İçeriğe git

Resim

Auction House Trollükleri ve tavsiyeler

• Please log in to reply
Bu konuya 19 yanıt gönderildi

#1 jujinko

jujinko

Legionare

• Members
  • 485 İleti
  • LocationTwisting Nether - EU

Yazma tarihi: 25 Haziran 2013 - 09:55 ÖÖ

Sadece paylaşmak istedim arkadaşlar. Dün akşam saatlerinde biraz ah ye item koyup para kazanayım dedim. Netherweave çanta yapıp koyuyordum ve makul fiyattan satıyordum. Dün biri gelip 50-80 silver eksiğine aynı çantadan koydu ben de rekabet için az daha ksıarak koydum. Adam belliki auctioneerdan faydalanıp sürekli geri çekip daha düşük fiyattan koyuyordu. Sonunda dayanamadım 58 golddan koydum ve benle fiyat yarıştıran adam hepsini satın alıp 90 golddan koydu çantaları. Güldüm resmen, çünkü 90 golddan koyması gereksizdi gidip yeniden çanta yapıp makulden koyacağımı tahmin edemedi belki de. Yani boş yere yatırım yaptığı için birde mailden laf yedik paşamızdan :) Hayır ben mi milleti anlamıyorum acaba öyle çakallık mı olur ucuza çekilmesine vesile ol sonra kendin satın al ama ucuza koyan gene ucuza koysun sonra küfür et ? Temel prensipte o adam benim müşterim oluyor ve ben demekki talep yarattığımı bildiğim için aynı fiyattan koyuyorum ama o kendince ah cilik oynuyor buy & re-sell yapmaya çalışıyor.

Daggerspine serverında çok böyle tip var. Low population olduğu için kimse ne birşey satabiliyor böyle trollüklerden ne de değerli bir itemi değerinde satabiliyorsunuz. Satılabilecek her itemde gereksiz rekabet var.

Sizden tavsiye alacağım. Ah de sirkülasyonun bol olduğu, trollüklerin az olduğu ah de çok kişiye hitap edebileceğim, horde tarafının kalabalık olduğu, pve raidlerini aktif bulabileceğim ve güzel pve guildleri olan bir server ismi verebilir misiniz ? Kulaktan dolma değil de gerçek bilgiler lazım
  • 1
Arthas: Father..Is it over ? / Father: No son ..Unfortunately the raid resets tomorrow

#2 jujinko

jujinko

Legionare

• Members
  • 485 İleti

Yazma tarihi: 25 Haziran 2013 - 10:15 ÖÖ

Durup dururken eksi atan kim gene şimdi tavsiye alırken bile eksi verediğine göre bir ruh hastası var aramızda. Yönetimden bu eksi veren kişiyi (forum sahibinin bana önceden söylediği tavsiyeye dayanarak) tespit etmesini istiyorum. Yeter artık ya arkadaşım ne zorun var ki güzelce soru sormuşum haksız olup olmayacağımla ilgili herhangi bir durum mu var ortada da eksi verilmiş ?

Yönetimdeki arkadaş lütfen gerekli önlemi alsın rica ediyorum bu durumlardan dolayı forumu terk etmiştim gelir gelmez böyle olması beni geri iter
  • 0
Arthas: Father..Is it over ? / Father: No son ..Unfortunately the raid resets tomorrow

#3 Ezekeel

Ezekeel

Genel Yönetici

• Executives
  • 9.313 İleti

Yazma tarihi: 25 Haziran 2013 - 01:40 ÖS

Valla her sunucuda olur o ama kalabalık sunucularda tekel olayı daha zor tabii, kalabalık bir sunucuyu dene istersen? Oylamaları biz de göremiyoruz ama isteğini Dammit'e ileteceğim.

#4 jujinko

jujinko

Legionare

• Members
  • 485 İleti

Yazma tarihi: 25 Haziran 2013 - 01:52 ÖS

Valla her sunucuda olur o ama kalabalık sunucularda tekel olayı daha zor tabii, kalabalık bir sunucuyu dene istersen? Oylamaları biz de göremiyoruz ama isteğini Dammit'e ileteceğim.

İletirsen çok sevinirim, kullanıcı adını öğreneyim de şu keyfi eksi verenin ve veren grupların ben ne yapmam gerektiğini bilirim o süre zarfında :) Çünkü keyfi yere oluyor çoğu hikaye yazmışım ekşi, birine selam gel benims ervera pvpde demişim eksi. Yahu hadi fikir beyan ederken anlarım da selam yazınca da eksi veriyorsa bu kişiler ben bu kişiler hakkında yaptırım uygulanmasını isterim. Şu konunun sence elini vicdanına koy bana yapılmış trollük ile ilgili olduğunu anlatmam ve tavsiye istemem eksilenecek neyi gerektiriyor. Ben bu eksi veren arkadaşların isimlerini almak istiyorum doğal olarak çünkü kasıt ve şahsi nefretleri foruma yansıtma var
  • 0

#5 Egemeric39

Egemeric39

Knight Lieutenant

• Members
  • 591 İleti
  • LocationBatteground

Yazma tarihi: 25 Haziran 2013 - 02:52 ÖS

twisting nethera gel tam sana göre bi' realem
  • 0

For The Scourge ! 

#6 jujinko

jujinko

Legionare

• Members
  • 485 İleti

Yazma tarihi: 25 Haziran 2013 - 03:36 ÖS

twisting nethera gel tam sana göre bi' realem

çok çok teşekkür ederim özellikle bu serverı araştıracağım ve önümüzdeki ay migrate yapmayı planlıyorum :)
  • -1

#7 Shamokan

Shamokan

Guild Forum Yetkilisi

• Members
  • 316 İleti

Yazma tarihi: 25 Haziran 2013 - 03:40 ÖS

outland silvermoon ve twisting nether ah leri populasyon yoğunluğu nedeni ile çok aktif olan serverler ler ama ben sana bu serverlarda oynamak istemiyor olabilirsin diye başka bir şey önereceğim. artık "put in cage" yapabildiğin tüm petleri her server da satabiliyorsun. oynamayı düşündüğün server da pet satarak fiyat kıyaslayabilirsin. server ı beğenmezsen sattığın petlerden kazandığın para ile ah den pet alırsın. ah için ilginç add onlarda var 1 er lvl çarlar açarak bu add onları da deneyebilirsin

Konu Shamokan tarafından 25 Haziran 2013 - 03:41 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0
90 ORC SHAMAN
90 BLOOD ELF WARLOCK
90 UNDEAD HUNTER
90 TROLL DRUID
90 UNDEAD WARRIOR
90 TROLL HUNTER
90 NIGHT ELF PRIEST
90 WORGEN DRUID
87 GOBLIN ROGUE
85 DRAENEI WARRIOR
85 UNDEAD DK
85 BLOD ELF MAGE
-------------------------------------------------------

#8 chili_peppers

chili_peppers

Üye

• Members
  • 359 İleti
  • Locationfrostmane

Yazma tarihi: 25 Haziran 2013 - 06:19 ÖS

outland silvermoon ve twisting nether ah leri populasyon yoğunluğu nedeni ile çok aktif olan serverler ler ama ben sana bu serverlarda oynamak istemiyor olabilirsin diye başka bir şey önereceğim. artık "put in cage" yapabildiğin tüm petleri her server da satabiliyorsun. oynamayı düşündüğün server da pet satarak fiyat kıyaslayabilirsin. server ı beğenmezsen sattığın petlerden kazandığın para ile ah den pet alırsın. ah için ilginç add onlarda var 1 er lvl çarlar açarak bu add onları da deneyebilirsin

petlerle ilgili konu varmı peki en çok hangi petler kazandırır ve nerelerde çıkar
  • -1

#9 BunuYazanTosun

BunuYazanTosun

Legionare

• Members
  • 485 İleti

Yazma tarihi: 25 Haziran 2013 - 06:40 ÖS

bu birş ey mi vendora 3 golda giden gemi 2.5 a koymuştu adamlar....
  • 0
Resmi ekleyen

#10 Reaktans

Reaktans

Senior Sergeant

• Members
  • 176 İleti

Yazma tarihi: 25 Haziran 2013 - 07:34 ÖS

bi keresinde bende %100 drop rate i olan bir peti 2-3 gün farmlamıştım elimde 6 tane vardı hepsini ah ye 100 er golddan koymuştum adamın teki hepsini almıştı durduk yere 600g para gelmişti adam hepsini çekip her birini 1500g gibi uçuk bir fiyata koydu (petin düşme olasılığı %100 basit uyduruk bir pet) adama teşekkür ederim ama neden böyle birşey yaptın diye sordugumda bunlar rare pet öyle 100g a konmaz gibi bir laf etti ingilizce ... böyle ahmaklarda mevcut iyi denk gelmissin bazıları ah de kendini ekonomist sanıp dalıyor sonra patlıyor işte bu örneklerde oldugu gibi

ama şundan hiç haz etmiyorum mesela bir malzeme aşağı yukarı 100g civarı ediyor sen 100g a ah ye koyuyorsun ve 50gümüs 10 gümüs azaltarak malını önde tutuyorsun ya bu işlemi 10 ar gold 10 ar gold azaltanlara son derece uyuz oluyorum sonucta zaman ayırıp farm yapıyorsun dimi %10 indirim %10 indirim diye diye o malın ilerisinde ne olcagını hiç düşünmeden hareket ediyorlar bunada son derece uyuz oluyorum emeğe yazık oluyor.. demek istediğimi AH yle uğraşan arkadaşlar bilir son derece uyuz bir durum verdiğin emeğin karşılığını tam alamıyorsun

server burning legion alliance ... BL de aktif bir serwer kolay para kazanabilirsin

velasıl noob çok kaynıyor ortalıkta, herkese iyi kazançlar :D

Konu Reaktans tarafından 25 Haziran 2013 - 07:36 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#11 Borzum

Borzum

Senior Sergeant

• Members
  • 142 İleti

Yazma tarihi: 25 Haziran 2013 - 08:36 ÖS

Birkaç hafta içinde ben de Twisting Nether'a geçeceğim main karakterimle olmasa bile orada görüşmek dileğiyle.

Yalnız bu şekilde geçimini sağlayan çok insan var oyunda aslında son derece etik de sayılabilir sonuçta AH bir ticaret mekaniği , mesleksiz para yapmanın en kolay yollarından biridir aynı zamanda
  • 0
''What do rogues and noobs have in common? They both pick locks.''

#12 Shamokan

Shamokan

Guild Forum Yetkilisi

• Members
  • 316 İleti

Yazma tarihi: 25 Haziran 2013 - 08:49 ÖS

petlerle ilgili konu varmı peki en çok hangi petler kazandırır ve nerelerde çıkar

leveli yüksek petler rare petler en iyi kazandıranlar ancak aslında püf nokta o an ah de olmayan bir pet bulabilmek. o zaman pet yeşil ve 1 lvl bile olsa kazandırabiliyor.

ayrıca şunu da belirtmek isterim reagent vendorlardan kaldırılmadan önce ah de ank satmışlığım var bir şaman olarak hemde 250 gold a :)

Konu Shamokan tarafından 25 Haziran 2013 - 08:49 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0
90 ORC SHAMAN
90 BLOOD ELF WARLOCK
90 UNDEAD HUNTER
90 TROLL DRUID
90 UNDEAD WARRIOR
90 TROLL HUNTER
90 NIGHT ELF PRIEST
90 WORGEN DRUID
87 GOBLIN ROGUE
85 DRAENEI WARRIOR
85 UNDEAD DK
85 BLOD ELF MAGE
-------------------------------------------------------

#13 Zephyros

Zephyros

Guild Forum Yetkilisi

• Members
  • 1.115 İleti
  • LocationIstanbul

Yazma tarihi: 25 Haziran 2013 - 09:54 ÖS

çok çok teşekkür ederim özellikle bu serverı araştıracağım ve önümüzdeki ay migrate yapmayı planlıyorum :)

Burning Legion ve Twisting Nether diyorum kesinlikle.
  • 0

Evren Varg

Quad-Glad Rogue

Vengeful

Brutal

Furious

Wrathful

#14 jujinko

jujinko

Legionare

• Members
  • 485 İleti

Yazma tarihi: 26 Haziran 2013 - 08:34 ÖÖ

Arkadaşlar, herkese tavsiyesi ve değerli yorumları için teşekkürler. Twisting nether horde tarafına ay başında geçme kararı aldım en azından Orgrimmar hayalet kasaba gibi olmayacak hem de ah de bol alıcı satıcı ve sirkülasyon olacak rekabet bile olsa en azından birşeyler satıp günde 1-2k gelirimi yapıp daily ve biraz da farm ile gold kasacağım. Bu arada hayatımda ilk defa ciddi anlamda raider char yaptım itemleyerek (fire mage) pve guildlerinden arkadaşların ilgilerine sunuyorum çok uçuk raidlere veya zorluklara şimdilik kendimi hazır hissetmesemde (pvpden alışkanlıkl targetin etrafında dönüyorum bazen kendimi kaptırıp) normal raidler için destek ve davetiyelerinizi beklerim :D
  • 0

#15 mefioxa

mefioxa

Senior Sergeant

• Members
  • 297 İleti

Yazma tarihi: 25 Temmuz 2013 - 11:26 ÖÖ

Stormscale de olabilir. Server baya canli ancak alliance yok denecek kadar az... Turk guildi de pek yok gordugum kadariyla...
  • 0

#16 jujinko

jujinko

Legionare

• Members
  • 485 İleti

Yazma tarihi: 26 Temmuz 2013 - 03:09 ÖS

Stormscale de olabilir. Server baya canli ancak alliance yok denecek kadar az... Turk guildi de pek yok gordugum kadariyla...

Stormscale'yi çok kalabalık ve kaotik buluyorum. Tamam orada pvp yi geliştirdim güzel progress yaptım ama iş pvp olunca hem iyi yanları hem kötü yanları olan bir yer. Arenada iki yanlış oluyor hemen rage quit yapıyorlar neyse dostum sonra yapalım gene ben cıkıyorum diyor 2 dakka sonra trade de yeni adam arıyor sanki kendi süper oynuyormuş gibi(maçlar da o tipler yüzünden gider genelde) Pve olgusu ise çok cıvık geldi bana orada. Daha rbg ler için spamlama var, pve ye dair çok bişiy yok :)
  • 0

#17 r3b3ll1on

r3b3ll1on

Member

• Members
  • Pip*Pip*
  • 21 İleti

Yazma tarihi: 04 Ağustos 2013 - 11:13 ÖS

twisting nether ahsi dolgun hordesi pvesi bol bi server tavsiye ederim
  • 0

#18 eddie

eddie

Scout

• Members
  • 5 İleti

Yazma tarihi: 18 Ağustos 2013 - 06:14 ÖS

Burning Legion'da ticaret güzel devamlı takipteysen güzel vurgunlar yapabiliyosun.Mobil uygulamada çıktığı çok iyi oldu,AH dan başka yaptığım bişey yok devamlı farm halinde bi playerım Twisting Nether'ide merak ettim doğrusu.Burning Legionda polonyalı dolu Türklere çok fena uyuz oluyolar Türk olduğunu söylediğin an yada anladılarmı direk kebab diye makaraya alıyolar yaraları var geçmişten kalma herhal raidleri bol bol olan bir sw varmıdır taviye edebiliceğiniz Burning legionda öylesine farmlasam bile günde 7,8k gold garanti geliyo.Ben anlamıyorum bu wow da gold satanları buradada reklamı var çok acaibime gidiyo wowda gold kasmak kadar kolay birşey yok.
  • 0

#19 tutankhom

tutankhom

Scout

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 41 İleti

Yazma tarihi: 18 Ağustos 2013 - 06:22 ÖS

Twisting nether de çok fazla oyuncu var evet ama bunun yan etkisi olarak ah ta da fazla kullanıcı oluyor ve kar marjı ciddi derecede düşük. Bunuda göze almak lazım sanırım.
  • 0

#20 eddie

eddie

Scout

• Members
  • 5 İleti

Yazma tarihi: 01 Eylül 2013 - 07:15 ÖS

Ben birkaç karakter daha kasıp muhabbeti güzel raidli bir sw arıyorum yardımcı olursanız sevinirim saygılar.

• 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı