İçeriğe git

Resim
- - - - -

Forumda Dolandiricilik Yapan YABANCILAR

• Please log in to reply
Bu konuya 24 yanıt gönderildi

#1 Xcrom

Xcrom

Senior Sergeant

• Members
  • 105 İleti

Yazma tarihi: 02 Nisan 2013 - 04:24 ÖÖ

granduskyars Adlı kişiye dikkat beyler kendisi skypeden ekleyip normalden fazla fiyat verip goldlarınızı isteyebilir paypal aracılığıylada aradan 2-3 hafta gecmeden geri cekiyorlar surekli saatleri değisiyor bu insanların çinliler ama cinde 0.3 dolardan alınan golda bunlar 0.8 dolar veriyorlar hem mevcut paypalınızdan oluyorsunuz hemde geri çekiliyor paralarınız tabi ilk basta bir kac kez sizinle is yapıyorlar. Ama unutmayın 2 ayda gecse paypalın sacma sapan işlerinden paranızı ne kadar zaman gecsede geri cekebiliyorlar benim ve bir kac arkadasımızın Borett adlı kisiden bu olayla alakalı cok canı yandı daha sonra ortadan kayboldu buda yeni nicki.
Benden tavsiye herhangi bir sekilde yabancı bir vatandasa gold satmayın illa satacaksanızda bu işte uzun yıllar iş yapan sitesi belli olan yerlerden ticaretinizi yapın
Site yetkilileride bu uyarımı dikkate alırlar umarım boylece bir kac emek vereni emeginden olmadan kurtarmıs oluruz.
Ben Vatandas beni ekleyince direk bastım küfürü UK diyor sanki orada goldmu kalmadıda burada gold arıyorsun :)
  • 0

#2 pakteri

pakteri

Scout

• Members
  • 58 İleti

Yazma tarihi: 02 Nisan 2013 - 08:07 ÖÖ

Arkadaşın Borett hakkında söylediklerini onaylıyorum. "granduskyars" ın kim olduğunu bilmiyorum, fakat eğer 0.8$ gibi bir fiyat veriyorsa, muhtemelen o da Borett'dir. Paypal'ınızın eksi bakiyeye düşmesini istemiyorsanız bu işe girişmeyin..
  • 0

#3 SoulSlayer

SoulSlayer

Sergeant

• Members
  • 215 İleti

Yazma tarihi: 02 Nisan 2013 - 09:21 ÖÖ

Arkadaş tamamen haklıdır, bu dertten yanan biri olarak herkezi bilgilendirdiği için ayrıca kendisine teşekkür ederim.
  • 0

#4 Balasagun

Balasagun

Corporal

• Members
  • 107 İleti

Yazma tarihi: 02 Nisan 2013 - 09:30 ÖÖ

Bu forumda gezen yabancılardan benim de başım çok yandı.Herkes dikkatli olsun
  • 1

#5 Phistikuffs

Phistikuffs

Scout

• Members
  • 194 İleti
  • LocationKonya

Yazma tarihi: 02 Nisan 2013 - 10:28 ÖS

Sevgili dost xcrom bu konuda bilgilendirme yapmış.teşekkür ediyorum.Bu konuya dair bir yorum yapmadan geçemeyeceğim. Şimdi gold satan bizler piyasanın ne olduğunu biliyoruz. Konu paypal ve yabancıya gold satmak ise... Piyasa max 05 doları geçmezken birisi çıkıp gelse dese gold satın alacağım 08 den verirmisin dese. Rakama aldanan gold satıcısı dostlarım. Kusura bakmayın da bile bile lades olmaktır bu. Altını çizerek söylemek istiyorum. Ödeme metodu paypal iken yabancıların piyasa fazlası değerlerde gold talep etmeleri bariz hırsız olduğunun göstergesidir. Durup dururken senden piyasada 05 den rahatlıkla gold alabilecekken neden x2 fiyat verip alsın. Ama ödeme metod şekli farklıdır paypal değildir ona lafım sözüm yok. Ama yine de bu tarz başlıklarla dialogda olunması böylesine piyasanın dibe vurduğu dönemlerde gerekli.Tekrar bilgilendirme için thanks.
  • 0

#6 madafakajons

madafakajons

Sergeant

• Members
  • 72 İleti

Yazma tarihi: 03 Nisan 2013 - 02:46 ÖS

Bende katılıyorum arkadaşın dediklerine, zaten attıkları mesajlardan belli oluyor google translate ile çeviriyorlar
"ben almak istiyorum bazı gold" şeklinde. Dikkat etsin paypalını kaptırmak istemeyen :D
  • 0

#7 pakteri

pakteri

Scout

• Members
  • 58 İleti

Yazma tarihi: 03 Nisan 2013 - 02:58 ÖS

Bu durumun yanı sıra, Paypal hesabının eksiye düşmesinden sonra sıkıntı yaşayan oldu mu ?
  • 0

#8 Balasagun

Balasagun

Corporal

• Members
  • 107 İleti

Yazma tarihi: 03 Nisan 2013 - 04:15 ÖS

Bu durumun yanı sıra, Paypal hesabının eksiye düşmesinden sonra sıkıntı yaşayan oldu mu ?

Ben epey sıkıntı yaşadım.ishal falan oldum
  • 3

#9 H.L.L

H.L.L

Genel Yönetici

• Executives
  • 2.084 İleti
  • LocationAlmaty / KZ

Yazma tarihi: 04 Nisan 2013 - 07:05 ÖÖ

Konu sabitlenmisdir, baslik daha anlasilir sekilde degistirdim

In the end, death claims us all

but HORDE will live on

Vol'jin is dead.

Who among you will help me avenge him?

Sylvanas Windrunner

#10 SoulSlayer

SoulSlayer

Sergeant

• Members
  • 215 İleti

Yazma tarihi: 04 Nisan 2013 - 02:10 ÖS

Paypalda online ürün satan arkadaşlar için bir uyarı geçiyim ;

1- Satıcı korumanız yok çünkü faturasız bir ürün satıyorsunuz.Bu ne demek: Ürünü sattığınızı kanıtlayamassınız demek.
2-Paypal bu durumda parayı geri iade edebiliyor ( Kartım çalındı , ürünü alamadım gibi bir karşı dava bile açsa alıcı, siz kanıtlıyamadıkça paypal parayı geri iade ediyor ve eğer parayı bankaya aldıysanız - bakiye oluyorsunuz.

Pakteri kardeşim senin sorunada cevap veriyim yaklaşık 2 aydır - bakiyedeyim sürekli paypaldan mail geliyor ; - bakiyenizle ilgilenin yoksa başka tahsilat şekillerine başvurucaz gibilerinden , fakat ben ödemeye tamami ile karşıyım çünkü paypal dolandırıcılara imkan sağlıyor.Bunu şahsen yüzlerinede söyledim tek söyledikleri şey '' Sizi anlıyoruz beyefendi '' ...
  • 0

#11 pakteri

pakteri

Scout

• Members
  • 58 İleti

Yazma tarihi: 04 Nisan 2013 - 02:31 ÖS

Pakteri kardeşim senin sorunada cevap veriyim yaklaşık 2 aydır - bakiyedeyim sürekli paypaldan mail geliyor ; - bakiyenizle ilgilenin yoksa başka tahsilat şekillerine başvurucaz gibilerinden , fakat ben ödemeye tamami ile karşıyım çünkü paypal dolandırıcılara imkan sağlıyor.Bunu şahsen yüzlerinede söyledim tek söyledikleri şey '' Sizi anlıyoruz beyefendi '' ...

Benimde paypal bakiyem yaklaşık 4 aydır ekside duruyor. Araştırdığım kadarı ile Türkiye üzerinde herhangi bir yaptırımları yok, yani bize zarar verebilmeleri veya parayı elde edebilmeleri mümkün değil. Fakat, dürüst bir insan olarak bu beni rahatsız ediyor ve yakın bir zamanda da bu bakiyeyi artıya çekmek istiyorum..
  • 0

#12 Phistikuffs

Phistikuffs

Scout

• Members
  • 194 İleti
  • LocationKonya

Yazma tarihi: 04 Nisan 2013 - 05:22 ÖS

Er yada geç o borcu ödemeniz gerekiyor. Bir şekilde karşınıza problem olarak çıkacaktır.Bence mesele ufak iken halledin. Yinede siz bilirsiniz. Ama beni nasıl bulacaklar ki mantığı ile hareket etmeniz sizi zarar sokar belki bugün değil ama gelecekte. Sonuçta kart tanımladınız. paraları çektiğiniz banka bilgileri adamlarda. Kanunsal olarak yollar ve güvendikleri dayanakları mutlak ve mutlak vardır. Arayın sorun ben bu borcu ödemeyeceğim ne yapabilirsiniz diye söyleyin hukuksal olarak karşılaşacaklarınızı onlar size anlatsın. O zaman ciddi olarak düşünürsünüz.

Batu bu konuda senin ödememe ve bu doğrultuda hareket etme kararın olabilir. Ama Pakteri ve bu sorunu yaşayan arkadaşları bu yönde etkileyip bu hataya düşürme bence. Böyle sorumluluğa girme bence.
  • 0

#13 SoulSlayer

SoulSlayer

Sergeant

• Members
  • 215 İleti

Yazma tarihi: 04 Nisan 2013 - 05:52 ÖS

Haklısın Cevher abi, fakat bu yaptıklarını hala sindiremiyorum nefretim o yüzden emin ol her ne kadarda karşı olsam ödememeye içimde bir sıkıntı var elbette.

Konu SoulSlayer tarafından 04 Nisan 2013 - 05:58 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#14 erhan2142

erhan2142

First Sergeant

• Members
  • 230 İleti

Yazma tarihi: 05 Nisan 2013 - 12:55 ÖÖ

yeni bu olaydan mağdur olmuş birisi olarak ben de deneyimimi yazayım. mevcut olay ilk mesajda olduğu gibi gerçekleşti. buradan verdiğim ilana alıcı oldu ve paypal üzerinden alışverişi yaptık. daha sonra paranın geri alındığını öğrenince paypala mail attım. yetmedi müşteri hizmetlerini aradım ve durumu kanıtlayabileceğimi yazışmalarımızın olduğunu söyledim. müşteri temsilcisi bayan; durumun benlik bir durum olmadığını karşı tarafın bilgisi haricinde işlem yapıldığını ve büyük ihtimalle 1-2 hafta içerisinde paranın iade edileceğini söyledi. ancak pazartesi günü gelen mail ile paranın karşı tarafa yatırldığını ve hesabımın ekside devam ettiğini gördüm. müşteri hizmetlerini arayıp durumu sorduğumda; Paypalın sanal ürünleri koruma altına almadığını, bir kargo fişi veya posta alındısı sunmam gerektiğini söyledi. burada benim kullanım koşullarını okumadan paypalda işlem yaptığımı ve dikkatli olmamı tavsiye etti. Kendilerinin yaptığı işlemin tamamı ile sanal olduğu bir ortamda benim yaptığım sanal işlemin nasıl olup da koruma dışında olduğunu, mevcut durum yaşandığı anda kendileri ile temasa geçip durum hakkında delil sunabileceğimi bu konuşmalar esnasında neden doğru bilgi ile yönlendirilmediğimi sordum. yetmedi şu an sizin sunduğunuz bu hizmetin boşluğunu karşı tarafın tespit edip benim gibi birçok insanı dolandırmakta kullanıldığını söyledim. çok önemsediğiniz alıcıyı korurken; satıcı olarak paypal sisteminin çalışmasını sağlayan benim neden korunmadığımı ve uğradığım mağduriyeti nasıl ve kimin tanzim edeceğini sorduğumda: Bu gibi işlem yapan kimselerin ikinci bir işlem yapmalarına müsade etmediklerini takibe aldıklarını ve bu seferlik paypalın bilmeden sebep olduğu bu mağduriyetimin paypal tarafından karşılanması için başvuru yapacağını söyledi. nihayet çarşamba günü kesilen para hesabıma geri yattı.
  • 0

#15 pakteri

pakteri

Scout

• Members
  • 58 İleti

Yazma tarihi: 05 Nisan 2013 - 08:11 ÖÖ

yeni bu olaydan mağdur olmuş birisi olarak ben de deneyimimi yazayım. mevcut olay ilk mesajda olduğu gibi gerçekleşti. buradan verdiğim ilana alıcı oldu ve paypal üzerinden alışverişi yaptık. daha sonra paranın geri alındığını öğrenince paypala mail attım. yetmedi müşteri hizmetlerini aradım ve durumu kanıtlayabileceğimi yazışmalarımızın olduğunu söyledim. müşteri temsilcisi bayan; durumun benlik bir durum olmadığını karşı tarafın bilgisi haricinde işlem yapıldığını ve büyük ihtimalle 1-2 hafta içerisinde paranın iade edileceğini söyledi. ancak pazartesi günü gelen mail ile paranın karşı tarafa yatırldığını ve hesabımın ekside devam ettiğini gördüm. müşteri hizmetlerini arayıp durumu sorduğumda; Paypalın sanal ürünleri koruma altına almadığını, bir kargo fişi veya posta alındısı sunmam gerektiğini söyledi. burada benim kullanım koşullarını okumadan paypalda işlem yaptığımı ve dikkatli olmamı tavsiye etti. Kendilerinin yaptığı işlemin tamamı ile sanal olduğu bir ortamda benim yaptığım sanal işlemin nasıl olup da koruma dışında olduğunu, mevcut durum yaşandığı anda kendileri ile temasa geçip durum hakkında delil sunabileceğimi bu konuşmalar esnasında neden doğru bilgi ile yönlendirilmediğimi sordum. yetmedi şu an sizin sunduğunuz bu hizmetin boşluğunu karşı tarafın tespit edip benim gibi birçok insanı dolandırmakta kullanıldığını söyledim. çok önemsediğiniz alıcıyı korurken; satıcı olarak paypal sisteminin çalışmasını sağlayan benim neden korunmadığımı ve uğradığım mağduriyeti nasıl ve kimin tanzim edeceğini sorduğumda: Bu gibi işlem yapan kimselerin ikinci bir işlem yapmalarına müsade etmediklerini takibe aldıklarını ve bu seferlik paypalın bilmeden sebep olduğu bu mağduriyetimin paypal tarafından karşılanması için başvuru yapacağını söyledi. nihayet çarşamba günü kesilen para hesabıma geri yattı.

Uğraşının sonuç vermesi güzel olmuş. Benim başıma gelen olayın üzerinden 4 ay geçmesinden dolayı yaptıklarını ben tekrarlasam muhtemelen aynı sonucu vermeyecektir. Tabi miktarda önemli olabilir. Sakıncası yoksa eğer, mağdur kaldığın durumda paypal'ın eksi kaça inmişti?
  • 0

#16 erhan2142

erhan2142

First Sergeant

• Members
  • 230 İleti

Yazma tarihi: 07 Nisan 2013 - 05:05 ÖS

35 euro
  • 0

#17 Ancalime64

Ancalime64

Scout

• Members
  • 167 İleti

Yazma tarihi: 15 Nisan 2013 - 09:41 ÖS

granduskyars skype dan msj attı gold almak istiyormus dediginiz gibi :)
  • 0

#18 restoshaman

restoshaman

Knight Lieutenant

• Members
  • 542 İleti
  • LocationStormwind

Yazma tarihi: 15 Nisan 2013 - 11:12 ÖS

Admin neden ip ban atmıyor bu kullanıcıya ?
  • 0

#19 Balasagun

Balasagun

Corporal

• Members
  • 107 İleti

Yazma tarihi: 16 Nisan 2013 - 12:31 ÖÖ

ipden ban atması birşey değiştirmez.vpn tarzı programlar kullanıyorlar zaten paypal işlemleri yaparken.eğer skype üzerinden bu dolandırıcılardan biriyle iletişime geçtiyseniz skypda görünen ülke saatlerine bakın sürekli değişiyor,skype resolver ile ip adreslerini takip edin sürekli değişiyor.
  • 0

#20 Xcrom

Xcrom

Senior Sergeant

• Members
  • 105 İleti

Yazma tarihi: 16 Nisan 2013 - 04:13 ÖS

Balasagun Pro bu Konularda 2000$ Dolandırılınca Lol :) Okadar olmuştur senin Balasagun
  • 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı