İçeriğe git

Resim

An itibariyle level 90 oldum.Yol haritam nasıl olmalı?

• Please log in to reply
Bu konuya 22 yanıt gönderildi

#1 Kvothe

Kvothe

Member

• Members
  • Pip*Pip*
  • 17 İleti

Yazma tarihi: 22 Temmuz 2013 - 04:43 ÖÖ

Öncelikle yanlış yere konu açtıysam özür dilerim.Bu tarz konu açıldı mı diye anahtar kelimelerle arama yaparak kontrol ettim bi sonuç elde edemedim.

İlk defa level 90 olmanın gururuyla (yaklaşık 15 dakika önce) Dalaran'a hearthstone ile geri döndüm ve dönüş o dönüş.Öyle kaldım diyebilirim.Yaklaşık 415 küsur olan item levelım ile 85 levelken girebileceğim zindanlara girebiliyorum sadece.Oyunu pve yönüyle oynamak istiyorum daha çok.Neler yapmalıyım? Oyunu nasıl oynamaya devam etmeliyim yardımcı olursanız çok sevinirim.

(Twisting Nether - Survival Hunter)
  • 0

#2 Hedgehog-

Hedgehog-

Scout

• Members
  • 129 İleti
  • LocationOrgrimmar

Yazma tarihi: 22 Temmuz 2013 - 06:50 ÖÖ

Panda adasındaki günlük görevleri yapmaya başlayarak Valor Point kasabilir ve topladığın Valor'lar ile kendine daha iyi itemler alabilirsin. Ayrıca exalted olunca da faction'lara özel olan mountları da alabilirsin. Böylelikle instance, raid derken üzerinde ki gear'ı toparlamaya başlamış olursun.
  • 1

#3 Powah

Powah

Moderatör

• Moderators
  • 612 İleti

Yazma tarihi: 22 Temmuz 2013 - 07:46 ÖÖ

Bu rehberi "oyuna yeni başlayan" arkadaşlar için pve ağırlıklı olarak hazırlıyorum. İlk defa maksimum level bir karakteriniz olmuşsa, ve oyunu pve açısından öğrenerek ilerlemek istiyorsanız bu rehberi faydalı bulursunuz.

Ancak alt karakter kasmışsanız, ya da yeni başladığınız halde oyundan bir beklentiniz yoksa, ya da oyundan sıkılmak bunalmak istiyorsanız, classınızı tanımak iyi oynamak sizin için önemli değilse aşağıdaki diğer yorumlardaki taktikleri de uygulayabilirsiniz.

Yapmanız gerekenleri elimden geldiğince anlatmaya çalıştım, umarım faydasını görürsünüz.
Ancak unutulmasın bu rehberi 5.3'e göre hazırlıyorum. İleriki patchlerde bazı adımlar atlanılabilir, değiştirilebilir. Güncellemeye çalışacağım.

Level 90 oldum, ne yapmalıyım? [5.3]
Resmi ekleyen

-Pandariadaki ana şehrinize ulaşın.
Vale of eternal blossoms da bulunan şehrinize ulaşmak için mage portalı kullanabilirsiniz, ya da muhtemelen görev listenizde bulunan "Temple of the white tiger" görevini tamamlayabilirsiniz. (Görev listenizde yoksa, kunlai haritasındaki binan village'den edinin)

-Pandariada uçmayı öğrenin, ve heartstone'unuzu buraya kaydedin
Uçmayı şehrinizdeki flight masterın hemen yanındaki NPC'den öğrenin, şehire ana kapıdan girdiğinizde sağ kanattaki odada da inkeeper'ı bulabilirsiniz.

-Legendary görevini edinin
Hala edinmediyseniz, şehirde minimapte göreceğiniz turuncu ünlem işaretinden alın. Ve bu görevi tamamlayıp sigil of wisdom toplama fazına geçin.

-Görevlerinizi kontrol edin.
Şu an sizin için önemli olan iki görev var, birincisi thunder calls, diğeri ise war is coming. Bu 2 görev de şehire vardığınızda otomatik olarak görev listenize eklenecek.

İlk Hedef 460 item level
Resmi ekleyen
-War is coming görev zincirini tamamlayın.
Bu görev sizden 2 senaryo yapmanızı isteyecek ve ardından sizi durotara, orgrimmar isyanına yardıma gönderecek. Bu görevleri tamamladığınızda razor hilldeki pandaren mob size bir görev verecektir. (tam bu sırada 150'şer tane et odun taş yağ ve tahta toplamanızı isteyecek bir görev daha verilecektir, bu görevi şimdilik yapmayın) Bu görevi tekrar pandariaya dönerek tamamlayın ve görev sonunda hediye edilen 502 item level ayakkabınızı giyin.

-Thunder Calls görev zincirini tamamlayın.
Bu görev sizi townlong steppes'e gönderecek, ve ardından isle of thunder'a geçeceksiniz.

-Isle of Thunder'da Elder charm farmlayın
Adada daily görevlere erişmek istiyorsanız, adaya vardığınızda içinde bulunduğunuz gemideki görev zincirini bitirin. Ancak bunu yapmanıza "şimdilik" gerek yok.
Adaya ulaştığınızda yapmanız gereken rare bir mob kesmek. Genelde general chatten hangi rare mobun o an canlı olduğunu duyururlar. Bir müddet hangi mobun nerede olduğunu bulmakta zorlanabilirsiniz, pes etmeyin, koordinat addonu kullanıyorsanız mobların nerede olduğunu sorun. (aşağıdaki resimi de kontrol edebilirsiniz.)
Resmi ekleyen

İlk rare mobunuzu kestiğinizde, çok büyük bir ihtimalle epik bir anahtar kazanacaksınız. Bu anahtarı aşağıda linkte göreceğiniz NPC'ye verin.
http://www.wowhead.com/npc=70316

Bu npc sizi bir hazine odasına gönderecektir. İçeride bir çok tuzak ve bir çok hazine sandığı bulacaksınız, ve bunları lootlamak için 5 dakikanız var. Lootlayabildiğiniz kadarını lootlayın. Bu chestler size Elder Charm düşürecektir.
Alabileceğiniz maksimum elder charmı alabilmek için, bu hazine odasına girmeden önce youtube'dan videolara göz atın.
(trove of the thunder king)

Elder charm elde edebileceğiniz diğer yolları wowheadden araştırın, bunlar;
incantation of vu, deng, haqin, ve adada rasgele bulunabilen trove of the thunder king sandıkları.

-İlk World Bosslar; Sha of Anger - Galleon
Resmi ekleyen
Elder Charmlarınızı da farmladıysanız hemen world bosslardan şansınızı deneyebilirsiniz.
Sha of Anger, kunlai summits haritasında bulunmakta, ve öldükten 15 dakika sonra tekrar spawnlanmakta.
Galleon (Salyin warbrand) valley of the four winds haritasında bulunmakta ve öldükten 2 saat sonra tekrar spawnlanmakta.

Bu haritalara gittiğinizde general chatten world bossların durumunu takip edin, eğer canlanmışlarsa invite isteyin, ve savaşa katılın. Bosslar ölünce %15 gibi bir şansla 496 ilvl bir item alabilirsiniz. (ya da 483 bir pvp parçası)
Ancak daha önceden farmladığınız elder charmlar ile ikinci bir loot şansına da sahipsiniz. (boss öldükten sonra elder charmınız varsa size ekstra bir şans isteyip istemediğiniz sorulacaktır, bu dialog penceresinden zar ikonuna tıklayın (roll))

-460 son rotuş

Eğer hala 460 item level olamadıysanız, elinizde honor puanı var ise 476 pvp eşyaları almayı deneyin. (bu eşyalar kunlai summits ve townlong steppes arasındaki duvarın üstünde marklanmış olan noktada satılmaktadır)
Honor puanınız yok ancak goldunuz varsa, auction housedan 476, 496 itemlar alabilirsiniz. Ancak ikisine de sahip değilseniz, Heroic dungeonlara girerek item levelinizi 460 üstüne çekmeye çalışın.

İkinci hedef 470 item level
Resmi ekleyen
-Looking For Raid
460 item level olduysanız, looking for raidlere katılmaya hak kazandınız demektir. Bu içeriğe erişmek için oyundan dungeon finder sayfanızı açın, yan taraftan raid finder'a geçin ve açılan ilk 2 raid'e sıra alın. 460 item levelde toplam 6 boss kesebilirsiniz.
Bu bosslar size şansa 476 item level bir gear atacaktır, isle of thunderda farmladığınız elder charmlarınızı da kullanarak alabildiğiniz kadar loot almaya çalışın. Ayrıca legendary göreviniz için gereken sigil of wisdom ve sigil of powerları da bu bosslardan alabilirsiniz.

-Yavaştan dailyler - Lesser charm
Yavaş yavaş dailyleri yapmaya başlayabilirsiniz bu noktada.
Dailyler size lesser charm verecektir. Lesser charm ileride işimize yarayacak. O yüzden şimdiden dailylere başlayın. Item leveliniz artık 460, yüksek seviye moblarla dolu olan isle of thunder dailylerini açma vakti geldi. Bunun için, gemideki görev zincirini tamamlayın, toplamda 5 adet solo senaryo yaptıktan sonra bu adada daily yapma hakkına erişeceksiniz.
Buradaki dailylerinizi tamamlayın. Takatiniz kaldıysa diğer haritalarda bulunan dailyleri de yapın. Hedefiniz haftalık 50 lesser charm toplamak.

-470 son rotuş
Muhtemelen LFR'den sonra 470 item level oldunuz, eğer hala olamadıysanız, 150'şer et odun yağ taş ve tahta toplama görevine dönebilirsiniz. Bu görevi tamamladığınızda bir adet radical mojo elde edeceksiniz. Bu itemı auction house'dan çok ucuz bir golda alabileceğiniz "latent korkron xx" (xx yerine chest belt leg shoulders, artık hangi itemınız en düşükse) ile birleştirerek 489 bir parça daha alabilirsiniz.

Üçüncü hedef 480 item level

-Looking For Raid - Yeni Bosslar
470 item level olduysanız LFR sayfasından yeni raidlere girebilirsiniz. Bu sefer size 10 boss daha sunuluyor. Yine her biri için, adada farmladığınız elder charmları kullanın.

-Yeni charm! Mogu rune of fate
50 adet lesser charm topladıysanız, ana şehrinizin alt katında bulunan NPC'den bunları 3 tane mogu rune of fate'e çevirin.
Bu runeler elder charm gibi çalışıyor, ancak daha güçlü bosslar için.

-Yeni World Bosslar; Nalak - Oondasta
Resmi ekleyen
Mogu rune of fate'lerinizi aldıysanız yeni world bossları kesebilirsiniz.
Nalak isle of thunderda bulunuyor, ve öldükten 15 dakika sonra tekrar spawnlanıyor.
Oondasta isle of giantsda bulunuyor, bu ada kunlai summits haritasının en kuzeyinde bulunuyor. Bu boss öldükten 2 saat sonra tekrar spawnlanıyor. Bu bossları kestikten sonra da elder charm yerine mogu rune of fate kullanmanız istenecek, kullanın. Bu bosslar size 522 item level gear atabilir.

-480 son rotuş
Eğer hala 480 olamadıysanız, Mogushan Vaults, heart of fear ve Terrace of the endless spring raidlerinin normal versiyonlarını deneyebilirsiniz. Trade chatten toplanan ekipleri takip edin, eksikleri siz iseniz whisper atıp invite isteyin. Item leveliniz bu raidler için uygun, ancak davet istemeden önce gearınızı enchantlemeyi, gemlemeyi, gereken flask ve potları almayı ihmal etmeyin.

İpucu!: LFR bosslarının haftada sadece bir kere loot atma şansı vardır, ancak tekrar girip bossu kestikten sonra yine elder charm kullanabilirsiniz, yeterli elder charmınız ve sabrınız varsa tekrar tekrar LFR'lere girip şansınızı deneyin.

Son hedef 500 item level
Resmi ekleyen
-Looking For Raid - Yepyeni Bosslar
480 item level olduysanız, artık 12 bossluk yeni LFR'ye girebilirsiniz. Ama unutmayın elder charmlarınızın devri artık bitti, bu yeni raid mogu rune of fate istiyor. Ama şahsi önerim mogu rune'larınızı wolrd bosslara ya da Throne of Thunder Normal versiyonuna saklamanız.

-Heroic Scenario
480 item level olduysanız şehirden alabileceğiniz heroic deeds adlı görevle heroic scenario yapmaya başlayabilirsiniz.
İlk gireceğiniz heroic scenario (girebilmek için 3 kişilik gruba ihtiyacınız var, trade'den rahatlıkla bulabilirsiniz) size 516 item level bir gear verecektir. Ancak bundan sonra yapacağınız günün ilk heroic scenariosu size "şansa" 516 item level vermeye devam edecektir. O yüzden muhakkak her gün heroic scenario'nuzu yapın.

-Valor
Valor puanınız siz farketmeden bile 1k olmuştur. Harcamayın. Throne of thunder LFR'sini yaptığınız zaman shado pan assault ile reputation kastığınızı farkedeceksiniz. Bu faction size 522 item level gearlar satıyor. O yüzden valorlarınızı bu itemlara saklamak en mantıklısı. 2. Hafta 1750 valor olduğunuz zaman bu faction'dan classınıza göre bir trinket edinin. Ve bir müddet daha buradan item almaya devam edin.

Bitiş - Yeni başlangıç
Bu hedefi de bitirip 500 item level olduysanız, şu anki content'e hazırsınız demektir, bundan sonra throne of thunder raidlerine pug olarak girebilirsiniz veya normal progressli bir guilde başvurabilirsiniz. Valorunuzu gear almak yerine 522+ olan itemlarınızı upgradelemek için kullanabilirsiniz. Legendary görevinizi de ihmal etmeyin, bir kaç hafta item ihtiyacınız olmasa da eski raidlere girmeniz gerekebilir.

Konu Powah tarafından 22 Temmuz 2013 - 08:19 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 6

Powah - Stream -  Off

Bir sonraki yayın için isteklerinizi Bu başlığa yazabilirsiniz.

#4 isimsiz755

isimsiz755

Üye

• Members
  • 657 İleti

Yazma tarihi: 22 Temmuz 2013 - 11:15 ÖÖ

direk bg ve arena girerek ilvli 480 yapmak daha hızlı olmaz mı ?
  • 0

#5 Kvothe

Kvothe

Member

• Members
  • Pip*Pip*
  • 17 İleti

Yazma tarihi: 22 Temmuz 2013 - 11:49 ÖÖ

Süpersin @Powah gerçekten çok teşekkür ederim.

Konu Kvothe tarafından 22 Temmuz 2013 - 11:49 ÖÖ tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#6 spinaker

spinaker

Sergeant

• Members
  • 148 İleti

Yazma tarihi: 22 Temmuz 2013 - 01:00 ÖS

Eline sağlık Powah güzel bir çalışma olmuş
  • 0

Dwarf,
Yes they are stubborn and prideful.
But when speaking of dwarf, there is really only one thing to remember;

"Dwarfs, quite simple, are born for BATTLE"
citation

#7 enoble

enoble

Scout

• Members
  • 170 İleti
  • LocationAdana Malatya Hatay

Yazma tarihi: 22 Temmuz 2013 - 03:45 ÖS

3 kurus ver arena boost satın al :) direk 496 itemleri al ilk 90 oldugunuzda 19 k cap oluyor heralde yeni gelmiş
  • 0

#8 Powah

Powah

Moderatör

• Moderators
  • 612 İleti

Yazma tarihi: 22 Temmuz 2013 - 04:25 ÖS

Guide pve içindir.Hatta hedefin sonunda kişiyi tot pug'a ya da bir pve guild'e sokmak hedeflenmiştir. PVP'den pek bir şey koymadım haliyle içeriğe.

Ayrıca arena cap'i hakkında. Bir hafta arenayı capleyemezseniz bu capleyemediğiniz conquest'in bir miktarı öbür haftaya devrediliyor artık. Ancak 5.3 ilk geldiğinde uzun haftalar boyu arena girmemiş insanların capi birden 19k'lara çıktı. Ama tabi bu 90 leveller için geçerli. Muhtemelen arkadaşın capi 2200 şu an.

Bi de 3 kurus verip 522 item da almak var, 3333333 kurus verip heroic tot boost almak da var. :) Bunlar rehbere pek uymadığı için koymadım. Levelledikten sonra elinizde kalan gold veya honor'ı kullandırma taraftarıyım. Ekstradan honor veya conquest farmlama koymadım o yüzden

Rehberdeki diğer bir hedef de güncel içerikleri, adaları, dailyleri ve diğer görevleri açma durumuydu.
Eğer alt kasıyorsanız elbette, direk bg arena daha hızlı gelebilir, ama ilk defa 90 olan birisi direk arena ve pvp'ye girerse, ne legendary göreve başlayabilir, ne adaları açabilir. orgrimmarda durup kuyruk beklemekten başka bir şey yapmaz. Bi de bglerde küfür yemekten başka bir şey yapamaz. :)

Ancak, level 90 olup pvp'ye akmak isteyenlere de siz bir rehber oluşturabilirsiniz. :P .

Konu Powah tarafından 22 Temmuz 2013 - 04:32 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

Powah - Stream -  Off

#9 eseruyar

eseruyar

Warlord

• Super Moderator
  • 4.570 İleti
  • LocationBurda

Yazma tarihi: 22 Temmuz 2013 - 04:45 ÖS

İ've got the powahhhhhh!!
  • 0

Bıraktım yokum

#10 enoble

enoble

Scout

• Members
  • 170 İleti
  • LocationAdana Malatya Hatay

Yazma tarihi: 22 Temmuz 2013 - 05:46 ÖS

Anlıyorum pve agırlıklı yaklasmıssın fakat bende öle yaklastım :) TN de her win 50 g ye boost layan adamlar var ve cap için 1800 yani 10 win lazım :) Buda 500 g yapar ve 500 g 496 item alcak arkadas ve aynı item levelde pve-pvp karsılastırması yaparsanız pvpler daha iyi mastery agırlıklı oldugundan :) Questleri yapsın zaten güzel göstermişin :) cap a saat sürer arkadasın daha 1 haftası olcak önünde.Hedef 460 ilk lfr için heralde onuda 1 tane arena capleyip sora 458 craft itemleri aldıgında hemen yaklasır tabi 3-4 k gözden cıkarmalı ki goldu napcak rahat rahat oynayamıyacaksa :P

Yapması gereksen WTB arena cap boost 50 g per win :)

Konu enoble tarafından 22 Temmuz 2013 - 05:46 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#11 Powah

Powah

Moderatör

• Moderators
  • 612 İleti

Yazma tarihi: 22 Temmuz 2013 - 06:14 ÖS

Peki siliyorum guide'ı o halde.
  • 0

Powah - Stream -  Off

#12 Kvothe

Kvothe

Member

• Members
  • Pip*Pip*
  • 17 İleti

Yazma tarihi: 22 Temmuz 2013 - 07:03 ÖS

@Powah yardıma ihtiyacım olduğu için konuyu açtım ve senin yardımın beni baya memnun etmişti şimdi eve tekrar geldiğimde sildiğini gördüm.Yardıma ihtiyacı olan birincil kişi olarak tekrar o cevabı göndermeni istiyorum diğer yorumlayan yardım eden arkadaşlarada çok teşekkür ederim.
  • 0

#13 ucemden

ucemden

Sergeant

• Members
  • 74 İleti

Yazma tarihi: 22 Temmuz 2013 - 07:30 ÖS

Ben öyle Guide yapıcam 3-4 farklı internet sitesinde yayınlarım niye sildinki bence çok güzel olmuştu
  • 0

#14 eseruyar

eseruyar

Warlord

• Super Moderator
  • 4.570 İleti
  • LocationBurda

Yazma tarihi: 22 Temmuz 2013 - 07:53 ÖS

Ustlerdeki postta yaziyor niye sildigi...
  • 0

Bıraktım yokum

#15 Powah

Powah

Moderatör

• Moderators
  • 612 İleti

Yazma tarihi: 22 Temmuz 2013 - 08:18 ÖS

Tekrar düzenledim kvothe. konu hakkında da yorum yapmak istemiyorum. Birilerine yardımcı olursa ne ala.
  • 1

Powah - Stream -  Off

#16 eseruyar

eseruyar

Warlord

• Super Moderator
  • 4.570 İleti
  • LocationBurda

Yazma tarihi: 22 Temmuz 2013 - 08:20 ÖS

Bunun konusu yokmuydu daha onca 5.3 gelince yapmistin rehberi. Onuda sildinmi
  • 0

Bıraktım yokum

#17 Powah

Powah

Moderatör

• Moderators
  • 612 İleti

Yazma tarihi: 22 Temmuz 2013 - 08:27 ÖS

Yok onu silmedim, o zaten 90 olup da, 5.3'e giriş yapanlar için patch note idi. Bu 5.3'te 90 olanlar için.
http://www.wow-turk....-patch-notlari/
  • 0

Powah - Stream -  Off

#18 eseruyar

eseruyar

Warlord

• Super Moderator
  • 4.570 İleti
  • LocationBurda

Yazma tarihi: 22 Temmuz 2013 - 08:30 ÖS

He ok anladim.
  • 0

Bıraktım yokum

#19 Kvothe

Kvothe