İçeriğe git

Resim

Stat değişiklikleri ve eşya statlarına nerf

• Please log in to reply
Bu konuya 10 yanıt gönderildi

#1 Ezekeel

Ezekeel

Genel Yönetici

• Executives
  • 9.313 İleti

Yazma tarihi: 15 Kasım 2013 - 01:58 ÖS

Kaldırılan statlar: Sürekli yükseltmek yerine belli bir miktardan sonrası önemsiz olduğundan hit, expertise, dodge ve parry statları kalkıyor. Blizz bu durumu nasıl dengeleyecek acaba. Pve açısından çok sorun değil, herkes cap sayılabilir ama pvpde? Belki direkt öyle farklar olmadan iyice basitleştirilmiş bir stat sistemi yapmayı planlıyorlardır. Bir yandan aynı işi yapan fakat farklı statlara yüklenen sınıfların dengelenmesini kolaylaştırabilir.

Eklenen statlar: Ayrıca eşyalara, stacklenerek hızınızı arttıran ve eşyanın durability lossunu engelleyen gibi bazı "eğlenceli" statlar koyulacağı açıklanmış. Aşağıdaki ekran görüntülerine bakabilirsiniz.
gallery_2_16_91181.jpg

gallery_2_16_118494.jpg

gallery_2_16_124094.jpg
gallery_2_16_13533.jpg

gallery_2_16_67864.jpg

Stat değişiklikleri: Bir cap olacaksa da oradan buradan gelen movement speed bonusları stacklenecekmiş. Haste statının da değiştirilerek haste plateau dediğimiz hastein bir noktaya kadar dotları etkilememesi ve bir noktadan sonra birden fırlatması olayı kaldırılacağı söyleniyor ama başka detay yok. Bir başka önemli gelişme de aynı tür bir eşyanın onu kullanan bir sınıf için yararlı olup başkası için yararsız olması veya bir eşyanızın başka bir specte işinize yaramaması durumu. Artık bir eşya onu giyenin specine göre birincil stat verecek. İkincil statlar ise zaten artık yüzük ve kolye gibi daha önemsiz eşyalar üzerinden alınacak.

Reforge: Çok fazla değişken sunarak işleri iyice karıştırdığı için yeni pakette reforge sistemi olmayacak.

Enchanting: Artık daha az enchant formülü olacak. Bir eşya için enchant seçenekleri artarken enchantlanabilir eşya sayısı azalacakmış(örneğin artık eldivenlerin enchantlanmayacak olması gibi). Enchantinge maddi etkisi ne olacak, denge nasıl sağlanacak bakalım.

Gemler ve soketler: Aynı şekilde, artık daha az gemimiz olacak. Soket bonusları ve meta gemlerin takılması için "x kadar kırmızı gem" gibi gereklilikler kaldırılıyor. Birden fazla soketli eşyalar ya olmayacak ya da çok nadir olacak ki zaten aslında soketli eşyalar bile çok yaygın olmayacak. Tabii bunun karşılığında bir gemin kazandırdığı da şimdikinden fazla olacak.

Tier+Pseudo-Level.jpg
Eşya statlarına nerf: Yukarıdaki grafikte gördüğünüz gibi Cataclysm'e gelindiğinde eşyalardan kazanılan statlar acayip uçmuştu çünkü bir önceki paketin endgame eşyalarına sahip birisinin yeni pakette hiç eşyaya gerek duymadan gidebilmesini game designerlar istemiyordu. MoP ile bir item squish düşünülüyordu ancak sonradan iptal edildi ve item squish bu pakete kaldı. Şimdi yyundaki tüm eşyaların statları düşürülecek, böylece oyuncuların canları TBC-WotLK arasında bir seviyede gezecek. Üzülmeyin, şu anda bir raidi sololayabiliyorsanız yine sololayabilmeye devam edeceksiniz çünkü moblar vs. de ona göre ayarlanacak. Hatta BlizzCon'da oyunu test edenler item squishi bir süre fark etmemişler. Kolaylığı bir yana, bunun bir etkisi de insanlara eski günleri hatırlatması olabilir.

Ne düşünüyorsunuz?

#2 Xelbelsel

Xelbelsel

Scout

• Members
  • 650 İleti

Yazma tarihi: 24 Kasım 2013 - 08:34 ÖS

Ben gayet yerinde buldum 1m canları olan oyuncular var çoğunluğu tank ama gene de abartılı ve ekstra özelliklerinde renk katacağını düşünüyorum :)

Konu Xelbelsel tarafından 24 Kasım 2013 - 08:36 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0
THE NORTH REMEMBERS!

#3 DasviDania

DasviDania

Senior Sergeant

• Members
  • 155 İleti

Yazma tarihi: 24 Kasım 2013 - 08:37 ÖS

oyunun mekaniği'ni zorlaştırmışlar fakat class lara ne olacağı önemli ; mekanikle beraber class larda zorlaşırsa gayet güzel olur ama oyunu zorlaştırıp class hakimiyetini kolaylaştırırlarsa bi anlamı olmaz
  • 0

Huntress is nothing without a hunt, you're nothing without me.

http://eu.battle.net...edesbyrd/simple

RETIRED !

#4 Gelzhar

Gelzhar

Scout

• Members
  • 3 İleti

Yazma tarihi: 24 Kasım 2013 - 10:33 ÖS

Gayet yerinde bir karar hplerin düşürülmesi ,lifesteal ve movement speed pek gerekli birşeyimiş gibi gelmedi bana
  • 0

#5 Vargful

Vargful

Moderatör

• Moderators
  • 235 İleti
  • LocationTaksim / Istanbul

Yazma tarihi: 25 Kasım 2013 - 05:06 ÖÖ

Müthiş özellikler, bir kaç değişiklik yapılarak eklenebilir.

Inanilmaz dinamik katacaktır oyuna, hem PvP hem PvE açısından..

• 1

Evren Varg

Quad-Glad Rogue

Vengeful

Brutal

Furious

Wrathful

#6 BunuYazanTosun

BunuYazanTosun

Legionare

• Members
  • 485 İleti

Yazma tarihi: 25 Kasım 2013 - 12:35 ÖS

PvE açısından cacık oldu oyun :) hit exp deki %0.5 ler felan içimizdeki yağları eritirdi hatta %7.49 gibi rakamlar özellikle bu reforge olayı ile çoğaldı. Bunun dışında okuğum bilgilere göre üzerinizde sürekli tutmak zorunda olduğumuz bufflar ( örnek roglardaki slice and dice gibi bir skill verilmişti ) pasif olucak. Belki hardcorelar için pek birşey değiştirmicek ama pug raidlerde bazı classlar 2 tuş ile oynayıp ideal bir damage çıkarabilcek. PvP açısından %50 si lifesteal %50 si hızlı yürüme gibi statlara yüklenir. bir süre sonra glyhp gibi düzenleme gelir ve etkisi 1-2 class dışında gereksiz olur. İtemlerin LvL larının düşürülmesi iyi olur şu an addonsuz oyun içinde matematiksel hesap yapmak imkansız durumda en azından düşen itemlerde göz kararı % etkilerini görebiliriz ve 2 paket arasında geçişlerde world pvpde suyumuzu çıkarmazlar. Bana kalırsa oyuna daha fazla stat getirip statların dps üzerine etkilerini dengelemeye çalışırım böylece oynanışa göre farklı türler görebiliriz.

• 0
Resmi ekleyen

#7 restoshaman

restoshaman

Knight Lieutenant

• Members
  • 542 İleti
  • LocationStormwind

Yazma tarihi: 27 Kasım 2013 - 09:18 ÖS

Guzel bilgiler / yenilikler . Yeni paketten cok umutluyum , sayisi gozle gorulebilecek kadar oyuncununda wow a donecegini dusunuyorum .
  • 1

#8 isimsiz755

isimsiz755

Üye

• Members
  • 657 İleti

Yazma tarihi: 27 Kasım 2013 - 09:29 ÖS

çoğu şeyi sevdim ama yeni paketle enchanterların geliri düşer mi acaba ...

• 0

#9 restoshaman

restoshaman

Knight Lieutenant

• Members
  • 542 İleti
  • LocationStormwind

Yazma tarihi: 27 Kasım 2013 - 10:52 ÖS

Zannetmiyorum dusecegini ama bellide olmaz
  • 0

#10 Vargful

Vargful

Moderatör

• Moderators
  • 235 İleti
  • LocationTaksim / Istanbul

Yazma tarihi: 28 Kasım 2013 - 08:31 ÖÖ

Oyunu bırakmış bir çok kişiden iyi yorumlar alıyorum bu değişiklikler ile ilgili.

Çok fazla eski oyuncunun geri dönüş yapacağını düşünüyorum.

• 0

Evren Varg

Quad-Glad Rogue

Vengeful

Brutal

Furious

Wrathful

#11 yerge

yerge

Sergeant

• Members
  • 91 İleti
  • Locationistanbul

Yazma tarihi: 03 Aralık 2013 - 09:55 ÖS

Guzel bilgiler / yenilikler . Yeni paketten cok umutluyum , sayisi gozle gorulebilecek kadar oyuncununda wow a donecegini dusunuyorum .

Kesinlikle katılıyorum :)

• 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı