İçeriğe git

Resim
* * * * * 1 Oy Kullanılmış

Warlock Fel Green Fire (Yeşil Ateş) Epic Questi Rehberi.

• Please log in to reply
Bu konuya 38 yanıt gönderildi

#1 Headbanger

Headbanger

Advanced Member

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 43 İleti

Yazma tarihi: 07 Nisan 2013 - 03:49 ÖÖ

Arkadaslar 5.2 Patch'i ile gelen Warlock classına özel olan bu quest için sizlere bir rehber hazırladım. Hiç bir şekilde tercüme v.s yoktur. Direk kendi cümlelerim. Benim başardığım bu quest'teki tecrübelerimi sizlere aktarmak istedim. Yardımcı olabildiysem ne mutlu. Bu rehberdeki bütün yazılar bana yani Headbanger isimli üyeye aittir.

Öncelikle işin en zor kısmı olan, bu quest itemini düşürmektir. İsle of thunder adasında ki rare bosslardan düşen bu itemi, ayrıca goldunuz varsa Action house'den alarakda kullanabilirsiniz.

İtemin ismi : Sealed Tome of the Lost Legion

Questler

1. Aşama : İtemi bir şekilde ele geçirdiniz. İlk işiniz kendinize health stone yapmak. Yaptıktan sonra iteme tıklayın.

2. Aşama: İteme tıklayıp patladıktan sonra, Çantanıza Codex of Xerath isimli bir quest düşecektir. Bu questi alın.

3. Aşama: Questte yazanlar demonic dilinde olduğu için bunu siz okuyamıyorsunuz. Size yardım edicek sadık hizmetcileriniz olan herhangi bir demonunuzu summonlayıp onunla konuşun.

4. Aşama: Demonunuzla konuştuktan sonra sizi Warlock trainere yollayacak, Oradan 2 tane basit quest yaparak bir quest daha alıyorsunuz.

5. Aşama: Bu aşamada Outlande gideceksiniz. Sizden istenilen, questtede yazdığı gibi Outland'deki, Hellfire, Netherstorm, Shadowmoon, maplerinden Soulstone'ları toplayıp, sinematikleri izleyeceksiniz. Bu ana bossumuzun oluşumunu gösteren bir questtir. Soulstonelara yaklatşıkça debufflar alacaksınız. Uzak olduğunuzda Cold (Soğuk) Etrafındaysanız Warm (ılık) Dibindeyseniz Hot (sıcak) Debufflarını alacaksınız. İyi takip edin.

6. Aşama: Bu questide verdikten sonra Warlock'lara özel bir senaryoya dahil olacaksınız. Senaryonun ismi ''Black Temple'' bildiğiniz gibi shadowmoon valleyde entrance'i bulunmaktadır.

Senaryo

1. Part: Black Temple kapısından giriyorsunuz.

2. Part: Belirtilen yerdeki mektupa tıklıyorsunuz.

3. Part: Akama ile konuşuyorsunuz

4. Part: Akamayla biraz ilerledikten sonra, onun arkasından yürüyün ve onun durduğu yerde durun. Karşınızda hayalet mob görceksiniz. O anda petinizi dissmis yapın ve Eye of the killrog skillinizi yapın. Görmüş olduğunuz mavi alanlara değmeden ortadan gideceksiniz. Değerseniz instant 150.000 dmg yersiniz. Eye of killrogla ufak bir yol gidin ve durun. Sonra o gördüğünüz alanda kendiniz yürüyün. Böyle yapa yapa sona doğru gidin. Karşınıza gelen hayaletleri hareket etmeden kesin.

5. Part: Burda bir Bossumuzla karşılaşacaksınız. İsmi Essence of Order. Gördüğünüzde size tanıdık gelebilir. Bossun 2 tane abilitysi var.

- Spelflame : Yere çizgi halinde bir alan açar ateşin üzerinde durduğunuzda saniyede 45.000 dmg alırsınız.

-Hellfire: Buda bildiğimiz Hellfire spellinin arcane modelidir. Saniyede 10.000 dmg verir.

Bossun canı 19m 'dir. Alanlarda durmayın ve direk nuke açın defansiflerinizi düzgün kullanının. Destro ve voidlord işinizi çözecektir.

6. Part: Burda demonları kese kese akamayı bulup konusacaksınız. Yanlız dikkatli olun ne olduğunu anlamadan ölebilirsiniz. Demonlar çok güçlüdür.

7. Part: Akamayla konuştuktan ve alandan geçtikten sonraki süre içerisinde Odalardaki demonları kesin ve odalardaki eşyaları toplayın (bardak, kolve v.s) En sona kadar gidin ve hazineyi açın.

8. Part: Yolu takip edin.

9. Part Final Part: Kanrethadı öldürceksiniz. Bu en zor kısımdır.

Kanrethad Boss Taktikleri

Hp'si 31.000.000 olan Bu çok zor seviyeli bossumuz, warlockların Demonology talent ağacının yeşil demon formu şeklindedir.

Abilityleri

Seed of Terrible Destruction: 15 saniyede bir 50.000 shadow dmg vuran dottur.

Excruciating Agony: 10 dakika üzerinizde kalır 5 saniyede bir 10.000 shadow dmg vuran bir dottur. Zamanla dmgi artar.

İmmolate: 3 saniyede 20.000 dmg vuran dottur.

Anyoning imp: Üzerinizde 30 saniye kalır. 8 saniyede bir 1 saniyeliğine stun eder. (Dispell edilemez.)

Curse of Ultimate Doom: Üzerinizde 7 dakika kalır. 7 dakika sonunda 5.000.000 dmg vurur. Yani tek yersiniz. (Hiç bir şekilde dispellenemez. Detaylar aşşağıda.)

Fel Flame: Warlock'daki rain of fire skillidir. 3 saniyede bir 15.000 dmg vurur.

Soul fire: 3 saniye cast 50.000 dmg vurur.

Chaos Bolt: 6 saniye cast süresi vardır. 450.000 dmg vurur.

Cataclysm: 6 saniye süren bir channel skilldir. cast sonunda 1.500.000 dmg vurur. Yani tek yersiniz.

Ee peki nasıl kesicez bu bossu dediğinizi duyar gibiyim. Bu bossta destruction speci en verimlisidir. Heal ve aoe seceneklerinden dolayı. Yapmanız gereken talent ve glyphlar şu şekildedir.

Talentler

* Soul Leech - Vurduğunuz dmgin bir kısmını size absorb yapar

* Mortal coil - %15 heal

* Burning rush

* Sacrificial pact

* Grimmor of sacrifice

* Kil jaiden's cunning - Hareketlilik

Glyphs

Major

* Healthstone

* Siphon Life

* Dark soul

Minor

* Enslave Demon

*Gateway

* -

Başlangıç

1. En başta İMP petimizi çıkartıp sacrifice ediyoruz. Bu petimiz bize 'Single magic' isimli bir skill verecektir. Bu skill Bossun dotlarını bi nebzede olsa disspel etmemize olanak sağlar. Skil barımıza mümkünse bir tuş atayarak alıyoruz.

2. Demonic gatewayimizi alanın ortasında kısa mesafeli bir yere açıyoruz. Ama dikkat edin ayağınızın altında olmasın başınıza iş alırsınız.

3. Demonic circle'ımzı sağ kolon arkası yere açıyoruz.

4. Bufflarınızı + flask vs basın

Fight

Boss ilk önce gelip biraz konuşup duracaktır. Bu sırada maksimum nuke yapın. Pot, Dark soul, Doom guard v.s bütün cdlerinizi açın max. dmg yapmaya çalışın.

Ardından boss Pit Lord isimli bir demon summonlayacaktır. Bu petin özellikleri şunlardır;

Pit Lord

Charge: 5 saniye stun ve interrupt eder. Cd'si 25 saniyedir.

Fel Flame breath: Saniyede 25.000 dmg vurur. 1 debuffı siler. 10 saniye cdsi vardır.

Healt Funnel: Sahibine 200.000 heal atar. 20 saniye cdsi vardır.

Pit Lord gelirken hemen bossa dpsi kesip Pit Lorda mortal coil atarak enslave demon yapıyoruz.
Ardından, peti defansif moddan assiste alın sonradan kontrolünüzden cıkmasın.

O arada Bossumuz dotları atacaktır. Dotları impin özelliğiyle silin. Eğer birden fazla dot varsa petin fel flame breath skillini kullanın ve içinde durun.

Ardından boss chaos bolt cast edecektir. O arada hemen arkaya koyduğunuz demonic portalınıza ışınlanın bu sayede interrupt olur.

Not: Sakın Pit lordun stununu chaos boltta harcamayın.

Sonra boss Cataclysm skillini kullanır. Bu skilli gördüğünüzde direk petin stununu kullanın ve nuke'e devam edin.

1. Phase

Boss 30 - 40 tane imp summonlar. Her bir impin canı 80.000dir Bu phase'a geçmeden önce üzerinizde dot olmadığından emin olun. Burda Fire and Brimstone skillimizle hepsine immolate atıyoruz. Ardında üstlerine rain of fire, Fire and brimstone incinerate ve Pit lordun Fel flame breath skillini kullanarak alan kesiyoruz. (Bu sayede hepsinde immolate olacak ve siphon life glyphi ile heal alacaksınız. Sıkıntıya düşerseniz ember tab yapın) İmpleri kestikten sonra bossa dönün ama sakın gelen dps cdlerinizi açmayın. Chaos boltta kaçın Cataclysmi interrup edin. Üzerinizdeki dotları silin.

2. Phase

En zor bölümdür. Boss canları 600.000 olan 3 tane Felhunter summonlayacaktır. Burda yapmanız gereken, Bossu köşeye bi yere gönderin. Sizi görmeyen bir yere. Bu bölümün özelliği, Felhunterlar Pit Lordun üzerinden , Enslave demonınızı silerler. Pit Lord size düşman olur. Böyle bir durumda Yeniden enslave yapmayın. Gene silerler. Burda gelen bütün dps ve defansif cdlerinizi açın felhunterin birine havoc diğerine chaos bolt atın hemen hızlıca kesin. Pit lord çıktıysa kontrole alın ve bossa yönlendirin. Burda üzerinizde çok dot birikecektir. Hızlıca silin. Gene chaos bolt kaçış cataclysm interrup.

3. Phase

Bu en kolay phasedir. Siz bossunuza nuke devam edin. Bu sırada Boss doom guard summonlayacaktır. Doom guard geldiğinde, Üzerine petin fel flame breathini yapın ve hemen demonic gatewayınızı kullanarak yer değiştirin. Bu sizin üzerinizdeki agroyu sıfırlayacaktır ve doom guard pit lorda dönecektir. Doom guard Doom bolt cast eder 2 saniyede 50.000 shadow dmg vurur. Hemen agroyu Pit Lorda gönderin. Sonra gene bosa nukeleyin. (Doom lord banish edilebilir. Yada fear atabilirsiniz. Fakat bu size çok zaman kaybettirir.)

Sonra bölümler kendini tekrar eder. Sizin kader bölümünüz 2. felhunter bölümüdür. Her şekilde Pit lordun enslave demonunu silerler. Hemen Felhunterleri kesmeniz lazım yoksa ölürsünüz. Sonra bi doom guard daha gelir onuda aynı şekilde Pit Lorda yollayın. Sonraki bölümler hep impler gelicektir.

Yanınızda Bulunması gerekenler;

- Flask
- Jade serpent Potu
- Poison silen pot. Bunu üzerinizdeki Curse of Ultimate Doom'i silmek için kullanın. Bitimine 3 dakika felan kala kullanın ve üzerinizde hiç debuff olmadığından emin olun)
-PvE Gear (Olabildiği kadar yüksek ilvllı)

Son Not: Üzerinizde Dot gördüğünüzde direk silin. Petin healini kullanın illa zora düşmeyi beklemeyin. Curse of Ultimate Doom dispellenemeyen tel dottur. Potunuzu iyi kullanın ve onu zamanında silin.

Bossla alakalı video

Hepinize kolay gelsin...

Konu Headbanger tarafından 07 Nisan 2013 - 04:53 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 9

#2 Hayvansi Terlik

Hayvansi Terlik

Knight

• Members
  • 350 İleti

Yazma tarihi: 07 Nisan 2013 - 09:28 ÖÖ

Warlock oyuncusu değilim ama özenle uğraşılmış bir rehber yapmışsın.Eline sağlık...
  • 0

vLGYbD.gif

#3 Xelbelsel

Xelbelsel

Scout

• Members
  • 650 İleti

Yazma tarihi: 07 Nisan 2013 - 02:58 ÖS

Ellerine sağlık :)
  • 0
THE NORTH REMEMBERS!

#4 restoshaman

restoshaman

Knight Lieutenant

• Members
  • 542 İleti
  • LocationStormwind

Yazma tarihi: 07 Nisan 2013 - 04:40 ÖS

Eline sağlık , 1 sorum olacak bu AH de satılan birşey değil miydi ? 50k gold civarında warlockların linklediği birşey görüyorum

1- Onu alsan bunlarla uğraşıyormusun
2- O nedir sealed of tome du sanırsam ismi :D

Kolay gelsin
  • 0

#5 Headbanger

Headbanger

Advanced Member

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 43 İleti

Yazma tarihi: 07 Nisan 2013 - 04:49 ÖS

Eline sağlık , 1 sorum olacak bu AH de satılan birşey değil miydi ? 50k gold civarında warlockların linklediği birşey görüyorum

1- Onu alsan bunlarla uğraşıyormusun
2- O nedir sealed of tome du sanırsam ismi :D

Kolay gelsin

O itemi alarak questi başlatıyorsun. Şimdi baya düştü fiyatı 10k larda geziyor.

Teşekkürler herkeze...
  • 0

#6 restoshaman

restoshaman

Knight Lieutenant

• Members
  • 542 İleti
  • LocationStormwind

Yazma tarihi: 08 Nisan 2013 - 12:33 ÖÖ

anladım teşekkürler , hiç warlock oynamadım ama demon spec bir tane kasmaktayım bayağıda hoşuma gitti
  • 0

#7 kazakazuuum

kazakazuuum

Scout

• Members
  • 7 İleti
  • LocationAnkara

Yazma tarihi: 08 Nisan 2013 - 01:22 ÖS

E peki bu Fel Green Fire ne işe yarıyor? Kaç vuruyor? O özellikleri de söyler misin?
  • -1

#8 Headbanger

Headbanger

Advanced Member

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 43 İleti

Yazma tarihi: 08 Nisan 2013 - 01:39 ÖS

E peki bu Fel Green Fire ne işe yarıyor? Kaç vuruyor? O özellikleri de söyler misin?

Warlockun fire spelleri yeşile rengine dönüşüyor.
  • 0

#9 wkdsog_kr

wkdsog_kr

Senior Sergeant

• Members
  • 196 İleti
  • LocationAnkara

Yazma tarihi: 08 Nisan 2013 - 02:11 ÖS

Gayet doğru bir şekilde hazırlanmış,henüz green fire alamayan arkadaşlar için gayet güzel bir rehber olmuş.Son boss Kanrethad dışında sizi zorlayacak birşey yok aslında,bolca wipe yemeye hazırlıklı olun.
  • 0

#10 Se8iz

Se8iz

Sergeant

• Members
  • 83 İleti
  • LocationSamsun

Yazma tarihi: 08 Nisan 2013 - 02:24 ÖS

Paladin ler içinde böyle epic bir quest acsalar keske.. 4.3 te rogue için legendary dagger almak gayet keyifliydi :)

Konu Se8iz tarafından 08 Nisan 2013 - 02:25 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#11 Xelbelsel

Xelbelsel

Scout

• Members
  • 650 İleti

Yazma tarihi: 08 Nisan 2013 - 09:42 ÖS

Peki bunu yaptık hep böyle mi kalacak hadi sıkıldım diyelim bi geri dönüşü var mı? Meraktan soruyorum.
  • 1
THE NORTH REMEMBERS!

#12 Headbanger

Headbanger

Advanced Member

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 43 İleti

Yazma tarihi: 08 Nisan 2013 - 09:58 ÖS

Peki bunu yaptık hep böyle mi kalacak hadi sıkıldım diyelim bi geri dönüşü var mı? Meraktan soruyorum.

Bossu kestikten sonra oraya bir npc geliyor. Onla konusup 500 gold karsılıgında eski haline getirebiliyosun. Ama bence gereksiz yani o kadar repair parası vs :DD
  • 1

#13 Xelbelsel

Xelbelsel

Scout

• Members
  • 650 İleti

Yazma tarihi: 09 Nisan 2013 - 03:07 ÖÖ

Anladım cevap için sağol ,zaten baya bi zor gözüküyor ne diyelim uğraşacak lock arkadaşlara kolay gelsin :)
  • 0
THE NORTH REMEMBERS!

#14 emre329

emre329

Legionare

• Members
  • 578 İleti

Yazma tarihi: 13 Nisan 2013 - 10:50 ÖS

Oyunu bıraktım ama eline sağlık cok güzel bir rehber olmuş emeğine sağlık
  • 0

#15 bully34

bully34

Sergeant

• Members
  • 57 İleti

Yazma tarihi: 23 Nisan 2013 - 08:53 ÖS

Emeğine sağlık
  • 0

#16 Destrolock

Destrolock

Corporal

• Members
  • 25 İleti

Yazma tarihi: 24 Nisan 2013 - 09:47 ÖÖ

sağol kardeş

işin en zor kısmı o itemi düşürmek isle of thunder daki bütün rare leri öldürdüm gene düşmedi D :
  • 0

#17 clansman

clansman

Üye

• Members
  • 110 İleti

Yazma tarihi: 06 Mayıs 2013 - 08:29 ÖS

abi kaç try attın? valla moralim bozuldu artık kendimi sorgulamaya başladım bendemi sorun var diye. 25 try falan attım ama sinirim attı iyice. 490 ilvl var. yetmiyormu anlamadım. 3 yıldır lock oynadım ama böylesini görmedim
  • 0

#18 Headbanger

Headbanger

Advanced Member

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 43 İleti

Yazma tarihi: 10 Mayıs 2013 - 02:24 ÖÖ

abi kaç try attın? valla moralim bozuldu artık kendimi sorgulamaya başladım bendemi sorun var diye. 25 try falan attım ama sinirim attı iyice. 490 ilvl var. yetmiyormu anlamadım. 3 yıldır lock oynadım ama böylesini görmedim

200ün üzerinde try attım. Pve itemin varsa iyi Pvp ise işin zor valla ben full pvp kesmistim cok zorlanmıstım.
  • 0

#19 Helkhan

Helkhan

Member

• Members
  • Pip*Pip*
  • 13 İleti

Yazma tarihi: 27 Haziran 2013 - 08:11 ÖÖ

düşürmek harbi zormu okadar ben 1 gecede 2 tane düşürdüm tome dan . neyse gece 3-4 denedim baktım olmuyo vazgeçtim bu akşam bidaha denerim bu arada bir taktik daha veriyim deneyen lock arkadaşlara faydalı olur boss pit lordu siz enslave ettikden sonra dalmaya başlar yani pit lorda fear atarsanız 20 saniye fazladan dps için zaman kazanıcaksınız . taktikler için teşekkürler faydalı bir paylaşım olmuş
  • 0

#20 Shamokan

Shamokan

Guild Forum Yetkilisi

• Members
  • 316 İleti

Yazma tarihi: 27 Haziran 2013 - 09:42 ÖÖ

evde oğlumla beraber sıra ile deniyoruz fakat en fazla 19 m hp ye düşürebildik boss u vazgeçmek üzereyiz :)
  • 0
90 ORC SHAMAN
90 BLOOD ELF WARLOCK
90 UNDEAD HUNTER
90 TROLL DRUID
90 UNDEAD WARRIOR
90 TROLL HUNTER
90 NIGHT ELF PRIEST
90 WORGEN DRUID
87 GOBLIN ROGUE
85 DRAENEI WARRIOR
85 UNDEAD DK