İçeriğe git

Resim
- - - - -

Forumda Dolandiricilik Yapan YABANCILAR

• Please log in to reply
Bu konuya 24 yanıt gönderildi

#21 Balasagun

Balasagun

Corporal

• Members
  • 107 İleti

Yazma tarihi: 16 Nisan 2013 - 07:24 ÖS

Kol böreğinden hallice
  • 0

#22 sailores32

sailores32

Scout

• Members
  • 7 İleti

Yazma tarihi: 11 Mayıs 2013 - 09:48 ÖÖ

Krabelsba, isimli kullanıcıdan gelen mesaj;(add my skype granduskyars if u still have gold for sale.i will buy some and i can pay first also),
İyide ben gold satmıyorum ki, bence bu arkadaş bu gold satış sayfasının yerini bellemiş. yazdıklarımızı da çeviri falan yaptığını sanmıyorum. Sadece bu sayfaları mesken tutmuş ucuz bir sırtlan. + Fazla ingilizcem yok evet kabul ediyorum ama, eğer bundan daha iyi yazmassam tühü desinler suratıma. Şu ing. den zaten çakmamak mümkün değil. Bişi daha beyler kimse yanlış anlamasın ama gold alıcak adam sizden telefon istemesi lazım. açar telefonu ver kardeşim bana hesap numaranı. ne kadar al paranı git çek bankadan çekince bana haber ver der. alır vatandaş parasını eline haaa oldumu. gir ver şimdi paramı dersin olur biter. Ha oldu da ben parayı yolladım gitti parayı aldıda vermedimi bana goldu! Abartmıyorum 50 tl lik bile bana kazık atan adamı bulup yakarım canını. Ha dicenki nerden bulucan adamı, bu evsiz oyununu oynayıpta bi adamı bulamıyosan ayıp derim, oyuna harcıcak zamanın varsa bana kazık atan adama ayırdığım bi saat olur heral ^^ Herkeze iyi forumlar..
  • 2

#23 hordeboy1903

hordeboy1903

Corporal

• Members
  • 25 İleti

Yazma tarihi: 31 Temmuz 2013 - 09:24 ÖÖ

pimpedcdkeys skype isimli adama dikkat gold satıyorum diyip parayı aldıktan sonra engelliyor.
  • 0

#24 Imbaness

Imbaness

Corporal

• Members
  • 79 İleti

Yazma tarihi: 28 Şubat 2014 - 03:23 ÖÖ

Aynı konudan 3000$ kadar bende muzdarip oldum. Neyseki para geldikce bankadan çekiyordum yani gerçekte 250$ gibi bir kazık yemiş oldum. Beni dolandıran kişi başkaydı bob.gigo isminde biri , öyle cok fahiş fiyatada almıyordu normal piyasasında alıyordu. Olayın üzerinden aylar geçti tabi ben epey ugraştım , skype gorusmeleri 30 a yakın screenshot vs , diretebildigim kadar direttim 75 gün süren yeniden ve yeniden incelemelerin sonucunda tabiki birşey değişmedi. İşte mahkemeye vericeklerini vs bir ton tehdit bende hayırlısı cnmm  yaa dedim o an için :) 

Daha sonra hukuksal olarak birebir araştırmalarım sonucunda varılan son nokta şudur hani uyurken hala uykusu kaçan vs varsa ki başlarda bende olmustu o yuzden yazıyorum.

Aradığınız müşteri hizmetleri sizinle yurt içinden görüşmüyor , cunku turkiyede dediğiniz gibi bir paypal yapılanması yok yasal olarak. Zaten benim jetonda orda düştü o yuzden "inş cnm ya" demiştim :)  Ilerde bi yerde başınıza problem olurmu sorusuna gelicek olursakta, yakın gelecekte olmaz. Yani paypalin turkiyede gecerli hale gelmesi, yasal konumda yer alması vs  konuyla alakalı finanscılardan ve arkadaşlarımdan aldığım bilgiler doğrultusunda mümkün gözükmüyor. Ha meblağ ufak bi rakamsa tabiki bende ödemeyi ve dürüst bir insan olduğum için - yazısını görmemeyi tercih ederdim. Ama  -3000$ olunca tabiki hem kazık yiyip üstüne birde bu parayı ödemek enayilik oluyor. Sonuc olarak en azından onumuzdeki 10 yıl böyle bir yasal paypal yapılanması mümkün gözükmüyor. Olursada cok büyütücek bir şey yok , nasıl sizin paranız paypalda faizle çalışmıyorsa sizden alırkende faiz vs gibi bişeyler alınmayacak oradaki rakam neyse o . 

Selametle.

• 0

#25 hilmicansali

hilmicansali

First Sergeant

• Members
  • 236 İleti

Yazma tarihi: 11 Aralık 2014 - 08:30 ÖS

Bu forumda gezen yabancılardan benim de başım çok yandı.Herkes dikkatli olsun

ben de Toris diye bi adamdan dilim yanmıstı..

• 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı