İçeriğe git

Resim
- - - - -

Forumda çok az konu ve sohbet oluyor bunun nedeni nedir ?

• Please log in to reply
Bu konuya 20 yanıt gönderildi

#1 Egemeric39

Egemeric39

Knight Lieutenant

• Members
  • 591 İleti
  • LocationBatteground

Yazma tarihi: 02 Mayıs 2013 - 06:18 ÖS

Merhaba eskiden wolkt döneminde olsun cata döneminde olsun çok konu açılır ve bol sohbeti olan bir forum sitesiydi.Ne olduda kimse konu açıp sohbet etmiyor ? :huh:
Biliyorum bu MoP biraz sıkıcı geldi zaten wolktan sonraki bütün seriler sıkıcıydı ama yinede sohbet ve konu açlımalı ? :(
Sevgilerle Ege Meric ...... ;)
  • 0

For The Scourge ! 

#2 maeglins11

maeglins11

Senior Sergeant

• Members
  • 100 İleti

Yazma tarihi: 02 Mayıs 2013 - 06:29 ÖS

benzer konu var forumda oraya bakman gerekir
  • 0

#3 Egemeric39

Egemeric39

Knight Lieutenant

• Members
  • 591 İleti
  • LocationBatteground

Yazma tarihi: 02 Mayıs 2013 - 06:31 ÖS

Sağol buldum ... :D
  • 0

For The Scourge ! 

#4 husobaba1903

husobaba1903

Scout

• Members
  • 517 İleti

Yazma tarihi: 02 Mayıs 2013 - 07:47 ÖS

Öncelikle oyuncu sayısı azaldığından,ek olarak da oyunu bırakan sayısı giderek artıyor.
  • 0

#5 Egemeric39

Egemeric39

Knight Lieutenant

• Members
  • 591 İleti
  • LocationBatteground

Yazma tarihi: 02 Mayıs 2013 - 08:31 ÖS

Öncelikle oyuncu sayısı azaldığından,ek olarak da oyunu bırakan sayısı giderek artıyor.

Hepsinin nedeni lich kingin ölmesi :D :D :D :D :D
Zaten wolkt paketinden sonra pek sağlam paket gelmedi. ^_^
  • 0

For The Scourge ! 

#6 husobaba1903

husobaba1903

Scout

• Members
  • 517 İleti

Yazma tarihi: 02 Mayıs 2013 - 09:07 ÖS

Valla herkesin favorisi değişiyo,kimi TBC den sonra bitti diyor,kimi MoP da biraz zevk meselesi ama bence WOTLK en iyi expansiondu.
  • 0

#7 sempojax

sempojax

Knight

• Members
  • 346 İleti

Yazma tarihi: 02 Mayıs 2013 - 10:13 ÖS

forumda konu açılmayınca sorumlusu neden expansion lar oluyor.her gelen aynı şeyi söylüyor.madem sebebi expansionlarsa nie soruyonuz o zaman.
  • 0

#8 Xelbelsel

Xelbelsel

Scout

• Members
  • 650 İleti

Yazma tarihi: 03 Mayıs 2013 - 01:09 ÖÖ

Hepsini geçtim de benim adam akıllı takip ettiğim bi bu forum var onun dışında diğerleri nasıl bilmiyorum.Bu Forum olayı artık ne kadar tutuyor ya da insanlar rağbet gösteriyorlar mı? Yoksa miladı doldu da eski güzel günlerin anısına sizin benim gibi insanlar mı geliyor çoğuna :)
  • 0
THE NORTH REMEMBERS!

#9 Egemeric39

Egemeric39

Knight Lieutenant

• Members
  • 591 İleti
  • LocationBatteground

Yazma tarihi: 03 Mayıs 2013 - 08:36 ÖÖ

Valla herkesin favorisi değişiyo,kimi TBC den sonra bitti diyor,kimi MoP da biraz zevk meselesi ama bence WOTLK en iyi expansiondu.

Aynen kardeşim bende öyle düşündüm yazıyı yazdıktan sonra bu olay kişilik meselesi. :lol:
  • 0

For The Scourge ! 

#10 hepsinerede

hepsinerede

Sergeant

• Members
  • 144 İleti

Yazma tarihi: 03 Mayıs 2013 - 09:31 ÖÖ

valla bir şeyi ateşlemiyimde nedeni bu cevap olabilirmi acaba
  • 0
yandex in google out.android in microsoft out.tesla in edison out.

#11 J3sz

J3sz

Advanced Member

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 36 İleti

Yazma tarihi: 03 Mayıs 2013 - 02:45 ÖS

Hepsinerede doğru diyor milletin işi gücü var uğraşmak istemiyor bazen sorulara

bazen herkez aynı şeyi sorduğundan kızıp adamlara bi küfretmedikleri kalıyor (karşıdakide bi soru sorduk yerden yere vurdu bizi düşüncesinde)

Çoğu konunun konuşulmuş olmasıda bir neden

mesela biri soru sorucak açıyo konuyu millet geyiğine geliyo (soruyu cevapla öyle yap bari)

biri geliyor forumda daha önce konuşuldu bunlar az araştırma yaparsan bulursun diyor

Bazı konularda druidler gibi hala mopla ilgili türkçe talent vs gibi şeyler yok (varsada ben bulamadım )

Düzgün uğraşıp özenerek bi konu açıyosun mesela burdaki gibi

http://www.wow-turk....uerkce-anlatim/

Not: konuyu diriltmeyinde sadece örnek

Öncelikle rehberlere bilmeyen , yeni başlayan adamlar bakar hardcore raid yapan adamın rehberle işi ne skillerinin ne işe yaradığını bilir , hangi statlara vermesi gerektiğini bilir ,

kısaca kendi işini kendi görür gelipte yeniler için yapılan rehberlere bakmaz ki adamda yapıcı eleştirilere açığım yazmış

deseydinki bu video pek iyi olmamış skillerin çoğunu anlatmamışsın 2-3 skill adamları herzaman kurtarmaz diğerlerininde ne işe yaradığını söyleviyer pvp videosu yapmışsın dummyde skilleri anlatsan

az bi genel olarak statları bahsetsen crit haste vs gibilerinden

2-3 duello yapıp örneklemeli göstersen

neysee veya şu skilli yanlış biliyosun aslında doğrusu şu veya blood dklar şöyle yapınca rahatça kesiliyor falan filan

ama yeni gelen birini forumdan kovarcasına eleştirmekte doğru değil

zatende az bakarsan 1 nisanda en son yorum var 15 nisandan beri çevrim dışı adam

yapıcı eleştiri dersen az ilk videosunda bukadar eleştiri alan adama bidaha video çek desen yapmaz kolay kolay

Her zaman olmasada arada çıkıyor bazen Sorun tam olarak :

Yeni bilgilerin olmaması mop çıkalı kaç ay oldu daha bazı classların türkçe talentleri bile mevcut değil

Bazı yeni başlayanların açtığı konuları saçma bulup cevap verilmemesi hangi ırk hangi class en iyi gibilerinden mesela

veyahut üstte dediğim gibi forumdan kovarcasına ağır eleştiriler yerden yere vurmalar
  • 1

#12 maeglins11

maeglins11

Senior Sergeant

• Members
  • 100 İleti

Yazma tarihi: 04 Mayıs 2013 - 09:09 ÖÖ

sana şöyle açıklıyım adamlar egemeriçin sorusunu başka konuda uzun uzun açıklamışlar ki bu oyun iyi bilen olan adamlardı konuyu bende takip ettim şimdi aynı insalar aynı soru için 3 sayfa boyu baştan aynı yazıyı yazarmıkı ben arkadaşı azarlamadımi zaten o eski konulara cewap yazan abilerimden hıç bırı buraya tekrar yazmamıs

Konu maeglins11 tarafından 04 Mayıs 2013 - 09:10 ÖÖ tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#13 Ludacrys

Ludacrys

General

• Members
  • 2.125 İleti
  • LocationHeLL in Rose

Yazma tarihi: 04 Haziran 2013 - 10:08 ÖÖ

Suan gezi parkında olanlar bundan 2-3 sene evvel bu forumda da yaşandı.
İnsanların yazdıklarını kaldıramayan süper tanrı kompleksine sahip moderötörler önüne geleni banlayıp işine gelmeyen topicleri sildikleri için insanlarda doğal olarak soğudu..
  • 0
Johnny Boii I hardly knew ya

#14 OzeL

OzeL

Genel Yönetici

• Administrators
  • 948 İleti

Yazma tarihi: 06 Haziran 2013 - 03:53 ÖÖ

WoW-Turk olarak tarihimize bakarsak,

yanlış kararlardan ve yanlış yargılardan bir takım insanlar gitti,
ardından yeni güzel insanlar geldi,
başkaları gitti, geldi.
Bir gün facebook , twitter, iphone ve akıllı telefonlar cıktı, Forum tarzında sitelere cok ihtiyac duymadı insanlar facebook uzerinden bile ihtiyaclarını karsılayabiliyorlardı.
küsenler oldu, ilgilenmeyenler oldu
herşeyden once bizleri toplu tutan ana etken WoW kötüleştikçe kötüleşti,
Bir kısım insan üniversiteden mezun olup işe girdi zaman bulamaz oldu
Kimisi unuttu.. kimisi üşendi
Kimisi öldü, kimisinin cocugu oldu..

Zaman bu arkadaslar herşeyi eskitiyor, paslandırıyor..
Bizler pasları söküp cila atmaya calısıyoruz ancak bu hiç kolay olmuyor... Facebook ve benzeri hızlı bilgi kaynaklarında bulunabilecek bilgilerden daha derin , daha ayrıntılı ve/veya buralarda bulamayacagınız bilgileri barındırıp yeni üye çekmeye calısmak durumundayız. Ki forumdaki muhabbetlere katılıp guzelleştirsinler.

eskisi gibi tatlı bir ortam olsun..
  • 0

#15 Egzo

Egzo

Sergeant

• Members
  • 73 İleti

Yazma tarihi: 18 Haziran 2013 - 09:19 ÖÖ

World of Warcraft, Vanilla zamanında Elwynn Forest'ı bir hafta dolanmış bir bünye için kolay kolay bitmez bu oyun. Mop da belki end game raiding yapımıyor olursun ama bir karakter açıp Elwynn mağaralarındaki koboldları keserken bulursun kendini. zen oyunu ne zaman unutsan oyun kendini hatırlatacak bir sebep sunar karşına.

oyun için değil belki ama warcraft evreni için insanlar yine burada olacak ve hikayeyi takip edecektir.
  • 0

#16 GeceMavisi

GeceMavisi

Champion

• Members
  • 1.167 İleti

Yazma tarihi: 13 Eylül 2013 - 10:23 ÖS

Vaybe koca wow forumu neleri konuşur olmuş. Bu günleridemi görecektik. Ben demiştim demeyeceğim fakat o ilk günlere gelebilse (artık çok geç) burası yine pazar yeri gibi olur.

Ne adamlar vard: lore yi baştan yazan, harıl harıl araştırıp sayfalarca ve resim destekli konu paylaşan arkadaşlarımız vardı ne oldu?  küstü giti. Class açıklamalarını, questleri , pvp taktiklerine ve pve taktiklerini tek tek yazıp her soruya cevap veren arkadaşlar vardı  ne oldu? onlarda küstü bıraktı. Say say bitmez. Bu forumda yeri geldi insanların dini inançları ile dalga geçildi her bayram ve buna cevap verenler banlandı...

Yapacak bir şey yok, öylesine geziyordum. Google de aramaya bastım çıkmadı sonrada gördüm ismi değişmiş oysaki googlede ilk satırda çıkardı TÜRKİYENİN EN BÜYÜK Wordl of warcraft forumu diye.

Ludacrys

OzeL

Egemeric39

Konu GeceMavisi tarafından 13 Eylül 2013 - 10:26 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#17 kurtlar1971

kurtlar1971

Senior Sergeant

• Members
  • 150 İleti

Yazma tarihi: 13 Eylül 2013 - 11:07 ÖS

kimine göre wow bitti o yüzden forum azalmışmış da .... Wotlkda oyun bitiyse nasıl Catada 12 milyon oyuncu ile rekor kırılıyor .. Online oyun oynarken kendime koyduğum bi kural bunu hep sölerim kendime : " Türk'ün olduğu yerde oyun anlayışını kaybediyor ."
  • 0

#18 OzeL

OzeL

Genel Yönetici

• Administrators
  • 948 İleti

Yazma tarihi: 14 Eylül 2013 - 03:12 ÖÖ

kimine göre wow bitti o yüzden forum azalmışmış da .... Wotlkda oyun bitiyse nasıl Catada 12 milyon oyuncu ile rekor kırılıyor .. Online oyun oynarken kendime koyduğum bi kural bunu hep sölerim kendime : " Türk'ün olduğu yerde oyun anlayışını kaybediyor ."

Forum'a katkıda bulunup forumu canlandıran insanlar kaliteli oyunculardı. WoW'un 12 milyon kullanıcısı var ama bunun sadece 8 milyonu aktif oyuncu, gerisi oyuna bile doğru dürüst girmiyor, girse bile oyun vanilla zamanına göre aşırı kolay olduğu için kaliteli oyuncular alışkanlık gibi yapışıp kalmadıkça oyunu oynamıyor yeni expension gelince oyunu açıo 20 gunde content i bitirip geri bırakıyor oda alışkanlık işte.. Bütün oyun sektöründe bu kötü durum geçerli, yeni nesiller "forum" kültüründen bir haber çünkü herşeye facebook gruplarından ulaşabileceklerini düşünüyorlar ulaşamadıklarında ise aramaya tenezzül etmiyorlar.

Google konusuna gelince, artık forumu sadece wow ile kısıtlamayı anlamsız görüyoruz çünkü biz bu forumun ortamını seviyoruz. Bizi wow biraraya getirmiş olabilir ancak bir oyun ile kısıtlamadan bunu bir portal altında yaparsak eskiden daha iyi olacagımıza inanıyoruz çünkü biz bunca yılda (ki hepimiz en az bir kere küsüp gitmişizdir.) forum yönetmek ile ilgili çok şey öğrendik. Bu öğrendiklerimizi avantaja çevirip çok daha iyi bir ortam sunmak için kolları sıvadık.

• 0

#19 hepsinerede

hepsinerede

Sergeant

• Members
  • 144 İleti

Yazma tarihi: 02 Haziran 2017 - 04:37 ÖS

cevabımın bu günde arkasındayım 

bu arada  HORT

• 0
yandex in google out.android in microsoft out.tesla in edison out.

#20 Zephyros

Zephyros

Guild Forum Yetkilisi

• Members
  • 1.115 İleti
  • LocationIstanbul

Yazma tarihi: 03 Haziran 2017 - 02:10 ÖÖ

Insanlar Vanilla - Woltk arası süreçte bilgiye açlardı ve Türkçe kaynak arıyorlardı.

Şu an sosyal medya, guide siteleri ve zaten sanal ortamda her türlü sohbet var.

Ve zaten "ortalama bir oyuncunun" sahip olduğu bilgi seviyesi de arttı.

Dolayısı ile sadece wowturk/oyunhub değil, genel anlamda ( bi'kaç istisna dışında ) forum sitelerinin durumu bu. :)

Konu Zephyros tarafından 03 Haziran 2017 - 02:12 ÖÖ tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

Evren Varg

Quad-Glad Rogue

Vengeful

Brutal

Furious

Wrathful

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı