İçeriğe git

Resim
- - - - -

macro yu bana anlatırmısınız ??

• Please log in to reply
Bu konuya 9 yanıt gönderildi

#1 Lumi

Lumi

Senior Sergeant

• Members
  • 111 İleti

Yazma tarihi: 28 Ocak 2013 - 04:13 ÖS

arkadaşlar ben arms warrior kullanıyorum bi ara duydum macroda bir tuşa basınca combo yapıyormuş bu doğrumu bilmiyorum ama doğruysa doğru diyin. Ve pvpde cok zorlanıyorum bana macroya ne yazacağımı söylermisiniz
  • -1

#2 jujinko

jujinko

Legionare

• Members
  • 485 İleti
  • LocationTwisting Nether - EU

Yazma tarihi: 28 Ocak 2013 - 04:24 ÖS

Macro anlatılmaz yaşanır :) Dostum macronun bir sürü çeşidi var fakat sen dps bazında arıyorsun galiba. googleye 'Arms warrior pvp/pve burst macros' yaz birçok yorumlanmış ve ratelenmiş macro bulabilirsin.

Macronun basit şekli ve mantığı şudur.

tek tuşa basınca macro kısmına sıraladığın skilleri teker teker ama bir insanın serili,ğinin ötesinde yapabiliyor. Sana söylediğim gibi yararlı macroları bul, macroyu copy le ve oyundaki macro yerine 'new/add ' macro kısmına gir ve oradaki yazı yazma kısmına pastele ve kaydet. Macroya oyunda ikon ve tuş da atayabiliyorsun. Biraz araştır bakalım :)

Ama ama gene de macro anlatılmaz macro yaşanır demeden edemiyciiim :)
  • 1
Arthas: Father..Is it over ? / Father: No son ..Unfortunately the raid resets tomorrow

#3 ryujinjakka

ryujinjakka

Knight Lieutenant

• Members
  • 593 İleti

Yazma tarihi: 28 Ocak 2013 - 04:27 ÖS

Macro anlatılmaz yaşanır :)

+1 =)
  • 0

#4 Lumi

Lumi

Senior Sergeant

• Members
  • 111 İleti

Yazma tarihi: 28 Ocak 2013 - 04:27 ÖS

saol benim düşündüğüm gibiymiş cevap için tekrar saol.
  • 0

#5 Lumi

Lumi

Senior Sergeant

• Members
  • 111 İleti

Yazma tarihi: 28 Ocak 2013 - 04:40 ÖS

mesela ben şu skilleri sırayla atsın diyorum Rend
Mortal Strike
Colossus Smash
Overpower
Slam
Heroic Strike
ve .(noktaya) basınca bu skilleri sırayla atıyor macro yazmayı bilen bi kişi varsa bu kodu bana soyleyebilirmi
  • 0

#6 astyle

astyle

Advanced Member

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 45 İleti
  • LocationAmersfoort, The Netherlands

Yazma tarihi: 28 Ocak 2013 - 06:25 ÖS

Mortal Strike
Colossus Smash
Overpower
Slam
Heroic Strike
ve .(noktaya) basınca bu skilleri sırayla atıyor macro yazmayı bilen bi kişi varsa bu kodu bana soyleyebilirmi

Arka arkaya bunlar calismaz, yani basinca 5 birden calismaz, cooldown var hepsinin, instance yazsa bile, bekliyorsun. Ben Warrior oynadim macro kullandim, genelikle battleshout, Trinket, reckleness (ozaman vardi, simdi passif galiba). ve bazilari istedigin gibi calismiyordu, macro gercekten iyi yanlizca cooldown beklerken. Ben trinketleri macro yapmistim, shoutlari. bi trinket bi shout yapmistim. Shout galiba suan rage veriyor, main attacktan once macro yaparsin, shout verip direct vuruyor yani rage aliyorsun direct kulana biliyorsun. Ustundeki arkadas dedigi gibi, arastir ne var ne yok, sonra MACRO olayini bi yasa.

Ben Warrior ken Fury oynamayi cok seviyordum, 2h her elimde :D acayip oluyordu :D suan monk gectim :D
  • 0

#7 Moonslam

Moonslam

Centurion

• Members
  • 798 İleti

Yazma tarihi: 28 Ocak 2013 - 10:17 ÖS

http://www.wow-turk....ilir-ayrintili/
  • 0

"Sen benim şeyimin Elixir of Giant Growth'usun." de, en güzel hediye bence.

#8 justa

justa

Corporal

• Members
  • 416 İleti

Yazma tarihi: 30 Ocak 2013 - 05:36 ÖS

Mortal Strike
Colossus Smash
Overpower
Slam
Heroic Strike

Kimse dememis ki rend mi kaldi :)
Moonslamin verdigi linkte zaten makrolarin nasil hazirlanacagi aciklanmis. "combo" yapmasi gibi bir durum yoktur.
Wow zaten global cooldown uzerine kurulu bir oyun, Global cooldownu olmayan ender skiller makrolanabilir burst icin. Mesela warriorlar butun dps cooldownlarini tek macroyla acabiliyorlar.
En kullanisli oldugu yerler shield equip edip shield wall / spell reflect acmakta kullanilanlar sanirim. Bir de safeguard talenti kullaniyorsan rootlardan cikmak icin olani var.

http://alturl.com/oedxb
  • 0
“It is tempting, if the only tool you have is a hammer, to treat everything as if it were a nail.”

Raf ile Gametime için Tıklayın | Skype: emrepwl

#9 Lumi

Lumi

Senior Sergeant

• Members
  • 111 İleti

Yazma tarihi: 30 Ocak 2013 - 06:35 ÖS

Peki ya retri paladin icin attack ve buff macrosu veya frost dk icin attack macrosu ne diye bulabilirim
  • 0

#10 justa

justa

Corporal

• Members
  • 416 İleti

Yazma tarihi: 31 Ocak 2013 - 07:49 ÖÖ

Peki ya retri paladin icin attack ve buff macrosu veya frost dk icin attack macrosu ne diye bulabilirim

Retri - http://bit.ly/WAfwkR
Frost DK - http://bit.ly/WAfCJb
  • 0
“It is tempting, if the only tool you have is a hammer, to treat everything as if it were a nail.”

Raf ile Gametime için Tıklayın | Skype: emrepwl

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı