İçeriğe git

Resim
- - - - -

Bir oyuncu olarak Kral'ın sağ kolu olma fikri..

• Please log in to reply
Bu konuya 10 yanıt gönderildi

#1 Nem.

Nem.

Guild Forum Yetkilisi

• Members
  • 834 İleti
  • LocationÇanakkale

Yazma tarihi: 12 Temmuz 2013 - 01:33 ÖÖ

Selamlar..

Oyunda uzun zamandır görülen bir durum ki; kimse bir bütünlük ya da oyun içi heyecan içinde değil. Herkes sadece bir an önce gear yapıp, kapışma ve en iyi olma peşinde.. Tabii bazı kişiler öyle ciddiye almadan oyunu zaman geçirmek için oynuyor, o ayrı.

Benim aklıma bir fikir geldi, oyunda keşke olsa dedim bir an. Sizinle de paylaşayım kısaca..

Şöyle ki; bu oyundan daha az gelişmiş oyunlarda kral seçimleri gibi şeyler olur. Bu tür şeyler oyunculara bir aksiyon yaşatır. Oyun içinde kral seçilebilmek için bazı feragatlarda bulunmak gerekir, sevilmek gerekir, tanınmak gerekir falan..

Bu oyunda da tamam lore var anladık, kral seçimi yapamayız. Ama belki kral'ın ya da Warchief'in sağ kolunu seçebilriz. Ne bileyim böylece oyunda belki guildler ve oyuncular arası bir heyecan ve rekabet yaşanabilir.

Şimdi tutmuşlar oyuna NPC'den XP bonus getirmişler. Mesela bu tür şeyleri bu seçiceğimiz adam gerçekleştirse veya bunun gibi farklı şeyler de yapabilir aklıma gelmiyor, sonuçta oyunda bir heyecan oluşabilir. Bu seçilen adama da özel bir pelerin ya da kıyafet belirlense, çekici ve etkileyici bir ayrıntı olur diye düşünüyorum.

Yani oyuna pet dövüşü gibi garip şeyler getireceklerine, bu tür, oyuncuları heyecanlandıracak şeyler getirmelerini isterim.

Bir de sizin bakış açınızdan görmek isterim, o yüzden bi' yazıyım istedim. :)

Kolay gelsin.

Konu Nem. tarafından 12 Temmuz 2013 - 01:43 ÖÖ tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#2 Gleominas

Gleominas

Genel Yönetici

• Administrators
  • 3.798 İleti
  • LocationAntalya/Ankara

Yazma tarihi: 12 Temmuz 2013 - 01:52 ÖÖ

Fikir güzel ama açıkları var.

1- Ya Çinliler ya Türkler işin bokunu çıkarabilir
2- Mesela ben öyle bi görevde olsam Ozan'ı süründürürdüm(Bu sadece bi örnek vermek istediğim mesaj anlaşılmıştır umarım)
3- Blizz onu da parayla satar :mrgreen:

Bu arada zaten wow bitmiş. Böyle birşey koyarlar mı koyarlar. Bence mail at :mrgreen:
  • 0

Resmi ekleyen

#3 Nem.

Nem.

Guild Forum Yetkilisi

• Members
  • 834 İleti
  • LocationÇanakkale

Yazma tarihi: 12 Temmuz 2013 - 02:14 ÖÖ

Hehe :D Aslında böyle bir konuyu battle.net Argent Dawn RP forumunda açtım. Ama olumlu tepki almıyor pek. RP'ciler negatif bakıyor. Ama olayı da derinlemesine izah edemedim aslında. Ondan da kaynaklı bir negatif tepki olabilir. :D

Bazıları oyundaki pek çok düşünceyi ve kuralı engelleyeceğini düşünüyor. Forum yöneticileri takip ediyorlar bu tür konuları. Olumlu tepki alsa belki düşünebilirler. Ama negatif konuşuluyor genelde. :D
  • 0

#4 Egemeric39

Egemeric39

Knight Lieutenant

• Members
  • 591 İleti
  • LocationBatteground

Yazma tarihi: 12 Temmuz 2013 - 11:16 ÖÖ

Bu dediğin şeyi beğendim çünkü aynısı knight online'da var ama blizz bunu yine parayla yapar ama biri kral olursa pelerin olamaz ko'daki gibi kolluk verirler dediğin gibi bu olay pk gerçekleşmez. Gibi duruyor

Amasın yinede blizz'i bu konuda bir mail at
  • 0

For The Scourge ! 

#5 Ezekeel

Ezekeel

Genel Yönetici

• Executives
  • 9.313 İleti

Yazma tarihi: 12 Temmuz 2013 - 08:50 ÖS

Benim hoşuma gitmedi pek.

*Bu sağ kol ne zamanda bir seçilecek? Npc tadında kahramanlaşacak bir oyuncu birden oyunu bırakırsa veya işi boşlarsa ne olacak?

*Dediğin tür şeyleri yapmak bence o kişiye bırakılırsa bu çok büyük bir özgürlük ve sorumluluk. Ayrıca öyle bir şey yapılırsa sunucuların standart özellikleri kaybolur? Bana Knight Online'ı hatırlattı biraz, sanırım onda krallar vergi koyup şeediyordu falan? Zaten trollemek istemiyorsa her sağ kol exp bonusu falan ne var ne yok açar o zaman? Hele Gleominas'ın dediği gibi beni veya başka birisini(özellikle beni :P) sürme yetkisi aşırı olur heheh.

*Casual oyunculara sadece seçmen olacak gibi duruyor çünkü casual oyuncuların pek şansı olmayacak aday olurlarsa. Blizz de bir yandan casual oyuncuları kucaklamak istediğinden bu fikri ters görebilir çünkü casual oyuncular olayın dışında kalıyor.

*Bu sağ kolun görüntüde bir farkı olması sağ kol olayına uyar ama bana pek doğru gelmedi. Gerçi çok az insanda olan binek de çıkarıyorlar falan(hatta AQ kapısına kırana binek falan verilmesi...) ama ne bileyim... Bir de sağ kolluktan çıkınca o eşyaya ne olacak? Ayrıca önemli npclerin boyunu biraz büyütüyorlar, şimdi sağ kolu da biraz büyütmeleri gerekir heheh. :P

Onun yerine player housing olsa, evimize girince bizi sıcak yemek ve güzel karımız karşılasa da kendi evimizin kralı olsak... Yalnızlık başıma vurdu, neyse.

#6 Nem.

Nem.

Guild Forum Yetkilisi

• Members
  • 834 İleti
  • LocationÇanakkale

Yazma tarihi: 12 Temmuz 2013 - 09:07 ÖS

Ya aslında benim bahsettiğim temel şey oyuncuların arasındaki rekabetin biraz daha sosyallik üzerine dönük olmasını sağlamak..

Yoksa sağ kolu yetkilendirmek, NPC kıvamında birine dönüştürmek değil bahsettiğim olay. Ayda bir seçimleri olur mesela bu seviye için insanlar rekabet ederler, hani kimi artıları olur belki.. Belki bazı konularda yetkileri olur falan.

Yani demek istediğim oyunda sosyallik üzerine bir rekabet yok ve bu çok can sıkıcı gözüküyor bana. Anca arena, bg, dg hadi kas kas kas... olayı hakim. Sonuçta da kim çok çabalarsa o rekabetten galip çıkıyor. Yani senin bakış açından bakarsak yine casual oyuncuların ilgi alanına girmeyen durumlar oluyor denebilir.

Sosyal rekabetten kastım nedir onu izah edeyim. Şöyle ki; bu seviyeye gelmek isteyen bir oyuncu, oyun içinde daha sosyal olmak ve kendini sevdirmek zorunda kalır. Ona göre de guildine ve çevresindekilere hem düzgün davranır, hem de onun çevresindekilerin başkalarına düzgün davranmasını sağlar. Ne de olsa seçim işi bu, prestij ve saygınlığı kaybetmemek önemli bir yerde..

Bu şekilde hoş görü ve centilmenliği ile sempati toplayan guildler seçimlerde adamlarını sağ kol olarak görebilir. Bu durum en çok yeni başlayanların işine gelir. Nasıl gelir? Bu adam potansiyel bir seçmendir, ileri yönelik baktığında bu oyuncunun oyunu kazanmak seçimler için velinimettir. :D

Ne bileyim oyunda eksik olan şey biraz saygı, sevgi, anlayış.. Herkes; "Ben daha pro'yum..","Progress'lerime bak, senin gidemedğin yeri ben sololuyorum, aa ezik.." tadında geziyor. Oyundaki bu saygı bozukluğu milletler arası boyutlara ulaştı artık biliyorsunuz. Adam Türk'sün diye sövüyor..

Ne bileyim sosyal bağı kaybetmiş durumda WoW bence..

Konu Nem. tarafından 12 Temmuz 2013 - 09:12 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#7 Ezekeel

Ezekeel

Genel Yönetici

• Executives
  • 9.313 İleti

Yazma tarihi: 12 Temmuz 2013 - 09:35 ÖS

Hmm o açıdan evet mantıklı olabilir, yeni oyuncuların oyuna alıştırılması falan da o şekilde sağlanır. Yine de bilemeyeceğim. :)

#8 Nem.

Nem.

Guild Forum Yetkilisi

• Members
  • 834 İleti
  • LocationÇanakkale

Yazma tarihi: 12 Temmuz 2013 - 10:05 ÖS

Yok zaten böyle bişey yapmazlar, sadece laf olsun diye konuşuyom ya.. :D
  • 0

#9 fat1hxxx

fat1hxxx

Legionare

• Members
  • 634 İleti

Yazma tarihi: 15 Temmuz 2013 - 10:57 ÖÖ

Dediğin şey güzel fikir ama wowda olurmu bilemem.Sonuçta herşey çok kolay.Kimse kralın vereceği XP bonusa kalmadı malesef.Çünkü o kadar kolay ki...5 ten az max level karakteri olan adama newbie gözüyle bakılıyor artık :) Başka ne gibi kıyaklar çekilebilir bilemiyorum.Gold desen,gold ile yapılabilecek şeyler çok sınırlı.Goldla yapabileceğin şeyleri biraz caba harcayarak goldsuz da yapabiliyosun.Ayrıca batı toplumlarında çok kabul gören birşey olcağını sanmıyorum.Türklerin çoğunluk olduğu realmde krallığa 50 aday cıkar,ingilizlerin fransızların çoğunluk olduğu realmerde 5 aday cıkar veya cıkmaz gerçek gündelik hayatta da böyle değil midir? :) ne Kral rağbet görür ne krallık,özellikle kimsenin ihtiyacı olmadığı bir oyunda.Oyun son demlerini yaşıyor zaten kalmadı ne oyunun eski tadı ne eski oyuncular.Böyle birşey olsa kendi şahsım adına zerre kadar heyecanlanmam.
  • 0

#10 BunuYazanTosun

BunuYazanTosun

Legionare

• Members
  • 485 İleti

Yazma tarihi: 15 Temmuz 2013 - 12:50 ÖS

ESO da kral olucaksınız napıcan kolu bacağı?
  • 0
Resmi ekleyen

#11 eseruyar

eseruyar

Warlord

• Super Moderator
  • 4.570 İleti
  • LocationBurda

Yazma tarihi: 15 Temmuz 2013 - 01:11 ÖS

ESO n zaman geliyormuş hiç bakmadım ona.
  • 0

Bıraktım yokum

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı