İçeriğe git


Resim
- - - - -

İbretsiz Tespitler Serisi (Mizah) -1-


 • Please log in to reply
Bu konuya 1 yanıt gönderildi

#1 jujinko

jujinko

  Legionare

 • Members
 • 485 İleti
 • LocationTwisting Nether - EU

Yazma tarihi: 27 Ağustos 2013 - 09:18 ÖÖ

* Rüyasında, kendisine öğüt veren yaşlı bir insan gördüğü sırada aniden uyandırılan biri, sırf o yaşlı insana ayıp olmasın diye yeniden uykuya dalmaya çalışarak aynı rüyaya kaldığı yerden devam etmeye çalışıyorsa; işte o kişi dünyanın en güzel insanlarından biridir. Fakat halk arasında ise böyle insanlara saftirik denir

* Bir erkeğin takıldığı arkadaş gurubunda bulunan kızdan hoşlandığını belirtmesi , bunu kızın dolaylı veya dolaysız yoldan öğrenmesi üzerine kızın, erkek biraz ısrar edince 'istemiyorum işte arkadaşlıktan da soğutma beni' şeklinde terslemesi dünyayı ayağa kaldırması. Aynı zaman zarflarında, aynı kızın grup içinde başka bir erkekten hoşlanması ve kızın erkek hayır demesine rağmen uğraşları ve kendi tarzı ile çelişen ısrarları. Halk arasında 'sürtük', arkadaş grubu arasında ise bu kıza 'işine geleni yapan, işine gelmeyeni yapmayan dengesiz' denir.
Aynı zamanda tüm uğraşlarına rağmen red cevabı veren erkek kız tarafından şımarık, poposu kalkık ilan edilirken, 'erkek milleti işte' kategorisine girecek kadar küçültücü bir kalıba konur. Bu yüzden kızlar, herşeyleri kendi lehlerine çevirmek konusunda erkeklerden daha zeki çevik ve ahlaklıdır

* Misafirliğe gelen biri, eğer çişini veya hacetini yapmak için tuvalete gittiğinde, işini görürken ses çıkmasın da ayıp olmasın diye aynı anda eş zamanlı olarak öksürüyor veya sifonu çekiyorsa, bu insan evlenilecek insandır, iyi insandır.

* 'Bizim çocuğun İngilizcesi aşırı süper, matematiği müthiş' gibi komuşulara söylemlerde bulunan insanların çocuklarının, gün olup da çocuğun bir şekilde çuvallayacağı bir soru veya sorun ile karşılaştıklarında konuya komşuya rezil olma riskine son veren acil taşınma ve nakliye servisimizi sizlere sunuyoruz. Bizim çocuk ingilizcede canavar mı dediniz, fakat komşu Ayfer Abla'nın İngiltereden gelen misafiri ile çocuğunuz konuşamadı ve rezil mi oldunuz? Ya da çocuğunuzun fen derslerini övdünüz övdünüz bitiremediniz ve bunun üzerine yan apartmanda oturan lisede okuyan tembel bir öğrencinin babası 'gelsin çalıştırsın' bakalım bizimkini dedi de sizin oğlanın etekleri mi tutuştu? Problem ve sıkıntı yok tek günde sizi ortadan kaybediyoruz ve yerine size benzeyen başka komuşlar koyuyoruz.
Not: Bayan stoklarımız sınırlı olduğu için onun yerine peruklu (bıyıksız sakalsız) abiler kullanmak zorunda kalabiliriz

* Minübüs şoförlerinin kendileri bir yere yetişmek durumunda kaldığı zaman 40 dakika süren yol hattını 8-10 dakikada gelmeleri, fakat bunun dışındaki zamanlarda, akıcı trafikte bile on saniyede bir durarak yoldan birinin çıkıp da minübüse binme kararı almasını ısrarla beklemeleri. Bu işte bir sihir mi var derseniz evet! Çok basit, hızlı giderek sizi gideceğiniz yere çabucak ulaştırdıysa veya yolun yarısında başka bir minibüsçü arkadaşına aktardıysa bilin ki yenge telefon açıp 'bey bugün sana bir sürprizim var, akşam yemekten sonra tatlı olarak ben varım...' gibi gibi sözler söylemiştir. Unutmayınız ki biz türk milletiyiz her türlü iyiyiz hoşuz.

* 'Bu kaç para?' diye sorduğunuz bir satıcı size 'sana on yaparım' dediği vakit, 'dün de başkalarına size on olur diyordunuz, neden bizi özel hissettirerek yalan söylüyorsunuz ?!' şeklinde cevap verirseniz ya tüm esnaf tarafından 'gel lan buraya değişik' böğürmeleri eşliğinde kovalanırsınız veya karşınızdaki esnafa mavi ekran verdirirsiniz.

 

************************************************************
Devamı yorumların ardından gelecektir smile.gif


 • 0
Arthas: Father..Is it over ? / Father: No son ..Unfortunately the raid resets tomorrow

#2 lostdragon

lostdragon

  Scout

 • Members
 • 4 İleti

Yazma tarihi: 28 Ağustos 2013 - 03:23 ÖÖ

iyi yazmışsın güldüm :D


 • 0
0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı