İçeriğe git

Resim
- - - - -

World of Warcraft Nüfusu Yine Azaldı

• Please log in to reply
Bu konuya 15 yanıt gönderildi

#1 H.L.L

H.L.L

Genel Yönetici

• Executives
  • 2.084 İleti
  • LocationAlmaty / KZ

Yazma tarihi: 26 Temmuz 2013 - 07:46 ÖS

Posted Image

Activision Blizzard tarafından yapılan açıklamaya göre World of Warcraft aylık abone sayısı 2007 tarihinden önceki rakamlara geri döndü. The Burning Crusade isimli eklenti paketiyle 8 milyona ulaşan abone sayısı an itibariyle 7.7 milyona geriledi. World of Warcraft en yoğun nüfusa 2010 yılı Ekim ayında (12 milyon) ulaşmıştı.

Blizzard bu ayın başında yaptığı açıklamada World of Warcraft için oyun içi mağaza açacağını duyurmuştu. Belki de oyunun kan kaybetmemesi için yapımcılar F2P modelini dahi düşünebilir.

Kaynak: BSC

In the end, death claims us all

but HORDE will live on

Vol'jin is dead.

Who among you will help me avenge him?

Sylvanas Windrunner

#2 Egemeric39

Egemeric39

Knight Lieutenant

• Members
  • 591 İleti
  • LocationBatteground

Yazma tarihi: 26 Temmuz 2013 - 08:35 ÖS

Oyun hergecen gun kotu eklentiler eklediklerinden oyun kotulesti
  • 0

For The Scourge ! 

#3 HatredRullz

HatredRullz

Legionare

• Members
  • 401 İleti

Yazma tarihi: 26 Temmuz 2013 - 08:41 ÖS

F2P hayalden ibaret.En vasat online oyunlar bile aylık giriş ücreti talep ediyorken,wow için düşünemiyorum.Şahsi fikrim oyun wotlk döneminden sonraki en iyi zamanlarını yaşıyor.Vanilla zamanında oynamadığım için yorum yapamayacağım ancak tbc ve cata çok daha sıkıcıydı hatırlatmakta yarar var.
  • 0

#4 Philetairos

Philetairos

Scout

• Members
  • 3.781 İleti

Yazma tarihi: 27 Temmuz 2013 - 12:45 ÖÖ

Cata icin katiliyorum ama tbc oyunun en keyifli zamaniydi bana gore.

F2p olsa bile pay-for-benefits daha agir basar wow icin, para konulari soz konusu olursa.
Oyunu alan yine parayla alir, aylik ucret talep edilmez ama store'dan boost itemlar satilir falan filan..
  • 0
Paper is fine, nerf rock.

Best regards,

Scissors

#5 Gleominas

Gleominas

Genel Yönetici

• Administrators
  • 3.798 İleti
  • LocationAntalya/Ankara

Yazma tarihi: 27 Temmuz 2013 - 02:17 ÖÖ

F2P hayalden ibaret.En vasat online oyunlar bile aylık giriş ücreti talep ediyorken,wow için düşünemiyorum.Şahsi fikrim oyun wotlk döneminden sonraki en iyi zamanlarını yaşıyor.Vanilla zamanında oynamadığım için yorum yapamayacağım ancak tbc ve cata çok daha sıkıcıydı hatırlatmakta yarar var.

Bence sen tbc'de oyunu becerememişsin. Tbc wow un en güzel zamanlarından biriydi ki wotlk ile birlikte saçmalıklar başladı. Ayrıca Aion v.s. gibi oyunlar bile f2p oldu ki aion hiç de vasat bir oyun değil bence. Yani her oyun f2p olabilir. Ha wow zaten batmış batacağı kadar f2p olursa daha çok batar orası ayrı.

Cata icin katiliyorum ama tbc oyunun en keyifli zamaniydi bana gore.

F2p olsa bile pay-for-benefits daha agir basar wow icin, para konulari soz konusu olursa.
Oyunu alan yine parayla alir, aylik ucret talep edilmez ama store'dan boost itemlar satilir falan filan..

f2p değilde bence blizz vanilla tbc v.s serverları açsın. İsteyenler o dönemde oynayabilsin. Bak o zaman ben bile oyuna geri dönerim :)
  • 0

Resmi ekleyen

#6 lycra

lycra

First Sergeant

• Members
  • 270 İleti
  • Locationİzmir

Yazma tarihi: 27 Temmuz 2013 - 04:06 ÖÖ

Zaten oyun bitecek diye herkes 2-3 yıldır bağırıyor bangır bangır, yani çok normal bişey oyuncuların oyunu bırakması, eskiden 20-25 tane sürekli olarak hardcore wow oynayan arkadaşımdan 1 tanesi bile şu an wow oynamıyor... birkaç seneye tamamen biter diye düşünüyorum, elinizde nekadar gold filan varsa çıkartmaya bakın bir an evvel...
  • 0

#7 Esteva

Esteva

Advanced Member

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 32 İleti

Yazma tarihi: 27 Temmuz 2013 - 10:34 ÖÖ

herzaman aynı seyler soylenıyor değişen birsey yok 7 senedir oynuyorum bir kac seneye biter diyen arkadasada guluyorum sadece :) oynadığım server full dolu ve gece gec saatlerde bile sıra bekledığım oluyor senelerdır olduğu gibi bundan dolayı oyundan zevk alıyorum :)

Konu Esteva tarafından 27 Temmuz 2013 - 10:36 ÖÖ tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 1

#8 sempojax

sempojax

Knight

• Members
  • 346 İleti

Yazma tarihi: 27 Temmuz 2013 - 11:22 ÖÖ

oyun şu anda zevksiz, arkadaşlarm oyunu bıraktı flan gibi şeylere inanmıyorum.oyun belli bir noktadan sonra sıkıyor.ha bu belli nokta 1 senedir 2 senedir kimine göre 5 senedir. ama oyun la alakası yok. adam artık sıkılmıştır yani.suçu oyuna atmaya ne gerek var.
Hepinize oynarken sormuşlardır, Bilader hiç mi sıkılmadın diye yada ananınz babanız demiştir yeter artık kalk başından, hiç mi sıkılmıyon. e işte her insanın bi sıkılma noktası var.
  • 1

#9 HatredRullz

HatredRullz

Legionare

• Members
  • 401 İleti

Yazma tarihi: 27 Temmuz 2013 - 03:52 ÖS

Bence sen tbc'de oyunu becerememişsin. Tbc wow un en güzel zamanlarından biriydi ki wotlk ile birlikte saçmalıklar başladı. Ayrıca Aion v.s. gibi oyunlar bile f2p oldu ki aion hiç de vasat bir oyun değil bence. Yani her oyun f2p olabilir. Ha wow zaten batmış batacağı kadar f2p olursa daha çok batar orası ayrı.

f2p değilde bence blizz vanilla tbc v.s serverları açsın. İsteyenler o dönemde oynayabilsin. Bak o zaman ben bile oyuna geri dönerim :)

Zevkler tartışılmaz sonuçta,oyunu becerememek hoşmuş.Wotlk in epic atmosferiyle oyuna başlayan çok fazla arkadaşım var,çokta keyifli zamanlarımızdı.Eskilerden kimle konuşsam konu hep wotlk anılarına geliyor,saçmalık olarak değerlendirmek yanlış.
  • 1

#10 eseruyar

eseruyar

Warlord

• Super Moderator
  • 4.570 İleti
  • LocationBurda

Yazma tarihi: 27 Temmuz 2013 - 04:27 ÖS

TBC wotlk zamanindan bin kat daha guzeldi bencede.
  • 1

Bıraktım yokum

#11 Gleominas

Gleominas

Genel Yönetici

• Administrators
  • 3.798 İleti
  • LocationAntalya/Ankara

Yazma tarihi: 27 Temmuz 2013 - 04:32 ÖS

Zevkler tartışılmaz sonuçta,oyunu becerememek hoşmuş.Wotlk in epic atmosferiyle oyuna başlayan çok fazla arkadaşım var,çokta keyifli zamanlarımızdı.Eskilerden kimle konuşsam konu hep wotlk anılarına geliyor,saçmalık olarak değerlendirmek yanlış.

Oyundaki en iyi zamanımı bende wotlk da yaşadım ve hardcore raid yaptım. O zamanlarda oyanayan herkes de beni tanır. Ama bunu hiçbir zaman oyunculuğuma bağlamadım. Tamamen oyunun kolay olmasıyla alakalıydı. Sunwell şu oyunun tarihindeki en zor raiddir (İlk boss un trashinde bir çok guild dağıldı zamanında) ama Sunwell bile Wotlk zamanında gelse o kadar zor kesilmezdi. Çünkü oyun ciddi anlamda kolaylaştı ve oyunculara çok fazla özellik verildi. Vanilla-Tbc-Wotlk-Cata'da gelen patchlere(raid patchleri) ve dps'lerin artısına bak. Ne demek istediğimi çok iyi anlarsın. Hani Vanilla'nın başlarıyla Tbc arasında bir uçurum yok. Ama Tbc'nin en sonuyla Wotlk'un başı arasında bile uçurum var. Wotlk ile Cata arasını hiç söylemiyorum bile... En büyük hataları buydu. İkinci en büyük hataları ise hardmode bana göre. Her itemin 2 çeşidinin olması v.s. Arkadaş Raidi Tbc'deki gibi tek tip ayarla kesen keser kesemeyen kesemez. Hem böylece insanlar aynı raide her hafta 2 kere 25, 2 kere 10 man 4 kere girip sıkılmazlar. Ben bi ara woltk'da llk sıçacaktım neredeyse. 10 man gir 25 man gir 10 man hc gir 25 man hc gir alt charla gir ebesiyle gir nikahıyla gir.
Bir diğer olayda itemizasyon. Her yeni raidde üstündeki tüm itemleri değiştirmek zorundaydın çünkü artık o kadar iyi değillerdi. Ama tbc'de mesela karazhan'dan aldığın itemi black temple'da bile kullanabilirdin ki çok fazla ezilmezdin oyunculuğun iyise.

Neyse senin de dediğin gibi zevkler tartışılmaz. Kimisi zoru sever kimisi kolayı. Bizim Türk milletinin de hep kolaya kaçtığını düşünürsek şu anda şikayet etmemesi gayet doğal!
  • 0

Resmi ekleyen

#12 kurtlar1971

kurtlar1971

Senior Sergeant

• Members
  • 150 İleti

Yazma tarihi: 27 Temmuz 2013 - 10:16 ÖS

loreden sapmış oldukları için mi böle olmuş olabilir ?
  • 0

#13 Xelbelsel

Xelbelsel

Scout

• Members
  • 650 İleti

Yazma tarihi: 27 Temmuz 2013 - 11:14 ÖS

Oyun illaki bitecek zaten bi gün lakin ben şuna inanıyorum oyun biter de oyun bitti diyenler gene de bitmez :D Loreden sapma olarak Pandaları kast ediyorsan yanlışın var.
  • 0
THE NORTH REMEMBERS!

#14 Powah

Powah

Moderatör

• Moderators
  • 612 İleti

Yazma tarihi: 28 Temmuz 2013 - 12:21 ÖÖ

Kayıpların çok büyük bir bölümü asya piyasasından, çekik gözlü arkadaşlarımızın oyun tarzları biraz daha farklı, sırf bu sebeplerle blizzard onlara daha yüksek ilvl'ler ve haftalık iki reset sunmuştu. Bizden çok daha fazle market kampanyaları vardı (petler mountlar vs)
Avrupa amerika piyasasında ise aşırı bir gerileme yok.

Tek açıklama asyadaki oyuncuların daha farklı bir mmorpg anlayışı olması.

Lore'dan sapıldığı düşüncesi ise oyuncuların lore'dan ne kadar uzak olduğunu gösteriyor. Eski warcraft oyunlarının aynısını, o konu bittiği halde beklemek gariptir.

Elbetteki yeni hikaye gelecektir bu oyuna. Warcraft frozen throne gelince nasıl ki kimse lore'dan sapıldı demediği gibi, bu oyuna da yeni içerik eklenince (ki temelleri mevcut, ve günümüz horde alliance savaşını da ciddi bir şekilde etkiliyor) lore'dan sapıldı demek saçma olur. Hikayeyi beğenmemiş olabilirsiniz elbette, ancak ilk defa bir patchte hikaye bu kadar interaktif ilerliyor, ve herkesin dünayda neler olduğuna dair bir fikri var.

Lore konusunda şöyle bir olay daha var, oyuncuların çok büyük bir kısmı lore ile zaten ilgilenmek istemiyor, kaçınız quest texti okuyor ya da cinematicleri geçmeden izlemeye devam ediyor? Kaçınız lesser charm ya da 496 item değil de purge of dalaran görevini yapmak için krasarang dailylerini yaptı? Kaçınız thunder king'in troller tarafından diriltilmesine şahitlik etti? vs vs. :)

İnsanlar oyunu pvp, pve için oynuyor çoğunlukla, ve oyun bu konularda olmadığı kadar iyi bir konumda. Özellikle pve.

Yine de oyuncu kaybı olması mümkün, ilk jenerasyon 30'larına 40'larına vardı, yeni jenerasyonun önünde de koskoca 4-5 paketlik bir oyun var, eskiler ayrılırken yeniler girmeye korkuyor elbette, yapımcılar da buna göre yeni taktikler geliştiriyor, bu oyunu basitleştiriyormuş gibi görünse de, aslında bir yerden kolaylaştırılırken başka yerlerde zorlaşıyor. Her türlü oyuncuya göre içerik var.

İnanın oyun şu an tbc, wotlk sistemini kullanmaya devam etseydi, ellerinde 2 milyon oyuncuyu zor bulundururlardı.

Yine de arkadaşın dediği gibi, oyuna ne zaman bi içerik eklense bi kötüleme, eskileri yad etme hevesi vardır bu oyunda. Şu an cataclysm faciasını bile özleyenler var. Mesela egemeric, abicim kaç yaşındaydın 13-14? hangi ek paketlerden bahsediyorsun. :)
  • 2

Powah - Stream -  Off

Bir sonraki yayın için isteklerinizi Bu başlığa yazabilirsiniz.

#15 eseruyar

eseruyar

Warlord

• Super Moderator
  • 4.570 İleti
  • LocationBurda

Yazma tarihi: 28 Temmuz 2013 - 09:38 ÖÖ

Wotlk de horde ally lich kingin kapisina dayandigi videoyu milyon kere izlemisimdir. Merak etmeden lore u acip okumuslugum yoktur. Su nasilmis ne olmus diye merak edersem okuyorum anca. Gerci Powah varken okumayada gerek kalmiyordu catada :)
Abi kardes iki arkadasim o gorevleri okuyarak yapardi quest helper falan kullanmazlardi pek.
  • 0

Bıraktım yokum

#16 hangover123

hangover123

Member

• Members
  • Pip*Pip*
  • 10 İleti

Yazma tarihi: 28 Temmuz 2013 - 10:34 ÖÖ

oyun çıkalı 9-10 yıl oldu tbc zamanında azıcık oynamışlığım vardı sonra sınav falan derken bıraktım ama yine de dr e girdigimde bi wow paketini görmem yetti şu an oyun süper bence rp olarak oynarsın dier türlü her türlü wow efsane olmuş diğer mmorpg oyunlara baktıgında wow un gölgesinde bile kalamaz.bence hiç bir azalma veya oyunda bi kötüleşme göremedim.
  • 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı