İçeriğe git

Resim
- - - - -

2D Animasyon Yapmak İçin Gerekli Bilgiler.

• Please log in to reply
Bu konuya 5 yanıt gönderildi

#1 Moonslam

Moonslam

Centurion

• Members
  • 798 İleti

Yazma tarihi: 25 Ocak 2013 - 09:00 ÖS

Bir bilgisayar projesi yapmak istiyorum(zamanım var) ancak programlama hakkında hiçbir bilgim yok...

Konum şu olacak,

Serbest düşme vs. gibi fizik uygulamalarını GERÇEĞE UYGUN OLARAK gösteren bir program yazmak amacım.(Yani 45 mden bir topu bıraktığımızda 3 saniyede düşmeli gibi...) Bunun için 2d animasyonlarından faydalanmak istiyorum ama belirttiğim gibi hiçbir bilgim yok bu konuda.

Hem program işlerine bir giriş yapmak hemde projeyi gerçekleştirebilmek için tam olarak ne öğrenmeliyim, kaynak olarak ne önerirsiniz.

Şimdiden teşekkürler.

Not:Sadece serbest düşme değil başka uygulamalar da denemek istiyorum.
  • 0

"Sen benim şeyimin Elixir of Giant Growth'usun." de, en güzel hediye bence.

#2 Ethor

Ethor

Senior Sergeant

• Members
  • 101 İleti

Yazma tarihi: 25 Ocak 2013 - 09:34 ÖS

2d animasyondan kastın tam olarak nedir çözemedim ama boyle basit bir animasyonu en rahat sekilde yapacagın program 3d studuo maxtir. Youtube de bulabileceğin basit tutoriallarla 1,5-2 saatte bu animasyonu .wmv uzantısıyla elde edebilirsin.Veya kısa yoldan benim gibi freelancer iş yapan tasarımcılarla çalışarak bunu elde edebilirsin :)
  • 0

#3 tadrenal

tadrenal

Scout

• Members
  • 55 İleti

Yazma tarihi: 25 Ocak 2013 - 09:55 ÖS

http://www.serefakyu...e-hz-verme.html

burası işini görür

hadi kolay gelsin
  • 0

#4 Moonslam

Moonslam

Centurion

• Members
  • 798 İleti

Yazma tarihi: 26 Ocak 2013 - 12:02 ÖÖ

@Ethor

Cevap için teşekkürler ancak yapmaya çalıştığım animasyon o an girilmiş değerlere göre sonuç vermeli. Video olarak koymayı bende düşünmüştüm ancak o zaman 45 m ile 20m(örneğin) arasındaki fark belli olmazdı.

@tadrenal

Link için teşekkürler, baya güzel rehberler var gibi gözüküyor.
  • 0

"Sen benim şeyimin Elixir of Giant Growth'usun." de, en güzel hediye bence.

#5 Ethor

Ethor

Senior Sergeant

• Members
  • 101 İleti

Yazma tarihi: 26 Ocak 2013 - 12:51 ÖÖ

Vektörel olarak mesafe vermeyi düşünmüyorsan anlattığım şekilde bu animasyonu yapman mümkün.20 ile 45m arasındaki düşüş mesafe farkını 3d max ile çok rahat kompoze edebilirsin.Ama tabii olayı program dili ile yapmak istiyosan veya zorunluyosan o zaman android uygulamaları veya java kodları ile de bunu yapabilirsin.
  • 0

#6 Makber

Makber

Scout

• Members
  • 62 İleti

Yazma tarihi: 26 Ocak 2013 - 03:16 ÖS

sanirim c# form application ile istedigini temel olarak yapabilirsin. biraz programlama bilgin var ise c# ogrenmen pek uzun surmez (yok ise bile fazla surmez:), temel olarak bir nesne cizip(graphics, picturebox, drawing) bunu timer ile istedigin degerlerde oynaticaksin. boyle bir uygulamayi duzlem uzerinde yapmak cok zor degildir. birikim ve yeteneklerine gore belki 1 haftani belki 1 ayini ya da daha uzun zamanlarini alabilir.

diger programlama dilleri ile yapmanda mumkundur ama ben yazilim ile ugrasmadigini dusunerek ki sorun itibariyle oyle gozukuyor, c# onerdim java ile de yapilmasi mumkundur ya da c++ ile. merak ediyorsan bunlar uzerindende arastirma yapabilirsin.

android uygulamasi meragi basladi bu aralar, bence yazacagin programi once hangi programlama dili ile yazacagini dusunmelisin ki programlamaya baslamak icin once bir "merhaba dunya" falan yazmalisin ki ilk adimi atabilesin, android daha ileri bir asama.

bu devirde internette kaynak cok, google amca var :P (c# i temel olarak ogrenip gorsel programlama basliklarina gecebilirsin sanirim:)
  • 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı