İçeriğe git

Resim
- - - - -

Wow bir bağımlılıktır. Blızzard ise uyuşturucu satıcısı..

• Please log in to reply
Bu konuya 22 yanıt gönderildi

#21 elrohir35

elrohir35

Centurion

• Members
  • 1.423 İleti
  • Locationİzmir

Yazma tarihi: 04 Nisan 2013 - 06:29 ÖÖ

Şöyle bir bakayım dedim foruma ben de.

Arkadaşlar pve de pro olmak başka, pvpde pro olmak başka. Pvp oyuna sonradan gelmiş ve proluğun göstergesi olamaz aslında. aynı zamanda salt pve yapmak da olamaz.

Duruş, düşünce biçimi, bir takıma girdiğinde yalandan 'dostum yemeğe gidiyorum gelirim birazdan' deyip başka bir pvp/pve grubunun içinde biten quiter olmamak, dürüst olmak, goldunuzu kendiniz kasabilmek (30-40k birden kısa zamanda kasmak durumunda kalmayacaksanız), ticaret sistemini oturtan, kibar olan, pve kadar pvpde de keyboard turning yapmadan backpeddling yapmadan clicklemeden oynayan adam (ille 2.4ler 2.6 lar yapmasına gerek yok), her classla birşeyleri becerebilen adam produr. Polemik değil bakın ben doğru olanı söylüyorum size. 2+2= 4 tür. Pve de iyi olan adam bu şekil seviyordur bunda yeteneklidir, pvpdeki belli miktar yeteneklidir. Her otu boku afedersiniz casual, semi-noob, hardcore...(töbe ya) diye sınıflandıran bizleriz abi. Wowda var mı bu olay ? Çalışan adam evde 2 saatte ne kadar pve pvp yapar ki? Ama iyi oynuyordur hakimdir o zaman produr bence (Ha çok iyi oynayan bir rmp set upuna disco olarak girip geri geri zıplaya zıplaya hareket eden 2.2k yapınca pro da olmaz) ... Aynı progresslere yakın kısmını işsiz sınıfı kadar çalışan/kısıtlı zamanı olan kesim yapmışsa o extra soslu produr o zaman?

Proluk genel oynayış biçimidir bence. ayrıca yazıyı yazan sözlükçü arkadaş hala 'Ben süperim, ben niye almıyorum' diyorsa 30 yaşında, bu adam kesin gençliğinde eve gelen kızlar bana vermiyor da (afedersiniz) niye sana veriyo lan ben daha yakışıklıyım ben hakediyom diye arkadaşına çıkışan, ille bir kavga çıkarmış adamdır, trip yapmış adamdır. Her birimiz öğrencilik yıllarında buna benzer elemanlar tanımışızdır. Böyle tiplerin hepsi; dövülesi adamdır, hin adamdır, kuntiz adamdır....

Senin item levelin daha fazla diye, hepsini sen al hıhım. Göbeğimden zeytin yemek de istir misin? Ve elbette dungeonlar ve raidler nerflencek zeki arkadaşım. Şöyle düşün; Samsung S3 oldu 900 tl, niye piyasaya yeni şeyler geldikçe düşüyor diyen var mı mesela? Süper maaş alıyorum lan ben süperim ben niye herkes alıyor lan kerizmiydik biz zamanında 2000tl verdik diyen var mı? (içinden geçirir de böyle çocuksu dille kimse dile getirmez heralde çünkü hayatın kuralı bu, ticaret bu!) 30 una gelmekle bitmiyor imiş demekki :) Herkese selamlar geçerken uğradım ^^

sen bütün olayı çok yanlış anlamışsın abi.profesyonel olmak bir takım tarafından sponsor olunup turnuvalarda kendini göstermektir.elma nedir gibi bişeydir bu,hiç bi öznelliği yoktur,şu raitingi yapan produr şunu yapan produr gibi bi saçmalık yok yani çoluk çocuk zırvası onlar.pvede de böyle bi şans bulamassın çünkü oynadığın platform tamamen bilgisayara karşı ve çok fazla ezbere dayalı.neyse az daha yazarsam hanua crew'a iyice maytap olacaz :P
  • 0

#22 jujinko

jujinko

Legionare

• Members
  • 485 İleti
  • LocationTwisting Nether - EU

Yazma tarihi: 04 Nisan 2013 - 08:56 ÖÖ

sen bütün olayı çok yanlış anlamışsın abi.profesyonel olmak bir takım tarafından sponsor olunup turnuvalarda kendini göstermektir.elma nedir gibi bişeydir bu,hiç bi öznelliği yoktur,şu raitingi yapan produr şunu yapan produr gibi bi saçmalık yok yani çoluk çocuk zırvası onlar.pvede de böyle bi şans bulamassın çünkü oynadığın platform tamamen bilgisayara karşı ve çok fazla ezbere dayalı.neyse az daha yazarsam hanua crew'a iyice maytap olacaz :P

yav işte biri demişki pvp yapan produr birileri de desteklemiş. Ben de diyorumki pro mro oyunun zaten loresinde olan şey değil bunu ete kemiğe biz bürümedik mi sanki?:P Ne 2.4 ne 2.6.. Efendi olan, oyunun açığını kırığını çatlağını, dinamiğini bilen çözen, ticareti bilen pve de bilen her klasla oynayabilecek potansiyelde adam produr. Sponsor ve turnuva muhabbetleri de proluktur tabi o da bir yorum, işin ayrı bir hırslı tarafı. Diyorum ya herkesin pro anlayısı ayrı. semisi hardcoresi bunları biz çeşitlendirdik. Ben sana katılmıyorum demiyorum bak, ama sonuçta pve vardı bu oyunda ilk vanilla zamanı yani bence bir bütün olarak bakılmalı pvp yi sevmeyen adam da olabilir, ona da 'amatör küme la bu' diyemeyizki. Yani ben anlıyorum sen diyorsunki elinde özel eldiven ve game mouse ile ciddi yardıran adamdır, en iyilerle kapışan adamdır pro diyorsun doğru; ama o kadar çitayı yükseltmeye gerek yok bnm dediklerim de proluk için (yeterince iyi bilen manasında sadece) yeterli. Hatta bence o turnuvalara girenler 5k damage farkından dolayı kaybedip golü kaçırmış profesyonel futbolcu gibi ağlayanlar benim gözümde game freak olur aslında pro olmaz :D
  • 0
Arthas: Father..Is it over ? / Father: No son ..Unfortunately the raid resets tomorrow

#23 fat1hxxx

fat1hxxx

Legionare

• Members
  • 634 İleti

Yazma tarihi: 12 Mayıs 2013 - 07:04 ÖS

• WoW u burada amacım savunmak değil.Ama Blizzard'ın bağımlılığa karşı aldığı tedbirler var oyunda.Oyuncu profilini 7/24 pc başında olan insanlardan oluşmasını istemiyor Blizzard.Bu oyun çok daha bağımlılık yaratıcı hale getirilir.Nasıl mı?
1-Saved olayı kaldırılır.Onun yerine,raidden düşen item dropu %1 den indirilir 1000 de 1 e , ya da 10 000 de 1 e,insanlar bir item için saatlerce,günlerce oynamak durumunda kalabilir.

2-Progress olayı kaldırılır.Onun yerine,Bir boss kadar güçlü elite moblar oyuna konulabilir,çok sağlam itemlar düşürebilir bu moblar,3-5 kişi toplanıp 1-2 saat harcadığında kesilebilecek tipten moblar olur bunlar.Ve yine,insanlar saatlerce günlerce bir item için uğraşabilir.

3- Cap olayı kaldırılır.Valor cap ve conquest cap.Dungeondan 90 valor geleceğine,10 valor gelir.İnsanlar 9 dungeon yapmak zorunda kalır 10 valor için.Ama bununla kalır mı?O insanlar arasında 20 dungeon yapanı da olur 200 valor almak için,25 dungeon yapanı da olur,çünkü sınır yok,ne kadar yaparsan kar,ne kadar kazanırsan kar.Bir arena da 180 conquest point vermez atıyorum.Verir 10.İnsanlar 180 conquest için 10 arena kazanmak durumunda kalır.Yani günde bir PvP item almak isteyen adam,100 arena kazanmak durumunda bırakılabilir,bu da birkaç saate tekabül eder,arenanın tanesinin 3 dakika sürdüğünü düşünürsek,300 dakika hiç kaybetmemesi durumunda.

4-Upgrade olayı getirilebilir , 2 kere upgrade basabiliyorduk.Bunu sınırsız yapabilirsiniz, bu da kazandığınız puanlarla olabilir.Yani puan kazanmanın getirisi sınırsız olabilir sizin için.Her zaman en güçlü olabilme ihtimaliniz olabilir,sürekli dungeonlardan,arenalardan puanlar kazandıkça.

5-soulbond olayı kaldırılabilir.En kral geara da sahip olsan,gold için yine bu gearları toplamak istenir.Sonuçta gold hem oyunda gideri olan,hem de gerçek parayla satılabilen birşey,sadece gold değil,sırf itemın kendisi bile gerçek paraya satılabilir.

Dediğim gibi amacım blizzardı savunmak değil.Genelde ben de çok eleştiririm ama bu konuda çok da eleştiremiyorum.Ama blizzard da bağımlılığı engellemek için yapmış birşeyler saygı duymak gerekir.TBC nin sonlarından beri oynuyorum,yeri geliyo 2-3 ay girmiyorum kafama göre.WoW un bende bağımlılık yapması gibi bir hisse sahip olmadım.Sahip olmamı da gerektirecek bir durum olmadı.
  • 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı