İçeriğe git

Resim
- - - - -

[Öneri] Dolandırıcılık Raporu [Ciddi Konu]

• Please log in to reply
Bu konuya 2 yanıt gönderildi

Anket: [Öneri] Dolandırıcılık Raporu [Ciddi Konu] (8 kullanıcı oy kullandı)

Sizce Dolandırıcıların Rapor Edildiği Bir Forum Kurulmalı mı?

1. Evet. (7 oy [87.50%])

Oyların yüzdesi: 87.50%

2. Hayır. (Nedenini lütfen belirtiniz) (1 oy [12.50%])

Oyların yüzdesi: 12.50%

Oy Misafirler oy kullanamazlar

#1 levomi

levomi

Knight

• Members
  • 380 İleti

Yazma tarihi: 26 Şubat 2013 - 08:17 ÖS

Ticaret alt forumu gün geçtikçe büyüyor. Haliyle ne dalavereler dönüyordur içerisinde. Recall, aynı accountu 1-2 kere satma vs. Bunların önüne geçmek için bir önerim var. Dolandırıcıların; kanıtıyla beraber belirli bir kurala ve düzene göre rapor edildiği ve Moderatorler tarafından kontrol edildiği bir alt forum. Bu tip alt forumlar yabancı WoW sitelerin hemen hemen hepsinde var. (Reklama girer mi bilmiyorum o yüzden isim vermiyorum.)

Nasıl düzenli bir rapor hazırlanır?

+ Her zaman özenli ve düzgün yazılmalıdır.
+ Dolandırıcının profil linki verilmelidir.
+ Skype, MSN konuşmalarının fotoğrafı konulmalıdır. (Copy-Paste sayılmaz.)
+ Alışverişin kişi tarafından onaylandığının kanıtı gösterilmelidir.
+ Ödenen miktarın kanıtı gösterilmelidir

Screenshot'ları koymak için bir upload sitesi kullanılabilir. (ör: ImageShack)

Dolandırıcılık Forumu dikkat edilmesi gerekenler

+ Recall gibi bir olay başınıza gelirse diğer forum üyelerinin iyiliği için derhal rapor edilmeleridir. Bu zincirleme dolandırıcılığı engellemiş olur.
+ Kişisel bilgilerinizi gizli tutun. Resim koymadan önce kendi bilgilerinizi gizlediğinizden emin olun.(ör: telefon numarası, hesap no. vs.) Bunun için paint kullanılabilir.
+ Dolandırıcının forumdaki kişiyle aynı olduğunun kanıtlanması gerekir.

Şimdilik bu kadar eklememi istediğiniz bir şey varsa lütfen çekinmeden yazın.

Konu levomi tarafından 26 Şubat 2013 - 08:18 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0
Resmi ekleyen

You want a realistic MMO? Go outside. Sure the graphics are shit, but the world is HUGE and there are 6 billion+ players on a single server.

#2 OzeL

OzeL

Genel Yönetici

• Administrators
  • 948 İleti

Yazma tarihi: 26 Şubat 2013 - 11:43 ÖS

Bizim sistemimizde dolandırıcıları bizzat bizlere rapor edebiliyorsunuz. Moderatorler değil bizzat biz adminler ilgileniyoruz. Bir alt forum açılması ne derece doğru olur bilemiyorum. Sebebini hemen size anlatayım. Alt forumu actıgımız ilk gun o alt forum içerisinde "dolandırıcı" oldugu idda edilen kişi ile idda eden kişi arasında gereksiz tartışmalar, konuyla alakasız insanların müdahalesi gibi bir çok çözüme yönelik değil çözümü engelleyici faktörler olacak ve biz yöneticiler sorunu çözmeyi çalışmak yerine bu forumdaki kaos u çözmeye calısacagız.

Ticaret forumlarını çok çok iyi takip eden ve artık o forumda satılan accountları bile anımsayabilecek araştırmacı , çözüm üreten birden fazla moderatöre ihtiyacımız var. Bu konu ve daha birçok yeni moderator alımı ile ilgili siz üyelerimiz ile konuşacağım.

Bu dolandırıcılıgı önlemenin yollarını bende dusunmekteyim ancak cok zor bir konu sonucta ikili ilişkiler kimisi insan tanıyamaz hemen aldanır kimisi cok iyi dolandırır fln..

Önceki yıllarda bu konu gündeme gelmişti ve middle-man sistemi getirilmesi konusulmustu. Tabii bu sistemin oturtulamicagına karar verilmişti, belki yeniden gundeme getirilebilir ve tartışılabilir.

Üyelik sistemimiz bedava oldugu icin insanlar satış yapmak veya dolandırmak icin bir sürü account acabiliyor.. Belkide satış yapmak için üyelik parası almayız belki bu şekilde dolandırıcıların bi kısmını ortadan kaldırmış oluruz..

Neyse kafanızı daha fazla sulandırmiim aklımdan gecenleri yazdım bunlar uzun uzun yonetimde tartısılıp bulunacak şeyler..

Sizler bizlere şikayetlerinizi gondermeye devam edin bir çözüm bulmaya çalışıyoruz..

Sorunlarınıza kendi cozumlerinizi getirip bizlere oneri sunmanız da cok guzel birşey, teşekkür ederiz..
  • 0

#3 levomi

levomi

Knight

• Members
  • 380 İleti

Yazma tarihi: 27 Şubat 2013 - 06:01 ÖS

Bizim sistemimizde dolandırıcıları bizzat bizlere rapor edebiliyorsunuz. Moderatorler değil bizzat biz adminler ilgileniyoruz. Bir alt forum açılması ne derece doğru olur bilemiyorum. Sebebini hemen size anlatayım. Alt forumu actıgımız ilk gun o alt forum içerisinde "dolandırıcı" oldugu idda edilen kişi ile idda eden kişi arasında gereksiz tartışmalar, konuyla alakasız insanların müdahalesi gibi bir çok çözüme yönelik değil çözümü engelleyici faktörler olacak ve biz yöneticiler sorunu çözmeyi çalışmak yerine bu forumdaki kaos u çözmeye calısacagız.

Ticaret forumlarını çok çok iyi takip eden ve artık o forumda satılan accountları bile anımsayabilecek araştırmacı , çözüm üreten birden fazla moderatöre ihtiyacımız var. Bu konu ve daha birçok yeni moderator alımı ile ilgili siz üyelerimiz ile konuşacağım.

Bu dolandırıcılıgı önlemenin yollarını bende dusunmekteyim ancak cok zor bir konu sonucta ikili ilişkiler kimisi insan tanıyamaz hemen aldanır kimisi cok iyi dolandırır fln..

Önceki yıllarda bu konu gündeme gelmişti ve middle-man sistemi getirilmesi konusulmustu. Tabii bu sistemin oturtulamicagına karar verilmişti, belki yeniden gundeme getirilebilir ve tartışılabilir.

Üyelik sistemimiz bedava oldugu icin insanlar satış yapmak veya dolandırmak icin bir sürü account acabiliyor.. Belkide satış yapmak için üyelik parası almayız belki bu şekilde dolandırıcıların bi kısmını ortadan kaldırmış oluruz..

Neyse kafanızı daha fazla sulandırmiim aklımdan gecenleri yazdım bunlar uzun uzun yonetimde tartısılıp bulunacak şeyler..

Sizler bizlere şikayetlerinizi gondermeye devam edin bir çözüm bulmaya çalışıyoruz..

Sorunlarınıza kendi cozumlerinizi getirip bizlere oneri sunmanız da cok guzel birşey, teşekkür ederiz..

Middleman konusu tartışılır. Bu kişilerin çok güvenilir olmaları gerekmektedir, ayrıca sorunların trade sırasında değil sonrasında gerçekleşmesi daha muhtemel. Ben bu konuyu kendim dolandırıldığım için açtım. Gw2 accountumu sattıktan sonra paypala dispute açtı geri aldı parasını. Dediğim gibi en azından bir sticky olsa kara liste tarzı. Ben de tam bilmiyorum açıkçası, siz daha tecrübelisiniz. Önerimi dikkate alıp cevap verdiğiniz için teşekkürler.

Konu levomi tarafından 27 Şubat 2013 - 06:02 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0
Resmi ekleyen

You want a realistic MMO? Go outside. Sure the graphics are shit, but the world is HUGE and there are 6 billion+ players on a single server.

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı