İçeriğe git

Resim

Battle Petler Hakkında

• Please log in to reply
Bu konuya 9 yanıt gönderildi

#1 mudvayne87

mudvayne87

Scout

• Members
  • 8 İleti

Yazma tarihi: 19 Ağustos 2013 - 06:29 ÖS

Arkadaşlar forumu aradım ama pet battelar hakkında bi sonuç alamadım... Malum valor capi honor capi derken 2 gün oynuyoruz 5 gün boş kalıyor... Bende bu aralarda Pet Battlelara sardırdım. Level 10-15 bikaç tane petim var. Yavaş yavaş zone zone gezip avlıyorum :)

Bikaç sorum olucak Pet Battlelar hakkında ;

1. İlk vurma hakkı nasıl belirleniyor? Örneğin ben pet battleı başlatıyorum rakip pet bi kere vuruyor. ben attak veriyorum (buff değil bildiğimiz atak) rakip geliyo bi kere daha vuruyo 3.de benim pet vuruyor. Daha battle başlamadan benim petin canı yarılanıyor... Bazende ilk vurma hakkını bana veriyor bu nasıl belirleniyor?

2. Petlerin bazı özelliklerin hız artırma var. %75 speed vs. gibi... Zaten sırayla vuruyoruz speed ne işe yarıyor?

3. Petlerin rarityleri neyi etkiliyor? Misal ahde yeşil petler, mavilerinden daha pahalı olabiliyor...

4. Pet yakalayıp satarak gold kazanılarbilir mi? Ahde satılan çok talep olan kısmen daha pahalıya satılan, drop olmayan yakalayıp satabileceğimiz petler (Misal unborn valkyre gibi ama unborn valkyre trade edilemiyor trade edilebilenleri merak ediyorum) varmıdır? Varsa hangileridir spawn pointleri nerden takip edebiliriz?

5. Peti en kolay 25leme yolu nedir?
  • 0

#2 Ywizzle

Ywizzle

First Sergeant

• Members
  • 286 İleti

Yazma tarihi: 19 Ağustos 2013 - 06:53 ÖS

Petlerin hızları vardır. Özelliklerine baktığında sarı ok işaretiyle görünür. Hangi petin hızı yüksekse o önce saldırır. Hatta bazı petlerin spelleri ya kendi hızını artırır ya da karşıdaki petin hızını düşürür ve bu sayede önceliği ele geçirir.

Petler rare olunca canları, saldırı güçleri ve hızlarıda ona göre artıyor diye biliyorum ama bundan emin değilim. 25 lvl pet battle larında karşıma sürekli mavi petlerle gelen oldu, diğerlerinden farkı vardır mutlaka.

Pet yakalayıp satarak gold kazanmak biraz zor olur çünkü çoğu trade edilebilen petler kolay bulunan cinsten. Eğer onları 25 lvl yaparsan ancak o zaman biraz değerli olur.

Bir tane 25 level petin varsa, o petinle birlikte kasacağın petinide al ve pet battle yapan NPC lere gidip oradaki questleri yap. İlk önce kasacağın petinle savaşa gir, tek bir hamle yap ve sonra 25 lik petini getirip temizle. Bu sayede diğer petinde exp alır ama hiç vurmazsa exp alamaz. Eğer ikinci petin yanında üçüncü petide savaşa getirirsen gelen exp düşer. Ama eğer savaşan petlerden ölen olursa exp oranı yine artar. Yani kasacağın pet ve 25 lik petinle savaşa girersen petine 2k exp gelecek diyelim. Eğer 25 lik petini bir şekilde öldürmeyi başarırsan ve sonra kasacağın petle savaşı kazanırsan gelen exp 4k olur. Ayrıca kasacağın petin levelinden yüksek petlerle savaşa girersen yine fazla oranda exp gelir, 25 lik petini savaşa dahil etsen bile.
  • 0

#3 mudvayne87

mudvayne87

Scout

• Members
  • 8 İleti

Yazma tarihi: 19 Ağustos 2013 - 07:07 ÖS

Anladım çok teşekkürler. Yanlız aklıma takılan bi nokta var diyelim battlea girdik ben kendime %50 speed buffı attım. Bundan sonrası nasıl işliyor? benim speed yüksek olduğu için arka arkaya iki kere vurabiliyormuyum yoksa o peti öldürüp gelen 2. Rakip pete karşı ilk atak üstünlüğüm mü oluyor? Yani karşımda 1 pet varsa speed buffı atıp atmamam bi işe yaramıyor mu?
  • 0

#4 Ywizzle

Ywizzle

First Sergeant

• Members
  • 286 İleti

Yazma tarihi: 19 Ağustos 2013 - 07:11 ÖS

Hızlar her turda ayrı olarak etki ediyor. Yani şöyle düşün, hızın düşük ve ilk karşıdaki pet sana vuruyor. Daha sonra sen hızını artırdığında üstünlüğü ele geçirirsen sonraki turda ilk vuruşu sen yaparsın. Yani dediğin gibi ard arda iki kez saldırmış olursun. O speed bufflar pek uzun sürmüyor zaten, 2-3 tur sonra bitiyor.
  • 0

#5 mudvayne87

mudvayne87

Scout

• Members
  • 8 İleti

Yazma tarihi: 19 Ağustos 2013 - 07:15 ÖS

Tamamdır şimdi anladım ben satranç misali biri başlıyo gerisi sırayla gidiyo sanıyordum :) çok teşşekürler...
  • 0

#6 eseruyar

eseruyar

Warlord

• Super Moderator
  • 4.570 İleti
  • LocationBurda

Yazma tarihi: 19 Ağustos 2013 - 10:30 ÖS

Bide petlerin birbirine karşı üstünlükleri var onlara göre combinasyon yapıp giriyorum ben savaşa biyerde koymuştum grafiğinide bulunca koyarım
  • 0

Bıraktım yokum

#7 Grom

Grom

Senior Sergeant

• Members
  • 154 İleti
  • LocationCehennemin Dibi.

Yazma tarihi: 19 Ağustos 2013 - 10:34 ÖS

Bak Buraya Petler Health, Power, Speed Diye Ayrılmış Bir Göz At İstersen. http://www.warcraftp.../wow-pets/best/

Konu Grom tarafından 19 Ağustos 2013 - 10:34 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#8 eseruyar

eseruyar

Warlord

• Super Moderator
  • 4.570 İleti
  • LocationBurda

Yazma tarihi: 20 Ağustos 2013 - 08:17 ÖÖ

3kıtanın daily sini yapınca 25lvl oluyordu petlerim. günde bi tane kasıp satıyordum. dailylerle kolay oluyor
  • 0

Bıraktım yokum

#9 mudvayne87

mudvayne87

Scout

• Members
  • 8 İleti

Yazma tarihi: 20 Ağustos 2013 - 08:36 ÖÖ

Çok sağolun şimdi işler daha kolaylaştı habire yenilmiyorum artık :)

3 kıtanın dailyleri tam olarak nedir? Hangi 3 kıta hangi dailyler :) ben misal level 10 petimle level 12 peti yakalıyorum. Onları seçip level 14 15 zonea gidip level 15 petleri yakalıyorum. Onalrı seçip level 17 petlerin olduğu zonea gidiyorum. Dolayısı ile istediğim petlerin levelları kasamıuorum, sürekli yakaladığım yüksek levelli petlerle oynuyorum. Eğer daily olayı varsa istediğim peti çabuk 25leyebilirim çok güzel olur :)

Henüz hiç lvl 25 petim yok. Ahden almıştım bi tane ama listeme ekleyemiyorum. Level 25 bi pet yakalamam yada bi petimi 25 lemem lazım galiba. O yüzden çabuk olsun dye yukardaki şekilde ilerliyorum :)

Konu mudvayne87 tarafından 20 Ağustos 2013 - 08:39 ÖÖ tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#10 eseruyar

eseruyar

Warlord

• Super Moderator
  • 4.570 İleti
  • LocationBurda

Yazma tarihi: 20 Ağustos 2013 - 08:45 ÖÖ

pandaria, outland, bide kalimdordu sanirim. cata ve wotlk haritalarininda varda yapmıyorum onları. bende ilk level işini dedigin şekil yaptım rare yakaladım hep.
  • 0

Bıraktım yokum

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı