İçeriğe git

Resim
* * * * * 2 Oy Kullanılmış

Ezekeel'in Günlüğü: Bir Noobun WoW Maceraları

• Please log in to reply
Bu konuya 51 yanıt gönderildi

#41 Deltaus

Deltaus

Moderatör

• Moderators
  • 523 İleti

Yazma tarihi: 30 Temmuz 2013 - 04:00 ÖS

Darnassus'un basit mimari yapısından sonra Stormwind labirent gibi gelmişti.

Haha, undeadlerin şehrinden sonra (oha ismini bile unutmuşum), sonuçta büyü bi yerde, savaş bi yerde, rogue tarzı bi yerde, arada AH ortadada banka) orgrimar cehennem gibiydi, çingene sokağında gibi hissetmiştim kendimi her tarafta evler npcler felan:D

Hatta dayanamicam anlatıcam, ilk ciddi karakterim undead warlock'tı, üzün bir süre ilk ve tek mainim olarak kaldı o. llk Undercity (internetten baktım ismine:P) girişim, bi görev yada istemeden bi şekilde ışınlandım diye hatırlıyorum ama çok saçma, belki bi görev eşyası kullanmışımdır dicem oda değil. Büyük ihtimalle öldüm ve o zamanlar undercity'nin meleği şehrin altındaydı (şimdi bahçede diye biliyorum) ve bir anda kendimi çok acayip bi yerde buldum.

Battle chestle dağıtılan kataloglardan her ırkın kendi şehri olduğunu biliyordum o yüzden tahmin etmiştim burnaın o meşhur (under city) olduğunu, sonra uzun süre dolaştım nasıl çıkçağımı bulmak için, hayır asansörlerin oraya gelsen bile hiçbir asansor orda değilken denk gelirsen düz devam ediyorsun, sonunda asansörlere denk geldimde çıktım yukarı:D

Ama asıl komik olan şey, nasıl olduysa o ilk gidişimde, artık direk warlock trainerın oradan mı çıktım, yoksa "hazır kaybolmuşken bi trainerımı"mı buliyim dedim, giriş-trainer-çıkış yolu aklıma kazınmış ve uzun bir süre ne zaman undercity'e girsem başka yere sapmadan bu yolu izledim yine kaybolmiyim diye, o yüzden uzun bir süre diğer kısımlarını keşfetmedim şehrin:D
  • 1

#42 kurtlar1971

kurtlar1971

Senior Sergeant

• Members
  • 150 İleti

Yazma tarihi: 22 Ağustos 2013 - 11:11 ÖS

yaaa devamı yok mu bu hikayenin çok güzel hikaye, heyecanla okudum . raidlere girdiğin ilk zamanı çok merak ediyorum...
  • 0

#43 Ezekeel

Ezekeel

Genel Yönetici

• Executives
  • 9.313 İleti

Yazma tarihi: 22 Ağustos 2013 - 11:14 ÖS

WoW'a ara verince depreşiyor yazma duygularım, büyük ihtimalle okullar açılınca bırakacağımdan WoW'u yine yazmaya dönerim. :)

#44 kurtlar1971

kurtlar1971

Senior Sergeant

• Members
  • 150 İleti

Yazma tarihi: 22 Ağustos 2013 - 11:24 ÖS

daha 1 ay var diyorsun, benim wowa başlama hikayem bi komşumda oldu wotlk zamanıydı o zamanlar 2-3 yıl önce ve sonra kendi bilgisayarıma trial versiyonu indirdim tüm classları denedim, sonra private server ile tanıştım mayıs 2012 diye hatırlıyorum başladığım zamanı, ve de hala oynuyorum, ta kii annem benim saatlerce pc başında oturmama dayanamayıp pcyi kırıp son yolculuğuna uğurladı. bu olay tam 37 gün önce oldu ve 37 gündür bilgisayarsızım . eylül ayının başında sorumluluk sınavlarım var onları verirsem yeni pcye merhaba diyorum
  • 0

#45 Ezekeel

Ezekeel

Genel Yönetici

• Executives
  • 9.313 İleti

Yazma tarihi: 22 Ağustos 2013 - 11:28 ÖS

O.o Pcnin katledilmesine mı şaşırsam, 37 gün bilgisayarsız kalınabileceğine mi bilemedim.

#46 hanua

hanua

Lieutenant General

• Members
  • 2.860 İleti

Yazma tarihi: 23 Ağustos 2013 - 07:05 ÖÖ

Bilgisayarı kırmak ha?? Gerçi düşünecek olursak elinden alıp ve sınavdan sonra geri verdiklerini düşünecek olursak eline eski bilgisayarın geçecekti. Şimdi o sınavları verdiğinde yeni bir bilgisayarın olacak. İyimserlik diyebilirsin belki ama ben daha çok "fırsatçılık" olduğunu düşünüyorum.

• 0
Benim dotum pıt pıt vuruyor abi-Ezekeel
AMİNTOBELLO

#47 kurtlar1971

kurtlar1971

Senior Sergeant

• Members
  • 150 İleti

Yazma tarihi: 23 Ağustos 2013 - 10:56 ÖÖ

bilgisayarın kırılması hem iyi oldu hem kötü oldu, pc 6 senelikdi zaten, bana o kadar nasıl dayandı bilmiyorum .

Buna fırsatçılık demişsin babamın mesleği asker ve lojmanlarda oturuyoruz benim bu sınıfı geçersem lojmanlarda 1 sene daha oturabilecez, lojmanda bedavaya yaşıyoruz. 1 sene daha yaşamak benim sayemde olucak, birazda benim istediklerim olsun dimi ?
  • 0

#48 AlpKaan

AlpKaan

Advanced Member

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 49 İleti
  • LocationBahçelievler / İstanbul

Yazma tarihi: 14 Ekim 2013 - 06:58 ÖS

devamı ne zaman gelcek abi beklemedeyiz

• 0

#49 Ezekeel

Ezekeel

Genel Yönetici

• Executives
  • 9.313 İleti

Yazma tarihi: 14 Ekim 2013 - 07:14 ÖS

Valla WoW'u acayip özleyip oynamadığım bir ara devam edeceğim ama... :/

#50 eseruyar

eseruyar

Warlord

• Super Moderator
  • 4.570 İleti
  • LocationBurda

Yazma tarihi: 14 Ekim 2013 - 07:15 ÖS

Ya bırahh ya sen bundan sonra bırakmazsın^^

• 0

Bıraktım yokum

#51 Ezekeel

Ezekeel

Genel Yönetici

• Executives
  • 9.313 İleti

Yazma tarihi: 12 Nisan 2014 - 01:33 ÖÖ

Eveet, devam edeyim o zaman. (Özledim ve yoğunluktan oynayamıyorum gördüğünüz gibi.)

TBC kasmaları

TBC'de hâlâ düzgünce bir karakteri kasıp adam edebilmiş değildim ama bu sefer çok daha bilinçliydim. Bir kere karakterlerin nickleri üzerine artık çok düşünüyordum ve WoWHead gibi kaynakları düzenli olarak kullanmaya başlamıştım.

Bu pakette maceralarım rogue, warlock ve mage sınıfları üzerine kurulu diyebilirim. TBC Classic'ten belirgin bir şekilde daha eğlenceli geçiyordu benim için. Birçok güzel guildın içinde bulundum, yüksek levelları bulup onlarla raid vs. yapamadım ama o ortama dahil olup sohbet etmek bile güzeldi. Hani "Nerede o eski İstanbul beyefendileri?" denir ya, gerçekten de ilk zamanlarda WoW oynayan Türk popülasyonu şimdikinden kat be kat daha seviyeliydi bence. Burning Legion'da Turkish Delight, Ghaza gibi bilinen guildların içine girmiştim, tabii hiçbiri benim açımdan pek uzun soluklu olmadı ama güzeldi. Sonra bu guildlar iyice büyüdü ve üye alırken daha seçici olmaya başladılar. Bu arada neyi ne zaman kastığımı tam hatırlamıyorum, o yüzden sırayla yazmayacağım. Zaten aynı anda bir sürü karaktere baktığımdan kronolojik olarak her şey birbirine girmiş durumda.

O sıralarda roguelar pvpde mace kullanıp milleti stun manyağı yapıyorlardı. S1 setleri hiç hoşuma gitmemişti ama roguelar acayip havalıydı ve bayağı bir insan rogue kasmaya başlamıştı sanırım. Benim de rogue takıntım bu zamanlar başladı. Latince sözlük karıştırdım, Quenya dilinde kelimelere baktım ve bir sürü farklı farklı nickle roguelar yarattım. Bu rogueların hepsi de Night Elf ve aynı görünüme sahip oluyordu. En son bugün kullandığım nick olan "Ezekeel" nickini buldum ve psikopat rogue maceralarım başladı. Psikopat diyorum çünkü Ezekeel'i 19'a kadar kasıp sırf WSG yaparak eğleniyordum. Bir süre sonra Ezekeel'i silip aynı nick ve görünüşle yeni bir Ezekeel açıyordum. Bunu TBC başlarından WotLK başlarına kadar ara ara yaptım. Bu şekilde itemları bile neredeyse tıpa tıp aynı olan 30'a yakın Ezekeel kasmış olabilirim. Gördüğünüz gibi artık bir karakteri 19'a kadar kasmak benim için çok kolay olmuştu. Tabii artık Teldrassil görevlerini ve görev npclerinin laflarını ezbere biliyordum. Rogue sınıf görevleri de çok hoşuma gidiyordu. Dolanaar'daki rogue trainerının Darnassus'taki kadın rogue trainerına yolladığı çiçekleri götürüyordum, sonra birinden birinin verdiği Satyrli görevden güzel bir dagger geliyordu onu takıyordum vs... Stealth skilli çok hoşuma gidiyordu tabii, keşke gerçek hayatta olsa diye düşünüyordum. Bir de o sıralar 20 küsür levellarda gelen Distract skillini acayip merak ediyordum, müthiş bir şey gibi geliyordu. Ha unutmadan ekleyeyim, tüm roguelarımı subtlety talentıyla kasıyordum löl. Görev yaparken karşımdaki mobları oyuncuymuş gibi düşünüp pvp yapar gibi etraflarında dönüyor, stun atıp arkalarına geçmeye falan çalışıyor ve sürekli hareket halinde dalıyordum. Bugünlere kadar gelebilen son Ezekeel'in yüzü(roguelarımın saçını hep kısa tuttum çünkü uzun saçın yüzünü gözünü kapatacağından saçma olacağını düşünürdüm löl):

djqyvQ.png

Bir ara Human mage olan Gorbulas'ı yarattım. Nickini de Hobbit Name Generator'dan bulmuştum sanırım. Gorbulas'ı kasarken oyunla ilgili daha önce görmediğim bir çok şeyi gördüm. Bir kere Duskwood'dan sonra Stranglethorn Vale'e geçmeyi başarmıştım ve orası ayrı bir dünyaydı. O zamanlar 40'tan önce at mat olmadığından ha babam koşuyorduk. Stranglethorn da öyle bir yerdi ki bir yerden bir yere güvende gitmek istiyorsanız izleyeceğiniz sadece bir yol vardı(ki onda da yolun kenarındaki moblardan kaçınmanız gerekiyordu). Bu nedenle Horde ve Alliance oyuncuları çok sık karşılaşırdı(bir yerden bir yere giderken ganklenmeme şansınız yoktu). Koşturup dururken karşıdan bir Horde oyuncusu gördüğüm anda geri koşmaya başlıyordum. Kaçtığım oyuncuların da hep bineği olduğundan düz koşmak yetmiyordu ve yoldan aşağı atlayarak ormanın derinliklerine karışmaya çalışıyordum. Çok sıkıntılı zamanlardı. O anları oyuna WotLK veya daha sonra başlamış birine yaşatsanız belki oyunu bırakır, oyun o derece farklıydı. Sonunda Booty Bay'i bulmuştum(aslında oradan girildiğini hiç düşünmediğimden bulamayıp Ongun'a sormuştum) ve rahat bir nefes almıştım çünkü burada guardlar vardı. Yine de Bloodsail B. ile rep kasan karşı factiondakiler tarafından biçilme tehlikesi yok değildi. Bir kere guardlara dalan bir Alliance oyuncusuna int buffı atmıştım ve guardlar birden bana da saldırmaya başlamıştı. Bunun gibi yanlışlıkla guardları kendime daldırdığım zamanlar olmuştu. Bir keresinde suya atlayıp kaçmayı başarmıştım ama Goblin repim yine de azalmıştı, sinirlenmiştim. Strangelthorn'daki iç bayıcı olaylardan biri de the Green Hills of Stranglethorn sayfalarının muhabbetiydi, herkes bu görev için kendisine lazım sayfalardan arıyordu. Ben birkaç kez uğraşmış ama sonuç almanın zor olduğunu görünce elimdeki sayfaları bankaya tıkıp boşvermiştim. Neyse, Stranglethorn Vale işte böyle hem heyecanlı hem de sıkıcı kocaman bir yerdi. O sıralarda anlamıştım ki artık tıkanmıştım ve level kasamıyordum ancak bir 39 olsam süper level kasarım diye düşündüğümden 5 level falan power leveling yaptırdım. Pwl sonrası elime geçen mage ise süperdi, resmen adamlar kasmakla kalmamış twink yapmışlardı. Ben de uzunca bir süre 39 twink magele battlegroundlarda koşturup durmuştum. Bir de sağ elimde kılıç, sol elimde off-hand staff görünümlü bir şey vardı ki kılıçlı asalı Gandalf gibin acayip karizmatikti.Gorbulas ilk yarattığımda böyleydi(yaşlı ve bilge bir büyücü olarak düşünmüştüm):

DXkNOy.jpg

Dipnot: Aslında uzun  bir aradan sonra MoP zamanı görevle alt kasarken gördüm ki o eski hava geri gelmiş, yine StV gank manyağı olduğunuz bir yer halini almış.

#52 erhan2142

erhan2142

First Sergeant

• Members
  • 230 İleti

Yazma tarihi: 25 Temmuz 2014 - 04:00 ÖÖ

Eline sağlık Ezekeel okudukça kendi noobluklarım geldi gözüme.

TBC zamanı başlamıştım ve Belf warlock açmıştım.

Neden warlock neden Belf bilmiyorum. İlk defa 6 lvl iken öldüğümde ress olayını bilmediğimden oyunda ölmemem lazım her halde deyip karakteri silip tekrar   lvl 1 den başlamıştım. Curse of agony büyüsünü npcye yaptığımda üstünde çıkan kırmızı kuru kafanın npcyi kızdırdığını ve daha çok vurmasına sebep olduğunu sandığımdan uzun bir süre curse atmadan sadece Shadow Bolt ile lvl atlamaya çalışmıştım. tek spell kullandığım için günlerce aynı questte ölüp ölüp durduğumu biliyorum. Warlockların demon questleri ise ayrı bir acı ve keyifti. Hep ahhh bir lvl 40 olsam da şu lanet bineği alsam nasıl hızlı lvl atlarım derdim.

İlk Dugeonımı lvl 70 iken HC olarak yapmıştım ve Soulstone kendime atarak healerı çileden çıkartmıştım.

TBC zamanı lvl 70 olduğumda ilk girdiğim guildde Guild lideri  Bizi World Boss olan Ejderhanın oldğu yere götürdüğünde waay anasını bu da ne demiştim.

Maalesef tam 70 olduğumda Aktütün karakolu basılınca takviye için oraya gönderilmemden dolayı 4 ay oyuna giremedim sonra bir baktım WOTLK gelmiş.

Eşime sırf WoW oyanatabilirim umuduyla laptop alıp onu da WoWa başlatmıştım. Belf mage açmıştı ve Gnomeları keserken loot olarak düşen Ekmekleri toplarken "yazık cücenin ekmeğini çalıyoruz, belki de evine götürüp çocuklarına verecekti" deyip ağlamasını hiç unutmuyorum.

• 3

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı