İçeriğe git

Resim
- - - - -

Hikayenin Romanını Yapsak Alırmısınız ?

• Please log in to reply
Bu konuya 19 yanıt gönderildi

#1 Tayma

Tayma

Sergeant

• Members
  • 64 İleti
  • LocationSylvanas

Yazma tarihi: 19 Ağustos 2013 - 05:45 ÖS

Arkadaşlar şimdi ben baya baktımda Türkiye de 3 tane roman dışında başka da roman yok,bunlarda tam olarak hikayeyi kavratmıyormuş sanırım,düşündüm ki.3-4 kişi word den bunu düzenlesek kitap haline getirsek hikaye yi,sonra bir kitapevi yada daha doğrusu yayınevine götürsek isteyen kişi sayısı kadar bize basarlar mı ?
Ve böyle bir şey olsa kimler almak ister ?
Baktım ama böyle bir konu göremedim eğer varsa özür dilerim :)

Bu arada zaten hikaye forumda falan mevcut onu alıp sadece düzenleme yapacağız

Konu Tayma tarafından 20 Ağustos 2013 - 03:31 ÖÖ tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#2 Grom

Grom

Senior Sergeant

• Members
  • 154 İleti
  • LocationCehennemin Dibi.

Yazma tarihi: 19 Ağustos 2013 - 06:03 ÖS

Bana Göre Kimse Uğraşmaz Kusura Bakma :) Zaten Elimde Büyük Şef, Son Bekçi, Ejderhaların Günü Var. Ama Başka Kitap Olursada Alırım

Konu Grom tarafından 19 Ağustos 2013 - 06:09 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#3 Tayma

Tayma

Sergeant

• Members
  • 64 İleti
  • LocationSylvanas

Yazma tarihi: 19 Ağustos 2013 - 07:23 ÖS

Bana Göre Kimse Uğraşmaz Kusura Bakma :) Zaten Elimde Büyük Şef, Son Bekçi, Ejderhaların Günü Var. Ama Başka Kitap Olursada Alırım

http://www.wow-turk....e-buraya-bakin/
http://www.wow-turk....craft-hikayesi/

bu sayfalar hikaye olarak tam yeter sanırsam artı olarak bir kaç şey daha eklenir başka sitelerden,elbet uğraşacak arkadaşlar bulunur ;)
Benle beraber bir arkadaş daha mevcut,2-3 kişi daha olsa gayet hızlı olur aslında B)
Sonra onu ya email yoluyla atarız yada sayıya göre bastırılıp postalarız kafanıza göre yani :lol:
Tabi ki istenirse yapılır böyle bir şey.
Benim bunu düşünmemin sebebi Türkiye de sadece 3 tane romanı var ve onlarda hikayeyi tam olarak kavratmıyormuş araştırdığım kadarıyla belki birilerinin dikkatini çeker de yardımcı olurlar :D
  • 0

#4 Ywizzle

Ywizzle

First Sergeant

• Members
  • 286 İleti

Yazma tarihi: 19 Ağustos 2013 - 07:39 ÖS

Bunları neden kitap haline getiresin ki ? Burada zaten var, fiziksel olarak bulunmasını isteyenlerde herhangi bir yazıcıdan çıkarabilir. Derli toplu olsun diyorsan buradakilerin 10 katı kadar olsa yine derli toplu olamaz çünkü basit bir hikaye değil ve atlanan, burada anlatılmayan çok fazla hikaye var.

Türkiyede 3 tane romanı var ama çizgi romanlarıda var çok sayıda.
  • 0

#5 Tayma

Tayma

Sergeant

• Members
  • 64 İleti
  • LocationSylvanas

Yazma tarihi: 19 Ağustos 2013 - 08:14 ÖS

Bunları neden kitap haline getiresin ki ? Burada zaten var, fiziksel olarak bulunmasını isteyenlerde herhangi bir yazıcıdan çıkarabilir. Derli toplu olsun diyorsan buradakilerin 10 katı kadar olsa yine derli toplu olamaz çünkü basit bir hikaye değil ve atlanan, burada anlatılmayan çok fazla hikaye var.

Türkiyede 3 tane romanı var ama çizgi romanlarıda var çok sayıda.

Demek istediğim şuydu kısaca;
Ben internetden okumayı sevmiyorum ve elimin altında derli toplu olsun istiyorum belkide benim gibi düşünenler vardır.
Yardımcı olacak bir kaç kişi olursa kitap haline getiririz dedim sonrada herkes gider kendi onu kitap halinde bastırır.
Muhalefet olup çok bilmişlik yapacak arkadaşların yorum atmasına gerek yok kimseye zorla bir şey yaptırmıyoruz B)
  • 0

#6 Ywizzle

Ywizzle

First Sergeant

• Members
  • 286 İleti

Yazma tarihi: 19 Ağustos 2013 - 08:20 ÖS

Arkadaşlarınızla çok güzel düşünmüşsünüz. Bende diyorum ki, neden matbaa ile uğraşıyorsunuz ? Yazıcıdan çıkarın olsun bitsin. Ha yok illa kitap şeklinde yapmak istiyoruz diyorsanız editörle falan uğraşmanız gerekecek. Onunlada uğraşırız ya da kendimiz hallederiz diyorsanız diyecek bir şeyim yok ama maliyeti çok pahalıya gelir sadece birkaç kişi için bile olsa.
  • 0

#7 frostmourne

frostmourne

Sergeant

• Members
  • 80 İleti
  • LocationOrgrimmar

Yazma tarihi: 19 Ağustos 2013 - 08:31 ÖS

Sanırım telif hakkı problemini unutuyosunuz =)
  • 1

#8 Ezekeel

Ezekeel

Genel Yönetici

• Executives
  • 9.313 İleti

Yazma tarihi: 19 Ağustos 2013 - 08:43 ÖS

Blizzard da üstüne dava açar, donunuza kadar alır. :)

#9 DasviDania

DasviDania

Senior Sergeant

• Members
  • 155 İleti

Yazma tarihi: 19 Ağustos 2013 - 08:58 ÖS

telif hakkı yok zaten wow'un :D:D:D
  • 0

Huntress is nothing without a hunt, you're nothing without me.

http://eu.battle.net...edesbyrd/simple

RETIRED !

#10 Dammit

Dammit

Founder

• Executives
  • 1.053 İleti

Yazma tarihi: 19 Ağustos 2013 - 09:53 ÖS

Telif hakki olayi ciddi :) ve wow'cu kisinin kagit ile ugrasmasi da zor. birsuru tablet cikti zaten millet acip okuyor cat diye, kitaplar kadar hafif :)

Alternatif fikir olarak pdf yapilabilir, ama ucretli olursa mutlaka telif sorunu olusturur.

Bunun yaninda avukat degilim, yazdiklarimin yasal bir dayanagi yoktur, kendi fikrimdir :)

#11 misterrium

misterrium

Sergeant

• Members
  • 63 İleti

Yazma tarihi: 19 Ağustos 2013 - 10:01 ÖS

yayın evi ve telif hakkı konusunu hallederim dersen her türlü çeviriyi yaparım , önceden zaten çizgi romanları ceviri yapmıstım. İmlasını duzeltecek birini bul birde yayın evi ben varım :)
  • 0

#12 Grom

Grom

Senior Sergeant

• Members
  • 154 İleti
  • LocationCehennemin Dibi.

Yazma tarihi: 19 Ağustos 2013 - 10:04 ÖS

Blizzard da üstüne dava açar, donunuza kadar alır. :)

Hahaha Evet Oda Doğru :)
  • 0

#13 eseruyar

eseruyar

Warlord

• Super Moderator
  • 4.570 İleti
  • LocationBurda

Yazma tarihi: 19 Ağustos 2013 - 10:26 ÖS

Onuda alırlar bence:P
  • 0

Bıraktım yokum

#14 tutankhom

tutankhom

Scout

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 41 İleti

Yazma tarihi: 20 Ağustos 2013 - 02:03 ÖÖ

kimse yanlış anlamasın ve alınmasın ama kitap basmak bu kadar basit mi? maliyetini karşılamak o kadar kolay mı? oyunu kaç yıldır oynuyorsun ve karakterleri ne kadar tanıyorsun ki insanlar senin kitabını talep etmek istesin? sağdan soldan bulup derleyip toplayacaz demek "lore" bölümünü kastetmektir zaten ki orada da hemen hemen derli toplu! sadece tarihsel sıralama lazım..

sözüm meclisten dışarı..
  • -1

#15 Tayma

Tayma

Sergeant

• Members
  • 64 İleti
  • LocationSylvanas

Yazma tarihi: 20 Ağustos 2013 - 03:09 ÖÖ

Oha neler dönmüş neler :D
Arkadaşlar kendimiz için yapacağız biz bir kaç arkadaş uğraşıyoruz öyle satma falan değil,başlık biraz yanlış oldu evet ama alırmısınız derken şunu kastetdim.2 kişi bu iş zor yürüyor açıkcası :D 1-2 kişi daha yardım etse sonra bunu isteyenlere atsak kendileri gitse matbaa da bastırsa yada uğraşmam diyorsan matbaa parasını atın biz bastıralım yollayalım sana demek istedim yani iyi niyetli düşündüm,öyle bas çıkar yok yani :D
Bir arkadaş da oyunda ne kadar bilgin var demiş haha yav arkadaş seri basım yapmayacağız,hobi olarak iyi niyetimize sonra düzenlenmiş hali alacaksın ÜCRETSİZ bizden,gidecen matbaaya bastırcan evinde duracak.Sanki blizzard senin kendine kişisel olarak bastığın kitaptan telif hakkı isteyecek hey allahım ya :D
TAMAMEN KİŞİSEL bir şeydir.Kimseye kitap basıyorum gelip alın demiyoruz.Dediğimiz şey kısaca şudur; 3-4 kişi olursak hızlı düzenleme olur ve düzenler gider bastırırız kendimize HOBİ AMAÇLI,TİCARİ değil B)
Yani baya garip sen kimsin ki kalkıp karışıyorsun benim fikrime arkadaş,insanlık yapalım dedik yazılan şeylere bak bu kafayla gitmeyin beyler insanların düşüncelerine saygılı olun saygılı.Ben oyunda yeniyim kalkıp internetten okumayı sevmiyorum romanlarını aradım 3 tane roman var Türkiye de ve onlarda hikayeyi tam karşılamıyormuş,benim gibi insanlar mutlaka çıkacaktır.Ben istedim ki oyundan anlayan birileri çıksın gelsin yardım etsin şu şöyle olacak yada şunu yanlış yaptınız doğrusu şu diyip bizi yönlendirsin.Sonra isteyene de bunu emaıl yoluyla atarız o da gider matbaa ya bastırır.Yani bunun için dünyanın parasını vermenize gerek yok altın kağıt kullanılmıyor ülkemizde merak etmeyin :D

Ayrıca düşündüğünüz gibi seri basım yapıp satışa çıkartsak donumuza kadar alırlar o konuda haklısınız haha :D ama öyle bir saçmalığa tabi ki gerek yok :lol:

Konu Tayma tarafından 20 Ağustos 2013 - 03:38 ÖÖ tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#16 Tayma

Tayma

Sergeant

• Members
  • 64 İleti
  • LocationSylvanas

Yazma tarihi: 20 Ağustos 2013 - 03:21 ÖÖ

kimse yanlış anlamasın ve alınmasın ama kitap basmak bu kadar basit mi? maliyetini karşılamak o kadar kolay mı? oyunu kaç yıldır oynuyorsun ve karakterleri ne kadar tanıyorsun ki insanlar senin kitabını talep etmek istesin? sağdan soldan bulup derleyip toplayacaz demek "lore" bölümünü kastetmektir zaten ki orada da hemen hemen derli toplu! sadece tarihsel sıralama lazım..

sözüm meclisten dışarı..

Sözün direk meclisin kalbine kardeşim :D
Ben daha öncede beğendiğim çizgi romanları kesip yada benzeri şeyleri birleştirip gidip kitap olarak bastırtmıştım kendim için ve kitaplığımda duruyor (hoşuma gidiyor açıkcası,sonuçta kişisel bir şey kim kalkıp ne diyebilir ki :)) yani sen klavyeni ve beynini yorma gir oyununa takılmana bak kardeşim B) Parayı verince kolay o işler merak etme sen, oyunun iki aylık ücretinden bile daha az bir ücretden bahsediyorum tabi ki(yani elimin altında bir kitap dursun oyun hakkında arada açıp bakayım diye düşünen birisi için gayet uygun olur ) :)

sözüm meclisten içeri ...

Konu Tayma tarafından 20 Ağustos 2013 - 03:46 ÖÖ tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#17 SedoRKinG

SedoRKinG

Scout

• Members
  • Pip*Pip*
  • 17 İleti

Yazma tarihi: 20 Ağustos 2013 - 06:25 ÖÖ

Güzel fikir bende ekrandan kitap okuyamayanlardanım normalde bir romanı elimde sürükleyici ise 2 saatte 100 sayfa okuyabilirim ancak aynı roman pdf olsun 5 sayfa okuyabilirsem ne mutlu ekran çok yoruyor beni.

Bende de kitapların pdfleri mevcut ancak pdf olduğundan ekrandan ne yazık ki okuyamadım kaldı böyle bir şey yapılabilirse yaptırmayı düşünebilirim gerçi kapak kısmı normal bir roman gibi yapılmayacaksa hiç matbaa ile uğraşmaya da gerek yok pdfi bazı kırtasiyeler basıp nylon kapak ve tel ile kitap haline getirebiliyorlar bildiğimiz telli defter misali ama kapak olsun tellerde iyi olmaz aynı romanlar gibi olsun denirse o zaman matbaa şart.

Konu SedoRKinG tarafından 20 Ağustos 2013 - 06:25 ÖÖ tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 1

#18 grayfox

grayfox

Scout

• Members
  • 60 İleti

Yazma tarihi: 20 Ağustos 2013 - 09:40 ÖÖ

Yani baya garip sen kimsin ki kalkıp karışıyorsun benim fikrime arkadaş,insanlık yapalım dedik yazılan şeylere bak bu kafayla gitmeyin beyler insanların düşüncelerine saygılı olun saygılı.

Saygıdan bahsederken diğer insan yada insanlara sen kimsin demek baya çelişkili bir iş. Yapmak istediğin şey güzel bir şey lakin forumda insanların fikirlerini soruyorsan (birkaç kişinin bunu neden yapıcaksın ki şu var bu var , olmaz o iş yaş vs vs gibi) olumsuz yorumlara da saygıyla yaklaşman gerekir. Ben yapmak istediğin işe saygı duyuyorum sonuçta bir emek harcamayı göze alıp birşeyler sormuşsun. Bastıracağın kitaba da promosyon üründür ticari amaçlı değildir , satılamaz diye yazarsan telif hakkı vs hakkıyla uğraşmazsın.Şimdiden emeğine sağlık.
  • 1

#19 kurtlar1971

kurtlar1971

Senior Sergeant

• Members
  • 150 İleti

Yazma tarihi: 20 Ağustos 2013 - 10:54 ÖS

şahsen ben alırdım. Warcraftın şu ana kadar 3 kitabını buldun netten, büyük şef, ejderhanın günü ve son bekçi. iki kitabı okudum, 3.yü daha okumadım.

Ama Warcraftı roman yapmak kolay değil, abi oyundaki bi kılıcın bile hikayesi var o.o . bir şey daha roman bölüm bölün olacaktır büyük ihtimalle bi başlangıcı var ama bir sürü kola ayrılıyor hikaye ...
  • 0

#20 Tayma

Tayma

Sergeant

• Members
  • 64 İleti
  • LocationSylvanas

Yazma tarihi: 21 Ağustos 2013 - 04:18 ÖÖ

Saygıdan bahsederken diğer insan yada insanlara sen kimsin demek baya çelişkili bir iş. Yapmak istediğin şey güzel bir şey lakin forumda insanların fikirlerini soruyorsan (birkaç kişinin bunu neden yapıcaksın ki şu var bu var , olmaz o iş yaş vs vs gibi) olumsuz yorumlara da saygıyla yaklaşman gerekir. Ben yapmak istediğin işe saygı duyuyorum sonuçta bir emek harcamayı göze alıp birşeyler sormuşsun. Bastıracağın kitaba da promosyon üründür ticari amaçlı değildir , satılamaz diye yazarsan telif hakkı vs hakkıyla uğraşmazsın.Şimdiden emeğine sağlık.

Evet haklısın o an fazla sinirlenmiştim,yani ben oraya kaç defa gidip kendiniz bastırcaksınız demiş olmama rağmen inatla o iş kolay mı o iş olmaz telif hakkı falan ama özür dilerim öyle çıkışmamak gerekirdi,teşekkürler

Şuan bir arkadaş uğraşıyor,benimde kişisel işlerim olduğundan aksama olacak ama biter bitmez atabilirsem atarım isteyen arkadaşlara  :)

Roman kapağı demiş bir arkadaş evet o bende de bir takıntı gerçekten  :D  o yüzden matbaa şart ve kapağıda ayarlamak şart,o işle bir arkadaş ilgilenirim derse çok makbule geçer ,özelden mesaj atarsanız daha güzel olur

Teşekkürler  B)

• 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı