İçeriğe git

Resim
- - - - -

Türk oyun şirketi kuruyorum

• Please log in to reply
Bu konuya 16 yanıt gönderildi

#1 houndesx

houndesx

Scout

• Members
  • 1 İleti

Yazma tarihi: 28 Aralık 2013 - 03:21 ÖÖ

Merhaba arkadaşlar 

Başlıktanda anlaşılacagı gibi Türk Oyun firması acıyorum global çapta rekabet edebilecek düzeyde, detaylara girmeden önce kendimi tanıtayım,sonra neden boyle bir karar aldıgmı acıklayacagım. Ben oguz  avrupada uluslararası ticaret ve yonetimi üzerine master yapmaktayım, gecen haftalarda master yapmakta oldugum universiteye microsoft un oyun depertmanı ceo u söyleşiye katılmıştı bu fırsattan yararlanarak kendisiyle birebir sohbet etme imkanım oldu ve edindiğim bilgiler dogrultusunda oyun firması kurmaya karar verdim ne yazık ki ben oyun yapımından anlamıyorum bu yuzden oyun yapımından anlayan ve deneyimi olan insanlar ve bilirkişiler aramaktayım ayritten microsoft yeni kurulmus başarılı oyun firmalarıyla ortaklık kurma arayışında eğerki başarılı olursak ki dunya acılmamızın onunde engel yok. Bu yaz ayında firmayı istanbul da kuruyorum sımdıden hazırlıklara ve işlevlere başlamış bulunmaktayım. Şirketin buyume aşamasında web ve telefonlar için oyun yapabilecek kişiler aramaktayım elbete video oyunları yapacak kişiler ana hedefim. Bu hedefimde benimle olacak yahut yardımcı olacak insanlar aramaktayım. ilgilenenler bana buradan yahut email den ulaşabilir ve detayları konusabiliriz. 

Email: [email protected]

gsm: +48 791 305 135

• 0

#2 Ezekeel

Ezekeel

Genel Yönetici

• Executives
  • 9.313 İleti

Yazma tarihi: 28 Aralık 2013 - 12:47 ÖS

Öncelikle başarılar, umarım bir yerlere gelirsiniz. Yalnız ihtiyaç olan pozisyonları daha ayrıntılı yazarsan daha iyi olabilir. Bir oyun şirketinde olması gereken ve benim aklıma gelen pozisyonlar:

-Yazılım geliştirme
-Veritabanı yönetimi
-Network yönetimi
-Grafik tasarım
-İçerik(oyun) tasarım
-Ses tasarım
-Web geliştirme
-Web tasarım
-Topluluk yönetimi
-Destek
-Halkla ilişkiler
-Pazarlama
-Kalite kontrol
-Mali işler
-Şirket içinde departmanlar arası koordinasyon için yöneticilikler vs.

Mobil oyunlar tahminimce daha küçük bir grupla çıkarılabiliyor(ki LinkedIn'den falan bulduğum tüm Türk oyun şirketlerini takip ediyorum, çoğu çok küçük gruplar) ama web tabanlı bir oyun için iş ciddileşiyor. Bir de tabii bu pozisyonlar da kendi içinde dallanıp budaklanıyor yapılan işe ve şirketin durumuna göre. Tabii ilk aşamada o kadar özelleşmez kimse büyük ihtimalle ama... Sen sadece yazılımcı mı istiyorsun şu anda, diğer şeyler hazır mı? Yazılımcı dışında birçok gerekli şey daha var.

#3 houndesx

houndesx

Scout

• Members
  • 1 İleti

Yazma tarihi: 28 Aralık 2013 - 01:53 ÖS

öncelikle yardımın ve yol göstermen için teşekkür ederim ama şirket yapılanmasını ve pazarlamayı biliyorum bunlar kolay iş. blizzard 2 kişi tarafından kuruldu bu hale geldi, hiç kimse direk boyle yapılanmış şirket kurmadı, microsoft haric, bana tum gerekli olan benimle bu işe girebilecek oyun yapımında programlamasında bilgi sahibi olan insanlar, başlangiç için web ve telefonlar için pazarı buyuk potansiyele sahip ordan gelen kazança şirket büyür, ilgileniyorsan detayları konusalım istiyorsan?

• 0

#4 Ezekeel

Ezekeel

Genel Yönetici

• Executives
  • 9.313 İleti

Yazma tarihi: 28 Aralık 2013 - 02:20 ÖS

Maalesef senin işine en yakın yaptığım iş şu anda bir mobil oyuna tasarım yapmak, yazılımcı değilim. :)

#5 houndesx

houndesx

Scout

• Members
  • 1 İleti

Yazma tarihi: 28 Aralık 2013 - 03:08 ÖS

o bile olur :) programcı bulmak kaldı geriye sen tasarlarsan başkası programlar bende satısa sunarım

• 0

#6 Ezekeel

Ezekeel

Genel Yönetici

• Executives
  • 9.313 İleti

Yazma tarihi: 28 Aralık 2013 - 04:35 ÖS

Heheh, eğer alacaksan neden olmasın? :P

#7 houndesx

houndesx

Scout

• Members
  • 1 İleti

Yazma tarihi: 28 Aralık 2013 - 05:47 ÖS

neden olmasın programmer bulduk mu olur. 

• 0

#8 H.L.L

H.L.L

Genel Yönetici

• Executives
  • 2.084 İleti
  • LocationAlmaty / KZ

Yazma tarihi: 29 Aralık 2013 - 07:38 ÖS

mobile pltarform için UNITY engine bakin...

su anda cok populer,

unity engine icin bile

1- 3d/2d designer

2- programer ( kullanacaginiz engine bagli )

yukardakilerden daha onemlis ise, ozgun bi icerik lazim size...

ya da kopya oyunlar yapacaksiniz, cakma agry birds gibi, bu da size pek para kazandirmaz...

basit oyunlari zaten az biraz ugrasacak zamani olan herkez yapa bilir.

unity engine ile kolay...

In the end, death claims us all

but HORDE will live on

Vol'jin is dead.

Who among you will help me avenge him?

Sylvanas Windrunner

#9 houndesx

houndesx

Scout

• Members
  • 1 İleti

Yazma tarihi: 29 Aralık 2013 - 11:26 ÖS

eyw saolasın takımı topladım bile ilgilenen herkese teşekkür ederim. yinede ilgilnenen herkese kapımız acık, bir elin nesi var iki elin sesi var

• 0

#10 Nice

Nice

Advanced Member

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 33 İleti

Yazma tarihi: 04 Ocak 2014 - 04:15 ÖS

Benim hali hazırda programming projelerim var ama konunla ilgilenebilriim ufaktan başlayabiliriz en azından;)

• 0

#11 Vargful

Vargful

Moderatör

• Moderators
  • 235 İleti
  • LocationTaksim / Istanbul

Yazma tarihi: 04 Ocak 2014 - 06:05 ÖS

öncelikle yardımın ve yol göstermen için teşekkür ederim ama şirket yapılanmasını ve pazarlamayı biliyorum bunlar kolay iş. blizzard 2 kişi tarafından kuruldu bu hale geldi, hiç kimse direk boyle yapılanmış şirket kurmadı, microsoft haric, bana tum gerekli olan benimle bu işe girebilecek oyun yapımında programlamasında bilgi sahibi olan insanlar, başlangiç için web ve telefonlar için pazarı buyuk potansiyele sahip ordan gelen kazança şirket büyür, ilgileniyorsan detayları konusalım istiyorsan?

Konu ile alakam yok. ''Microsoft hariç'' kısmı yanlış bilgi.

Microsoft dahil demek istemiş olabilirsiniz, düzeltme gereği duydum.

Konu Vargful tarafından 04 Ocak 2014 - 06:06 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

Evren Varg

Quad-Glad Rogue

Vengeful

Brutal

Furious

Wrathful

#12 houndesx

houndesx

Scout

• Members
  • 1 İleti

Yazma tarihi: 10 Ocak 2014 - 08:34 ÖS

yok microsoft da sermaya oldugundan direk tum gerekli ekip ve ekipmanlarla  oyun piyasasıne girdiler

• 0

#13 houndesx

houndesx

Scout

• Members
  • 1 İleti

Yazma tarihi: 19 Ocak 2014 - 01:38 ÖÖ

Benim hali hazırda programming projelerim var ama konunla ilgilenebilriim ufaktan başlayabiliriz en azından;)

olur neden olmasın.  ne tür projeler, istiyorsan mailim var oradan konusuruz yada face yada skype verirsen ordanda konusuruz

• 0

#14 Alethor

Alethor

Senior Sergeant

• Members
  • 577 İleti

Yazma tarihi: 21 Ocak 2014 - 03:24 ÖS

Grafik Tasarım / Community Management / Marketing konusunda yardımcı olmaya çalışabilirim :)

• 0

#15 houndesx

houndesx

Scout

• Members
  • 1 İleti

Yazma tarihi: 23 Ocak 2014 - 08:40 ÖS

grafik tasarım konusunda olabilirsin tabiki, daha önceki calısmaların varsa görebilirmiyim

• 0

#16 jujinko

jujinko

Legionare

• Members
  • 485 İleti
  • LocationTwisting Nether - EU

Yazma tarihi: 23 Mayıs 2014 - 02:45 ÖS

Kurgu/olay örgüsü ve diyalog yazımı gerektiren video oyunu yapacağınız zaman haberim olsun. Bana özel mesaj atarsanız irtibat bilgimi size iletirim.

Elbette konu hala geçerli ise...

• 0
Arthas: Father..Is it over ? / Father: No son ..Unfortunately the raid resets tomorrow

#17 Spanker

Spanker

Senior Sergeant

• Members
  • 130 İleti

Yazma tarihi: 15 Haziran 2015 - 08:00 ÖÖ

Oyunları test edecek birine ihtiyaç varsa işte o benim :)

• 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı