İçeriğe git

Resim
- - - - -

MAGİC

• Please log in to reply
Bu konuya 8 yanıt gönderildi

#1 Phistikuffs

Phistikuffs

Scout

• Members
  • 194 İleti
  • LocationKonya

Yazma tarihi: 10 Mart 2013 - 01:39 ÖS

Resmi ekleyen

Son zamanlarda oyun hakkında araştırma yapıyorum. Oyun bir kart oyunu. Masa üstü frpsi bir dönem ilgilenip oynamış birisi olarak ilgimi çekti. Biraz araştırma yaptım. Araştırmalarda ilk tavsiye oyunun kartlarının çok büyük paralara satıldığından hiç bulaşılmaması yönünde. Bu oyuna dair bilgisi ve deneyimi olan arkadaşlara bir kaç sorum olacak.
  • Bu oyunun internetten başkaları ile online oynanabilecek bir orjinal sunucusu var mıdır.(konsolda olduğunu biliyorum ama pc ortamında var mı bilmiyorum)
  • Orjinal serverı var ise oyunu oynama maliyetleri nedir.
  • Oyunun orjinal serverı çok tuzlu ise private serverı mevcutmudur.
  • Son olarak Oyunu A' dan Z' ye anlatan türkçe bir yayın varmıdır. Yok ise ingilizce başlangıç düzeyi oyuncular için yardımcı site, guide var ise linkleri nelerdir.
  • Genel olarak oyunla haşır neşir olan arkadaşların önerileri var ise paylaşabilirler mi?
Forumda inceledim benzer bir kaynak göremedim.Yada gözden kaçırdım. İlgili kişilerin cevaplarını bekliyorum.Şimdiden teşekkür ederim.
  • 0

#2 OzeL

OzeL

Genel Yönetici

• Administrators
  • 948 İleti

Yazma tarihi: 10 Mart 2013 - 03:55 ÖS

Bilgisayar oyunu değil ki Magic the gathering ki sen de kendi agzınla soylemişsin bir kart oyunu diye.. "Trading card game" dediğimiz kart oyun türünün en babası ve en ağırlarından biri diyebilirim.. Nereden baksan 20 senedir var olan ve gelişen bir oyun.. Aklının alamiyacagı kadar cok kart seti var :/ Artık piyasada rahatca bulamicagın icin de cok pahalı ve bir kere baslayınca bırakamicagın kumardan daha kotu olan para tuzağı :o
Oldum olası korkmuşumdur bu oyuna başlayıp çoluğun çocuğun rıskını kartlara yatıracagım diye :I

Bu konuyu açarak MTG'e yeni kurbanlar vericeksin! :P

---Dramatik yazımın ardından ciddi bir cevap olarak: Bilgisayar oyunu olarak üretilmiş MTG var mı bilmiyorum ama orjinali bildiğin kart oyunu ultra sağlam ve acaip çekişmeli savaşların oldugu bir oyun ama paranıda hortumlar yani..---
  • 0

#3 Phistikuffs

Phistikuffs

Scout

• Members
  • 194 İleti
  • LocationKonya

Yazma tarihi: 10 Mart 2013 - 06:39 ÖS

adminim xbox da konsol olarak oyun var. Dedim acaba bilgisayar ortamında da var mıdır? Araştırdım sanırım sadece konsol olarak oyunu 10 dolara oynuyabiliyorsunuz başkaları ile. Kart olayından benden korktum. Sizin söylediğiniz gibi herkes benzer yorumlar yapmışlar. İsterseniz MTG ye kurban vermiyelim. Silin başlığı bu oyunun ismini duyan araştırıp deneme hatasına düşebilir. Biz vesile olmayalım :)))
  • 0

#4 OzeL

OzeL

Genel Yönetici

• Administrators
  • 948 İleti

Yazma tarihi: 10 Mart 2013 - 06:43 ÖS

:D başlığı okuyup bu illede başlicak olanların xbox alıp bu oyunu oynamanın daha az maliyetli olucağını anlicağından eminim :P
  • 0

#5 Antimage

Antimage

First Sergeant

• Members
  • 264 İleti

Yazma tarihi: 10 Mart 2013 - 08:23 ÖS

:D başlığı okuyup bu illede başlicak olanların xbox alıp bu oyunu oynamanın daha az maliyetli olucağını anlicağından eminim :P

PC icin olan versiyonuda mevcut oyunun.Steam kurup aratirsaniz bulabilirsiniz upgradelerine kadar.
  • 0

#6 OzeL

OzeL

Genel Yönetici

• Administrators
  • 948 İleti

Yazma tarihi: 10 Mart 2013 - 08:45 ÖS

Steam de varsa alıp bakmak lazım nasılmış bilgisayar versyonu, gerçekteki kadar zevkli olamaz digital versyon tabiki ama bizim gibi orta gelirli insanlar için MtG oynama şansı :P
  • 0

#7 Philetairos

Philetairos

Scout

• Members
  • 3.781 İleti

Yazma tarihi: 10 Mart 2013 - 09:07 ÖS

Eskiden cok oynardim magic, hala 700 civari kart duruyor cekmecede.
Pc basinda biraz tirt olur gibi geldi bana.
  • 1
Paper is fine, nerf rock.

Best regards,

Scissors

#8 OzeL

OzeL

Genel Yönetici

• Administrators
  • 948 İleti

Yazma tarihi: 10 Mart 2013 - 11:13 ÖS

Eskiden cok oynardim magic, hala 700 civari kart duruyor cekmecede.
Pc basinda biraz tirt olur gibi geldi bana.

:/ çekmeceye gel, bankaya fln koysan daha iyi o kartları :/
  • 0

#9 Phistikuffs

Phistikuffs

Scout

• Members
  • 194 İleti
  • LocationKonya

Yazma tarihi: 13 Mart 2013 - 11:10 ÖÖ

:)))

admimim bir el atsanız da. digital ortamda bir araya gelsek arada bir oynarız. Hiç bir şeyin yerini f2f tutmaz elbet. :) ama elde imkan ve şartlar böyle ne yapalım.
Çekmecede dediğine göre kesin bubi tuzağı vardır. özel korunuyordur. 700 kart maşşallah tu tu tu...

Nereden indireceğimize ve kuruluma dair bilgilendirme yaparsanız boş bir vaktinizde memnun kalırız.

Konu Phistikuffs tarafından 13 Mart 2013 - 11:10 ÖÖ tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı