İçeriğe git

Resim
- - - - -

TOMA 40M HC Taktik

• Please log in to reply
Bu konuya 16 yanıt gönderildi

#1 episode

episode

Champion

• Members
  • 1.383 İleti

Yazma tarihi: 05 Haziran 2013 - 01:46 ÖÖ

Selam arkadaşlar 2013 Patch'inin en zor bossu olan TOMA fightı hakkıdna hazırlağım guide'a linkten ulaşabilirsiniz. Ekleyeceklerinz varsa guide'ı zenginleştirebilir ve diğer guild'lerin de kesmesini sağlayabiliriz.

http://www.disconnec..._entries/156121

İyi oyunlar
  • 4
Resmi ekleyen

#2 OzeL

OzeL

Genel Yönetici

• Administrators
  • 948 İleti

Yazma tarihi: 05 Haziran 2013 - 07:29 ÖÖ

:) biri nezaman böyle birşey yapıcak diye bekliyordum bende :)))

Forum içerisinde tartışmalar olabilir, bu sebepden dolayı postu kaldırmamız gerekir.

ANCAK! Özgürlüklerin korunması için yapılan direnişteki aşırı polis şiddetinden ne farkım kalır ki?

Hiç kimseye hakaret içermediği için konunu silmiyorum, Görüşü ne olursa olsun herkesten de terbiyeli olmalarını ve burada gereksiz bir tartışma başlatmamalarını istiyorum. Medeni bir şekilde eleştirin.
  • 1

#3 H.L.L

H.L.L

Genel Yönetici

• Executives
  • 2.084 İleti
  • LocationAlmaty / KZ

Yazma tarihi: 05 Haziran 2013 - 08:09 ÖÖ

konuyu Tasiyorum...

In the end, death claims us all

but HORDE will live on

Vol'jin is dead.

Who among you will help me avenge him?

Sylvanas Windrunner

#4 jujinko

jujinko

Legionare

• Members
  • 485 İleti
  • LocationTwisting Nether - EU

Yazma tarihi: 05 Haziran 2013 - 09:47 ÖÖ

Selam arkadaşlar 2013 Patch'inin en zor bossu olan TOMA fightı hakkıdna hazırlağım guide'a linkten ulaşabilirsiniz. Ekleyeceklerinz varsa guide'ı zenginleştirebilir ve diğer guild'lerin de kesmesini sağlayabiliriz.

http://www.disconnec..._entries/156121

İyi oyunlar

3.phasedeki water tornado dan nasıl kaçacağız ? 300k instant damage ve 40 yard push back yiyorsun %80 movement azalıyor 3 dakika boyunca. Meeleler için zor bir fight bence. Healerların da işi zor heal burstleri 3.phaseye saklamaları gerek. 4.phaseye geçemeden wipe yiyen arkadaşlara tavsiyeleriniz neler ?
  • 0
Arthas: Father..Is it over ? / Father: No son ..Unfortunately the raid resets tomorrow

#5 episode

episode

Champion

• Members
  • 1.383 İleti

Yazma tarihi: 05 Haziran 2013 - 10:06 ÖÖ

3.phasedeki water tornado dan nasıl kaçacağız ? 300k instant damage ve 40 yard push back yiyorsun %80 movement azalıyor 3 dakika boyunca. Meeleler için zor bir fight bence. Healerların da işi zor heal burstleri 3.phaseye saklamaları gerek. 4.phaseye geçemeden wipe yiyen arkadaşlara tavsiyeleriniz neler ?

Wipe yerseniz Raid liderin 10 dakka Pizza molası vermesi gerekir, WC'falan derken yeni online olmuş oyuncuları raide alıp, fatigue yemiş arkadaşları oyun dışına almak gerekir, sonra tekrardan hücum.
  • 0
Resmi ekleyen

#6 H.L.L

H.L.L

Genel Yönetici

• Executives
  • 2.084 İleti
  • LocationAlmaty / KZ

Yazma tarihi: 05 Haziran 2013 - 10:57 ÖÖ

Wipe yerseniz Raid liderin 10 dakka Pizza molası vermesi gerekir, WC'falan derken yeni online olmuş oyuncuları raide alıp, fatigue yemiş arkadaşları oyun dışına almak gerekir, sonra tekrardan hücum.

Allah akil fikir versin ne diyeyim...

but HORDE will live on

Vol'jin is dead.

Sylvanas Windrunner

#7 BunuYazanTosun

BunuYazanTosun

Legionare

• Members
  • 485 İleti

Yazma tarihi: 05 Haziran 2013 - 12:20 ÖS

Dikkat edilmesi gerek bir husus atlanmış 3. Phase başında Heroism geç verilirse the TOMA enrage olabilir ve movement speedi %300 artarak Yardım çağrısında bulunur. Eğer bossa gelmeden önce trashları etkisiz hale getirmediyseniz işler çok zor olacaktır.
Peki nasıl aşabiliriz?
1. Yöntem : Vile Fumigator's Mask sahibi bir rog.Shroud of Concealment ile party yi güvenli bir yere çekerek bossu resetleye bilir. Bu durum yüksek orandaki repairleri azaltarak yemek bonusunun silinmemesine yardımcı olur.
2. Yöntem : Boss Hilal taktiği ve benzeri yöntem ile Trashlerden ve add spawn noktalarından uzak bir noktaya çekilmesidir. Bu durumda da Bossun hareket kabiliyetlerini düşürcek noktalar seçmeli ve kesinlikle Su püskürtme skillinden kaçacak veya saklanacak yerleri bulundurmanız lazım.
En çok yapılan yanlışlar.
a - the TOMA nın önünde kendini siper etmek.
http://www.youtube.com/watch?v=TgtmVFBAxpU
b- %300 speed bonuslu tomadan düz yoldan kaçmaya çalışmak yada siper almak.
( 1 den fazla video yükleyemediğimden ötürü diğer mesajlarımdan görebilirsiniz. [ b.1] )
Son olarak #direngeziparkı patchiyle gelen the TOMA nın official tanıtım videosu ile sizleri baş başa bırakıyorum. Videoda yapım aşamasında da görüntüleri görebilceksiniz.
( 1 den fazla video yükleyemediğimden ötürü diğer mesajlarımdan görebilirsiniz. [ s.1] )
İyi oyunlar...

b.1 eki
http://www.youtube.com/watch?v=zXtDxWIONIc

s.1 eki

Konu BunuYazanTosun tarafından 05 Haziran 2013 - 12:20 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 3
Resmi ekleyen

#8 Ezekeel

Ezekeel

Genel Yönetici

• Executives
  • 9.313 İleti

Yazma tarihi: 05 Haziran 2013 - 12:36 ÖS

WoW'da trade kanalında millet büyük harflerle atışıp duruyor, bu konunun da sıkıntı yaratması an meselesi.

Burada bahsedilen post kaldirildigindan bu post da editlenmisdir... [ H.L.L ]

Bu konu resmen eylemi savunmuyor, sadece güncel olaylara gönderme yapan komikli eğlenceli bir konu. Sakin olalım.

Konu H.L.L tarafından 05 Haziran 2013 - 06:23 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

#9 jujinko

jujinko

Legionare

• Members
  • 485 İleti
  • LocationTwisting Nether - EU

Yazma tarihi: 05 Haziran 2013 - 03:40 ÖS

Biz kestik bossu bugün 1 saat öncesinde. Honor geliyor bol bol. Ha bir de şu item çıktı: pauldrons of the forgotten Çappuling

TOMA nın Enrage olmamasına dikkat edin gerisi dikkat işi biraz Ragnaros fightına da benziyor çok zor değil yani.

Not: Sevgili arkadaşlarım lütfen tepkilerinizi birbirinizi kırmadan kimseye saldırmadan canını yakmadan gösteriniz. Tepki ve halkın sesi elbette engellenemez desteğimiz sürer. Bizler sadece %100 için güzel ve modern ve makul bir Türkiye istiyoruz. NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
  • 4
Arthas: Father..Is it over ? / Father: No son ..Unfortunately the raid resets tomorrow

#10 H.L.L

H.L.L

Genel Yönetici

• Executives
  • 2.084 İleti
  • LocationAlmaty / KZ

Yazma tarihi: 05 Haziran 2013 - 06:21 ÖS

Allah akil fikir versin ne diyeyim...

kim niye eksi vermis acaba???

isi gucu birakip, olayi geyige vuran arkadaslara yazmistim ama...

millet her seyi kendi istediklere yere cektiginden anlatma ve anlama sorun var bu aralar...

PS: konudaki 3 post kaldirilmistir...
Konuda atisma/satasma/asagilama/kucuk dusurmeye izin verilemeyecekdir...

but HORDE will live on

Vol'jin is dead.

Sylvanas Windrunner

#11 isimsiz755

isimsiz755

Üye

• Members
  • 657 İleti

Yazma tarihi: 05 Haziran 2013 - 06:50 ÖS

televizyondan gördüğüm kadarıyla lastikleri çokta sağlam değil hunterlar uzaktan lastiklere aimed shot atarlarsa boss dengesini kaybedebilir
  • 0

#12 Egemeric39

Egemeric39

Knight Lieutenant

• Members
  • 591 İleti
  • LocationBatteground

Yazma tarihi: 05 Haziran 2013 - 09:02 ÖS

5 gündür taksimdeyim polislerin yaptıgı şiddet insan haklarını yiyen davranışlar var.Biz medeni davranmamıza rağmen onlar kadınlara bile jobla vuruyor.tomaya geldikmi geçende çarşı 1 tane sevgili Devlet'imizden almış oldugumuzu satıyordu baya komik bir satış ilanıydı :D Ancak bu başbakanın yanına kalmayıp daha da güçlenip seni o tahtında atıcaz
  • 0

For The Scourge ! 

#13 Egemeric39

Egemeric39

Knight Lieutenant

• Members
  • 591 İleti
  • LocationBatteground

Yazma tarihi: 05 Haziran 2013 - 09:15 ÖS

:) biri nezaman böyle birşey yapıcak diye bekliyordum bende :)))
Forum içerisinde tartışmalar olabilir, bu sebepden dolayı postu kaldırmamız gerekir.
ANCAK! Özgürlüklerin korunması için yapılan direnişteki aşırı polis şiddetinden ne farkım kalır ki?
Hiç kimseye hakaret içermediği için konunu silmiyorum, Görüşü ne olursa olsun herkesten de terbiyeli olmalarını ve burada gereksiz bir tartışma başlatmamalarını istiyorum. Medeni bir şekilde eleştirin.

gönderdiğin iletiyi çok beğendim forumda senin gibi insanlar olmasına sevindim
  • 0

For The Scourge ! 

#14 Zexura

Zexura

Sergeant

• Members
  • 64 İleti

Yazma tarihi: 06 Haziran 2013 - 02:33 ÖÖ

Biz raide yeni başladık trashlarda wipe yiyorduk nerdeyse, trashlar army of death basarak döner bıçaklı Ak gençlik çağırıyor bunlarda yüksek hasar içeriyor tanklarımız zor dayandı healerlarımızda cok yetenekliydi fakat gerekli itemleri olmadığı icin bir kaç arkadaşımız fightı yarıda bıraktı onun yerine pizza molası vererek yeni katılanları bekledik burda arkadaşımızın tavsiyesi cok işe yaradı teşekkürler.

Konu Zexura tarafından 06 Haziran 2013 - 02:36 ÖÖ tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#15 Grikam

Grikam

Sergeant

• Members
  • 64 İleti
  • LocationAnkara

Yazma tarihi: 06 Haziran 2013 - 04:13 ÖS

First kill Çarşı dan gelmiş. :D
  • 0

#16 isimsiz755

isimsiz755

Üye

• Members
  • 657 İleti

Yazma tarihi: 06 Haziran 2013 - 04:43 ÖS

eğer üzerinizde aggro varsa tomadan eliptik yörüngelerde kaçın. Tank köşeye sıkışırsa tank ölmeden bossu off tank yada geçici süreliğine dpsler tauntlasın. fight sırasında toma bazı insanlara fear atıyor ve 10 yard yakınındakilerinde fearlanmasını sağlıyor burada yapılacak şey herkes every man for himself skilini atıp wipeten korunmaktır (aranızda human olmayan varsa trinket taşısın)burda en önemli nokta eliptik yörüngelerde kaçmak tank sıkıştığı zaman bossun tauntlanması ve asla fear yiyip dağılmamak

Konu isimsiz755 tarafından 06 Haziran 2013 - 06:13 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#17 zeyfesk

zeyfesk

Senior Sergeant

• Members
  • 193 İleti

Yazma tarihi: 06 Haziran 2013 - 10:14 ÖS

toma fightı bence göründüğünden çok daha zor..
bulunduğum raidlerde çok defa wipe yememize rağmen pek damage almadık,
sonra tam atış serbest fightı bitirdik, bana mı toma ulan derken dungeon dışında bekleyen enemy playerlar boy göstermeye ve yol kesmeye başladı..
sayıları çok olmamasına rağmen weapon avantajına sahip olan bizden büyük lvl bu playerlar tarafından ganglanmaya başladık,
dün akşamki gang sonucundan ben de nasiplendim ve az biraz damage aldım, neyse ki çarşı guildinden büyük lvl abilerimiz vardı..

# teşekür ederim^^

bence bu, bosstan düşen itemlar için değil de achievement için yapılması gereken bi hc..
hepimiz katılarak zaten çoktan aldık o achievement ı..
e tabi bu achi sonucu bi de title aldık ki o da çok değerli, "çapulcu" :)

*hayatımda ilk defa günlük tutmaya başladım çünkü hafızam çok berbat herşeyi unutuyorum..
ama şu bi haftadır tanıştığım insanları, gördüklerimi, yaşadıklarımı unutmak istemiyorum..
  • 2

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı