İçeriğe git

Resim

Arayüz geliştirmeleri

• Please log in to reply
Bu konuya 15 yanıt gönderildi

#1 Ezekeel

Ezekeel

Genel Yönetici

• Executives
  • 9.313 İleti

Yazma tarihi: 15 Kasım 2013 - 12:58 ÖS

Warlords of Draenor: Arayüz Geliştirmeleri
56PUY8C90JX21383779810506.jpg

World of Warcraft: Warlords of Draenor, görev takibinden heirloom ve oyuncaklarınızın saklanmasına kadar birçok arayüz değişiklikleri getirecek.

Görev Defteri

Gelecek pakette görev arayüzü sadece nereye gidilip ne yapılmasını bilmenizi sağlayacak kadar basitleşmiş olacak. Görev defteriniz o bölgedeki ana hikaye görevleri ve yan görevleri göstererek yeni bir bölgeye geçip önemli görevleri kaçırmanızı engelleyecek. Tabii ki her şey tam anlamıyla listelenmiş olmayacak, Blizz tüm sürpriz ve eğlenceyi kaçırmak istemiyor.

Envanter Sistemi

W6TBXTPPJQRF1383780355451.jpg

Envanter sistemine dağınıklığı önlemeye yönelik birçok geliştirme ve eklenti yapılıyor.

• Görev eşyaları: Görev eşyaları artık çantanızda yer işgal etmeyecek ve onun yerine görev arayüzüne taşınacak.
  • Ayrıştırılabilir çantalar: Yakında düzinelerce eşya ikonu arasından aradığınız eşyayı aramanız gerekmeyecek. Onun yerine eşyalarınız istediğiniz şekilde sınıflandırılacak.
    • Çantalar artık zırh, harcanabilir olanlar, gri olanlar gibi farklı türdeki eşyalar için atanabiliyor.
    • Ek olarak, eşya ikonlarında eşyanın kalitesine göre border olacak(epic eşyalar için mor gibi). Gri eşyalarsa kolaylıkla görülüp vendora satılabilmesi için altın ikonu taşıyacak.
  • Direkt bankadan üretin: Direkt bankadaki materyalleri kullanarak bir şeyler üretin veya enchant edin. Bankadan materyal çekip üretim yaptıktan sonra geri bankaya koymanıza gerek yok.
  • Koleksiyonlar: Koleksiyonlar heirloom ve oyuncaklarınız için hesap bazında takip sağıyor. Daha fazla bilgi aşağıda.

Koleksiyonlar

Tüm heirloom ve fun itemlarınız artık bir koleksiyon sisteminde toplanıyor, böylece artık çantanızın değerli slotlarını işgal etmeyecekler. Bir kere alındığında, o eşya tüm karakterlerinizce erişilebilir olacak. Koleksiyonu tamamlamak isterseniz de binek ve pet günlüğündeki gibi henüz alınmamış eşyaların nasıl elde edilebileceği bilgisi görünecek. Koleksiyon sistemi iki ana parçaya bölünmüş durumda:

Heirloomlar

Z6WFY2AHGOYJ1383780356505.jpg

Heirloomlar artık gerçekten realmler arası ve account-bound olacak. Bir hesaptaki tüm yeni ve eski karakterleriniz heirloomlara ulaşabilecek!

Oyuncak Kutusu

J59Z6HMEPNOM1383780356581.jpg

Artık tüm oyuncak ve fun itemlarınızı yer yokluğu sebebiyle silme korkusu olmadan biriktirebilecek ve onlara her karakterden ulaşabileceksiniz.

Kaynak

Aslında bu yenililer çoktan yapılmış olması gereken şeylerdi, en azından artık her şey daha kolay olacak. Fun itemlar için de böyle bir sistem yapacaklarını hiç sanmıyordum, öyle eşyaları hiç atmayan ve bir sürü karakterine dağılmış birisi olarak çok sevindim. Siz ne düşünüyorsunuz?

#2 Vargful

Vargful

Moderatör

• Moderators
  • 235 İleti
  • LocationTaksim / Istanbul

Yazma tarihi: 15 Kasım 2013 - 01:02 ÖS

Çok güzel yenilikler var, bag sorunu biraz daha azalacak.

Heirloom realm-wide olayı çok güzel oldu.

Oyuncular, ıvır zıvır, yüzlerce şeyi saklıyorum hala, müthiş bir rahatlama olacak bag'lerde. :)

• 0

Evren Varg

Quad-Glad Rogue

Vengeful

Brutal

Furious

Wrathful

#3 Ezekeel

Ezekeel

Genel Yönetici

• Executives
  • 9.313 İleti

Yazma tarihi: 15 Kasım 2013 - 01:39 ÖS

Aynen, geçen eski mageime girdim; çanta ve bankadaki ıvır zıvırla dolmuş slotları görünce fenalık geçirip geri çıktım. Heirloom olayı da insanların kendi sunucularından başka sunucuda karakter kasmakla uğraşmamak istemelerinde önemli bir noktaydı, o da iyi oldu.

#4 eseruyar

eseruyar

Warlord

• Super Moderator
  • 4.570 İleti
  • LocationBurda

Yazma tarihi: 15 Kasım 2013 - 04:34 ÖS

Güzel olmuş bencede. Bide oyunu kolaylaştırmasalar.

• 0

Bıraktım yokum

#5 Orochimaru

Orochimaru

Sergeant

• Members
  • 57 İleti

Yazma tarihi: 17 Kasım 2013 - 07:26 ÖS

yeri değil ama bunun için de ayrı bir konu açmak istemedim. exp'in veya beta'nın yayınlanma tarihi ile ilgili bir söylenti var mı? herkes kafadan 1 senesi var diyor ama sanki bir yerde bahar veya yazdan önce çıkarmayı amaçladıklarını okudum

• 0

#6 Ezekeel

Ezekeel

Genel Yönetici

• Executives
  • 9.313 İleti

Yazma tarihi: 17 Kasım 2013 - 07:29 ÖS

Önceki paketlerde hem çok yakın tarihlerde çıkarmışlardı ama artık ek paketleri daha hızlı çıkarmak istediklerini söylediklerine göre daha erken gelmesi muhtemel.

#7 Xelbelsel

Xelbelsel

Scout

• Members
  • 650 İleti

Yazma tarihi: 17 Kasım 2013 - 08:18 ÖS

Heriloom olayına el atmaları çok iyi olmuş diğer yeniliklerde iyi düşünülmüş :)

• 0
THE NORTH REMEMBERS!

#8 Shamokan

Shamokan

Guild Forum Yetkilisi

• Members
  • 316 İleti

Yazma tarihi: 18 Kasım 2013 - 04:34 ÖS

10 numara 5 yıldız olmuş bu değişiklik. sırf heirloom yok diye karakter taşıdığımı bilirim. süper olmuş artık istenilen serverda rahat rahat kararkter kasabilecek herkes.

• 0
90 ORC SHAMAN
90 BLOOD ELF WARLOCK
90 UNDEAD HUNTER
90 TROLL DRUID
90 UNDEAD WARRIOR
90 TROLL HUNTER
90 NIGHT ELF PRIEST
90 WORGEN DRUID
87 GOBLIN ROGUE
85 DRAENEI WARRIOR
85 UNDEAD DK
85 BLOD ELF MAGE
-------------------------------------------------------

#9 Egzo

Egzo

Sergeant

• Members
  • 73 İleti

Yazma tarihi: 02 Aralık 2013 - 11:12 ÖÖ

Geç kalmış bir geliştirme bence. Kendi karakterimde yaklaşık 75 slotluk yer açılacağını hesapladım şimdi.

Bu uygulama tabardları da etkileyecek mi acaba?

• 0

#10 Ezekeel

Ezekeel

Genel Yönetici

• Executives
  • 9.313 İleti

Yazma tarihi: 02 Aralık 2013 - 04:33 ÖS

Tabardların sanırım hesapta ortak olup olmayacağı kesin değildi, eğer olursa onlar da o şekilde olacaktır.

#11 Riddler

Riddler

Moderatör

• Moderators
  • 889 İleti

Yazma tarihi: 03 Aralık 2013 - 11:34 ÖÖ

Sirf su toylar account-wide olacagi icin silmis oldugum eski karakterimi geri aldim. Her karakterde ayrica ugrasmaya gerek kalmamasi oldukca iyi. Merak ettigim bir nokta var, bir kere alinan heirloomu iki ayri karakterde ikisinde de bulunabilecek sekilde kullanabiliyormuyuz acaba.
  • 0

#12 Ezekeel

Ezekeel

Genel Yönetici

• Executives
  • 9.313 İleti

Yazma tarihi: 03 Aralık 2013 - 01:31 ÖS

Öyle olması lazım, diğer türlü mantıklı olmaz bence çünkü toy itemlar da aynı mantıkta olacaksa o zaman her karakterimizde aynı anda o eşyalar olamaz?

#13 isimsiz755

isimsiz755

Üye

• Members
  • 657 İleti

Yazma tarihi: 03 Aralık 2013 - 01:45 ÖS

aynı heirloomu farklı serverlardaki karekterinde almış olanların jp leri boşa gitcek dimi...

• 0

#14 Ezekeel

Ezekeel

Genel Yönetici

• Executives
  • 9.313 İleti

Yazma tarihi: 03 Aralık 2013 - 02:08 ÖS

Öyle gözüküyor. :D Belki aynı şeyden iki tane olanlara falan bir güzellik yapıp birini iade alırlar? :P

#15 lostdragon

lostdragon

Scout

• Members
  • 4 İleti

Yazma tarihi: 05 Aralık 2013 - 10:06 ÖS

bu iyi oldu artık 2 saat heirloom aramaya uğraşmicam :D

• 0

#16 erkancsk

erkancsk

Senior Sergeant

• Members
  • 204 İleti

Yazma tarihi: 06 Aralık 2013 - 06:19 ÖS

bence en iyi değişiklik bag lerde olmuş saçma sapan bir ton şeyi tutuyorduk.

• 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı