İçeriğe git

Resim
- - - - -

WoW'a ara vermek lazım

• Please log in to reply
Bu konuya 8 yanıt gönderildi

#1 Egemeric39

Egemeric39

Knight Lieutenant

• Members
  • 591 İleti
  • LocationBatteground

Yazma tarihi: 11 Temmuz 2013 - 06:21 ÖS

Merhaba bugün size hayatım yaşadığım en büyük olayı anlatıcağım orgimmar'da geziniyorum ve birden #cabulcuyuz# diye bir guild gördüm ve ona girdim aradan 1-2 saat geçti ortaya şçyle bir soru sordum neden muhabbet yok diye sonra guild master'da bak işin herkes görevini yapıyor dedi sonra o değilde bir yabancı ....çocukları hepiniz kürtsünüz diye bir mesaj attı guild chatte sonra bende dururmuyum hemen ingilizce düzgün konuş biz Atatürk'ün çocuklarıyız diye mesaj attım ve sonra tabikide küfürü bastım :) ama sonra guild master bana neden barbarca davranıyorsun dedi ve aradab 2 saate yakın bir süre geçti ve 20 kişi aynı anda guild chatte sizin bu kürt guildinizi ...ikiyim dedi bende yine küfürü bastım ama sonunda yine guild master yeter artık bir oyun için vatan gitse türklük gitse nolucak dedi bende o anda wowun artık insanların insalıktan çıktıgını tayyib gibi bir sha'ya döndüğünü anladım bence WoW'a ara verip neye dönüştüğümüzü ve wow yüzünden neler elimizden gittiğini düşünün.
  • 0

For The Scourge ! 

#2 turkule

turkule

Genel Yönetici

• Administrators
  • 3.356 İleti
  • Locationİstanbul

Yazma tarihi: 11 Temmuz 2013 - 06:41 ÖS

Öncelikle hayatında yaşadığın en büyük olay buysa buna sevinmelisin daha kötülerini de yaşayacaksın :)

Online bir oyunda siyasi gruplaşmanın çok mantıklı olduğunu düşünmüyorum, çünkü siyasal eylem yapabileceğiniz bir platform yok. Aynı takımı tutanların guild kurması gibi bişey, napacaksınız Garrosh'la 9 aylık mı oynacaksınız?

Ayrıca hayat birbirinden bağımsız farklı düşüncelerin bir arada yaşaması ile güzel, zaten insanı gelişime ve öğrenmeye iten de budur. Belki de arkadaş bunun bir oyun platformu olduğunu ve bu tarz ırkçı konuşmaların yapılmaması gerektiğini de ima etmiş olabilir. Sonuçta bir insanın kökeni ne olursa olsun kimsenin kimseye bu sebeple küfür etmeye hakkı yoktur.

İşin siyasi boyutuna gelirsek sosyalistlerin gezi olaylarına sahip çıkmalarını anlayabilirim ama mevcut hükümetten başka tutunacak dalı olmayan BDP ve sempatizanlarının bu olaya destek vermelerini anlamakta zorluk çekiyorum. Resmen bindiğin dalı kesmektir.
  • 2

#3 Egemeric39

Egemeric39

Knight Lieutenant

• Members
  • 591 İleti
  • LocationBatteground

Yazma tarihi: 11 Temmuz 2013 - 06:45 ÖS

Öncelikle hayatında yaşadığın en büyük olay buysa buna sevinmelisin daha kötülerini de yaşayacaksın :)

Online bir oyunda siyasi gruplaşmanın çok mantıklı olduğunu düşünmüyorum, çünkü siyasal eylem yapabileceğiniz bir platform yok. Aynı takımı tutanların guild kurması gibi bişey, napacaksınız Garrosh'la 9 aylık mı oynacaksınız?

Ayrıca hayat birbirinden bağımsız farklı düşüncelerin bir arada yaşaması ile güzel, zaten insanı gelişime ve öğrenmeye iten de budur. Belki de arkadaş bunun bir oyun platformu olduğunu ve bu tarz ırkçı konuşmaların yapılmaması gerektiğini de ima etmiş olabilir. Sonuçta bir insanın kökeni ne olursa olsun kimsenin kimseye bu sebeple küfür etmeye hakkı yoktur.

İşin siyasi boyutuna gelirsek sosyalistlerin gezi olaylarına sahip çıkmalarını anlayabilirim ama mevcut hükümetten başka tutunacak dalı olmayan BDP ve sempatizanlarının bu olaya destek vermelerini anlamakta zorluk çekiyorum. Resmen bindiğin dalı kesmektir.

sizi ilkkez gördüm ve çok güzel bir konuşma olmuş ozan sen misin ? anlamadım kaç tane genel yönetici var ?
  • 1

For The Scourge ! 

#4 turkule

turkule

Genel Yönetici

• Administrators
  • 3.356 İleti
  • Locationİstanbul

Yazma tarihi: 11 Temmuz 2013 - 07:15 ÖS

Hayır ben Ozan değilim, bi süredir aktif değildim o yüzden görmemiş olabilirsin.
  • 0

#5 Ezekeel

Ezekeel

Genel Yönetici

• Executives
  • 9.313 İleti

Yazma tarihi: 11 Temmuz 2013 - 08:43 ÖS

Yazdıklarını tam anlamadım ama oyunda da siyasetin döndüğü doğru, millet oturduğu yerden küfürleşiyor(üstelik trade chatte bile). Ozan benim bu arada, niye sordun ki? :D Geçen bana mesaj atamadığını söylerken adımı kullanmıştın halbuki. O.o

Şu anda üç tane genel yönetici var, turkule dediği gibi bir süredir inaktifti.

#6 Egemeric39

Egemeric39

Knight Lieutenant

• Members
  • 591 İleti
  • LocationBatteground

Yazma tarihi: 11 Temmuz 2013 - 11:05 ÖS

Yazdıklarını tam anlamadım ama oyunda da siyasetin döndüğü doğru, millet oturduğu yerden küfürleşiyor(üstelik trade chatte bile). Ozan benim bu arada, niye sordun ki? :D Geçen bana mesaj atamadığını söylerken adımı kullanmıştın halbuki. O.o
Şu anda üç tane genel yönetici var, turkule dediği gibi bir süredir inaktifti.

genel yöneticiyi görünce karıştırdım
  • 0

For The Scourge ! 

#7 fat1hxxx

fat1hxxx

Legionare

• Members
  • 634 İleti

Yazma tarihi: 11 Temmuz 2013 - 11:42 ÖS

Merhaba bugün size hayatım yaşadığım en büyük olayı anlatıcağım orgimmar'da geziniyorum ve birden #cabulcuyuz# diye bir guild gördüm ve ona girdim aradan 1-2 saat geçti ortaya şçyle bir soru sordum neden muhabbet yok diye sonra guild master'da bak işin herkes görevini yapıyor dedi sonra o değilde bir yabancı ....çocukları hepiniz kürtsünüz diye bir mesaj attı guild chatte sonra bende dururmuyum hemen ingilizce düzgün konuş biz Atatürk'ün çocuklarıyız diye mesaj attım ve sonra tabikide küfürü bastım :) ama sonra guild master bana neden barbarca davranıyorsun dedi ve aradab 2 saate yakın bir süre geçti ve 20 kişi aynı anda guild chatte sizin bu kürt guildinizi ...ikiyim dedi bende yine küfürü bastım ama sonunda yine guild master yeter artık bir oyun için vatan gitse türklük gitse nolucak dedi bende o anda wowun artık insanların insalıktan çıktıgını tayyib gibi bir sha'ya döndüğünü anladım bence WoW'a ara verip neye dönüştüğümüzü ve wow yüzünden neler elimizden gittiğini düşünün.

Tam anlamadım..Sana o... çocukları hepiniz kürtsünüz diyen adam yabancı bir adam mı ben mi yanlış anladım?Genelde yabancılar kürt türk ayrımı yapmaz,çoğu kürtün ne olduğunu bile bilmez yabancıların.Ondan biraz garipsedim..Yani wowda çok yabancı arkadaşım oldu,hatta istanbulda,bodrumda ve izmir'de ve Marmaris'te tanıştıklarım da oldu tatile geldiklerinde.Bilmiyorum ya çok garipsedim ırk yüzünden birilerine söven insanlar Avrupa'da tarihe karıştı,%5-10 gibi azınlık küçük ahmak sürüleri kaldı diye düşünüyodum çok garip karşıladım..1-2 tane ermeni denk gelmişti oyunda,soykırım yaptınız fln demişti hiç kaale almamıştım evet dedelerinizin kaval kemiklerinden de bilardo ıstakaları yaptık demiştim hiç takmamıştım,rahat olun ya ne kasıyosunuz siyaset siyaset :) Adam olana tenkitlerle ithaflarla birşey yapamazlar,konuşsun dursunlar susturmaya da çalışma seviyeleri düştükçe düşsün,düştükçe daha da vahşileşsinler kendi kendilerini yesinler kudursunlar :)

Ha bunu diyenler türkse garipsenecek birşey yok ama durum daha da vahim o zaman..

Kişisel fikrimi söylicem.Ben kürt değilim türküm.Ama kürt olunca ne oluyomuş o arkadaşlara sorsaydın keşke.Kürt olunca o küfürü hakediyomuymuş kürtler?Bizim birbirimizi böldüğümüz kadar kimse kimseyi bölmüyor arkadaş..Ne gerek var mossada CIA e.Allah'ın taktiri hangi ırktan doğacağını seçemezsin.Dolayısıyla hangi dilin anadilin olacağını da seçemezsin.Irkınla övün övünecek birşeyin varsa,hakkındır.Ama başka ırkları küçük görüp sövebileceğin anlamına gelmez.Her ırkın da her kavmin de bu dünyada hem fiziki hem metafizik olarak bir rolü var ki Allah o kavmi de ayırmış,nitekim yukarıda Adem ve Eva'da birleşiyoruz.Belki de kürtlerin rollerinden biri Kudüs'ü haçlılardan geri almaktı?Selahaddin Eyyubi kürttü bunu herkes bilir?Belki hepimiz için tüm insanlık için ileride bir rol üstelenecekler tekrar kim bilir?Küstürmeyin kırmayın birbirinizi ki yarın birgün birbirinizin yüzüne bakabilesiniz.Ama oyunda bile böyle siyaset yapılıyorsa başta da dediğim gibi durum cidden vahim..

O diil vaaz veriyor gibi hissettim kendimi nedense :) zaten son 2 aydır hayırlısını dileye dileye Kabe'deki hacılara döndüm iyice...Sonumuz hayrola bakalım :P
  • 0

#8 Powah

Powah

Moderatör

• Moderators
  • 612 İleti

Yazma tarihi: 12 Temmuz 2013 - 12:05 ÖS

Irkçı bir söylem görürseniz bu kullanıcıyı rapor edin sadece. Karşılık vermek hesabınızı da tehlikeye atabilir.
Blizzard ırkçılığı ciddi olarak ele alan bir kurum. Muhakkak karşı tarafa yaptırımı olacaktır. Yapmanız gereken, screen shot alıp ticketınıza iliştirmek.
  • 0

Powah - Stream -  Off

Bir sonraki yayın için isteklerinizi Bu başlığa yazabilirsiniz.

#9 crommm

crommm

Scout

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 33 İleti

Yazma tarihi: 12 Temmuz 2013 - 03:41 ÖS

evet gerçekten siyasetin böle bir oyunda tartışılması çok kötü. aynı şey benm başıma da geldi. çapulcu diye biri ile bgye girdim fakat ordan kendini bilmez biri nasıl küfürler ediyor. bende wishden ayıp yaptığın seviyesizleşme dedim sonra hayatımda duymadığım küfürler inanamazsınız. dinsizlikle bile suçladı, gelip senin kafanı kesmek istiyyorum bile dedi. ben sadce küfür etme bak ben sana etmiyorum orçluyum bende küfür etmesini bilirim ama günah dedim. yani gerçekten okdar üzücü ki geldiğimiz durum.insanların dini kullanarak istismar edilmesi ne kadar kötü birsey. tanımadığı birine bile bir kişi dinsiz ...... diyebiliyor.halbuki kendisi dinimizi bilmediği için en büyük günahı işlemiş oluyor.okadar şanslı bir ülkede yaşıyoruz ki ATATÜRKE nekadar dua etsek az çünkü hem mükemmel bir dine sahibiz hemde cumhuriyetle yönetiliyoruz.
ben doğuda bir ilde görev yapıyorum. kürt, türk diye ayırmak nedir allahaşkına. tam bir cahillik, bilmemezlik.ben karadenizliyim ve bi tarafım gürcü. önemli olan hümanizm, asıl olan insanları sana ters bir düşünceyi savunsa bile sevebilmektir. yani temel prensibimiz bence ırktan, dinden, dilden önce insan olabilmektir. orku ork olduğu için cüceyide cüce olduğu için sevebilmek gerekir:) :lol: :D :P (ama blood elf evlat olsa sevilmez:) :) şaka yapıyorum hemn kızmayın blood elfler, eşimde blood elf benm )

Konu crommm tarafından 12 Temmuz 2013 - 03:53 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı