öğrencilik zamanlarıma denk geldiğinden oyunu iki ay kadar oynayabildim,açıkçası pekte zevk almamıştım oyundan.Burning Crusadede Illidanı falan görünce oyuna geri döndüm,o zamandan beride zaman zaman oyunu bıraksamda wowu severek oynuyorum.

Konuya dönecek olursak vanillada çok oynamasamda catacylsm dışında kötü bir eklenti paketi olduğunu düşünmüyorum.Hatta BC>MoP>Wotlk>Cata derim.Oyunun PvP deki dengesizliğinden herkes muzdarip,buna bende dahilim ama oyun sürekli değişiyor ve bu dengesizlik her zaman vardı aslında.MoP bence gayet iyi bir eklenti,Pillarkite MoP u oynamadan nasıl oyun bok götürüyor diyebiliyorsun?En azından oynamadan karar verme.
  • 0

#7 erhan2142

erhan2142

First Sergeant

• Members
  • 230 İleti

Yazma tarihi: 23 Ocak 2013 - 01:04 ÖS

ben enterasan bi şekilde tbc çıktığı zaman oyuna başlamama rağmen tbc de hiç oynayamadım.
tbc çıktığında Belf warlock açıp kasmaya başlamıştım. ne zordu o zamanlar lvl kasmak. 40dan önce binek alamıyordun ki bu da her yere koşmak demekti. warlockun petleri otomatik gelmeyip her pet için quest zincirini tamamlaman gerekiyordu ki q itemları bayağı dağılmış durumdaydı. Void walker için undercity den Arathi Highlandsin sonunda duran bi allyin kalbini istiyordu.sanırsam "pure's heart" dı görevin ismi. sanırım 45 dakika boyunca durmadan koşmuştum. 70 olduğumda wotlk geldi ki ne raid ne dungeon yapabilmiştim.
o yüzden daha çok wotlk zamanını oynadığımdan bana wotlk özellikle ICC raidi çok keyifli gelmişti. Profesörü kesmek için haftalarca uğraştıktan sonra kesmeyi başardıktan sonra aldığım o keyfi şimdiki raidlerde alamıyorum nedense.
  • 0

#8 BunuYazanTosun

BunuYazanTosun

Legionare

• Members
  • 485 İleti

Yazma tarihi: 23 Ocak 2013 - 01:13 ÖS

TBC zamanı retri paladin oynayanlar yorum bile yazmamış :D
  • 0
Resmi ekleyen

#9 Pillarkite

Pillarkite

Scout

• Members
  • 9 İleti

Yazma tarihi: 23 Ocak 2013 - 01:44 ÖS

Hala aktif olan birkac arkadasim var hepsinden negatif yorumlar aldim.Streamleri izledim ve arena gercekten cok kotu,world pvp desen yok.
  • 0

#10 Kriterion

Kriterion

Guild Forum Yetkilisi

• Members
  • 92 İleti

Yazma tarihi: 23 Ocak 2013 - 01:46 ÖS

No game rules forever :)
  • 2

#11 Pillarkite

Pillarkite

Scout

• Members
  • 9 İleti

Yazma tarihi: 23 Ocak 2013 - 01:52 ÖS

Ayrica baglanti kisminda gelisme oldu ancak bilmiyorum benim baglantim yuzundenmi ben tbc'de hic asiri derecede lag'e maruz kalmiyordum.Acikcasi banada hep qq gelmistir lag eger asiri derecede lag yoksa tabi.Flyn dedigim adam Cyclone Rank 1 2v2-3v3-5v5 takimlarinda sari connectionla oynuyordu.Evet wotlk ve catada 60-70 ms gormek keyifli ama zamaninda cogu kiside vardi bu problem.
  • 0

#12 wkdsog_kr

wkdsog_kr

Senior Sergeant

• Members
  • 196 İleti
  • LocationAnkara

Yazma tarihi: 23 Ocak 2013 - 02:49 ÖS

O zamanlar range classlarla lag çok fark edilmiyordu hala da öyle ama özellikle bc zamanlarında warrior/rogue gibi melee classlarla bağlantın iyi değilse iyi bir rating yakalaman çok zordu.
  • 0

#13 Efesh

Efesh

Scout

• Members
  • 8 İleti

Yazma tarihi: 23 Ocak 2013 - 06:30 ÖS

oyun eskiden cok guzeldi ya kasmak bile başlı başına bir işti oyunun bir parçasıydı şimdi o kadar kolay oldu ki arkadaşım bahsettiği gibi eskiden warlock kasmakta zordu her yeni pette onunla uğraşman gerekiyordu bunlara level 60 bineğide dahil ama zaman içerisinde oyun gerçekten çok değişti wotlk guzeldi tbcde guzeldi cata fena değildi ama dengesizlikler vardı hoş btün expansionlarda vardı ama sorunun mopda giderilcegi soylenmisti ne yazıkki oyun daha da kötü bir hal aldı pve anlamında mop gerçekten güzel ve world olarakda bence muhteşem dizayn edilmiş oyun pvp açısından biraz kötü kalmış sadece yapılan nerfler de durumu daha da kötü bir hala soktu ama melee oynyuorsan suan sıkıntı yok =) umarız 5.2 de hersey daha guzel olur ben vanilladan beri oynadıgım locku rerollemek zorunda kaldım bakalım bu gidişle hiç oynamıcam herhalde
  • 0

#14 jujinko

jujinko

Legionare

• Members
  • 485 İleti
  • LocationTwisting Nether - EU

Yazma tarihi: 23 Ocak 2013 - 10:01 ÖS

oyun eskiden cok guzeldi ya kasmak bile başlı başına bir işti oyunun bir parçasıydı şimdi o kadar kolay oldu ki arkadaşım bahsettiği gibi eskiden warlock kasmakta zordu her yeni pette onunla uğraşman gerekiyordu bunlara level 60 bineğide dahil ama zaman içerisinde oyun gerçekten çok değişti wotlk guzeldi tbcde guzeldi cata fena değildi ama dengesizlikler vardı hoş btün expansionlarda vardı ama sorunun mopda giderilcegi soylenmisti ne yazıkki oyun daha da kötü bir hal aldı pve anlamında mop gerçekten güzel ve world olarakda bence muhteşem dizayn edilmiş oyun pvp açısından biraz kötü kalmış sadece yapılan nerfler de durumu daha da kötü bir hala soktu ama melee oynyuorsan suan sıkıntı yok =) umarız 5.2 de hersey daha guzel olur ben vanilladan beri oynadıgım locku rerollemek zorunda kaldım bakalım bu gidişle hiç oynamıcam herhalde

Patch in beklentilerine çok karşılık verebileceğini sanmam dostum :) Eskiden rare düşürdüğümüzde bile sevinir 'imp' ler gibi takla atarak heyecanımızı arkadaşlarımızla paylaşırdık; lakin o günler geride kaldı. Ancak darbe olması lazım oyunda ki 4-5 sene geriye gitsin :D
  • 0
Arthas: Father..Is it over ? / Father: No son ..Unfortunately the raid resets tomorrow

#15 Malkavian

Malkavian

General

• Members
  • 3.125 İleti

Yazma tarihi: 23 Ocak 2013 - 11:22 ÖS

rüyanda gördüğüne göre bitir sen en iyisi
hayra alamet değil
: ))

Konu Malkavian tarafından 23 Ocak 2013 - 11:23 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 1
bu warlock oyunu aylar önce bıraktı.
öyle arada sırada foruma takılıyor.
kısaca artık yardım edemez.

#16 saykopat

saykopat

Sergeant

• Members
  • 120 İleti

Yazma tarihi: 24 Ocak 2013 - 01:37 ÖÖ

Wowun bittiği falan yok. Ben wotlk da başladım oyuna çok güzel gelmişti. Yeni patch geldikçe daha kötüleşiyor gibi geliyor ancak mantıklı düşününce hiçte öyle değil. Duygusal olmayı bırakıp yeni bir oyuna başlamış gibi bakarsanız sorun olmadığını göreceksiniz.
  • 1

#17 Pillarkite

Pillarkite

Scout

• Members
  • 9 İleti

Yazma tarihi: 24 Ocak 2013 - 01:39 ÖÖ

Acikcasi ruyamda gorme olayi beni dusundurdu.Cunku wow'u unutmustum sonra yillardir saatlerimi verdigim bir seyi hatirladim.
  • 0

#18 chili_peppers

chili_peppers

Üye

• Members
  • 359 İleti
  • Locationfrostmane

Yazma tarihi: 24 Ocak 2013 - 02:17 ÖÖ

gold ticareti ile ilgilenenler için wow bitmiş olabilir:D bu çinliler herşeyin dupesini yapıyolar açıkları buluyolar..
  • 0

#19 Makber

Makber

Scout

• Members
  • 62 İleti

Yazma tarihi: 24 Ocak 2013 - 06:06 ÖS

Hala aktif olan birkac arkadasim var hepsinden negatif yorumlar aldim.Streamleri izledim ve arena gercekten cok kotu,world pvp desen yok.

world pvp yok mu :D
  • 0

#20 Mrty

Mrty

Scout

• Members
  • 57 İleti

Yazma tarihi: 24 Ocak 2013 - 06:47 ÖS

Aynen Cross Realm olayıyla World PVP tekrar geldi. Level kasmak sıkıntı oluyor bazı bölgelerde :)
  • 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı