İçeriğe git

Resim
- - - - -

WoW'la okul arasında ki sıkıntı için sizden ufak bilgiler istiyorum.

• Please log in to reply
Bu konuya 31 yanıt gönderildi

#21 DasviDania

DasviDania

Senior Sergeant

• Members
  • 155 İleti

Yazma tarihi: 07 Mart 2013 - 12:58 ÖS

wow'u ne kadar oynarsan oyna , geri kalan saatlerde ne yaptığın önemlidir onları boşa harcama mutlu olursun , kitap çok önemli , film yabancı dil , arkadaş falan seni kendine getirir
  • 0

Huntress is nothing without a hunt, you're nothing without me.

http://eu.battle.net...edesbyrd/simple

RETIRED !

#22 Zephyros

Zephyros

Guild Forum Yetkilisi

• Members
  • 1.115 İleti
  • LocationIstanbul

Yazma tarihi: 07 Mart 2013 - 01:12 ÖS

Şimdilik buraya birşey yazmıyorum, bir kaç yıl sonra gelip bu mesajımı editleyeceğim.
  • 0

Evren Varg

Quad-Glad Rogue

Vengeful

Brutal

Furious

Wrathful

#23 kutay

kutay

Scout

• Members
  • 5 İleti

Yazma tarihi: 11 Mart 2013 - 08:28 ÖÖ

Şimdilik buraya birşey yazmıyorum, bir kaç yıl sonra gelip bu mesajımı editleyeceğim.

Bir kaç yıl sonrası görüşürüz o halde sevgiler...
  • 0

#24 restoshaman

restoshaman

Knight Lieutenant

• Members
  • 542 İleti
  • LocationStormwind

Yazma tarihi: 11 Mart 2013 - 05:07 ÖS

arkadaşın vardır elbet biriyle yakın olmaya çalış , beraber bişeyler yapın gezin tozun hayat güzel bak havalarda düzelmeye başladı çıkın dolaşın kadıköyde bostancıda çok güzel yerler , sahile gidin ne biliyim hayatın tadını çıkarmaya bak eğer wowdanda vazgeçemiyorsan günde 1-2 saat oyna bence fazla birşey değil .. bu arada üniversite çok önemli en önemlisi ona iyi hazırlan , karşına yepyeni dünya çıkıcak üniversiteye başladığında sende onunla birlikte yepyeni bambaşka kutay olacaksın.
  • 0

#25 elrohir35

elrohir35

Centurion

• Members
  • 1.423 İleti
  • Locationİzmir

Yazma tarihi: 13 Mart 2013 - 06:27 ÖS

Mop'ta bile wowdan kopamayan mı var harbiden :D :D ekimde bıraktım blizz dayı 7 gün beleş vermiş girip bakıyım bi dedim oyun hala çok ***tan olduğu için arkadaşlarla konuşmaktan başka bişey yapmadım 1 saat falan sürdü aylar sonraki wow maceram yani.
  • 0

#26 kutay

kutay

Scout

• Members
  • 5 İleti

Yazma tarihi: 19 Mart 2013 - 02:03 ÖÖ

Kadikoyde iyi bir universiteye hazirlik dersane soyler misiniz?

Konu kutay tarafından 21 Mart 2013 - 09:23 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#27 Ezekeel

Ezekeel

Genel Yönetici

• Executives
  • 9.313 İleti

Yazma tarihi: 19 Mart 2013 - 09:20 ÖÖ

Ben de 7 gün şeyini aldım da giremedim pek ya. :/

#28 kutay

kutay

Scout

• Members
  • 5 İleti

Yazma tarihi: 21 Mart 2013 - 09:23 ÖS

Kadikoyde iyi bir universiteye hazirlik dersane soyler misiniz?

• 0

#29 GeceMavisi

GeceMavisi

Champion

• Members
  • 1.167 İleti

Yazma tarihi: 30 Mart 2013 - 10:49 ÖS

Bağımlılık yapan bir oyun. Gençler için tehlikeli özellikle kuş misali yuvadan uçmak için kanat çırpan bireylerin resmen kanadını kırıyor. Bu evrede wow oynamak gelecek yaşamdan kısaca gelecekten kat kat kayıp manasına geliyorken yinede bıraktığın anda geç değil hiç bir şey için. Belki hepsini geri alamazsın gidenlerden ancak bir çoğunuda kurtarmak elinde. Wow' a başladığımda yaş kaçtı hatırmalıyorum ancak şu anda 35 geride kaldı. 6 yıl oynadım son 3 yıldır (sanırım) elimi vurmadım. İsmini vermeyeceğim bir oyun oynuyorum , istediğim zaman bırakabileceğin... Wow başkaydı . PC başına oturup oyunu açtığın anda 3-5 saat ve hatta raidde isen 5-10 saat garanti gidiyordu.
Düşünsenize 10 saat aralıksız ingilizce çalışsa 15 yaşındaki bir genç 1 haftada ingilizce konuşur yada herhangi bir dil.Bu bile yeter zararın ne kadar büyük olduğunu anlatmaya. Blizzard bence bu oyunu ve sistemi kurarak geçmişte insanlara zulüm etmiş kişilerden farklı değildir.
Ben doğru düzgün oynadım /oynuyorum kafası sadece o kişiyi bağlar fakat genel ne yazıkki böyle değil.

Kutay senin adına sevindim.Yaşın genç yani en azından gençken dönmüşsün. Umitsizliğe kapılma daha çok yılların var Allah'ın izni ile önünde. Aynı muz kabuklarına basma yeter.

Edit: yıllar sonra bu konuya mesaj yazmak nasip oldu.

Konu GeceMavisi tarafından 30 Mart 2013 - 10:51 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#30 Khrunk

Khrunk

General

• Members
  • 2.195 İleti

Yazma tarihi: 01 Nisan 2013 - 05:48 ÖÖ

Yardimi yanlis yerde ariyorsun bence..
Bana depresyona girmissin gibi geldi, bir psikologla gorusmek fena olmaz. Boyle seyler hakkinda seni yargilamadan seninle konusacak birileri sana yardimci olacakir. Objektif bir bakis acisi, kendin hakkindaki dusunceleri degistirebilir, sana yol gosterebilir.
Iyi sanslar !
  • 0

#31 Ezekeel

Ezekeel

Genel Yönetici

• Executives
  • 9.313 İleti

Yazma tarihi: 01 Nisan 2013 - 06:07 ÖÖ

Aa GeceMavisi. O.o

#32 pakteri

pakteri

Scout

• Members
  • 58 İleti

Yazma tarihi: 02 Nisan 2013 - 03:14 ÖS

Merhaba Kutay,

Benim yaşım 26 ve yaşamış olduğun durumu çok iyi anlayabiliyorum. Söyleyeceklerimden önce şuna gerçekten inanmalısın; ne olursa olsun kendin ile barışık ol. Olabildiğince kısa ve öz anlatmaya çalışacağım sana vermek istediğim fikri/bilgiyi.

Ben ilk bilgisayarımı 8 yaşımda elde ettim. O gün bugündür (son 2 seneye kadar) günde 8 ila 16 saat bilgisayar başında oyun oynardım. İnternet kafe'ye gider sabahlardım. Hatta bir keresinde 10 gün boyunca internet kafe'den hiç mi hiç çıkmadım. Oyun oynamayı çok seviyorum, film izlemeyi çok seviyordum. Ama hiç bir zaman insanlar ne derse desin kendimi bilgisayara veya oyunlara bağımlı olarak görmedim. Sadece oyun oynamayı seviyordum..bu kadar! Seneler geçti, birçok single player oyun oynadım. Sonrasınra birçok insan gibi Knight Online'a başladım, ardından Wow'a başladım. Fakat diğer birçok insandan farkımda şuydu; olabildiğince Türk'ler ile oyun oynamayacaktım. Knight Online'da İngilizlerin olduğu bir clandaydım. Wow'daki ilk guild'im Türk guildiydi. İnsanlar oyunu bıraktı, guild dağıldı derken kendimi bir uluslararası guild'de buldum ve o günden sonra sürekli yabancı guildlerde yer aldım. Ortaokul, lise zamanlarında da derslerim sürekli ingilizce olduğundan dolayı ingilizce ile bağım oldukça kuvvetliydi. Neyse bu şekilde seneler geçti gitti (tabi seneler geçerken okuldaki veya dışardaki arkadaş çevremden olabildiğince çok uzaklaşmamaya çalıştım, ne kadar sürekli onlara; "olmaz gelemem raid var", "olmaz gelemem gold kasmam lazım" desemde..), üniversiteye girdim, Amerika'ya gittim orada 3 sene kadar kaldım (orada da wow oynadım), devamında geri Türkiye'ye geldim, spor'a başladım ve hayatımı burada kurmaya başladım ne kadar çok Amerika'da yaşamak istesemde.. Ve şimdi evlilik hazırlıkları yapıyorum.

İşin özü, şuan oyunlar ile geliştirmiş olduğum (tabiki Amerika'nın yararı büyük fakat en başta okulda öğrendiğim ingilizceyi, oyunda konuşarak geliştirmeseydim Amerika'ya gidince ingilizce bilmeden ne yapabilirdim ki?) ingilizcem sayesinde iyi bir bilgisayar yazılım firmasında çalışıyorum, wow ile alakam son 1-2 senedir neredeyse tamamen iş amaçlı oldu. Ek iş mantığı ile gold satıyorum, çok nadir arada sırada belki haftada 2-3 saat zevk için oynuyorum. Şuan Allah'a çok şükür ki mutluyum. Herhangi büyütecek, canımı gerçekten sıkacak bir sorunum yok.

Bu kadar şey geldi geçti başımdan.. İnsanların söylediklerine kulak asmış olsaydım hiç böyle olmazdı. Konunun en başında da söylediğim gibi, herşeyden önemlisi; kendin ile barışık olmalısın!

Umarım yazmış olduklarım hayatın için sana bir fikir sağlar Kutay... Sağlıcakla kal.
  • 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı