İçeriğe git

Resim
- - - - -

RP Nedir Yardim

• Please log in to reply
Bu konuya 7 yanıt gönderildi

#1 Dragunov34

Dragunov34

Scout

• Members
  • 7 İleti

Yazma tarihi: 15 Mart 2013 - 01:41 ÖÖ

Arkadaslar bu gune kadar rp yi merak da etmedim ne oldugunu da bilmiyordum ancak bugun okuduklarim karsisinda şok oldum iste benim yolum bu dedim ama aydinlanmaya ihtiyacim.var rp de level varmi nasil kasiliyor itemler nasil bulunuyor giyime onem vermekden bahsetmisiniz statlari iyi olan esya yerine gorunuse mi bakicaz burda bi stormwind guardi olabilirmiyiz bilgi verirseniz sevinirim
  • 0

#2 dagorak

dagorak

Sergeant

• Members
  • 50 İleti

Yazma tarihi: 15 Mart 2013 - 10:23 ÖÖ

Rp- ile ilgili bir başlık bulunmakta forumda zaten kuralları filan herşeyi yazıyor şimdi burda kısaca açıklamak o arkadaşımıza hakaret olur bence onun konusuna bir gözat
  • 0

#3 Dragunov34

Dragunov34

Scout

• Members
  • 7 İleti

Yazma tarihi: 15 Mart 2013 - 11:34 ÖÖ

2-3 saatdir bakiyorum ama istedigimi bulamadim sordugum bikac soru var cevapariyorum
  • 0

#4 dagorak

dagorak

Sergeant

• Members
  • 50 İleti

Yazma tarihi: 15 Mart 2013 - 01:12 ÖS

Rp yi nasıl düşündüğünde önemli şimdi kendini bir stormwing guardianı olarak görüp bununla ilgili hikayeni oluşturacaksan stormwind guardialarına benzeyen gearlar toplaman kadar doğal bir şey olamas.Ama şimdi tutupta horde chara bu transform seti dizersen alakasız durur.
En güzel yanı da karakteri kendi hikayenle örtüşür şekilde giydirmen ve öyle konusup öyle davranmandır.
  • 0

#5 Dragunov34

Dragunov34

Scout

• Members
  • 7 İleti

Yazma tarihi: 15 Mart 2013 - 01:56 ÖS

level sistemi normal yani bide bi human baska bi humana saldirabiliyomu alliance tarafindaki goblinlerden bahsedilmisti o nasil oluyor bende alliance tarafinda bir blood elf olabilirmiyim
  • 0

#6 dagorak

dagorak

Sergeant

• Members
  • 50 İleti

Yazma tarihi: 15 Mart 2013 - 03:57 ÖS

malesef öyle bir seçenek yok human olup humana anca deul yapıp saldırabilirsin.Blood elflerde horde racesidir loreye uygun olması için
  • 0

#7 Dragunov34

Dragunov34

Scout

• Members
  • 7 İleti

Yazma tarihi: 15 Mart 2013 - 11:25 ÖS

Ozaman normal oyundan tek farkı insanların karakterlerini daha benimsemiş olması
  • 0

#8 Mesut_1980

Mesut_1980

Member

• Members
  • Pip*Pip*
  • 10 İleti

Yazma tarihi: 16 Mart 2013 - 08:09 ÖS

RP Role play, yani rol yapma anlamına gelir. Wow gibi oyunlardan önce, fantastik bir roman ya da benzer kısa hikayeleri masaüstünde harita, satranç tahtası, 6'lı , 12'li , 100'lü zar sistemi çeşitleri ile hikayenin içinde yaşar gibi arkadaşlar arasında insanlar oynardı. Buna FRP yani Fantastik Role Play deniliyordu. Oyun esnasında ağızdan çıkan her söz oyunun dünyasında söylenmiş kabul edilirdi. Ara istemeden bir telefon edicem dense mesela, "telefon ne yapacaksın ?, Telefon nedir ? Dalgamı geçiyorsun ?" gibi bir karşılıklar gelebilirdi diğer oyunculardan. Daha sonra ultima online oyununda rp guildleri kuruldu ve online oynanmaya başladı. O dönemlerde, bana teleport açarmısın hasan abi diyen ve benzeri konuşan bir guild arkadaşımızın, rp'ye uymayan sözcükler kullanması nedeniyle guildden çıkartıldığını bilirim. Şimdi o kadar çok görmüyorum, rp ve frp'ci kitleyi ama, işin içine girince, o dünya gerçekmiş gibi gelmeye başlıyor. Dozunu iyi ayarlamak lazım.

FRP, o an aklına geleni söylediğin, serbest bir tiyatro oyunu gibidir ama araya zarlar ve uyman gereken haritalar ve uyman gereken bir hikaye vardır. Oyun bilgisayarda oynanmıyorsa, oyunculardan biri oyunu yönetir.

Olayın temeli için google'a fantastik role play denir, ya da FRP nedir yaz, bir çok kaynağa ulaşırsın.

Konu Mesut_1980 tarafından 16 Mart 2013 - 08:15 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı