İçeriğe git

Resim
- - - - -

Acemi wow oyuncusundan sorular

• Please log in to reply
Bu konuya 21 yanıt gönderildi

#1 aschil

aschil

Advanced Member

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 47 İleti

Yazma tarihi: 23 Şubat 2014 - 03:35 ÖÖ

Merhaba arkadaşlar oyunda yeniyim ve aklıma takılan bir kaç soru var.

1) En iyi itemler nereden düşer ? Cevabınız raid se ben raid'e giremiyorum next 90 lvl yazıyor, item lvl'im ise 400 üstü ve 85 barajını geçtim üstelik.

2) Stat ayarlamasına ise hiç dokunmadım item lvl ve karakter lvl im oturunca yapmayı düşünüyorum, siz de mi böyle yapıyorsunuz.

3) Oyunda max. 160k damage gördüm ve 88 lvl'im bu levelde bu damage nasıldır. DPS sıralamasında ise sıkıntım yok gibi her zaman üst sıraları zorluyorum bazen birinci oluyorum.

4) Oyunda seri pot basmanın olmadığını biliyorum lakin BG lerde rakiplerim seri HP artırıyor aynı şekilde youtube'da izlediğim videolar da damagenin yanında +HP yi de basıyor adam seri seri. Bende ise bu kadar seri HP getirecek skill yok, acaba bir şeyi eksik mi biliyorum burada.

Iyi forumlar

Konu aschil tarafından 23 Şubat 2014 - 09:24 ÖÖ tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#2 Draigo

Draigo

Moderatör

• Moderators
  • 108 İleti
  • Locationİstanbul

Yazma tarihi: 23 Şubat 2014 - 11:52 ÖÖ

Herşeyden önce daha 88 levelsin. 90 olduktan sonrası için sorularını cevaplayacağım çünkü oyun 90 da başlıyor senin için...

1-  itemin türüne bağlı ve tüm sorularını okuduğuma göre pvp yapıyorsun... en iyi pvp itemlerini arenada conquest point toplayarak alabilirsin bunları genelde tüm pvpciler takar... Birde elite pvp gearları var. onlar iste 2200 raitingi geçtikten sonra almaya hak kazandığın itemler.  Eğer pve diyorsan maalesef orada sana heroic raid yapman gerektiğini söylemem gerekir.. Şu anda en iyi itemler 10 yada 25 m yapılan heroic Siege of Orgrimmar raidinden düşenler. Bunun yanısıra 90 olduktan sonra başlamanı tavsiye etmek istediğim legendary cloack quest zincirine hemen başlaman ve en kısa sürede legendary cloak un sahibi olman. en iyi itemler özetle bunlar.

2- Bazı playerlar classlarına hakimlerde hangi stattların önemli olduğunu bilip ona göre reforge yaparlar. Bazıları hiç uğraşmak istemez ve zaten otomatik olarak reforgeların ayarlayan ReforgeLite addon unu kullanırlar, ki bunu sana 90 olup item kastıktan sonra tavsiye ederim. Ayrıca zaten alabileceğin yani giyebileceğin itemler genelde sana ana statlarını verirler... Mage isen bu genelde int / hit veya mastery statı olur . Ama dediğim gibi ReforgeLite addonu işini çok kolaylaştırır.

3- O levelde ne dps e ne dmg e fazla dikkat etme... 90 levelde bile dağlar kadar fark oluyor dps ve damageler arası.. Ben mesela gearım iyi olduğundan chaos bolt skillimle raidlerde 1.5-2 milyon damage görebiliyorum bir kerede... yani bunlar senin 90 levelde item kastıktan sonra düşünmen gereken şeyler...

4- burda şimdi birkaç seçenek var . bunlar:

Adamın arkasında adamı healleyen birileri olabilir,

Adamın damage skillerinin yanında kendilerini healleyebilecekleri skilleri olabilir;

Videodaki adam daha önceden warlock tan Healthstone alıp onu basmış olabilir,

ama seri seri basıyor dediğine göre sanırım ya paladindir, ya priesttir yada druiddir diye tahmin ediyorum ...  onların kendilerine seri heal atabilme özellikleri var... tabi bunlar aslında damage vuran talentte oynuyorlarsa attıkları heal ona göre çok mana harcıyor...

• 0
Warlock Oynamak Ayrıcalıktır...
7Abbym.jpg

#3 aschil

aschil

Advanced Member

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 47 İleti

Yazma tarihi: 23 Şubat 2014 - 12:09 ÖS

Herşeyden önce daha 88 levelsin. 90 olduktan sonrası için sorularını cevaplayacağım çünkü oyun 90 da başlıyor senin için...

1-  itemin türüne bağlı ve tüm sorularını okuduğuma göre pvp yapıyorsun... en iyi pvp itemlerini arenada conquest point toplayarak alabilirsin bunları genelde tüm pvpciler takar... Birde elite pvp gearları var. onlar iste 2200 raitingi geçtikten sonra almaya hak kazandığın itemler.  Eğer pve diyorsan maalesef orada sana heroic raid yapman gerektiğini söylemem gerekir.. Şu anda en iyi itemler 10 yada 25 m yapılan heroic Siege of Orgrimmar raidinden düşenler. Bunun yanısıra 90 olduktan sonra başlamanı tavsiye etmek istediğim legendary cloack quest zincirine hemen başlaman ve en kısa sürede legendary cloak un sahibi olman. en iyi itemler özetle bunlar.

2- Bazı playerlar classlarına hakimlerde hangi stattların önemli olduğunu bilip ona göre reforge yaparlar. Bazıları hiç uğraşmak istemez ve zaten otomatik olarak reforgeların ayarlayan ReforgeLite addon unu kullanırlar, ki bunu sana 90 olup item kastıktan sonra tavsiye ederim. Ayrıca zaten alabileceğin yani giyebileceğin itemler genelde sana ana statlarını verirler... Mage isen bu genelde int / hit veya mastery statı olur . Ama dediğim gibi ReforgeLite addonu işini çok kolaylaştırır.

3- O levelde ne dps e ne dmg e fazla dikkat etme... 90 levelde bile dağlar kadar fark oluyor dps ve damageler arası.. Ben mesela gearım iyi olduğundan chaos bolt skillimle raidlerde 1.5-2 milyon damage görebiliyorum bir kerede... yani bunlar senin 90 levelde item kastıktan sonra düşünmen gereken şeyler...

4- burda şimdi birkaç seçenek var . bunlar:

Adamın arkasında adamı healleyen birileri olabilir,

Adamın damage skillerinin yanında kendilerini healleyebilecekleri skilleri olabilir;

Videodaki adam daha önceden warlock tan Healthstone alıp onu basmış olabilir,

ama seri seri basıyor dediğine göre sanırım ya paladindir, ya priesttir yada druiddir diye tahmin ediyorum ...  onların kendilerine seri heal atabilme özellikleri var... tabi bunlar aslında damage vuran talentte oynuyorlarsa attıkları heal ona göre çok mana harcıyor...

Eyvallah hocam, cevabın için teşekkürler. Bu arada Lock'u bırakıp DK ya geçtim oyundan daha fazla zev almaya başladım, bu sabah macro yazdım ve DPS oranım baya bir artış oldu.

Bu arada honor pointlerle üzerime pvp seti dizdim, burada verilen itemler 85 lvl setlik itemler 90 lık bölümü yine aynı yerden mi güncelleniyor veya 90 lvl lik setler buradan mı alınıyor yada alınıyor mu ?

Çünki 15. sezon seti dizmeyi düşünüyorum.

• 0

#4 Draigo

Draigo

Moderatör

• Moderators
  • 108 İleti
  • Locationİstanbul

Yazma tarihi: 23 Şubat 2014 - 12:14 ÖS

hayır 90 level setleri pandaria map inden alınıyor. Townlong steppes ile kun-lai summit mapi arasında kalan çin seddine benzer yerde horde ve alliance sembolleri var... hangi faction da oynuyorsan o sembole gidip oradan alabilirsin... Ne diyeyim dk dan daha çok zevk alıyorsan onu oyna :) herkesin zevki farklıdır.

• 0
7Abbym.jpg

#5 aschil

aschil

Advanced Member

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 47 İleti

Yazma tarihi: 25 Şubat 2014 - 05:05 ÖÖ

hayır 90 level setleri pandaria map inden alınıyor. Townlong steppes ile kun-lai summit mapi arasında kalan çin seddine benzer yerde horde ve alliance sembolleri var... hangi faction da oynuyorsan o sembole gidip oradan alabilirsin... Ne diyeyim dk dan daha çok zevk alıyorsan onu oyna :) herkesin zevki farklıdır.

bunun için yeni konu açmayayım dedim,

bu valor pointleri nerede harcarım ?

holor pointrin yerini buldum çin setti gibi yerde üzerinde icon var üstelik mapta.

ama valorun kini bulamadım mümkünse haritadan resim şeklinde gösterir misin ?

• 0

#6 eseruyar

eseruyar

Warlord

• Super Moderator
  • 4.570 İleti
  • LocationBurda

Yazma tarihi: 25 Şubat 2014 - 09:28 ÖÖ

Valorlarla item alma itemlerini upgrade için kullan. Valorla alabileceğin itemlerin leveli 522 Soo Lfr girdiğinde zaten 528 düşüyor. Boşa harcamış olursun.

• 0

Bıraktım yokum

#7 Draigo

Draigo

Moderatör

• Moderators
  • 108 İleti
  • Locationİstanbul

Yazma tarihi: 25 Şubat 2014 - 10:05 ÖÖ

Eser ne yapacagini soylemis.. o olayi yapacagin yerde horde isen shrine of two moons alliance isen shrine of seven stars ...
  • 0
7Abbym.jpg

#8 eseruyar

eseruyar

Warlord

• Super Moderator
  • 4.570 İleti
  • LocationBurda

Yazma tarihi: 25 Şubat 2014 - 10:23 ÖÖ

Orgrimar ve stormwindde de var. reforge yapılan yerde

• 0

Bıraktım yokum

#9 Draigo

Draigo

Moderatör

• Moderators
  • 108 İleti
  • Locationİstanbul

Yazma tarihi: 25 Şubat 2014 - 10:33 ÖÖ

Kim gider oraya ya... hayat shrine da .... :D
  • 0
7Abbym.jpg

#10 eseruyar

eseruyar

Warlord

• Super Moderator
  • 4.570 İleti
  • LocationBurda

Yazma tarihi: 25 Şubat 2014 - 10:36 ÖÖ

Ama ticaret AH de oda orgrimar ve diğer şehirlerde shrine hariç:D

• 0

Bıraktım yokum

#11 Draigo

Draigo

Moderatör

• Moderators
  • 108 İleti
  • Locationİstanbul

Yazma tarihi: 25 Şubat 2014 - 12:06 ÖS

Niye shrine da ah var... :D engineer ol... :D
  • 0
7Abbym.jpg

#12 aschil

aschil

Advanced Member

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 47 İleti

Yazma tarihi: 25 Şubat 2014 - 05:11 ÖS

peki hocalarım ben honor pointle set dizmeyi düşünüyorum bu konu hakkında ne diyorsunuz ?

• 0

#13 Draigo

Draigo

Moderatör

• Moderators
  • 108 İleti
  • Locationİstanbul

Yazma tarihi: 25 Şubat 2014 - 05:12 ÖS

honorla pvp itemlerini dizersin sonra arenaya girip conquest point toplayıp aktif sezon pvp itemlerini dizersin.... :)

• 0
7Abbym.jpg

#14 aschil

aschil

Advanced Member

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 47 İleti

Yazma tarihi: 25 Şubat 2014 - 05:42 ÖS

honorla pvp itemlerini dizersin sonra arenaya girip conquest point toplayıp aktif sezon pvp itemlerini dizersin.... :)

teşekkürler yardımlarınız için.

• 0

#15 eseruyar

eseruyar

Warlord

• Super Moderator
  • 4.570 İleti
  • LocationBurda

Yazma tarihi: 25 Şubat 2014 - 06:32 ÖS

Bi iki günde full item dizersin 522 ilvl lerden. Conq alınmıyor sanırım şimdilik sezon yeni kapandı

• 0

Bıraktım yokum

#16 Draigo

Draigo

Moderatör

• Moderators
  • 108 İleti
  • Locationİstanbul

Yazma tarihi: 25 Şubat 2014 - 07:01 ÖS

yok zaten dedim ya honorla item alıp "aktif" sezon itemlerini conquest kasarak alır... genel olarak söyledim yani

• 0
7Abbym.jpg

#17 aschil

aschil

Advanced Member

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 47 İleti

Yazma tarihi: 25 Şubat 2014 - 08:02 ÖS

Bir parça aldım 15. sezon 522 lvl honor ile.

Conquest poins sezon kapalı diye bende sıfır puan dahaca, sezon ne zaman açılıyor ? sezon tarihleri rutin mi ?

Şimdi bir sorum daha var. 

Shrine'de bir NPC satıcısında set veriyor ama ne honor no conqus. nede jp....

altında şu yazıyor: Helm of the Vanqusher, 1 tane.

bunun setini almayı nasıl sağlayabilirim ?

Sanırım raidlerden geliyor bu çünki raid sonrası buna benzer bir item geldi bana. 

Konu aschil tarafından 25 Şubat 2014 - 08:42 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#18 eseruyar

eseruyar

Warlord

• Super Moderator
  • 4.570 İleti
  • LocationBurda

Yazma tarihi: 25 Şubat 2014 - 09:01 ÖS

Raidlerden düşen tokenler var onlarla alıyorsun LFR-Flex-Normal-Heroic modlarından düşen tokenler var.

• 0

Bıraktım yokum

#19 aschil

aschil

Advanced Member

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 47 İleti

Yazma tarihi: 25 Şubat 2014 - 09:11 ÖS

Raidlerden düşen tokenler var onlarla alıyorsun LFR-Flex-Normal-Heroic modlarından düşen tokenler var.

peki düşme oranı nedir, her girdiğim raid'de gelir mi ?

• 0

#20 Draigo

Draigo

Moderatör

• Moderators
  • 108 İleti
  • Locationİstanbul

Yazma tarihi: 25 Şubat 2014 - 11:56 ÖS

Lfr ve normal de item duserse zaten ekranda cikar... nornal ve hc raidlerde hangi bosstan hangi itemlerin hangi sansla dustugunu de oyunda bakabiliyorsun zaten... su anda telefondayim yarin resimli yardimci olmaya calisacagim yada eser benim dedigimi anladiysa o devamini getirir :)
  • 1
7Abbym.jpg

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı