İçeriğe git

Resim
- - - - -

Volion'un karanlığı-- deneme

• Please log in to reply
Bu konuya 3 yanıt gönderildi

#1 wolcan0

wolcan0

Scout

• Members
  • 124 İleti
  • Locationİzmir,Karşıyaka,Balçova

Yazma tarihi: 06 Ocak 2014 - 11:24 ÖÖ

arkadaşlar tamamen denemedir. geçen senelerdede bir paylaşım yapmıştım az biraz beğenilmişti :D

aklımda güzel bi senaryo ve kurgu var ancak şu anlatım eksikliğim beni benden alıyor. Ama yazmak işinin sürekli denemekle gelişeceğini düşünüyorum. Noktalama işaretleri gibi durumlar için şimdiden özür dilerim. 

Biraz keyif, merak,heyecan uyandırabilirsem şimdi ve devamında , ne mutlu bana.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

-”konuş” diye bağırdı elf , elleri duvara bağlanmış olana. “adın ne?”

Genç elf sinirli bir bakış attı .gergindi çünkü hareket edemiyordu ,odaya giren ışık çok azdı.

Başına ne geleceğini bilemeyen genç elf sessizliğini sürdürmekte diretiyordu.

-“Adın ne? Daha fazla zorlama beni. Korkacak Bir şey yok ,sadece hikayeni anlat.Yoksa sana yardım edemem.”

Yardım kelimesi genç elfin kalbini yumuşatmıştı.Yıllardır şevkatsiz , zorluklarla geçen çocukluğu yaşlı elfin bu sözleriyle bi anda yok olmuştu.

-”Volion “ diye fısıldadı sesi titreyerek. Hayatında ilk defa birine güvenmek istiyordu.

-”Tamam Volion.Şimdi ben soracağım sen cevaplayacaksın . Söyle bakalım Maeglin'in

eşyalarının sende ne işi var?”

-”Bana kendi verdi.”

-”Yalan”. Diye atıldı genç elfin üstüne.Eliyle boğazını kavramıştı.

-Doğru söylüyorum.Kendi verdi bana ölmeden önce

-”Evet ölmeden önce.” Sözünü kesmişti genç elfin. “Hadi Volion gerçekleri söyle.Bunlar için mi öldürdün onu? Tek başınamı öldürdün yoksa ortaklarında varmıydı?”

-Hayır hayır öldürmedim diyorum.

-Ortakların?

-Ortak yok .Kimsem yok...

-Demek tek başına

-Hayır öldürmedim diyorum . Kendi verdi ,inanın bana.

-İnandır bana o zaman Volion . Sana inanmam için bir sebep ver.Cesedinin yanında bir tek sen bulundun .Eşyaları sende ve görgü tanığıda yok.

-Adım Volion. Kaç yaşındayım bilmiyorum.Ailemle tek hatırladığım Eversong ormanlarında

trollerin onları öldürmesiydi. Nasıl arkama bakmadan koştuğumu hatırlamıyorum.Silvermoon'da sağda solda yatarak büyüdüm.Bi süre cepçilik yaptım Silvermoon'a gelen yabancılardan çalarak.Sonra hancının yanında çalıştım, gelenlerle ilgilendim. Anlayacağın yabancılarla bağımı hiç koparmadım yani. Herneyse bir ay önce geldi Maeglin.Vekil Lordumuz çağırtmıştı kendisini.Silvermoon güvenliğini geliştirmek içinmiş.Bana öyle demişti yani. Ama doğruluk payı vardı bence.Çünkü görünüşü idealdi.Daha önce yüzlerce yabancı görmüştüm ama o farklıydı. Çift el kılıç taşımasına rağmen , kumaş elbise giyiyordu. Savaşçı bir rahip gibiydi sanki.

-Demek eşyalarına o zaman göz koydun?

-Hayır göz koymadım. Sadece öyle olduğunu söyledim. Çünkü öyleydi.

-Sana niye anlattı peki bütün bunları?

-Dedim ya hancının yanında çalışıyorum.Kılıcını vermişti bana demirciye götürmem için.O ara anlattı işte . Biraz içip odasına geçti dinlenmek için. Ertesi gün kahvaltıya indiğinde kılıcını getirmiştim. Teşekkür edip bi gümüş koydu masanın üzerine. Senden Bir şey daha isteyebilirmiyim? Dedi.

-Evet , dedim. Çok heyecanlanmıştım.

-Çok güzel dedi kendi kendine. Senden şu kutuyu Undercity'e götürmeni istiyorum.Vereceğin kişi ise orda seni bekliyor olacak.

-Evet ama nasıl giderim? Hayatım boyunca bu şehirden dışarı adımımı atmadım nerdeyse.

-O zaman bu gece Saraya git arka odaların birinde Undercity 'e giden bir ışınlanma noktası var. Ama işin püf noktası kimseye görünmemen gerekiyor.Bunu yapabilecekmisin?

-Yaparım dedim hemen.Kendimi gösterecek Bir şey bulmuştum sonunda. Ve belkide çok para kazanabilirdim. Kutuyu alıp cebime koydum ve gecenin çokmesini bekledim.

-Sonunda karanlık çökmüştü tüm şehre. Hanın kapısından ana yola baktım.Horde komisyonu üyeleri geçmekteydi önümden.Ah diyip başımı salladım.”Bunlar hiç uyumaz mı?” Ana yol akşam olmasına rağmen kalabalıktı vede çok aydınlık.Bu yüzden arka kapıdan pazarın içinden geçmeye karar verdim.Akşamları pazar alanında kimse olmaz.Pazar alanını gördüğümde gülümsemiştim çünkü bomboştu ve ışık yok denecek azdı .Büyünün merkezi Silvermoon'da bu kadar ışıksızlık anormallikti belkide.Duvara yakın şekilde ilk geçide yürüdüm.Yaşlılar yolunu gözetleyen muhafız uyukluyordu .Volta atarken arkasını döndüğü anda koşarak karşı kapıya geçtim.Ahh bu heykeller hep korkutuyor beni. Kıyam yoluna girdiğimde köşede kapı dibinde sızmış elfi gördüm hızlı adımlarla yokuştan yukarıya çıktım. Bu seferde bir süpürge çıktı karşıma bütün gün yetmiyormuşçasına gecede süpürüyorlar.Gölgenin Öğrencileri tabelasını gördüm o an .

Eski günler... İki kere denememe rağmen almamışlardı beni. Sabırsızmışımda ,titriyormuşum. Ama görecekler bir gün yanlışlarını.Güneş avlusundan geçtim bir güvenlik robotuna görünmeden.İşin en zor yeri gelmişti şimdi “Altın Merdivenler”.

Karşılıklı dizilmiş on iki muhafız görünmemek elde değil.Ama yapıcak Bir şey yoktu ilerlemek zorundaydım . Yere mümkün olduğunca yapışarak merdiven kenarından çıktım ,korkulukların arkasına tutunarak ağacın yanına geldim.Ve birkaç saniye içerisinde saraydaydım.Vekilharç ve kurmayları ateşli bir tartışma içerisindelerdi. Mogulardan bahsediyorlardı her ne ise bilmiyorum.İçerisi loş olduğundan merdivenlerden çıkıp arka odaya girdim ve yukarı doğru yürüdüm. Üç kadın elfin heykelciğinin etrafında döndüğü kırmızı bir küre vardı dokundum ve.

Karanlık. Ruhum süzülmüştü sanki içimden.Kendime geldiğimde ıssız biryerdeydim.Kasvetli ve soğuk , ürpertici bir taş yığını. Eski bir kale olmalıydı burası .Sanırım Undercity'e yakın bir yerdeyim diye düşündüm. Derken karşımda cüppeli birinin durduğunu farkettim. Yürürken kemik sesleri geliyordu ve korkunç bir hırıltı.

-Sende kimsin?” dedi.

-Volion. Efendi Maeglin görevlendirdi beni.

-Ah demek yaşlı bunak artık fareleri yolluyor ayağımıza.

-Faremi? Ah evet bunu size vermemi söyledi.

-Tamam çocuk , şimdi burdan git ve ona kraliçenin güvende olduğunu söyle “ dedi.”Al bunu kullan.Seni Hana ışınlayacak.

-Tamam” diyebildim sadece.Elinden taşı aldım ve kendimi bi anda handa buldum.Odama gidip yattım.

Ertesi gün yanı başımda otururken gördüm.Hadi kalk” dedi. “İşimiz var”.Önüme bir iki elma attı kalkıp aşağıya indi , bende peşinden tabi Silvermoon'dan çıkıp eğitim adasına gittik.Ne işimiz vardı acaba burda?

-Evet evlat bugün hünerlerini göreceğiz. Horde 'un sana ihtiyacı olabilir.

Şaşırıp kalmıştım. Benim gibi ipsiz sapsız birinden ne isteyebilirlerdi ki? Önce bi kılıç verdiler elime çok ağır gelen , sonra küçük bir kılıç ve kalkan. Ama oda olmamıştı . Büyü eğitiminede ayıracak vakitleri olmadığından en son iki küçük bıçakla buldum kendimi. Ve işte kendimi bulduğum andı. Yaratıkları kolayca öldürüyordum ve bana verilen görevleri yerine getiriyordum .En son yozlaşmış bir isyankarın kellesini alarak görevlerimi bitirdiğimde Maeglin'in bana bakışı mutlu etmişti beni.Benimle gurur duyan bir baba gibiydi.

Yorgun argın bir şekilde Silvermoon'a döndük. Akşam vakti demirciye gittik. Kılıcını çıkardı ve köze daldırdı.

-Şimdi git dinlen”dedi

Çaresiz yorgunlukla hana,odama geri döndüm ve yatağıma uzandım.

Konu wolcan0 tarafından 06 Ocak 2014 - 07:57 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 1

#2 Vargful

Vargful

Moderatör

• Moderators
  • 235 İleti
  • LocationTaksim / Istanbul

Yazma tarihi: 06 Ocak 2014 - 01:18 ÖS

Undercity'e gidelim hadi. :)

Teşekkürler.

• 0

Evren Varg

Quad-Glad Rogue

Vengeful

Brutal

Furious

Wrathful

#3 wolcan0

wolcan0

Scout

• Members
  • 124 İleti
  • Locationİzmir,Karşıyaka,Balçova

Yazma tarihi: 06 Ocak 2014 - 07:58 ÖS

Undercity'e gidelim hadi. :)

Teşekkürler.

yazdım hocam devamını oldumuki ? :D

• 0

#4 Vargful

Vargful

Moderatör

• Moderators
  • 235 İleti
  • LocationTaksim / Istanbul

Yazma tarihi: 07 Ocak 2014 - 04:19 ÖS

Olmuş olmuş, eğlenceli.

Detaylar güzel, süpürge detayı özellikle.

:)

Konu Vargful tarafından 07 Ocak 2014 - 04:19 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

Evren Varg

Quad-Glad Rogue

Vengeful

Brutal

Furious

Wrathful

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı