İçeriğe git

Resim
- - - - -

5.4 Yeni Özellik Birleştirilmiş Realmler

• Please log in to reply
Bu konuya 14 yanıt gönderildi

#1 Ywizzle

Ywizzle

First Sergeant

• Members
  • 286 İleti

Yazma tarihi: 05 Ağustos 2013 - 06:57 ÖS

http://www.wowhead.c...onnected-realms

Patch. 5.4 de cross realm özelliğinden farklı olarak birleştirilmiş realm özelliği oyuna eklenecekmiş. İlk bakışta bu ne demek oluyor, neleri değiştirecek, nasıl etki edecek ?

Birleştirilmiş realmler, oyuncu sayısı az olan realmleri, birbirleriyle birleştirerek sanki bu realmler tek bir realmmiş gibi gösterecek. Yani birleştirilmiş realmde bulunan oyuncular farklı realmlerde olsalar bile raid yapabilecekler, diğer realmdeki bir guilde girebilecekler, auction house leri ortak olacak ve diğer herşey tek bir realmmiş gibi olacak.

Blizzard, bunu oyuncu sayısı az olan realmlere destek vermek için yaptığını söylüyor. Birkaç soru cevap yapmışlar, onlara özet geçecek olursak ;

Soru : Neden Realm birleştirme özelliğini getirmeye karar verdiniz ?
Cevap : Yıllar geçtikçe, birçok oyuncumuz daha aktif olan realmlere gitmeye karar verdi. Bu sebeple terk ettikleri realmleri gün geçtikçe oyuncu sayısı bakımından sıkıntıya girdi ve birçok etkinlik, az oyuncusu olan realmlerde yapılamayacak hale geldi. İki veya daha fazla realmi birleştirmek, oyuncularımıza her türlü aktiviteyi yapmaya olanak sağlayacaktır.

Birleştirilmiş realmler sayesinde aynı zamanda realmlerdeki oyuncu sayısıda artacak. Daha önce iki veya daha fazla realmdeki oyuncuları tek bir realmde toplamayı düşünmüştük ancak bunun büyük sıkıntı getireceğinin farkındaydık. Yaptığımız bu değişiklikle, oyuncularımız isim değişikliğine ve herhangi başka bir şeye zorlanmayacak.

Soru : Neden bu özelliği şimdi getirmeyi düşündünüz ?
Cevap : Cross realm teknolojimizi ilerlettik ve bu seviyeye kadar getirmeyi başardık.

Soru : Bir oyuncu benim birleştirilmiş realmimdeyse ama başka bir realmdense bunu nasıl anlayabilirim ?
Cevap : Önceden kullandığımız sisteme benzer şekilde bir sistem tasarladık. Başka realmlerdeki kişilerde (*) işareti görüyorsunuz. Eğer bir kişi sizin ana realminizde değilse ama birleştirilmiş realminizdeyse (#) işareti göreceksiniz.

Soru : Hangi realmler birbirleriyle birleştirilecek ?
Cevap : Buna henüz karar vermedik. Şimdilik sadece aynı tür realmlerin (PvE, PvP, RP) birbirleriyle birleştirileceğini söyleyebiliriz.

Soru : Birleştirilmiş realmlerde bir sınırlama olacak mı ?
Cevap : Sınırlama olmayacak.

Soru : Ne zaman aktif etmeyi düşünüyorsunuz ?
Cevap : Henüz buna karar vermedik ama 5.4 ile birlikte devreye sokmayı düşünüyoruz.
  • 1

#2 Gmhg

Gmhg

Sergeant

• Members
  • 80 İleti

Yazma tarihi: 05 Ağustos 2013 - 07:10 ÖS

İyi olur hadi hayırlısı...
  • 0

#3 Xelbelsel

Xelbelsel

Scout

• Members
  • 650 İleti

Yazma tarihi: 05 Ağustos 2013 - 09:38 ÖS

Flexible raid ve şu yeni realm olayı çok iyi düşünülmüş inşallah hayrını görürüz :)

Konu Xelbelsel tarafından 05 Ağustos 2013 - 09:38 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0
THE NORTH REMEMBERS!

#4 husobaba1903

husobaba1903

Scout

• Members
  • 517 İleti

Yazma tarihi: 05 Ağustos 2013 - 09:47 ÖS

Sırf şu ortak AH olayı sevindirmeye yetti.
  • 0

#5 Gmhg

Gmhg

Sergeant

• Members
  • 80 İleti

Yazma tarihi: 05 Ağustos 2013 - 11:15 ÖS

Tüm realm lerin tek bir AH'ı olmalı bence :P
  • 0

#6 Shamokan

Shamokan

Guild Forum Yetkilisi

• Members
  • 316 İleti

Yazma tarihi: 05 Ağustos 2013 - 11:16 ÖS

Guild ve Ah olayı olursa acount bound item olayı da işlev kazabilir. Bir server dan birleşen diğer serverdaki karaktere heirloomları yolladık mı migrate olayı yalan olur :)

Guild ve Ah olayı olursa acount bound item olayı da işlev kazabilir. Bir server dan birleşen diğer serverdaki karaktere heirloomları yolladık mı migrate olayı yalan olur :)

Konu Shamokan tarafından 05 Ağustos 2013 - 11:17 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0
90 ORC SHAMAN
90 BLOOD ELF WARLOCK
90 UNDEAD HUNTER
90 TROLL DRUID
90 UNDEAD WARRIOR
90 TROLL HUNTER
90 NIGHT ELF PRIEST
90 WORGEN DRUID
87 GOBLIN ROGUE
85 DRAENEI WARRIOR
85 UNDEAD DK
85 BLOD ELF MAGE
-------------------------------------------------------

#7 eseruyar

eseruyar

Warlord

• Super Moderator
  • 4.570 İleti
  • LocationBurda

Yazma tarihi: 05 Ağustos 2013 - 11:22 ÖS

İşte o serverdaki karakteri denk getirmek olay:D
  • 0

Bıraktım yokum

#8 Gmhg

Gmhg

Sergeant

• Members
  • 80 İleti

Yazma tarihi: 05 Ağustos 2013 - 11:24 ÖS

Birleşirse binlerce kişiye beleş name change vermek de var :D
  • 0

#9 Hedgehog-

Hedgehog-

Scout

• Members
  • 129 İleti
  • LocationOrgrimmar

Yazma tarihi: 06 Ağustos 2013 - 06:24 ÖÖ

Umarım Bladefist'te bu birleşmeden nasibini alır :lol: :lol:
  • 0

#10 DasviDania

DasviDania

Senior Sergeant

• Members
  • 155 İleti

Yazma tarihi: 06 Ağustos 2013 - 08:35 ÖÖ

isim değişikliğine gerek kalmayacak ??? aynı nickteki adamlar napacak, veya namechange verirse adamlardan hangisi değişecek ?
  • 0

Huntress is nothing without a hunt, you're nothing without me.

http://eu.battle.net...edesbyrd/simple

RETIRED !

#11 Shamokan

Shamokan

Guild Forum Yetkilisi

• Members
  • 316 İleti

Yazma tarihi: 06 Ağustos 2013 - 08:58 ÖÖ

isim sorunu sanırım aynı nickli 2 oyuncu aynı guild e hatta arena takımına girerse başgösterecek ki blizz nasıl çözer açıkçası bende merak ediyorum
  • 0
90 ORC SHAMAN
90 BLOOD ELF WARLOCK
90 UNDEAD HUNTER
90 TROLL DRUID
90 UNDEAD WARRIOR
90 TROLL HUNTER
90 NIGHT ELF PRIEST
90 WORGEN DRUID
87 GOBLIN ROGUE
85 DRAENEI WARRIOR
85 UNDEAD DK
85 BLOD ELF MAGE
-------------------------------------------------------

#12 Ywizzle

Ywizzle

First Sergeant

• Members
  • 286 İleti

Yazma tarihi: 06 Ağustos 2013 - 09:56 ÖÖ

Daha önce iki veya daha fazla realmdeki oyuncuları tek bir realmde toplamayı düşünmüştük ancak bunun büyük sıkıntı getireceğinin farkındaydık. Yaptığımız bu değişiklikle, oyuncularımız isim değişikliğine ve herhangi başka bir şeye zorlanmayacak.

Aynı isimde iki oyuncu varsa yanlarında realmin adı yazar. Yani Shambulance - (Draenor) ve Shambulance - (Outland) gibi. Zaten cross realmde olan bir şey, aynı isimde iki kişi dungeona, raide, battlegrounda vs. girebiliyor. Guilde girincede yanında realmin adı yazar.
  • 0

#13 canguder

canguder

Scout

• Members
  • 207 İleti

Yazma tarihi: 06 Ağustos 2013 - 10:42 ÖÖ

Gayet sevindiri bir haber oldu. Seneler once rogue mi bladefist horde realmine tasimistim simdide para verip transfer etmek istemedim 5.4 ole birlikte rogue oynayayim diyorum. Bladefist bu birlesmeden mutlaka yararlanacaktir diye dusunuyorum hos olacak. Ancak AH ve BMAH birlesimlerinin olacagini dusunmuyorum bile. Bana sorarsaniz boyle birsey mumkun bile degil.

Ah deyince aklima geldi main charimla TW- horde realminde oynuyorum cogu Turk isimli okadar bot kullanicisi varki gina geldi artik. Adamlar okadar bariz belli ediyorki bot olduklarini hergun duzenli 500stack trillium bar Ah ye koyan adam varya bu nedir arkadar. Blizzard artik su adamlara bir voleyi vursun biktirdi.

Konu canguder tarafından 06 Ağustos 2013 - 10:44 ÖÖ tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#14 eseruyar

eseruyar

Warlord

• Super Moderator
  • 4.570 İleti
  • LocationBurda

Yazma tarihi: 06 Ağustos 2013 - 10:49 ÖÖ

Cross realm de ah kullanılabiliyordu yanlış hatırlamıyorsam burdadaa aynısı olur yada horde ally ortak ah ları var. O şekil bişeyler düşünürler
  • 0

Bıraktım yokum

#15 restoshaman

restoshaman

Knight Lieutenant

• Members
  • 542 İleti
  • LocationStormwind

Yazma tarihi: 10 Ağustos 2013 - 12:05 ÖS

Cross realm de ah kullanılabiliyordu yanlış hatırlamıyorsam burdadaa aynısı olur yada horde ally ortak ah ları var. O şekil bişeyler düşünürler

Cross realm icerisinde AH ortak degil ki ikiniz stormwind e olsaniz dahi birbirinizi goremiyorsunuz :P
  • 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı