İçeriğe git

Resim
- - - - -

KAOS

• Please log in to reply
Bu konuya 20 yanıt gönderildi

#1 Shamokan

Shamokan

Guild Forum Yetkilisi

• Members
  • 316 İleti

Yazma tarihi: 19 Ağustos 2013 - 09:54 ÖÖ

Selam. Dün gece Orgrimmar önünde 25 man TOT toplayan bir çağrıya cevap verdim ve healer olarak katıldım. Tıpkı TBC döneminde ki gibi raid alanına uçuldu erken uçanlar geri kalanları taştan çekti.Yemekler yendi flasklar içildi. Her şey tıpkı eskiden olduğu gibiydi ve çok eğlenceliydi.İlk 2 boss kesildikten sonra tank kapıya bakmak zorunda olduğunu belirtti ve 5 dk sigara molası verildi.İşte o molada ortaya atılan bir konu üzerinden yaklaşık 15 dk geyik döndü. Hatta tank geldikten sonra da boss önünde beklendi ve olay hakkında konuşuldu. İngilizcemin yettiği kadarı ile takip ettim ve konu oldukça ilginç. Şimdi sizlere de danışacağım bakalım ne diyeceksiniz ?

Garrosh gerçek yüzünü gösterdikten sonra Horde harici bir güç çıkmış oldu.Horde Alliance Scourge Burning Legion ve şimdide Garrosh un Korkron.Yeni bir Warchief ihtiyacı ortaya çıkınca Horde kendi içinde bölünecek deniyor. Horde kendi içinde bölündükten sonra Blizzard ın Alliance içinde değişik bir senaryo uygulayabileceği Worgenlerin ve Draenai lerin ayrılmaya en müsait factionlar olduğu söylendi. Dün bu fikirden başlayan tartışma asıl bölünme sonrasına odaklandı ve bir çok oyuncu çok güzel olabileceğini belirtti ki ben de bunlardan biriyim.Düşünsenize her faction sadece kendi başkentine girebilecek. Diğerleri ile sürekli birbirinize kırmızı gözükeceksiniz. Sadece Dalaran gibi özel şehirlerde bir arada olabileceksiniz. Çok güzel bir pvp ortamı oluşur gibi görünmesine rağmen dün en son AH ticaretini bozacağı level kasanların bunu yapmasının mümkün olmayacağı ve Factionlar arasında ki karakter sayısının çok fark yaratacığından bir gnom ile 1 human karakterin AH de kazanma olasılıkları arasında çok fark yaratacağından bahsedilerek blizzard ın bu şekilde Horde ve Alliance ı dağıtmacağından karar kılındı.

Şimdi size soruyorum böyle bir şeyin olması mümkün müdür ? Olursa güzel olmaz mı ? :)
  • 0
90 ORC SHAMAN
90 BLOOD ELF WARLOCK
90 UNDEAD HUNTER
90 TROLL DRUID
90 UNDEAD WARRIOR
90 TROLL HUNTER
90 NIGHT ELF PRIEST
90 WORGEN DRUID
87 GOBLIN ROGUE
85 DRAENEI WARRIOR
85 UNDEAD DK
85 BLOD ELF MAGE
-------------------------------------------------------

#2 Philetairos

Philetairos

Scout

• Members
  • 3.781 İleti

Yazma tarihi: 19 Ağustos 2013 - 10:42 ÖÖ

Wow devam ettigi surece yeni irk gelir, class gelir, sehir gelir, paket gelir ama bunlarin hic birisi eksilmez.
Bolunme falan olmaz yani. Troll oynayan birini 'Hadi bakalim sen horde degilsin artik' diye oynamak icin para odedigi sistemden zorla cikartamazsin ornegin.
Wow'dan sonra istedigi kadar bolsun Blizz ama insanlardan para aldigi surece boyle degisiklikler yapamaz.
  • 0
Paper is fine, nerf rock.

Best regards,

Scissors

#3 hanua

hanua

Lieutenant General

• Members
  • 2.860 İleti

Yazma tarihi: 19 Ağustos 2013 - 12:24 ÖS

Eğer bölünme olsaydı bunu en iyi dk sınıfıyla yaparlardı bence. Dk'lar bir sınıf değil bir "taraf" olmaya çok yatkınlar. Önüne gelene dalmaya müsaitler. Ama blizz oyunu sadece iki taraf üzerine kurmuş durumda bunuda bozmak istemez. Zatenm özünde pve olan bir oyun, çok fazla tarafa gerek duymuyor blizz.
  • 0
Benim dotum pıt pıt vuruyor abi-Ezekeel
AMİNTOBELLO

#4 eseruyar

eseruyar

Warlord

• Super Moderator
  • 4.570 İleti
  • LocationBurda

Yazma tarihi: 19 Ağustos 2013 - 01:02 ÖS

Bizde tartismaya gerek kalmadan sonuca baglayalim sizinki gibi. Bolunme olmaz diyelim :P
  • 0

Bıraktım yokum

#5 Shamokan

Shamokan

Guild Forum Yetkilisi

• Members
  • 316 İleti

Yazma tarihi: 19 Ağustos 2013 - 01:11 ÖS

Hanua'nın dediği gibi dün de DK lar için bazı şeyler yazıldı ama benim ingilizce o ara stop etmişti :P
  • 0
90 ORC SHAMAN
90 BLOOD ELF WARLOCK
90 UNDEAD HUNTER
90 TROLL DRUID
90 UNDEAD WARRIOR
90 TROLL HUNTER
90 NIGHT ELF PRIEST
90 WORGEN DRUID
87 GOBLIN ROGUE
85 DRAENEI WARRIOR
85 UNDEAD DK
85 BLOD ELF MAGE

#6 eseruyar

eseruyar

Warlord

• Super Moderator
  • 4.570 İleti
  • LocationBurda

Yazma tarihi: 19 Ağustos 2013 - 01:58 ÖS

Hikayesinden bahsedilmistir once LK icin asip kestiler sonra dogru yolu buldular. Ben samanyolundaki adamlardan supheleniyorum onlar getirmistir dogru yola:)
  • 1

Bıraktım yokum

#7 Shamokan

Shamokan

Guild Forum Yetkilisi

• Members
  • 316 İleti

Yazma tarihi: 19 Ağustos 2013 - 02:02 ÖS

valla dediğim gibi ingilizce stop edince herşey fantazi :P
  • 0
90 ORC SHAMAN
90 BLOOD ELF WARLOCK
90 UNDEAD HUNTER
90 TROLL DRUID
90 UNDEAD WARRIOR
90 TROLL HUNTER
90 NIGHT ELF PRIEST
90 WORGEN DRUID
87 GOBLIN ROGUE
85 DRAENEI WARRIOR
85 UNDEAD DK
85 BLOD ELF MAGE

#8 eseruyar

eseruyar

Warlord

• Super Moderator
  • 4.570 İleti
  • LocationBurda

Yazma tarihi: 19 Ağustos 2013 - 02:09 ÖS

Diyeydin ingilizce bitti bu kadar diye:)
Otelde elemanin biri turistle ingilizce bisey konusuyor isminimi ole bisey soruyor ingilizce ,turist bisey soyluyor elemanda turkce olarak ingilizce bitti bu kadar bende demis:) sende oyle diyeydin kesin bi türk cikar anlatirdi sana:)
  • 0

Bıraktım yokum

#9 tutankhom

tutankhom

Scout

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 41 İleti

Yazma tarihi: 19 Ağustos 2013 - 03:19 ÖS

Ben bölünme tarzı bir olayın çıkacağına ihtimal vermiyorum. Hatta garrosh un artan kana susamışlığı diğer liderleri daha çok örgütlüyor

• 0

#10 Voltorion

Voltorion

Member

• Members
  • Pip*Pip*
  • 11 İleti
  • LocationEskişehir

Yazma tarihi: 19 Ağustos 2013 - 03:59 ÖS

Dediğin gibi çok güzel bir pvp ortamı oluşur, hatta oyun çok daha zevkli hale gelir ama böyle olası bir sisteme itirazlarda çok olucağı için blizzard bu sistemi kolay kolay getiremez. Getirse bile zamanla alıştıra alıştıra getirebilir.
Not: Bu dediklerim max. dört faction için.

Konu Voltorion tarafından 19 Ağustos 2013 - 06:16 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#11 kurtlar1971

kurtlar1971

Senior Sergeant

• Members
  • 150 İleti

Yazma tarihi: 19 Ağustos 2013 - 05:42 ÖS

peki worgen ve goblin nasıl olacak ? bildiğim kadarıyla oraya başlangıç görevlerini yaptıktan sonra azerotha yolluyor ve bi daha geri dönüşü olmuyor.

oyunda 13 ırk var ve bunların hepsinin birbirine düşman olması kötü olur diye düşünüyorum. Alliancede bir sürü human oyuncu var, bi üstünlük söz konusu olur.

Bence böyle bir şey olmamalı..
  • 0

#12 eseruyar

eseruyar

Warlord

• Super Moderator
  • 4.570 İleti
  • LocationBurda

Yazma tarihi: 19 Ağustos 2013 - 06:05 ÖS

Öyle bişey yapmazlar zaten.
  • 0

Bıraktım yokum

#13 Shamokan

Shamokan

Guild Forum Yetkilisi

• Members
  • 316 İleti

Yazma tarihi: 19 Ağustos 2013 - 06:54 ÖS

peki worgen ve goblin nasıl olacak ? bildiğim kadarıyla oraya başlangıç görevlerini yaptıktan sonra azerotha yolluyor ve bi daha geri dönüşü olmuyor.

oyunda 13 ırk var ve bunların hepsinin birbirine düşman olması kötü olur diye düşünüyorum. Alliancede bir sürü human oyuncu var, bi üstünlük söz konusu olur.

Bence böyle bir şey olmamalı..

bak bu çok mantıklı hiç bu açıdan düşünmemiştim. Worgenlerin şehri var ama goblin ve Troller açıkta kalıyorlar bu durumda
  • 0
90 ORC SHAMAN
90 BLOOD ELF WARLOCK
90 UNDEAD HUNTER
90 TROLL DRUID
90 UNDEAD WARRIOR
90 TROLL HUNTER
90 NIGHT ELF PRIEST
90 WORGEN DRUID
87 GOBLIN ROGUE
85 DRAENEI WARRIOR
85 UNDEAD DK
85 BLOD ELF MAGE

#14 SoulSlay

SoulSlay

Scout

• Members
  • 246 İleti

Yazma tarihi: 20 Ağustos 2013 - 02:10 ÖS

Keşke Forsaken ayrılsa,
Death Knight'lar da Forsaken altında birleşse,
Biz de Leydimiz önderliğinde herkese saldırsak.:D
For the Forsaken!

Konu SoulSlay tarafından 20 Ağustos 2013 - 02:12 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 1
Darth Kanwulf
Odium
Trayus Academy

Hepsi yaralar, sonuncusu öldürür..

#15 hanua

hanua

Lieutenant General

• Members
  • 2.860 İleti

Yazma tarihi: 20 Ağustos 2013 - 09:17 ÖS

O gudubet karı yüzünden kemikli bir prim var <_< Hayır oda undead benimki de undead <_<

• 1
Benim dotum pıt pıt vuruyor abi-Ezekeel
AMİNTOBELLO

#16 Dawnbringer

Dawnbringer

Sergeant

• Members
  • 51 İleti
  • Locationİstanbul

Yazma tarihi: 20 Ağustos 2013 - 10:21 ÖS

Keşke Forsaken ayrılsa,
Death Knight'lar da Forsaken altında birleşse,
Biz de Leydimiz önderliğinde herkese saldırsak.biggrin.png
For the Forsaken!

Nerde o günler... :D Bizde leydimiz için asıp keseriz :D

Konu Dawnbringer tarafından 20 Ağustos 2013 - 10:21 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#17 kurtlar1971

kurtlar1971

Senior Sergeant

• Members
  • 150 İleti

Yazma tarihi: 20 Ağustos 2013 - 10:21 ÖS

bak bu çok mantıklı hiç bu açıdan düşünmemiştim. Worgenlerin şehri var ama goblin ve Troller açıkta kalıyorlar bu durumda

Goblin değil gnome olucak o.

Gnome ve trolllerin bi capital citysi yok. Eğer bu sistem gelirse Gnomelerin Dwarflarda müttefik olması lazım, aynı şekilde trollerinde orclarla olması lazım ama böyle birşeyin olması şimdilik mümkün degil gibi gözüküyor.

Eğer düşman olacak bi ırk olursa 2 ırk buna yatkın duruyor. Forsekan ve Blood elf...

Forsekan, kurulması slyvanas tarafından oldu. Zamanında Arthasın Sunwelle saldırdığı sırada Slyvanas'ı öldürdü ve onu Banshee(?) olarak canlandırdı ve onu müttefiki yaptı. Slyvanas ise Arthasdan intikam almak için en zayıf anını bekledi ve de saldırdı. Ama bu saldırı başarısız oldu (Wrahtgate trailerdan bakabilirsiniz) . ve bu sırada Highlord bolvar ve genç Saurfangın Arthasa saldırdığında hem allianceye hemde Hordeye saldırmıştı... Şimdi ise Arthas maceracılar tarafından öldürüldü ve Forsaken amacına ulaşmış oldu... Forsekan Hordeye niye katıldı.: Alliancenin Lordaeron toprakları geri almak istemesi yüzünde Hordeye katıldı ama hordeye pek yararı olduğu söylenemz... Hordede kalması sağlayan bir şey yok gibi duruyor.

Blood elfler ... bir zamanlar High elfti. Trollerin high elflerin topraklarına saldırdı, troller güçtüydüler ve de silvermoon'a (yada sunwell'e) kadar yaklaştılar . High elfler Alliance of Lordaerondan yardım istediler ve de trolleri yendiler ve de Allianceye katıldılar.. (zul`aman Trailerden bakabilirsiniz. ) . Arthasın scourge ordusu High elflere saldırdı ve sunwell patladı ve bi ada olarak kuzeye kaydı, o sırada high elflerin lideri
yok olmaya yakın olan halkına blood elf adını verdi. (Sunwell trailerden bakabilirsiniz.) .. Allianceden neden ayrılıp hordeye neden geçtiğini lorede o kısımları daha okumadım. High elfler sayesinde şu an Dalaran şehri kuruldu. bu bilgiyi de veriyim.. Blood elflerin hordede tutan şey ne o konuda bir şey bilemiyorum.

Goblinlerden de söz edilebilir. Hordeye katılma sebebi ise şöyle, Kezan adasınındaki cata(afet)in gelmesi ile volkanın faaliyete geçmesi ve oradan gemi ile uzaklaşması, o sırada maelstorm
'un yakınların alliance ve horde arasında savaş oluyor ve goblinlerde savaşın ortasında kalıyor, alliance kaptanının tek bi kararı ile goblinler hordeye katılıyor, kaptan tanık bırakmamak için goblinlerin gemisine ateş ediyor ve o gemi batıyor, Lost isles'de horde ile müttefiklik yapıyorlar goblinler ... Hordeye bağlılıkları az da olsa var orgrimmarda bi kısmının goblinlere verilmiş olması bağlılık olarak görelebilir. Ama goblinler yakında bilinmesi gereken bi noktada var, her an adamı kandırabililer yani bi anda hordeden ayrılma kararı verebilirler...

Orc, Troll, Tauren zaten hordeyi onlar kurdu, onlardan birinin ayrılması hordenin bittiği anlamına gelir o yüzden bu konuya girmiyorum.

Biraz uzun oldu ama Warcraft gibi bi oyunda kısa bir sey yazmak mümkün değil... okuyan herkese teşekkürlerimi sunarım.
  • 0

#18 Dawnbringer

Dawnbringer

Sergeant

• Members
  • 51 İleti
  • Locationİstanbul

Yazma tarihi: 20 Ağustos 2013 - 10:27 ÖS

Evet sonuna kadar okudum, gayet mantıklı bence.. Forsaken zaten amacına ulaşmış oldu, pek Horde emri altında değiller halen kendi havalarında takılan bi taraf, bana görede oyunun en havalı ırkı bence :D

• 0

#19 eseruyar

eseruyar

Warlord

• Super Moderator
  • 4.570 İleti
  • LocationBurda

Yazma tarihi: 20 Ağustos 2013 - 10:49 ÖS

O gudubet karı yüzünden kemikli bir prim var <_< Hayır oda undead benimki de undead <_<

Andırsitide kaybolmak lazım onun gibi görünmek için:D:D

Konu eseruyar tarafından 20 Ağustos 2013 - 10:49 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

Bıraktım yokum

#20 kurtlar1971

kurtlar1971

Senior Sergeant

• Members
  • 150 İleti

Yazma tarihi: 20 Ağustos 2013 - 11:21 ÖS

Evet sonuna kadar okudum, gayet mantıklı bence.. Forsaken zaten amacına ulaşmış oldu, pek Horde emri altında değiller halen kendi havalarında takılan bi taraf, bana görede oyunun en havalı ırkı bence :D

havalı bencede. ama benim ırkım Humandır, blood elf olarak başladım sonra human olmaya karar verdim :D
  • 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı