İçeriğe git


Resim
- - - - -

Lei-shen, Thunder King


 • Please log in to reply
Bu konuya 3 yanıt gönderildi

#1 Powah

Powah

  Moderatör

 • Moderators
 • 612 İleti

Yazma tarihi: 13 Ağustos 2013 - 03:04 ÖÖ

Resmi ekleyen

Lei-Shen, nam-ı diğer thunder king moguların ilk imparatorudur.

Geçmişi
Lei shen, yüz krallar çağında doğdu. Kardeşleri gibi savaş yetenekleri oldukça üstündü. Ancak kendi jenerasyonundan farklı olarak işgalin ötesinde düşünceleri vardı. Atalarının efsaneleri kalbine kazınmıştı.
Lei-shen kendi birliklerini yönetecek yaşa geldiğinde, niyetinin tanrıları uyandırmak olduğunu belirtti. Çoğu mogunun gitmeye bile cesaret edemediği yere sadece kendine sadık askerlerle beraber gitti. Thundering dağının kalbine.

Orada bulduğu şey çok şaşırtıcıydı. Bir titan koruyucusu device of nalaksha diye bir şeyi koruyordu. Lei-shen hem device hem de ra-den üzerinde hakimiyet kurdu.

Resmi ekleyen

Lei-shen'in bu mogu tanrısının kalbini söküp aldığı, ve bu nefret dolu eylem üzerine fırtınalar ve yıldırımlar üzerinde hakim olduğu söylenir.


Yükseliş
Fırtınaların gücünü alan lei-shen artık thunderking olarak anılmaya başlandı. Kendine karşı çıkanları tek tek yoketti. Bir çoğu lei-shenin otoritesini kabul etmedi, şanslı olanlar ya yıldırımlar ile buharlaştı, ya da lei-shenin birlikleri tarafından ezilip geçildi. Diğerleri ise lei-shen onları çökmüş sayana kadar zincirlerle işkencelere maruz kaldılar.

Ancak bir çok mogu nesillerdir eksik olan lei-shen'in birleştirici gücünü kabul ettiler. Thunderkingin bayrağı etrafında toplandılar. Ve bir zamanlar moguların tanrılara hizmet ettiği gibi daha alçak ırkların kendilerine hizmet etmesi gerektiğini düşündüler.

Thunderking'in saltanatı
Lei-shen, yükselişinden sonra, sırlarını korumak için mogushan vaults'u inşa etti, ve bu yapıyı mogu imparatorluğunu simgeleyen bir tapınak gibi gösterdi. Bu yapı bir çok mogu kutsal eşyasına ve ölmüş kralların ruhlarına ev sahipliği yaptı.
Resmi ekleyen
Lei shen tüm mogulara tek bir dil şartı koştu. Tek tip para birimi, uzunluk ve ağırlık birimi sundu. Ayrıca ilk yazılı yasayı da bu tek dilde yazdı.
İlk yasası, isyana teşvik, ayaklanma ve isyan gibi suç işleyenlerin bağırsaklarını topluluğun önünde deşmekti.

Thunderking pandarenlerdeki potansiyeli de gördü ve bu sebeple onlara güvenmedi. Adayı işgal edince pandarenler okuma ve yazmayı öğrenmekten men edildi. Tüm liderleri ve filozofları öldürüldü, tüm edebiyat ve sanat materyalleri yakıldı.

İmparatorluğuna kale ve yapılar inşa etmek için kölelere ihtiyaç duyunca kun lai summits'e geçti. Burada kendisine meydan okuyan bir toplulukla karşılaştı.

Lei-shen bir beyanda bulundu, eğer ki bir savaşçı kendisini birebir bir savaşta yenerse, bu toprakları barış içinde terkedecekti. Meydan okuma xuen tarafından kabul edildi. Bu efsanevi kişilikler otuz gün otuz gece bir savaşa tutuştular. Gökyüzünde şimşekler çakıyor, toprak öfkeleriyle sarsılıyordu.
Sonunda xuen lei-shen'in dünya dışı gücüne karşı koyamadı ve kaybetti.
Lei shen "Senin köylü büyün benim sihrime karşı koyamaz, aptal" diye bağırdı. "Azmine saygı duyuyorum, ancak meydan okuman cezalandırılmalı!"

Resmi ekleyen

Kunlai halkına dönerek; "Şunu bilin ki, kim benim gücüme karşı gelirse, gazabım onun üstündedir. Bu yaratık öldürülme merhametine bile layık değil. Bu dağlarda sonsuza kadar kalabileceği bir zindan inşa edeceğiz, siz ve sizin çocuklarınız benim imparatorluğuma kölelik ederken, o yukardan bu başarıslığını izleyecek!"

Halkını tek bayrak altına toplayıp, diğer ırkları köleleştiriyordu, ancak güçlü mantidlerin kendisine boyun eğmeyeceğini biliyordu. Kölelerine Serpent's spine'ı, imparatorluğu boyunca uzanan devasa duvarı yapmalarını emretti. İnşa edilmesi nesiller boyunca sürdü, ancak lei-shen korkunun köleleri motive ettiğini biliyordu. Mantid korkusu dağları yerinden oynattı, ordular üretti, duvar inşa ettirdi ve imparatorluğunu güvenceye aldı

Resmi ekleyen

Ordusunun her bir üyesi üzerinde bir taç ve çapraz duran iki yıldırımın bulunduğu bir rozet takardı, daha üstün askerler, imparatorun kalkanı isimli bir birlik oluşturdu.
Pandarenler özgürlükleri için kendileriyle savaşırken, mogular zandalari trolleriyle bir ittifak oluşturdular.

Zandalari savaşları
12 bin yıl önce, mogular ve zandalari trolleri azerothtaki en güçlü imparatorluklara sahiplerdi, ve birbirleriyle ittifak içindeydiler.

Resmi ekleyen

Mogu kralları pandaria halkından jinyu pandaren hozen ve kendi yarattıkları köle bir ırk olan grummle'ları köleleri olarak çalıştırırken, pandarenler özgürlükleri için bir savaş başlattı. Bunun üzerine zandalari trolleri mogulara yardım etti. Trollerin sayıları çok fazlaydı, ve yarasa savaşçılarına karşısında hiç bir güç duramıyordu. Ta ki Jiang isimli bir pandaren bu yarasalara karşı cloud serpentleri kullanana kadar.
Zandalari saldırısı yıllarca sürdü, troller dinazorlarını bile getirmişti. Troller jade forest'a akın ettikçe, daha fazla cloud serpent binicisi yetişti. Ve oluşturulan order of the cloud serpent savaşın gidişatını değiştirdi.

Ölüm
Lei -shen yaşının ilerlemesi sebebiyle öldü.
Loh-kinin anlattığı efsaneye göre lei shen vale of eternal blossoms'taki büyük bir savaştan sonra öldü. Bu savaşta mogu askerleri cesur monklar tarafından alt ediliyordu. Bu son anlarda lei-shen dünya dışı bir fırtına çağırdı. Fırtına vadide düşenlerin kanlarını beyaz taçyaprağı gölüne doldurdu. Ki bu göl alani isimli bir cloud serpenti doğuran rahim olmuştu.
Resmi ekleyen

Loh-ki'nin hikayesi tam doğru olmayabilir. Çünkü lei-shenden sonra ancak pandaren isyanından önce de saltanatını sürdüren kralların olduğu bilinmekte.

Yeniden Doğuş
Günümüzde mogular ile zandalari trolleri ve diğer troll halkları tekrar bir araya geldi. Ve troller Valley of the emperorstaki tombs of conquerors da lei-shenin cesedini buldular. Bu vücudu isle of reckoning'e götürdüler. Ve thunder king Prophet Kharzul tarafından tekrar diriltildi.
Resmi ekleyen


Throne of Thunder
Lei-shen dirilmenin üzerine ada kalesine döndü. İntikamıyla pandaria'yı ezmek için hazırlıklara başladı. Bu hazırlık sırasında pandariadaki tüm moguları ve trolleri tahtı altında büyük bir orduya çevirdi. Pandaria işgali başladı, onun ile pandaria arasında duranlar yok olma tehlikesi ile karşı karşıyaydı.
Onu durdurmak, horde ve alliance'a düştü.
Resmi ekleyen

Son
Lei-shen en sonunda kahramanlar tarafından yenildi ve ordusu da bertaraf edildi. Pandaria yüzyıllardır süren mogu tehdidinden kurtarıldı. Kalan mogular ise dağıldı ve artık bir liderleri yok.

Wrathion moguların bu hale nasıl ve neden geldiğini merak etti. Bu sırları çözebilmek için, kahramanlardan lei-shen'i öldürmelerini ve kalbini kendisine getirmelerini istedi. Wrathion, lei-shen'in tekrar diriltilmesinin önüne geçmek için bu kalbi yedi.


Ekipmanları
İmparator lei-shen'in her savaşına götürdüğü bir mızrak bir balta ve bir miğferi vardı. Miğferi o kadar meşhurdu ki, gören korkudan kaçardı. Mızrağı binlerce masumun canını aldı. Baltasını da ölümcül bir nişanla hedefine attığı söylenir. Ve bu balta hedefine çarptığı anda bir gök gürlemesi sesi çıkarırdı.

İmparator'un ilk ölümünde, mogular kralın miğferini guo lai halls'a yerleştirdi, ve korumak için taştan askerler yerleştirdiler.
Miğferini, mızrağını ve baltasını raidden elde etmeniz mümkün.

Kaynak & çeviri

Konu Powah tarafından 13 Ağustos 2013 - 03:05 ÖÖ tarih ve saatinde düzenlenmiştir

 • 3

Powah - Stream -  Off

Bir sonraki yayın için isteklerinizi Bu başlığa yazabilirsiniz.


#2 restoshaman

restoshaman

  Knight Lieutenant

 • Members
 • 542 İleti
 • LocationStormwind

Yazma tarihi: 13 Ağustos 2013 - 12:13 ÖS

Guzel paylasim eline saglik . Hikayesini zevkle okudum . Oynamak geldi suan icimden; iste olmasam birde ah :D
 • 0

#3 tutankhom

tutankhom

  Scout

 • Members
 • Pip*Pip*Pip*
 • 41 İleti

Yazma tarihi: 17 Ağustos 2013 - 06:37 ÖS

Bilgi için çok teşekkürler. Yaz sezonu oyuna ara veriyorum malum işlerden fırsat kalmıyor. Oynayamadığım bu sıralarda oyunun hikayelerindeki detayları okuma fırsatı buluyorum, böylelikle oyun çok daha zevkli hale geliyor.

Tekrar teşekkürler diğer yazıların içinde.
 • 0

#4 mesut4244

mesut4244

  Knight

 • Members
 • 357 İleti

Yazma tarihi: 04 Şubat 2014 - 04:05 ÖS

Yazı için teşekkürler dikkatle ve şevk ile okudum


 • 0
0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı