İçeriğe git

Resim
- - - - -

Lordaeron Düşerken- Wow-Turk Storytelling

• Please log in to reply
Bu konuya 4 yanıt gönderildi

#1 stormbringer

stormbringer

Scout

• Members
  • 2 İleti

Yazma tarihi: 30 Haziran 2013 - 11:19 ÖS

Mekan: Lordaeron'un doğusundaki Stratholme Şehri'ne bağlı Corin's Crossing kasabası.

Zaman: 20

Cirion: Düşük rütbeli ve bir elf için için fazla neşeli ve hareketli bir büyücü. Bu özellikleri nedeniyle yurdunda fazla ciddiye alınmaz. Buna rağmen cesur ve gözüpek birisidir.

Daria: Kasabadaki birkaç kadın askerden biridir. Cirio'un tersine oldukça çekingen ve kararsızdır. Sorumluluk almaktan bütün hayatı boyunca kaçmış olan Daria, Corin's Crossing kasabasının hayatta kalan sakinlerinin tek umududur.

Coring's Crossing kasabasına veba ile ilgili dedikodular gelmeye başladığında, kasabanın kumandanı küçük bir devriye grubunu etrafı kontrol etmesi için gönderir ama günler geçmesine rağmen bu askerlerden haber alınamaz. Gururlu ve cesur biri olan ama birçok zaman düşüncesiz ve dengesiz kararlar alan kumandan, hem devriyeleri bulmak hem de etrafta neler olup bittiğini öğrenmek amacıyla büyük bir kuvvetle kasabadan çıkmak ister. O sıralarda kasabada kalan düşük seviyedeki bir elf büyücüsü olan Cirion ve kumandan yardımcısı Daria ise bu plana itiraz etmektedirler:

Daria: "Kumandanım bu çok riskli, dışarıda ne olduğunu bilmiyoruz. Buraya her an bir saldırı olabilir."

Kumandan: "Sorunun ne olduğunu anlayamazsak ona karşı savaşamayız da ayrıca askerlerimi ölüme terk edemem."

Kumandanın komutasındaki kuvvet kasabadan ayrıldıktan kısa bir süre sonra, undead'ler kasabaya saldırmaya başlar. Daria ve Cirion sağ kalanları toplayıp umutsuz bir çabayla, doğuya hareket ederler. Planları Stratholme'a gitmektir:

Daria: "Şimdi napıcaz? Gidebileceğimiz hiçbir yer kalmadı."

Cirion: "Quel'thalas'a gidebiliriz, buradan sınıra çok bir mesafe yok."

Daria: "Umarım oraya giden yol açıktır."

Cirion: "Umarım.."

Şehirden uzaklaştıklarında ortalık sakinleşmiştir. Fakat sınıra yaklaştıklarında Quel'Thalas'a doğru da bir grup undead'in ilerlediklerini görürler.

Cirion: "Çok kalabalıklar, savaşarak daha fazla ilerleyemeyiz! Geri dönmemiz lazım."

Planı iptal edip geri dönmek üzerelerken arkalarından da kalabalık bir undead grubunun geldiğini farkederler:

Daria: "Bunu yapabileceğimizi zannetmiyorum.."

Sıkışmışlardır. Ellerindeki az sayıda adamla birlikte, Quel'Thalas sınırına doğru bir yarma harekatına başlarlar. Cİrion'un büyü gücü ve Daria'nın becerikli yönetimi sayesinde kalabalık undead grubunu tam yarmak üzerelerken, necromancerların da içinde olduğu bir grubun onları yakalamasıyla bu planları suya düşer. Cirion, necromancerların elinde savaşarak can verir. Daria ise sağ kalanları son bir çabayla sınıra getirmeye çalışırken undeadler tarafından sıkıştırılan bütün diğer insanlarla birlikte ölür. Sağ kurtulan olmaz.

Resmi ekleyen

Konu OzeL tarafından 01 Temmuz 2013 - 12:35 ÖÖ tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 2

#2 Nem.

Nem.

Guild Forum Yetkilisi

• Members
  • 834 İleti
  • LocationÇanakkale

Yazma tarihi: 01 Temmuz 2013 - 02:23 ÖS

Bana biraz kısa ve ayrıntısız geldi. Karakterlerin hepsinin öleceğini yazıyı okumadan sezdim diyebilirim. Çünkü yazınız çok kısa olduğu için direk machinima odaklı yazıldığını anladım. Bir de haritadaki Stratholme'den hareket olduğunu görünce tabi.. :)

Biz, hikaye yazarken elimizden geldiği kadar tasvirlere ve olay yerlerinin ambiyansını okuyucuya yansıtmaya dikkat ediyoruz. Bu şekilde okuyucuyu olayın içine çekmeye çalışıyoruz. Malum bunlar bir film değil, gözleriyle görüp olayın içine atılabilsinler. :)

Tabi yine de hoş bir yazı olmuş. Dün, yarışmanın gece yarısı biteceği notunu düşmüştü OzeL ama editin kendisinden geldiğini görünce bu konuyla ilgili bir esneklik yapıldığını fark ettim. Bu durumda bir hikaye daha katılmış olmasına sevindim. :)

Elinize sağlık.. Kolay gelsin. :)

Konu Nem. tarafından 01 Temmuz 2013 - 02:25 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#3 Egemeric39

Egemeric39

Knight Lieutenant

• Members
  • 591 İleti
  • LocationBatteground

Yazma tarihi: 01 Temmuz 2013 - 03:09 ÖS

biraz kısa olmuş ama yine de iyi olmuş eline sağlık
  • 0

For The Scourge ! 

#4 OzeL

OzeL

Genel Yönetici

• Administrators
  • 948 İleti

Yazma tarihi: 01 Temmuz 2013 - 04:11 ÖS

Bana biraz kısa ve ayrıntısız geldi. Karakterlerin hepsinin öleceğini yazıyı okumadan sezdim diyebilirim. Çünkü yazınız çok kısa olduğu için direk machinima odaklı yazıldığını anladım. Bir de haritadaki Stratholme'den hareket olduğunu görünce tabi.. :)

Biz, hikaye yazarken elimizden geldiği kadar tasvirlere ve olay yerlerinin ambiyansını okuyucuya yansıtmaya dikkat ediyoruz. Bu şekilde okuyucuyu olayın içine çekmeye çalışıyoruz. Malum bunlar bir film değil, gözleriyle görüp olayın içine atılabilsinler. :)

Tabi yine de hoş bir yazı olmuş. Dün, yarışmanın gece yarısı biteceği notunu düşmüştü OzeL ama editin kendisinden geldiğini görünce bu konuyla ilgili bir esneklik yapıldığını fark ettim. Bu durumda bir hikaye daha katılmış olmasına sevindim. :)

Elinize sağlık.. Kolay gelsin. :)

Evet 20 dakikalık bir geçikme ile konu açıldı ve yazının bir parçası girildi. Arkadaşın interneti gidip duruyormuş oyuzden geç yazabildiğini belirttiğinden geçikme süresi kısa olduğu için bir esneklik yaptım. Yarışmaya katılan arkadaşlar itiraz hakkına sahipler tabiki kimseye haksızlık olsun istemem.
  • 0

#5 Nem.

Nem.

Guild Forum Yetkilisi

• Members
  • 834 İleti
  • LocationÇanakkale

Yazma tarihi: 01 Temmuz 2013 - 04:50 ÖS

Ben katılımın olmasına sevindim, benim için sorun yok. :)
  • 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı