İçeriğe git

Resim
- - - - -

wow donup kalıyor

• Please log in to reply
Bu konuya 7 yanıt gönderildi

#1 gehinnom01

gehinnom01

Scout

• Members
  • 4 İleti

Yazma tarihi: 08 Ağustos 2013 - 11:48 ÖÖ

Selam arkadaşlar öncelikler herkesin bayramını kutlarım. geçtiğimiz günlerde yeni bir notebook aldım ve oyunu kurdum oyuna girdiğimde bir süre sonra ( 1 saati geçtiğide oluyor) ve oyun donup kalıyor. Ve pc ye reset atmak zorunda kalıyorum. Notebookun özellikleri , Ekran Kartı NVIDIA GeForce GTX 670M, İşlemci Intel Core i7 3630QM, Bellek 8 gb, Ekran Belleği 3 gb DDR5 ( Toshiba Qosmıo x870) Uyumluluk modlarının hepsini denedim olmadı uyumluluk modunu kapattım yine aynı sorun oldu ne yaptıysam düzelmedi drcetx 9 yaptım yine olmadı kaldıki directx 11 destekli olmasına rağmen yani neredeyse yapmadığım kalmadı ve herhangi bir hata koduda alamaıyorum şimdiden yorumlarınız için teşekkür ederim.
  • 0

#2 Penthesileia

Penthesileia

Sergeant

• Members
  • 50 İleti

Yazma tarihi: 08 Ağustos 2013 - 12:15 ÖS

1 saat sonra başlıyor diyorsan bence sorun ısınma problemi. Benzer sorun bende de var görüntü kalitesini düşürünce daha uzun süre kullanabiliyorsun.
  • 0

#3 gehinnom01

gehinnom01

Scout

• Members
  • 4 İleti

Yazma tarihi: 08 Ağustos 2013 - 12:31 ÖS

diğer oyunları çok rahat oynayabiliyorum ısınma oluyor (90 dereceleri buluyor) ama donma yada herhangi bir kasılma olmuyor ama wow da direk donup kalıyor (83 dereceyi geçmiyor sıcaklık wowda) bir uyumsuzluk ya da bir eksiklik var ama çözemedm remlerle ilgili olabilir mi acaba ? 8 gb ddr 3 uyumsuzluk warmıdır acaba ?
  • 0

#4 canguder

canguder

Scout

• Members
  • 207 İleti

Yazma tarihi: 08 Ağustos 2013 - 02:31 ÖS

Benimde aklima dogrudan isinma problemi geldi. Bu isler sans isi. Bir tanidigim onca para verip bir bilgisayar aldi icine 700tl lik ekran karti felan aldi. Ancak wow da problem yapti makina ne yaptilarsa bir sonuc alamadilar. Senin bahsettigin uyumsuzluk felan degil tamamen isinma sorunu, gitt bir sogutucu al goruntu ayarlarini birazcik dusur.
  • 0

#5 gehinnom01

gehinnom01

Scout

• Members
  • 4 İleti

Yazma tarihi: 08 Ağustos 2013 - 06:32 ÖS

oyun az önce tekrar dondu ama bu sefer kısa bir süreliğinede olsa bir hata penceresi açtı ve sadece anti- virüs yazısını okuyabildim sonra aklıma mcafee koruma programını silmek geldi ve pc den kaldırdım 2 saat ultrada oynadım hata vermedi sanırım sorun anti virüs programı bu arada dediğiniz gibi pc aşırı ısınıyor ama suan için oyunları etkilemedi bu ısınma.
  • 0

#6 Cellucor

Cellucor

Sergeant

• Members
  • 72 İleti

Yazma tarihi: 08 Ağustos 2013 - 09:50 ÖS

Laptopun doğası oyuna uygun değil,isterseniz 10 bin tl verin alın.
  • 0

#7 restoshaman

restoshaman

Knight Lieutenant

• Members
  • 542 İleti
  • LocationStormwind

Yazma tarihi: 08 Ağustos 2013 - 11:44 ÖS

Coolpadiniz yoksa almanizi tavsiye ederim onun disinda wow da GM e veya wow forumlarinda baslik acabilirsiniz
  • 0

#8 Nkls

Nkls

Advanced Member

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 47 İleti

Yazma tarihi: 09 Ağustos 2013 - 02:29 ÖS

Wowda kasma olayını sadece addonlardan kaynaklı olduğunu gördüm. Özelikle eski sürümleri kasmaya sebep oluyor onun dışında wow rahat çalışıyor. Bu sağ alt tarafta gereksiz çalışan programlar var onları görev yöneticisinden de kapatmanı tafsiye ederim oyunu oynarken.
  • 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı