İçeriğe git

Resim
- - - - -

World of Warcraft, MMO Türünü Öldürdü

• Please log in to reply
Bu konuya 8 yanıt gönderildi

#1 H.L.L

H.L.L

Genel Yönetici

• Executives
  • 2.084 İleti
  • LocationAlmaty / KZ

Yazma tarihi: 08 Temmuz 2013 - 05:48 ÖÖ

Posted Image

World of Warcraft, yıllardan beri MMO piyasasının başına gelen isim olarak biliniyor. Bunu herkes büyük bir başarı olarak görse de World of Warcraft ekibinin eski lideri, yaptıklarından pişman gözüküyor. Şu sıralar Firefall adlı MMO'nun gelişimine öncülük eden Mark Kern, World of Warcraft adına konuştu.

Yaptığı açıklamalarda Kern, "World of Warcraft'ın arayüzünü, görev sistemini ve dövüş sistemini oldukça basit bir şekilde tasarladık. Peki noldu? Evet oyun başarılıydı fakat bazen WoW'a giriyorum ve kendi kendime soruyorum; 'Biz ne yaptık?' Sanırım bu sorunun cevabını biliyorum; MMO türünü öldürdük." sözlerine yer verdi.

World of Warcraft'ın gelişiminde önemli yere sahip olan Kern, açıklamalarında yer verdiği "Oyunda görevleri bitirmek ve ilerlemek çok kolay. World of Warcraft'ın başarısını gören diğer yapımcılar ise onu taklit edip zengin bir dünya oluşturmaya, çeşitli etkinlikler geliştirmeye çalışmıyorlar. Yapımcıların oyunculara 10 tane fare öldürmekten veya kuryecilik yaptırmaktan başka seçenekleri yok." sözleriyle birlikte durumu aydınlattı.

Kaynak: BSC

In the end, death claims us all

but HORDE will live on

Vol'jin is dead.

Who among you will help me avenge him?

Sylvanas Windrunner

#2 sempojax

sempojax

Knight

• Members
  • 346 İleti

Yazma tarihi: 08 Temmuz 2013 - 07:52 ÖÖ

saçma. sanki sadece görev yapıyoz da koca oyunu görev üzerinden değerlendrmş.la bu oyunun pvp si pve si ,achivmnti. sosyalliği de var.
  • 0

#3 H.L.L

H.L.L

Genel Yönetici

• Executives
  • 2.084 İleti
  • LocationAlmaty / KZ

Yazma tarihi: 08 Temmuz 2013 - 08:58 ÖÖ

saçma. sanki sadece görev yapıyoz da koca oyunu görev üzerinden değerlendrmş.la bu oyunun pvp si pve si ,achivmnti. sosyalliği de var.

adamin dedigi oyunda gorev sistemi cooook kotu, bunu al ona gotur falan filan...

bi ara konu vardi forumda, wow daki sacma gorevler diye.
kaka toplattiryodu adamlar :)

In the end, death claims us all

but HORDE will live on

Vol'jin is dead.

Who among you will help me avenge him?

Sylvanas Windrunner

#4 frostmourne

frostmourne

Sergeant

• Members
  • 80 İleti
  • LocationOrgrimmar

Yazma tarihi: 08 Temmuz 2013 - 09:34 ÖÖ

adamin dedigi oyunda gorev sistemi cooook kotu, bunu al ona gotur falan filan...

bi ara konu vardi forumda, wow daki sacma gorevler diye.
kaka toplattiryodu adamlar :)

hahahaha hakkaten ama öyle saçma sapan görevler var. Kaka toplama nedir yaw :D
  • 0

#5 canguder

canguder

Scout

• Members
  • 207 İleti

Yazma tarihi: 08 Temmuz 2013 - 12:14 ÖS

Lore Lore bi yere kadar ama, bir yerden sonra adamda yaratici olamiyor oyunda kac bin tane gorev var. Bunlarin %60-70 i oldurme gorevidir eminim kalanda iste kaka toplama felan demekki :D :D
  • 0

#6 Lick

Lick

Member

• Members
  • Pip*Pip*
  • 21 İleti

Yazma tarihi: 08 Temmuz 2013 - 07:34 ÖS

yaratıcı olamıyor degil canguder gayette yaratıcılık kullanılmıs questlerde :D mesela quest giver oldugumuz ve deathwingi tokatladıgımız görevleri bi git bitir derim ve o kaka toplama questi hellfire peninsulada olması lazım :D ciddi olarak lore kasmanın yanında insanı eglendirecek 2 3 questin olması gayet güzel bence.

Konu Lick tarafından 08 Temmuz 2013 - 07:38 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#7 wolcan0

wolcan0

Scout

• Members
  • 124 İleti
  • Locationİzmir,Karşıyaka,Balçova

Yazma tarihi: 08 Temmuz 2013 - 09:11 ÖS

un goro craterde zevkli görevler vardı örneğin catalysm de twilight highlands de 3-4 kişilik goblin takımıyla yardıra yardıra hedefe ilerlemeye çalışıyoduk
  • 0

#8 canguder

canguder

Scout

• Members
  • 207 İleti

Yazma tarihi: 09 Temmuz 2013 - 12:03 ÖS

Yahu Us betadan beri oynuyorum emin ol cogu questi yapmisimdir. Questlerde yaraticilik var tabiki ama ne diyorum bir yerden sonra adam yaratici olamiyor bununda sebebini bildiriyorum miktar okadar fazlaki artik fikir yetmiyor bir noktada. WoW un sistemini begeniyorum genel olarak questler felan guzel bir sikayetim yok.
  • 0

#9 kurtlar1971

kurtlar1971

Senior Sergeant

• Members
  • 150 İleti

Yazma tarihi: 27 Temmuz 2013 - 10:23 ÖS

oyunda sadece görev yok ki, görevler 90 lv olana kadar, zaten oyun 90 lv olduktan sonra başlıyor, rep farmdı, senaryoydu, zindandı, heroicdi, raiddi, battlegrounddu, achiydi, meslekdi vs vs vs...

bunu saymakla bitmez ..
  • 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı