İçeriğe git

Resim

Veda

• Please log in to reply
Bu konuya 8 yanıt gönderildi

#1 jujinko

jujinko

Legionare

• Members
  • 485 İleti
  • LocationTwisting Nether - EU

Yazma tarihi: 20 Mart 2013 - 03:34 ÖS

Son zamanlarda forumda olup bitenler yüzünden gerçekten iyice soğumuş durumdayım. Şuraya, 'biraz kafa dağıtalım, muhabbet edelim, pvp dostları arayalım' diye gelen kesimin içindeyim. Güzel arkadaşlıklar edindim, bazıları ile hatta pvp yaptım, server değiştirdiğimde bana guildinin kapılarını bile açan oldu. Oyunda bazı küçük taktikleri de yeri geldi buradan kaptım vs vs. Fakat ben hayatımda bu kadar adam ezmek için didinen, 'dur bir g.t edeyim de 20 sene konusamasın' diyen, işine gelmeyen lafı yiyince özellerden telimi adresimi istemeye kalkacak kadar hukuk konularından bir haber olan, çok bilmiş davranmasının üzerine biraz muhalefet yapınca çirkinleşebilen, olur olmaz şeylere eksi verebilen, bir arkadaşı ile polemik yaparken (fikir ayrılığı bu çok doğal) piranha gibi koruma içgüdüsüyle etrafına üşüşen ve sinir bozucu konuşup bana 'ah be olm reelde görseler o tauren gibi cüsseni naparlar acaba, neyse saçmalama sakin' dedirten, işine gelen konuda aslan kaplan işine gelmeyen konuda düşmanı gibi davranan insanlardan bıktım usandım. Zaten meslek olarak zor şeylerle uğraşıyorum ve eğlenmeye geldiğim şu forumda bir de üzerine buranın stresini alıyorsam bu iş benim için soru işareti haline döner. Ki döndü de... Daha içimde neler var ;ama kismenin canını sıkmak istemiyorum, bir bakıma kendi canımı da... Çok şey birikti yani şu ya da bu diyemeyeceğim artık.

İnsanlar özgür iradeleriyle burada fikirlerini söyleyemeyecekse, söylese de illa bir polemiğin içinde kendini bulacaksa, salak saçma insanlar gruplaşarak eksi vermek için uğraşacak, hatta belki organizeleşecekse kalsın o zaman moruk ben forum işinde yokum artık. Biz de olduk 18 yaşında biz de olduk 16 yaşında(en hardcore yaşımdı bu arada :) ) Sonuçta kimseyi şak diye rencide etmedik, büyüğümüzse saygı duyduk, lafımızı ölçtük tarttık. Kelimelerin veya bıçak gibi iğneleyici ve bir o kadarda trolluk içeren cümlelerin sonuna ' :) ' koyarak anlamını aklımızca yumuşatmaya veya iyileştirmeye çalışmadık.

Bir kardeşimiz şuraya pvp videosunu koyuyor geliyor biri yorum yapıyor 'ama burdakiler hede hödö' eeh ebenin lensi... sana ne yahu? burası forum yahu. Ama forum da olsa seni, o kişiyle karşılıklı konuşurmuş gibi adap ve edep konusunda sorumlu yapmalı... Herşey heryerde söylenmez, insanlık gereğidir bu.

Ben forumda artık aktif olmayacağım ve yorum yapmayacağım; aman bak eksi veren arkadaşlar tam gaz çalışsın her gün 3 adet eksi hakkınız var haydi kullanın, polemikci ve gazcı arkadaşlar hadi size gün doğdu.... Eklemek isteyene mail falan verebilirim arada bakacağım çok önemli bir durumda özelden mesaj atacağım.

Esen kalın..
  • 2
Arthas: Father..Is it over ? / Father: No son ..Unfortunately the raid resets tomorrow

#2 elrohir35

elrohir35

Centurion

• Members
  • 1.423 İleti
  • Locationİzmir

Yazma tarihi: 20 Mart 2013 - 03:51 ÖS

Resmi ekleyen
  • 0

#3 jujinko

jujinko

Legionare

• Members
  • 485 İleti
  • LocationTwisting Nether - EU

Yazma tarihi: 20 Mart 2013 - 05:58 ÖS

Resmi ekleyen

Sağol abicim sana da :) Herşeye gifi olan adam olarak aklımda kalcan.Haydi güle güle

Konu jujinko tarafından 20 Mart 2013 - 05:59 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0
Arthas: Father..Is it over ? / Father: No son ..Unfortunately the raid resets tomorrow

#4 boratay

boratay

Advanced Member

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 44 İleti

Yazma tarihi: 20 Mart 2013 - 08:38 ÖS

forumda belli yerlere takildigim icin bahsettigin polemikler hakkinda bir yorum yapmayacagim fakat burasi bir forum ve her cesit insan olmasi gayet normal. tabi sen tahammul edemiyorsan karar senindir. bunlari seni ovmek ya da kotulemek icin yazmiyorum ama role-play bolumundeki yazilarinin devamini gormek isterdim. yolun acik olsun :)
  • 0

#5 OzeL

OzeL

Genel Yönetici

• Administrators
  • 948 İleti

Yazma tarihi: 20 Mart 2013 - 10:57 ÖS

Seni siteden soğutucak kadar sıkıntılı şeyler yaşamana üzüldüm. Biz yönetim olarak elimizden geldiğince forum düzenini sağlamaya çalışıyoruz ancak bu sadece biz yönetimin düzeltebileceği bir mevzu değil. Bütün üyelerin ortaklaşa hareket etmesi ile olabilecek birşey.. Zaman zaman iyi insanlar aramızdan ayrılırlar hemen hemen benzer sebeplerden, genelde de fikir ayrılıklarını kaldıramayıp bunu kişisel bir hakaret gibi algılayan insanlar yüzünden çok iyi insan kaybettik.. Bu ileti puanı dusurme olayına gelirsek, eğer bir takım insanların sizin yazdıgınız postun dısında size kasıtlı zarar veya tahrik amaçlı - puan verdiğini düşünüyorsanız biz yönetime bu konu ile ilgili ulaşabilirsiniz. Keşke ulaşmış olsaydınız belkide burada bu konu başlığını açıp siteden ayrılmak yerine şu anda mutlu mesut muhabbetinize devam ediyor , forumun tadını cıkartıyor olurdunuz..

Bütün forum üyesi arkadaşlar, lütfen birşeyden rahatsız olduğunuzda kendiniz çözmeye çalışıp kendi sinirlerinizi bozmayınız. Biz sizin yerinize sinirimizi bozup problem ne ise çözeriz. Forumun düzenini ancak beraber sağlayabiliriz.

Dostum sanada son bir sözüm olucak: Yine görüşmek üzere! ;)
  • 0

#6 Recmass

Recmass

Scout

• Members
  • 9 İleti

Yazma tarihi: 21 Mart 2013 - 12:42 ÖÖ

Bu kadar seni sıkıyorsa, bu kadar önemseme. Aslında seni çok iyi anlayabildim. Tam benim kafadansın ^^. Stresten uzak yaşam iyidir. Bu tarz insanlar her zaman karşına çıkar muhakkak. Ders olur insana herşey bana göre ;).
  • 0

#7 Orochimaru

Orochimaru

Sergeant

• Members
  • 57 İleti

Yazma tarihi: 22 Mart 2013 - 01:12 ÖÖ

internet mizahının aşırı derecede hızlı gelişmesiyle artık forumlarda uzun uzun paragraflar yazan, herhangi bi konuda derinlemesine bir şeyler anlatan insanlar pek kalmadı. kalanlar da internet mizahını sonradan gören ve hızla tüketmek isteyenler tarafından yıpratılıyor. normalde seneler önce forumlarda iki kelimeyi bir araya getiremeyip, cümle kuramayan bebeler şimdi ''her şeye'' belli kalıplaşmış görsellerle cevap vererek veya her yazdığı şeyin sonuna '':('' koyarak kendi kitlesi arasında prim topluyor. o yüzden böyle insanları mümkün mertebe görmezden gelip kendi kitlesi arasında takılmasını sağlayacaksın. onlar artık her yerdeler.

internet mizahı tabii ki iyidir ve gereklidir de, ama yeri ve zamanında diye düşünüyorum.
  • 0

#8 elrohir35

elrohir35

Centurion

• Members
  • 1.423 İleti
  • Locationİzmir

Yazma tarihi: 22 Mart 2013 - 09:24 ÖÖ

yazmaya değer bişey olduktan sonra emin ol yazılır ama bu forumun kitlesi ''ben ne kasayım,hangi itemi alayım''dan öteye gidemeyen bi kitle.azıcık theorycraftla ilgili ya da pvp le ilgili bişey konuşmaya kalksan ya beyni yanar bişey diyemez ya da inanılmaz derecede saçmalar geçmiş konularda bunun bir çok örneği var.şu forumda prim toplamak için uğraşacak kadar aciz insan var mı bilmiyorum ama benim öyle biri olmadığımı burada tanıyan herkes bilir zaten,ortama atlayıp millete bebe diyerek dübürüne güvendiğin çok belli ama forum kültürü senden çok daha fazla olabilir o bebelerin dikkat et dübürün büzüşmesin.

Konu elrohir35 tarafından 22 Mart 2013 - 12:12 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#9 Superbeast

Superbeast

Advanced Member

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 44 İleti

Yazma tarihi: 22 Mart 2013 - 09:44 ÖÖ

Dostum sen bence fazla abartmıssın seninle arkadaş olan olsun olmayanda uzasın gitsin bende ufak tefek şeyler öğreniyorum forumdan ama biri bilmedigin basit bi soru sordugunda sanki anasının karnında wow oynarmıscasına cevap verebiliyo bizde bunlara toplum içindeki ergenler diyoruz.
Evinde karısına söz geçiremeyen adam burda geliyo oyun bilgisiyle kendi egosunu tatmin etmeye calisiyo gayet normal tabi bence tınlama işine bak mantıklı olarak bakarsan forumda sen olmassan forum diyede birşey olmaz yani senin foruma deil forumun sana ihtiyacı var.
Yönetimde herkeze dur lan sen niye böyle dedinde diyemez. o yüzden tınlama boşver :)
Bu forum yine çok düzeyli sen Forumtr deki knight online kısmına girde bi bak :)
  • 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı