İçeriğe git

Resim
- - - - -

Wow dışında online en iyi 10 oyunu sıralayabilirmisiniz?

• Please log in to reply
Bu konuya 21 yanıt gönderildi

#1 Nkls

Nkls

Advanced Member

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 47 İleti

Yazma tarihi: 01 Temmuz 2013 - 09:34 ÖS

Ücretili online oyunların arasında en iyi 10 oyun hangisi sizlerinde oynadığınız tafsiye edebileceğiniz 10 tanesini sıralabiyilirmisiniz. Görselik , karakter dizaynı (kıyafete şekil verme), binekler v.s oynanabilirlik. Özelikle şu oyun veya şu 3 tanesi diyebilceğiniz hangileri. Wowu bırakan arkadaşlar hangi oyuna gittiler onu da merak etmiyor değilim.

Konu Nkls tarafından 01 Temmuz 2013 - 09:35 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 1

#2 Ezekeel

Ezekeel

Genel Yönetici

• Executives
  • 9.313 İleti

Yazma tarihi: 01 Temmuz 2013 - 09:34 ÖS

Valla neye gidiyorlar bilemeyeceğim, zamanına göre herkes farklı bir şeye gidiyor ancak bir gerçek var ki geri dönüyorlar.

#3 Egemeric39

Egemeric39

Knight Lieutenant

• Members
  • 591 İleti
  • LocationBatteground

Yazma tarihi: 01 Temmuz 2013 - 09:54 ÖS

Knight online
Metin 2

Bu oyunlardan başka oyuntanımam wow dışında
  • -4

For The Scourge ! 

#4 ucemden

ucemden

Sergeant

• Members
  • 74 İleti

Yazma tarihi: 01 Temmuz 2013 - 10:15 ÖS

sc2 dota lol gears of war
  • 0

#5 wolcan0

wolcan0

Scout

• Members
  • 124 İleti
  • Locationİzmir,Karşıyaka,Balçova

Yazma tarihi: 01 Temmuz 2013 - 10:36 ÖS

çoğu kişi lol ve dota oynuyor ben arada knight online oynuyorum korsan serverlarda ama yine wow yine wow daha iyisini görmedim
  • 1

#6 maeglins11

maeglins11

Senior Sergeant

• Members
  • 100 İleti

Yazma tarihi: 01 Temmuz 2013 - 11:58 ÖS

Knight online
Metin 2

Bu oyunlardan başka oyuntanımam wow dışında

abi yapmayın gozunuzu sevim d

swtor u deneyebılırsın
  • 0

#7 probisher

probisher

Scout

• Members
  • 7 İleti

Yazma tarihi: 02 Temmuz 2013 - 01:26 ÖÖ

guild wars!
line age
Cabal online
silk road
  • 1

#8 Atepomarus

Atepomarus

Sergeant

• Members
  • 263 İleti

Yazma tarihi: 02 Temmuz 2013 - 01:44 ÖÖ

Neverwinter
  • 0

#9 Hedgehog-

Hedgehog-

Scout

• Members
  • 129 İleti
  • LocationOrgrimmar

Yazma tarihi: 02 Temmuz 2013 - 06:58 ÖÖ

Star Wars - The Old Republic
Tera
World Of Tanks
Neverwinter Online

Bir ara bunları denemiştim...
  • 1

#10 Moonslam

Moonslam

Centurion

• Members
  • 798 İleti

Yazma tarihi: 02 Temmuz 2013 - 07:44 ÖÖ

Valla neye gidiyorlar bilemeyeceğim, zamanına göre herkes farklı bir şeye gidiyor ancak bir gerçek var ki geri dönüyorlar.

Aynen katılıyorum hatta mop alsam mı diye düşünüp duruyorum :D

Ben Gw2 ye gitmiştim, 3 ay zevkle oynayıp sonra ara verilecek bir oyun şu anda. İlerleyen zamanlarda güncellemeleriyle ne olur bilmem.
  • 1

"Sen benim şeyimin Elixir of Giant Growth'usun." de, en güzel hediye bence.

#11 Egemeric39

Egemeric39

Knight Lieutenant

• Members
  • 591 İleti
  • LocationBatteground

Yazma tarihi: 02 Temmuz 2013 - 09:18 ÖÖ

abi yapmayın gozunuzu sevim d
swtor u deneyebılırsın

wow sürem bittimi denerim
  • 1

For The Scourge ! 

#12 jujinko

jujinko

Legionare

• Members
  • 485 İleti
  • LocationTwisting Nether - EU

Yazma tarihi: 02 Temmuz 2013 - 09:58 ÖÖ

Zevk ve oynanabilirlik olarak Wow'un dışında şunlar olabilir

1-Tera (artısı: güzel grafikler ve pvp si iyi atmosfere sokabiliyor / eksisi: çin temaları aşırı olduğu için antipatik gelebilir,level atlamak daha sıkıntı sürekli grinding yapmak gerek)

2- Lotro (artısı: güzel grafikler, çekici konusu, gerçekçi efektler,her ekran kartına göre performansı düzenlemesi / eksisi: özel quest ve zindanlar için oyuncu bulunması şu sıralar zor ve sonu bilindiği için insanlar expansion geldikçe serverları dolduruyor. Daha çok rp ci kaldı. Pvp sistemi yok

3- Guild wars 2 ( grafik ve oynanabilirlik açısından güzel, ama wow yerine değil de yeni zevkler tatmak için oynanmalı)
  • 1
Arthas: Father..Is it over ? / Father: No son ..Unfortunately the raid resets tomorrow

#13 Xelbelsel

Xelbelsel

Scout

• Members
  • 650 İleti

Yazma tarihi: 02 Temmuz 2013 - 02:55 ÖS

Swtor çıkarken Wow'a meydan okuyacak diye söylemler vardı nereden nereye f2play oluyordu en son denemek isteyenler için fırsat ama benim önerim lotro orta dünyayı sevenler için gayet güzel :)
  • 1
THE NORTH REMEMBERS!

#14 Beray

Beray

Sergeant

• Members
  • 87 İleti

Yazma tarihi: 02 Temmuz 2013 - 09:43 ÖS

Dc Universe online, neverwinter
  • 1

#15 RLocksley

RLocksley

Sergeant

• Members
  • 74 İleti
  • LocationOutland

Yazma tarihi: 02 Temmuz 2013 - 11:02 ÖS

Swtor çıkarken Wow'a meydan okuyacak diye söylemler vardı nereden nereye f2play oluyordu en son denemek isteyenler için fırsat ama benim önerim lotro orta dünyayı sevenler için gayet güzel :)

Benim bildiğim çıkarken wow'a meydan okuyan en az 8-9 tane oyun var.Görüyoruzki kimisinde oyuncu kalmamış kimisi f2p olmuş ve ne yazıkki o delikanlı oyunlardan kapananlar bile var...
Gönül isterdiki wow'a gerçek anlamıyla meydan okuyup kafa tutucak bir oyun olsada oynasak.

Bazı arkadaşların oyun önerileri beni forumdan soğuttu ne yalan söyleyim :)

Piyasadaki çoğu mmorpg oyunları denemiş biri olarak şunları önerebilirim.
Tera online - gw2 - neverwinter - lol - dota - Lotr online - world of tanks - Blade&Soul - Lineage eternal - elder scrolls online - kingdom underfire 2 - world of darkness

Tabikide bu oyunların hiçbiri wow'un yerini tutmadı benim için...

Fakat yinede vakit harcayıp emek vericekseniz.Bu oyunlara vakit harcamaya değer diye düşünüyorum herbirinin zevki ve keyfi ayrı başka macera arayanlar gönül rahatlığıyla deniyebilirler.

Konu RLocksley tarafından 02 Temmuz 2013 - 11:10 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 2

#16 maeglins11

maeglins11

Senior Sergeant

• Members
  • 100 İleti

Yazma tarihi: 02 Temmuz 2013 - 11:35 ÖS

warhammer online neden türkiyede tutmadı gerci yurtdısındakı durumunuda bılmıyorum
  • 0

#17 Ezekeel

Ezekeel

Genel Yönetici

• Executives
  • 9.313 İleti

Yazma tarihi: 02 Temmuz 2013 - 11:42 ÖS

Yurt dışında da tutmadı. Yıllardır "WoW killer" diye haberler yapıyorlar oyun çıkmadan, gülüp geçiyorum valla.

#18 jujinko

jujinko

Legionare

• Members
  • 485 İleti
  • LocationTwisting Nether - EU

Yazma tarihi: 03 Temmuz 2013 - 01:40 ÖS

Bir oyunun wow killer olması için bence şunlar olmalı

1) Wow atmosferini ve daha fazlasını gerek lore gerek dizayn ve ruhu ile vermesi lazım. Ara videoların veya oyundaki eventlerin insana örneğin: 'for the horde !' veya 'for the alliance!' şeklinde o duyguyu kendi loresi ve kendi öznelliğiyle vermesi lazım. Elbette alliance ve horde ruhunu vermesin o çalıntı olur :)
2) Factionları öyle bir göstermeli ki her tarafın kendine has bir onuru, artısı, eksisi ve haklı olduğu bir konu olmalı.
3) Grafikler, ortalama özellikteki bilgisayarları kasmamalı ve kaplama grafik kullanmamalı (wowdaki gibi), ama fakat gene de eğlenceli bir yapısı olmalı
4) Modeller özgün olmalı
5) Dungeon/pvp tüm classlar için eşit olmalı ve herkes kendi skillerine göre birşeylerde muhaffak olmalı. Role playe'e de bu derecede önem verilmeli.
6) Real para ile item olaylarına veya oyuncudan artı para alarak imtiyaz sahibi yapma gibi öğeler barındırmamalı (örnek: lotro da bazı itemler veya bazı playerlardan önde olmak için sitelerinden birşeyler satın alınabiliyor)
7) Hikaye kısır kalmamalı ve tıkanmamalı
8) Questler çok kastırıcı olmamalı kolay ama biraz uğraş gerektiren şeyler olmalı. Questten çok grindinge yöneltmemeli
9) Çin veya uzak doğu temalı karakterler ve atmosferler kullanılmamalı.( Ninja gibi giyinen tipler, kulaklı -güya elf olan- mor saçlı kızlar, çin mimarisinden esinlenilmiş genel bina modellemeleri vs vs)

10) ve son olarak ödemeler/üyelik de makul olursa demeyin keyfine ,

işte o zaman wow killer olabilir.
Şu an bu maddelerin hepsini taşıyan bir oyun yok
  • 1
Arthas: Father..Is it over ? / Father: No son ..Unfortunately the raid resets tomorrow

#19 ardaylmz1903

ardaylmz1903

Scout

• Members
  • 1 İleti

Yazma tarihi: 14 Ağustos 2013 - 09:47 ÖS

Yakın bir zamanda Elder Scrolls Online geliyor arkadaşlar benim tahminim bu sefer WoW Killer geliyor :)
  • 0

#20 hanua

hanua

Lieutenant General

• Members
  • 2.860 İleti

Yazma tarihi: 15 Ağustos 2013 - 11:46 ÖÖ

Yakın bir zamanda Elder Scrolls Online geliyor arkadaşlar benim tahminim bu sefer WoW Killer geliyor :)

wow killer denilen her oyun f2p olmaya mahkumdur. Çıkmasına gerek yok, oynamamıza hatta videolarını izleyip resimlerine bakmamızada gerek yok. wow killer denilen oyunların hayatta kalmaları imkansız gibi birşey.

Not: GW2 demeyin zira gw2 wow killer değil, wowdan farklı bir oyundu. Biri katıksız pve sunarken diğeri katıksız pvp sunuyor size. Tecrübeyle sabittir.
  • 0
Benim dotum pıt pıt vuruyor abi-Ezekeel
AMİNTOBELLO

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı