İçeriğe git

Resim
- - - - -

WoW-Turk.com Yeni Yapılanma

• Please log in to reply
Bu konuya 79 yanıt gönderildi

#21 Marv

Marv

Saygın Üye

• Saygın Uye
  • 3.507 İleti
  • Locationİzmir

Yazma tarihi: 21 Ağustos 2013 - 04:05 ÖÖ

Ya dayayın bilgisayar oyunları, mmorpg ve MobA diye, popüler olanları stickyleyin, bitti gitti...

Yılda beşbin tane rpg/mmo çıkıyor yoksa, seçme işlemiyle nasıl başa çıkacaksınız, neye göre seçeceksiniz?

• 0

#22 Grom

Grom

Senior Sergeant

• Members
  • 154 İleti
  • LocationCehennemin Dibi.

Yazma tarihi: 21 Ağustos 2013 - 06:54 ÖÖ

Arkadaşlar ciddi bir konu açtık ciddi cevaplar verirseniz seviniriz.

Benim önerim de dota2 LoL gibi oyunlara da ağırlık vermeli onlarla ilgili de paylaşımlarda bulunmalıyız.

Bunun dışında online olmayan oyunlarla ilgilide sürekli haberler yapılmalı.

Burada insanlara fikir vermesi açısından paylaşıyorum bunu. Yoksa zaten yönetim kısmında bi bölümü zaten yazıyor :)

Gleo Katılıyorum Bu Tür Oyunlara Ağırlık Verilmesi Lazım Dota2 Daha Fazla Ama :)

• 0

#23 Blacksad

Blacksad

Scout

• Members
  • 8 İleti

Yazma tarihi: 21 Ağustos 2013 - 11:03 ÖÖ

Elder Scrolls Online, gelecek sene baharda çıkması bekleniyor ki benim en çok beklediğim MMORPG şu anda. Kapalı betası devam eden bir oyun ve gelecek vaad ettiğini düşünüyorum. Bir WoW olamaz belki fakat Elder Scrolls serisi hayranlarına fazlasıyla hitap edebilir. Düşünün derim ^^

• 0

#24 isimsiz755

isimsiz755

Üye

• Members
  • 657 İleti

Yazma tarihi: 21 Ağustos 2013 - 11:29 ÖÖ

swtor olsun ?

• 0

#25 hanua

hanua

Lieutenant General

• Members
  • 2.860 İleti

Yazma tarihi: 21 Ağustos 2013 - 11:42 ÖÖ

Çıkacak oyunlara zaten yer verilir bence asıl şuan wow dışında oynadığınız oyunları tavsiye edin. lol, dota, tf2, f4d gibi 

• 0
Benim dotum pıt pıt vuruyor abi-Ezekeel
AMİNTOBELLO

#26 eseruyar

eseruyar

Warlord

• Super Moderator
  • 4.570 İleti
  • LocationBurda

Yazma tarihi: 21 Ağustos 2013 - 12:25 ÖS

Swtor

Diablo3 (diğer siteyle birleştirilir.)

Dota-lol-hon

neverwinter

• 0

Bıraktım yokum

#27 mutluhan

mutluhan

Corporal

• Members
  • 182 İleti

Yazma tarihi: 21 Ağustos 2013 - 12:28 ÖS

ArcheAge Online ****

Elder scroll online ****

Wild Star

Dota 2

Guild Wars 2

bu oyunlar için bir başlık olabilir bence

Konu mutluhan tarafından 21 Ağustos 2013 - 12:47 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#28 Gleominas

Gleominas

Genel Yönetici

• Administrators
  • 3.798 İleti
  • LocationAntalya/Ankara

Yazma tarihi: 21 Ağustos 2013 - 12:40 ÖS

Eso nasıl aklıma gelmedi benim :D En çok beklediğim oyunlardan biri :)

• 0

Resmi ekleyen

#29 eseruyar

eseruyar

Warlord

• Super Moderator
  • 4.570 İleti
  • LocationBurda

Yazma tarihi: 21 Ağustos 2013 - 01:10 ÖS

Gleo link attım ona bi bak istersen oyunlarla ilgili fikir almak açısından.

• 0

Bıraktım yokum

#30 Grom

Grom

Senior Sergeant

• Members
  • 154 İleti

Yazma tarihi: 21 Ağustos 2013 - 04:53 ÖS

İstenilenler Arasında Çoğunukla Dota2 Var Bence Dota2 Yapılsın...

• 0

#31 Antimage

Antimage

First Sergeant

• Members
  • 264 İleti

Yazma tarihi: 21 Ağustos 2013 - 06:16 ÖS

FM serisi 2014 yolda misal.

• 0

#32 hammerusta

hammerusta

Corporal

• Members
  • 82 İleti

Yazma tarihi: 21 Ağustos 2013 - 06:50 ÖS

Bu yapılanma ile birlikte WoW-Turk bitmiştir.

Görünen o ki WoW-Turk daha fazla hit dolayısıyla para kazanabilmek için LoL, DotA ve diğer Free to Play oyunları içeren bir foruma dönüşmüştür. LoL ve benzeri oyunları oynayan coluk cocuk artık bu forumu işgal edecek ve forumdaki seviyeli ortam kaybolacaktır.

Yeni yapılanmanız sizlere daha çok para kazandırabilir fakat WoW oynayan birçok oyuncu bu forumu bırakacaktır. Bu nedenle bence WoW bölümünü bile silebilirsiniz...

• 0
Bir paladin her savaşa en önden giden ve tek sağ çıkandır

#33 eseruyar

eseruyar

Warlord

• Super Moderator
  • 4.570 İleti
  • LocationBurda

Yazma tarihi: 21 Ağustos 2013 - 07:09 ÖS

Niye bitsin ki. Birçok oyun forumu yapıyor böyle şeyler wow-turkde artık diğer oyunlarada yönelcek. Para kazanmak veya değil zaten kendi ceplerinden harcıyorlar bişeyler paylaşmak için. Mod lar düzeni sağladığı sürece bişey olmaz

• 0

Bıraktım yokum

#34 Grom

Grom

Senior Sergeant

• Members
  • 154 İleti

Yazma tarihi: 21 Ağustos 2013 - 07:28 ÖS

Fakat Çocuk Çoluk Konusunda Haklı Bence Free to Play Oyunlar Olmamalı.

Konu Grom tarafından 21 Ağustos 2013 - 07:58 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#35 hyuuganeiji

hyuuganeiji

Member

• Members
  • Pip*Pip*
  • 17 İleti

Yazma tarihi: 21 Ağustos 2013 - 10:04 ÖS

Free to play , aşırı rağbet gören ve Türkçeleştirilmiş MMo lar olmasın mümkünse, Neverwinter gibi kaliteli bir oyun bile F2P olmanın ve Türkçeleşmenin etkisiyle rezil durumda şuan

• 0

#36 Gleominas

Gleominas

Genel Yönetici

• Administrators
  • 3.798 İleti
  • LocationAntalya/Ankara

Yazma tarihi: 21 Ağustos 2013 - 10:20 ÖS

Bu yapılanma ile birlikte WoW-Turk bitmiştir.

Görünen o ki WoW-Turk daha fazla hit dolayısıyla para kazanabilmek için LoL, DotA ve diğer Free to Play oyunları içeren bir foruma dönüşmüştür. LoL ve benzeri oyunları oynayan coluk cocuk artık bu forumu işgal edecek ve forumdaki seviyeli ortam kaybolacaktır.

Yeni yapılanmanız sizlere daha çok para kazandırabilir fakat WoW oynayan birçok oyuncu bu forumu bırakacaktır. Bu nedenle bence WoW bölümünü bile silebilirsiniz...

2008'den beri bu sitede üye ve yöneticiyim. Bugüne kadar bu sitedeki reklamlar tamamen sitenin giderlerine harcanmıştır. Sadece bir kaç defa artan para olmuştur. O da yönetim arasında prepaid kart veya cd-key olarak(Diablo III alacak param yoktu o şekilde almıştım mesela) geri dönmüştür. Ama biz bunların hiçbirini yine de istemedik. Amacımız hiçbir zaman para kazanmak olmamıştır. Eğer öyle bir amacımız olsa emin olun bunu çok daha güzel yöntemler uygulayarak yapardık.

Fakat geçmişte her bölüme bakan moderatör vardı genel ve yardım bölümüne 2-3 moderatör bakardı. Bunların dışında super moderator ve admin kadroları vardı. Ona rağmen yetişemezdik. Şu an 1 kişi yetecek durumda.

Foruma taze kan gerekiyor. WoW-Turk bitmemiştir. WoW-Turk hala Türkiye'nin en büyük World of Warcraft forumudur. Aksine WoW-Turk daha da büyüyecektir. Artık WoW bize yetmiyor. Hatta sitede hali hazırdaki bir çok üye wowu bırakmasına rağmen sırf sitedeki ortamı sevdiği için burada takılıyor(ben bunlardan biriyim mesela). Bir kısmı da başka oyunlar oynadığı için başka forumlarda geziyor ve artık buraya vakit ayıramıyor. Bu yaptığımız projeyle hem isteyen istediği oyun ile ilgili bölümü takip edebilecek hem de kaybettiğimiz üyelerimiz de birer birer geri dönecektir.

LoL ve benzeri oyunları oynayan çoluk çocuk dediğin kitle içerisinde benim beraber oynadığım ve hardcore oyuncu olan ve şu an wowa geri dönse 1 ay içerisinde dünyadaki istediği klana girebilecek kadar iyi oyunculuğu olan insanlar var. Hatta ve hatta şu anda wowdaki ortama baktığımda çoluk çocuk kaynarken ben tanıdığım ve iyi oyunculukları olan insanları başta dota2 olmak üzere bir çok başka platformda görüyorum.

Son olarak bu şekilde yorum yapıyor olman bu site ile ve online oyunlarla ilgili hiçbirşey bilmediğini gösteriyor ki zaten 3 yılda 80 mesaj atmış 81'sinde böyle bir eleştiri yapmış birinden zaten birşeyler bilmesini beklemiyorum.

WoW-Turk sapasağlam bir şekilde yeni yüzüyle oyunhub adıyla hala buradadır ve burada olmaya devam edecektir. Beğenmeyenler için sağ yukarıda "Çıkış Yap" butonu koyduk. Önce ona basarsınız sonrasında browserinızı kapatır geçmişi temizler bir daha girmezsiniz. Kimseyi zorla tutmuyoruz burada.

Saygılarımla

Gleominas

WoW-Turk.com Yöneticisi

• 1

Resmi ekleyen

#37 Grom

Grom

Senior Sergeant

• Members
  • 154 İleti

Yazma tarihi: 21 Ağustos 2013 - 10:44 ÖS

2008'den beri bu sitede üye ve yöneticiyim. Bugüne kadar bu sitedeki reklamlar tamamen sitenin giderlerine harcanmıştır. Sadece bir kaç defa artan para olmuştur. O da yönetim arasında prepaid kart veya cd-key olarak(Diablo III alacak param yoktu o şekilde almıştım mesela) geri dönmüştür. Ama biz bunların hiçbirini yine de istemedik. Amacımız hiçbir zaman para kazanmak olmamıştır. Eğer öyle bir amacımız olsa emin olun bunu çok daha güzel yöntemler uygulayarak yapardık.

Fakat geçmişte her bölüme bakan moderatör vardı genel ve yardım bölümüne 2-3 moderatör bakardı. Bunların dışında super moderator ve admin kadroları vardı. Ona rağmen yetişemezdik. Şu an 1 kişi yetecek durumda.

Foruma taze kan gerekiyor. WoW-Turk bitmemiştir. WoW-Turk hala Türkiye'nin en büyük World of Warcraft forumudur. Aksine WoW-Turk daha da büyüyecektir. Artık WoW bize yetmiyor. Hatta sitede hali hazırdaki bir çok üye wowu bırakmasına rağmen sırf sitedeki ortamı sevdiği için burada takılıyor(ben bunlardan biriyim mesela). Bir kısmı da başka oyunlar oynadığı için başka forumlarda geziyor ve artık buraya vakit ayıramıyor. Bu yaptığımız projeyle hem isteyen istediği oyun ile ilgili bölümü takip edebilecek hem de kaybettiğimiz üyelerimiz de birer birer geri dönecektir.

LoL ve benzeri oyunları oynayan çoluk çocuk dediğin kitle içerisinde benim beraber oynadığım ve hardcore oyuncu olan ve şu an wowa geri dönse 1 ay içerisinde dünyadaki istediği klana girebilecek kadar iyi oyunculuğu olan insanlar var. Hatta ve hatta şu anda wowdaki ortama baktığımda çoluk çocuk kaynarken ben tanıdığım ve iyi oyunculukları olan insanları başta dota2 olmak üzere bir çok başka platformda görüyorum.

Son olarak bu şekilde yorum yapıyor olman bu site ile ve online oyunlarla ilgili hiçbirşey bilmediğini gösteriyor ki zaten 3 yılda 80 mesaj atmış 81'sinde böyle bir eleştiri yapmış birinden zaten birşeyler bilmesini beklemiyorum.

WoW-Turk sapasağlam bir şekilde yeni yüzüyle oyunhub adıyla hala buradadır ve burada olmaya devam edecektir. Beğenmeyenler için sağ yukarıda "Çıkış Yap" butonu koyduk. Önce ona basarsınız sonrasında browserinızı kapatır geçmişi temizler bir daha girmezsiniz. Kimseyi zorla tutmuyoruz burada.

Saygılarımla
Gleominas
WoW-Turk.com Yöneticisi

Çok güzel anlatım olmuş ellerine sağlık.
Bu satırları okuduktan sonra yüzümde bir gülümseme oluştu. ( Ne hikmetse artık) :)
  • 0

#38 hammerusta

hammerusta

Corporal

• Members
  • 82 İleti

Yazma tarihi: 21 Ağustos 2013 - 11:35 ÖS

Saygılarımla

Gleominas

WoW-Turk.com Yöneticisi

Foruma çok mesaj atan oyunu biliyormuş bunu da gördük... Ezeekel Paragon'da Karga Method'da filan sanırım. 

Forumda görüşlere saygı diye de bir şey kalmamış anlaşılan.

Bu da benim bu foruma attığım son mesajdır. 

Hepinize keyifli oyunlar, iyi forumlar.

• 0
Bir paladin her savaşa en önden giden ve tek sağ çıkandır

#39 Gleominas

Gleominas

Genel Yönetici

• Administrators
  • 3.798 İleti
  • LocationAntalya/Ankara

Yazma tarihi: 21 Ağustos 2013 - 11:40 ÖS

O kadar yazdıklarımdan bi bunu anladıysan helal olsun! Ezekeel ve Karga casual oyuncular olabilirler. O ikisinden sonra en çok mesaj bende. Buyur benim oyunculuğuma da laf et? Ama önce araştır WoW'da neler yapmışım oyunu bıraktığım güne kadar. Ondan sonra konuş.

Görüşlerlere saygımız her zaman sonsuzdur. Ama "para kazanmak için" dediğin an bu görüş değil bize hakaret oluyor. İşte o noktada biri çıkıp "hop bilader ağır ol" der sana. İşte o biri ben oluyorum burada.

Forumdaki son mesajın olması iyi olmuş. Forumumuz gereksiz mesaj kirliliğinden kurtulmuş oldu.

Hayatında başarılar dilerim. Umarım bilip bilmeden yorum yapmazsın bundan böyle...

• 1

Resmi ekleyen

#40 hanua

hanua

Lieutenant General

• Members
  • 2.860 İleti

Yazma tarihi: 22 Ağustos 2013 - 07:19 ÖÖ

Ben anlamıyorum bu insanları, hayır gerçekten anlamıyorum... Duyanda Dammit-oHo (tamam sadece biri kaldı ama olsun el alışkanlığı :P ) bu siteden kazandıkları paralar ile altlarına ferrari çektiler sanacak!!! Hayır bu olay sadece burası için geçerli olsa neyse bu şuan her site için geçerli. Misal (direk isim veriyorum kusura bakmayın) oyunçeviri'ye gidin bakın. Adamlar para almadan oyunları türkçeye çeviriyor birde üzerine laf yiyorlar!! Çeviri nerde, neden geç kaldı, böyle iş olur mu?! Lan lavuk çok biliyorsan al sen çevir!!!

Al işte adamın 80 küsür mesajı ve diyorki mesaj sayısı oyunu bilgisini ölçmez... Tamam doğru ölçmez ama senin bu foruma yaptığın katkıyı gösterir, insanlara ne kadar yardım ettiğini gösterir, ne kadar aktif olduğunu gösterir. 

Not: Daha önceden gececilerde takılıyordum ama oyuna dönmem ile forum filtremi tekrar ayarladım. Hayırlara versile olsun...

• 0
Benim dotum pıt pıt vuruyor abi-Ezekeel
AMİNTOBELLO

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı