İçeriğe git

Resim
- - - - -

WoW-TurK Storytelling Yarışması!

• Bu konu kapalı Konu Kapalı
Bu konuya 22 yanıt gönderildi

#21 OzeL

OzeL

Genel Yönetici

• Administrators
  • 948 İleti

Yazma tarihi: 30 Haziran 2013 - 10:51 ÖS

Açıkçası katılımın az olmasına şaşırmadım. Konuyu açarken yazım hatalarından uzak durmaya çalışabilirdiniz.

herşey değil her şey
hergün değil her gün
yada değil ya da
farketmiyor değil fark etmiyor
varolmayan değil var olmayan (Üstte yok olmayı doğru yazmışsınız aslında.)
vede değil ve de ( İki ayrı bağlaç . )
eklenicektir değil eklenecektir
olunucaktır değil olunacaktır

Yazım yanlışı nazisi olmaya ihtiyacım yok. Yaptığınız hataların pek çoğu internette sıkça görülüyor. Konumuz hikaye yazmak olduğu için özenli olmanızı beklerdim.Bir de ''Role Play Senaryo yarışması '' demişsiniz yukarıda. Tüm WoW topluluğu içinde, yıllardır Türkçe olarak role play yapan tek guilde ( Kendini sadece Rp'ye adamış. ) danışılmadan ne denli büyük bir katılım gerçekleştirilebilir bilemem. Herkese iyi yarışmalar ..

Yazınızın son kısmı olmasaydı şu anda çok farklı şeyler yazıyor olacaktım ancak bir yarışma düzenlerken bir takım insanlara danışmak zorundaymışım da danışmadıgım icin benim duzenledigim yarışmayı cezalandırıyorsunuz gibi cumleler kullanmanız beni çok sinirlendirdi. Madem bu kadar önemsiyordunuz burada "grammer nazi" edaları ile gelip , "role-play senaryo yarışması" gibi eksik anlatımımın arkasından bana üstten bakıp, "bak gördün mü bize danışmadın kimse katılmadı biz adamı böyle yaparız!" ahkamları yapacağınıza bu yarışma ilk başladığında benimle iletişime geçip danışmanlık talebinde bulunsaydınız.

Son yazdığınızı; yazmadığınızı var sayarak da cevap vereceğim ki bahsettiğim "çok farklı şeyler yazmak" nedir bilinsin.

Yaptığım yazım hataları için özür dilerim, daha nazik bir şekilde özel mesaj ile hatalarımı bana gönderseydiniz daha iyi olurdu. Beni ifşa edercesine bunu yapmanızın kimseye bir katkısı olmaz. Ancak ve ancak beni küçük düşürürsünüz. Neyse.. size ne söyleyip ne söylemeyeceğinize ben karar veremem sadece biraz kırıldım. "role-play senaryo yarışması" yazarken gereksiz bir şekilde "role-play" forumunu kastetmiştim.. Sitemiz dışında başka sitelere de ilanlar açtığım için role-play yazan yer normalde bir link ve role-play forumlarına yönlendiriyor. Tabii kopyala-yapıştır işleminden sonra o ibareyi kaldırmayı unuttum. Insani hatalar bunlar, düzeltilebilir ve çok yadırganmaması gerekir.

Birde insanlar bu tarz etkinliklerde bizlerin oturup sizler için guzel bir takım işler yapmaya çalışmamızı taktir edip destek olmaya calısması yerine baltalaması ne kadar üzücü..
  • 0

#22 Nem.

Nem.

Guild Forum Yetkilisi

• Members
  • 834 İleti
  • LocationÇanakkale

Yazma tarihi: 01 Temmuz 2013 - 01:58 ÖS

Konuya negatif bir tepki bekliyordum RP yapan arkadaşlardan, şahsen. Ama beklediğim kişilerden gelmedi o tepki. Tepki gösterenin ulaşmak istediği amaç düşünüldüğünde yazış tarzı beni hiç şaşırtmadı. :)

Katılım göstermesini beklediğim isimler, dogabeey, Dendarien, Pechvarry, Falven, Varadien, Robin gibi yazmayı ve yazılanları okumayı seven isimlerdi. Bunun dışında Vastielo'nun bu konulara ne pek fazla yorum yaptığını ne de hikaye taslakları yazarak forumda RP'cilerin beğenisine sunduğunu pek görmedim.

Yukarıda saydığım isimlerden birisi kalkıp, bu etkinliğe katılmamalarının sebebini, kendilerine danışılmaması olarak belirtmiş olsaydı, haklı görebilirdim. Ama bunu hikayelerle pek alakası olmayan birisinin yazması, üstelik laf sokarak ve küçük düşürmeye çalışarak yapması benim sadece gülmeme sebep oldu açıkçası. Hadi onu da geçtim laf sokarak ve imlalarla dalga geçerek söze girmesi beni gülmeye itti diyim. Başta yazdığı yazının direk sonunu yazsa yine, "Tamam, adam haklı." diyebilirdim.

Sataşma amaçlı yazmıyorum bu yorumumu. Gösterilen tepkinin emeğe ne kadar saygısızca ve hadsizce olduğunu belirtmek için yazıyorum. Umarım bu negatif düşünceleri kafasında barındıran arkadaşlar bu tür tepkilerle insanların tadını kaçırmak yerine susup, konulardan uzak kalmayı seçerler.

Katılımın az olması başta RPciler için üzücüdür zaten. Kendi ilgi alanlarına giren bir olaya ilgisiz kalmış oldular. Yine de güzel bir planlama ve yarışma, ben kendi adıma teşekkür ederim bu yarışmanın düzenlenmesine sevindim. Dilerdim daha çok katılım olsun ve şu an RP yapan gruptan birinin yazısı kazansın. Malum onlarla machinima yapmak daha kolay ve zevkli olurdu, şüphesiz..

Ayrıca Pechvarry'nin olaya olgun yaklaşımına da sevindim. Dilerim diğer arkadaşlar da olgun ve sakin tavırla, interaktif çalışmalara saygı duyarlar.

Son bir şey daha eklemek isterim; Türk RP'si adına şuan tek guild bulunmasının sebebi bu işe gerçekten zaman ayıracak başka bir RP ekibi bulunmamasındandır. Yani sizin hoş, küçük ve kaliteli bir RP grubunuz var. Bu şekilde sizin kadar vakit ayırabilen bir başka grup daha olsaydı, eminim farklı tarzda RP isteyenler arasında bir ayrım ortaya çıkardı. Ayrıca Türk RP'ci azlığı da guild sayısının artışının önünde önemli bir engel. Dilerim ilerleyen zamanlarda Türk RP'si bu konularda da büyümeler gösterebilir.

Kolay gelsin.

Konu Nem. tarafından 01 Temmuz 2013 - 02:12 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#23 OzeL

OzeL

Genel Yönetici

• Administrators
  • 948 İleti

Yazma tarihi: 01 Temmuz 2013 - 04:13 ÖS

Arkadaşlar yarışmanın sonuçları foruma 7 Temmuz günü ilan edilecektir. Yarışmaya katılanlar ise bu akşam yarışma sonuçlarını özel mesaj yolu ile alacaklardır. Bu konu artık yorumlara kapatılacaktır eğer eklemek istediğiniz birşey veya yarışma ile ilgili bir düşünceniz var ise bana özel mesaj atmaktan çekinmeyin.
  • 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı