İçeriğe git

Resim
- - - - -

Oyuna ilk başladığımda..

• Please log in to reply
Bu konuya 8 yanıt gönderildi

#1 OzeL

OzeL

Genel Yönetici

• Administrators
  • 948 İleti

Yazma tarihi: 13 Haziran 2013 - 03:01 ÖÖ

Merhaba arkadaşlar,

Ben ilk wow cıktıgında undead warrior olarak bir mezarda uyandım ve warcraft dunyasını gezinmeye basladım. Oyunun bana sunduklarını keşfetmek yerine butun warcraft dunyasını keşfetmek ve daha level 1 iken butun haritayı gezip gormek gibi bir hayal ile yola koyuldum. Harita açtıkça level geliyor malum, yuksek level bolgelerinde yaratıklar 10 metre oteden saldırıyor ve tek atıyordu. Birkere azmettim ya vazgeçmicektim.. Hayaletimi gidebilecegim en uzak mesafeye goturup orada yaratıkların tek vuruşu ile yeniden ölerek haritayı gezmeye basladım. Yeniden canlanma süresi okadar uzamıştı ki sıkılıp hayalet halimlede actıgım bolgeyi geziyor, mimariyi , doğayı inceliyordum.. Eastern kingdoms ı tamamen acmayı basardım ve artık level 10 dan yukarı olmustum. Benim icin gurur vericiydi. 2 gunde daha milyonlarca insanın gormedigi yerleri gezmiş, Thebone nickli undead warrioruma enteresan bir serüven yaşatmıştım.

Eminim sizinde enteresan maceralarınız olmuştur ilk levellerde, sizlerde paylaşın ne tecrube ettiyseniz. Taze oyuncu hikayeleri pahabiçilemeyecek kadar naif ve ilginç oluyor :))
  • 0

#2 frostmourne

frostmourne

Sergeant

• Members
  • 80 İleti
  • LocationOrgrimmar

Yazma tarihi: 13 Haziran 2013 - 10:00 ÖÖ

Ben Human Warlock açmıştım. Stormwinde'a hayran kalmıştım. Hep orda takılıyodum =)))
  • 0

#3 MyCRY

MyCRY

Knight Lieutenant

• Members
  • 783 İleti
  • LocationArtvin

Yazma tarihi: 13 Haziran 2013 - 11:48 ÖÖ

Oyuna başlamadan önce ki videoları izlerken druid hayran kalmıştım,4-5 arkadaş başlamıştık, teldrasil vede dolanardaki oyun müziklerine hayrandım vede hala severek dinlerim ,size benzer bir macerada benim başıma geldi , undead magemle her ne şekilde ungore kratere geldi isem ordakı çıkışı 2 gün dolaşıp bulamamıştım , bu bahsettğim 8 sene önce ıdı forumlar yoktu oyun bilgimiz yoktu,canlanamayınca karakterimi silmiştim
  • 0

#4 H.L.L

H.L.L

Genel Yönetici

• Executives
  • 2.084 İleti
  • LocationAlmaty / KZ

Yazma tarihi: 13 Haziran 2013 - 11:49 ÖÖ

WoW dan haberim olmasina ragmen, o zamanin sartlarindan dolayi ( yaygin internet agi yokdu, olanda deli para idi ) oynamiyordum

Ofisden biri bana HDD verdi film atmam icin,
HDD nin icinde WoW varmis

onu aldim, update falan yaptim,
actim, rusca cikti oyun...

kendime trail hesap actim

girdim oyuna

oyundan o kadar bi haberim ki
4 kere dememe ragmen, human paladan baska char acamadim.... /rofl

oyundan bi haberim buna ek olarakda oyun rusca,
addonlardan bi haberim, quest helper kurayim falan

git diyo bilmem neleri oldur diyo
onu anliyom ama neyi oldurecegimi bilmiyom,...

sozluklere falan bakmistim...

In the end, death claims us all

but HORDE will live on

Vol'jin is dead.

Who among you will help me avenge him?

Sylvanas Windrunner

#5 MyCRY

MyCRY

Knight Lieutenant

• Members
  • 783 İleti
  • LocationArtvin

Yazma tarihi: 13 Haziran 2013 - 11:55 ÖÖ

O rus serverinde bende oynadım hordelerle konuşuyorduk , 0,5 pach idi galıba 60 level sınır varken ben 64 olmuştum görevlerle
  • 0

#6 Silverr

Silverr

Advanced Member

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 31 İleti

Yazma tarihi: 13 Haziran 2013 - 02:52 ÖS

Hey gidi. Sene 2005 diye başlayayım..

Üniversite 3. sınıftayız. Daha önce hiç mmorpg deneyimim olmamıştı. Yalan degil, öyle Warcraft serisinin hayranı bir adam da degildim. Varsa yoksa PES (o zamanlar Winning Eleven 8 ismiyle oynuyorduk, oynamayanı da dövüyorlardı :) ), Call of Duty, Half Life 2 ki o dönem ağzımızın suyunu akıtmıştı, Unreal Tournament 2k4, vs. Anlayacağınız first person delisiydim. Neyse, dağıtmayayım. Her ne olduysa, yakın bir arkadaşımın bana bu oyundan bahsetmesiyle oldu. "Abi al bak, bir dene, gerçekten çok seveceksin, hepimiz başladık yavaştan, takılırız işte yurtta mis gibi" diye gazlamıştı beni. Dediğim gibi, mmorpg türüne bu kadar uzak olduğum için (düşünün Ultima bile oynamamıştım) bu teklif bana ilk etapta pek cazip gelmemişti. İnatla almamıştım oyunu da. Sen misin inat eden! Arkadaşım gitmiş almış bana da oyunu en sonunda, gelip tutuşturmuştu elime, "al lan şunu, hemen kuruyorsun akşama da başlıyorsun, parasını da haftaya verirsin" diye de eklemişti. Zorla borçlu çıkmıştık şerefsize :)

Velhasıl böyle giriş yaptım WoW dünyasına. İlk server Darksorrow, ilk karakter male Night Elf Warrior.. Giriş videosunu izliyorum. Teldrassil, Shadowglen ormanları. Hikayeden, oynanıştan o kadar bir haberim ki, tabiri caizse mal gibi ama aynı zamanda tuhaf bir hayranlıkla etrafı süzüyorum. Neyse gel zaman git zaman arkadaşların yardımıyla da ısınmaya başladım. İlk ölümümü de söyleyeyim adettendir. Hatırlarsınız, Shadowglen'in kuzeyinde örümcek dolu bir mağara vardır. Benim için cehennemden farksızdır orası. Burada kaç kere öldüğümü hatırlamıyorum.

İlk levellardaki en heyecan verici anımı da paylaşayım. Level 13 ya da 14'tüm sanırım. Elde kılıç kalkan Auberdine çevresinde questlere devam ediyoruz. World PvP ile tanışma da tam bu zamanlara denk geliyor. Ashenvale tarafından sürekli Horde'lar geliyor. Çatır çutur kesiyorlar düşük levelları. Bir yandan korkuyoruz bir yandan da inanılmaz eğleniyoruz. "Mount" kavramını ilk orada görüyoruz tabi :) Yine bir saldırı esnasında, parıldayan atıyla bir paladin çıkmıştı meydana. Muhtelemen 60'tı. "Oha hangi ara bu kadar kastılar bu karakterleri abi ya" diye de hayıflanmıştık bir yandan :) İşte o paladin, elinde oltayla, evet bildiğiniz oltayla orayı bir güzel temizlemişti. Şaşkındık, ama bir taraftan da deli gibi gülüyorduk "abi oltayla kesti adamları ya la ehehehe" diye diye. Vay be, dile kolay 8 sene. Resmen hüzünlendim şu an.. :)

30 yaşına geldik, evlendik barklandık, hala vazgeçemedik bu beladan :)
  • 0

#7 sempojax

sempojax

Knight

• Members
  • 346 İleti

Yazma tarihi: 14 Haziran 2013 - 02:20 ÖÖ

sene 2005 arkadaşla kırtasiyede world of warcaft cd si gördük.elimizdeki mevcut bütün parayı acımadan verdik aldık.7.5 milyon verdik oyuna 3 cd. Devamlı warcraft 3 oynuyoduk ve wow u yeni bir oyun daha çıkmış diyerekten hiç bilmeden aldık.çünkü bizim için bi oyunun adı warcraftsa o oyunu almak farz dır demekti. (oyun cd si almadan önce hep ince eleyip sık dokurduk ama wow u görince birbirimize bakıp o ha lan yenisi çıkmış deyip direk satın aldık).

eve gledik kurduk.oyuna girdik bi tauren açtık başladık dolanmaya.ama oyun bomboştu hiç yaratık flan yoktu. sonra bi human açtık. gene bomboş etraf.ala ala dedik arkadaşla bu nası oyun lan hiç bişey yok dedik kapadık oyunu.sonra bi bilgisayarcıya sorduk adam o internetten oynanıyo deyince arkadaşla birbirimize boşa gitti lan para bakışı yaptık.
sonra oyuna 2011 de başlamak nasip oldu.şimdi hatırlıyom da ilk açtığım taurenle çorak bi arazide.human lada karlı fırtınalı bi yerde oyuna başlamıştım.halbuki tauren mulgorede başlıyor.ama ben hayal meyal hatırlıyom durotara benzer bi yerdi .
  • 0

#8 sempojax

sempojax

Knight

• Members
  • 346 İleti

Yazma tarihi: 14 Haziran 2013 - 02:45 ÖÖ

Özel bi okulu burslu kaznınca okulun verdiği laptopu 1 sene sonra satıp yerine iyi bi makina aldım ve başladım oyun oynamya.bi çok single player ı oynamama rağmen her oyun oynayışımda yarım saatte sıkılıyor ve ben bu oyunu neden oynuyom die kendi kendime sorar hale gelmiştim. En sonunda karar verdim hayatımda hiç online oyun oynamamıştım ve artık oynamalıydım.önce kngiht la başladım.oyun o kadar salakçaydı ki hiçbişey yapmıyorum ama bütün gün blgsayar başındayım.ek olarak ölünce exp gitmesi deli ediyordu beni ve daha level kasarken sinirden bir adet sehpa ve küllüğü duvara fırlata fırlata kırdım.ve en sonunda bu oyun çok aptalca dedim ben kendi hatalarmdan sorumlu olmak istiorum oyunun hatalarından dolayı yenilmek hiç hoşuma gitmior ve extra extra sinir yapıordu bende.

Dedim o 6 sene önce alıpta oynayamadığım oynu artık oynayabilirim dedim ve WoW la ilgili araştırma yapmaya başladım.hikayesini okudum ödeme sistemini okudum flan.3 gün hazırlandım ve sonra aldım oyunu.Taurenleri çok zeverdim W3 oynarken ve oynadığım her oyunda bir ünitenin adı paladinse kesin o oyunun en güçlü karakterlerindendir dierek tauren paladin açtım ve ismini düşünürken karşımdaki dolaba baktım ve adını dolap koydum.hem türkler beni oyunda rahat bulurlar die düşündüm(tahmin ettiğim gibi de oldu).

daha 10 levelken skillerin tuşlara sığmayacağını anladım ve bu barlar kesin bi şekilde oynatılabiliyor diyerekten ilk addonum bartenderi yükledim. (bu ihtiyacı kendi kendime hissettim yani) bir nooba göre üst düzey bi düşünce olduğunu çok sonraları addonun A sını dahi duymayan oyuncularla 85 levelde rastlaşınca anladım.
  • 0

#9 Zexura

Zexura

Sergeant

• Members
  • 64 İleti

Yazma tarihi: 14 Haziran 2013 - 08:57 ÖÖ

Vay be bende paylaşayım oyuna ilk hevesimi :D , bundan 6 yıl önce orta okul son sınıftaydım ve okuldan kaçıp internet kafeye giderdik ve internet kafeye üniversiteli bir abi bakardı bazen starcraft bazen dota oynardı bizdede ingilizce sıfır oynayamazdık o oyunları onun kadar , sonra bir baktım bir oyun oynuyor o kadar güzelki atlarla , kaplanlarla istediği yere gidiyor istediği gibi hareket ediyor gameplay mükemmel hayranlıkla onu izliyorum ırklar çok güzel cüceler , elfler , uzaylılar , abi bu oyunu bende oynayabilirmiyim dedim , şöyle bana doğru baktı , paralı gülüm bu dedi , önce bi başım öne eğildi , ne kadar olduğunu sordum , tam hatırlamıyorum 50 tl nin üzerinde bi fiyat söylemişti başlangıç için ve her ay para yatırmak gerektiğini söyledi , o an hayal kırıklığına uğramıştım ama saatlerce onu izlemekten alı koyamıyordum kendimi , Night elf hunter oynuyordu elinde bir ''gun'' , outlanddeki böcek petinden vardı ve gel zaman git zaman 2 yıl sonra hem çalışıp hem okumaya başlayınca , dedim oğlum büyüdün artık :D paranı kazanıyorsun bu oyuna başlama vaktin geldi :D aslında ben o abinin geçmişi gibiydim o kafeden ayrılınca ben işe girmiştim , böyle başladım oyuna hala daha görüşürüm o abiyle beraber oynarız vakit buldukça tabi :D hey gidi günler hey , oyuna ilk girdiğim anı hayal meyal hatırlıyorum liseye geçtikten sonra ingilizceye bir merakım başladığı için baya geliştirmiştim kendimi o yüzden pek questlerde sıkıntı çekmedim fakat ben 1 questi bitirmeden diğerine geçmek istemiyordum çünkü o abi bana ''eğer 1 questi atlarsan zincir bozulur diğer questler açılmaz'' demişti ama bunun belli bir level sonra olcağını söylememişti ve 1 questte 2 saat uğraştığımı hatırlıyorum sonra youtube a yazıp videosunu bulmuştum :S
  • 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı