İçeriğe git


Resim

PvP Güncellemeleri


  • Please log in to reply
Bu konuya 1 yanıt gönderildi

#1 Ezekeel

Ezekeel

    Genel Yönetici

  • Executives
  • 9.314 İleti

Yazma tarihi: 03 Mart 2014 - 03:05 ÖS

Çeviri(Kaynak)
WoD, PvP deneyimi dahil oyunun birçok yönünü geliştirmek genişletmek adına tonlarca yeni özellik ve güncelleme getiriyor. BlizzCon'da PvP planlarımızın ilk bakışını size vermiştik ve geliştirme sürecinde planlar bazen geliştikçe değişir. Bugün o bazı değişiklikleri sizinle paylaşmak istiyoruz.

Trial of the Gladiator

BlizzCon'da, Trial of the Gladiator adında, sadece bazı saatlerde bu moda özel ekipmanla(Herkes belli bir ilvla düşürülecekti sanırım. - Eze) oynanabilecek yeni bir rütbeli Arena müsabakasının planlarını ortaya çıkarmıştık. Amaç yüksek seviyeli rekabeti belli zamanlarda yoğunlaştırmak, oyuncuları denk oyuncularla daha iyi eşleştirmek ve kötüye kullanımı zorlaştırmaktı(Herkes o saatte gireceğinden win trade zorlaşacaktı sanırım. - Eze).

Bu sistemin birçok olası yararına karşın, sistemin çalışışı hakkında topluluğun endişelere katılıyoruz. Sonuçta Trial of the Gladiator için önceden belirlenmiş zamanlarda oynayamayan oyuncular fırsat kaçırmış gibi hissedebilirler ve normal Arena oyunları uğruna kasacak rating olmadığından yeniden oynanılabilirliğini kaybedebilir(Sanırım 2000 gibi bir ratinge gelenin Trial of the Gladiator'dan devam etmesi gerekecek, dolayısıyla yoğunluk oraya kayacaktı. - Eze). Bu sorunlardan dolayı Trial of the Gladiator'ı geliştirmeyi durdurup oyunculara onlara uyacak daha fazla PvP seçeneği vermeye odaklanmaya karar verdik. Böylece Trial of the Gladiator yerine yaptığımız şey:

Herkes için arena: Skirmishler
 
Rütbeli Arena sisteminin yanı sıra Skirmish özelliğini ilk zamanlardan hatırlıyor olabilirsiniz. Skirmish sistemi Arena ile tamamen aynı olup liderlik veya rating içermiyordu. Fakat Skirmishler sonradan çok lüzumsuz geldi ve bazı oyuncular sistemi kötüye kullandığından Cataclysm'in çıkmasıyla kaldırıldılar. Ancak, gittikçe daha çok oyuncunun PvP'ye kaymasıyla daha az baskı içeren Arena oynanışına dair yüksek talep bizi Skirmish fikrini tekrar düşünmeye ve bu sırada birkaç önemli geliştirme yapmaya itti.
 
WoD'da, Skirmishler 2v2 veya 3v3 karşılaşmalarına arkadaşlarınızla veya tek başınıza girmenizi sağlayan rütbesiz Arena oyunu olarak geri dönecek. Skirmish kazanmak Honor ve daha fazla Honor, gold, biraz Conquest Point veya tamamen başka bir şey gibi rastgele bonus hediye edecek. Bunun hiç Arena denememiş oyuncuların ilk deneyimlerini kazanmaları ve deneyimli oyuncuların da korkmadan değişik spec ve buildlarla deney yapmaları açısından müthiş bir yol olduğunu düşünüyoruz.
 
Ama durun, fazlası var: Seyirci Davet Sistemi!

Skirmishler tasasız PvP için müthiş bir fırsat sunarken ayrıca üst düzey rekabete de hitap etmek istedik. Turnuva organizasyoncuları, genellikle üçüncü parti add-onlarla, oyuncuların ekranlarını birleştirerek bir tür izleyici modu sunarak çevrimiçi turnuvalar düzenleyebiliyordu ama bunun için ekrandan ekrana zıplamaları gerekiyordu. Bunu basitleştirerek add-on geliştiricilerine daha fazla güç vermek ve böylece halk tarafından yürütülen turnuva organizasyonlarının yönetmesi kolay ve herkese ulaşabilir olmasını sağlamak istedik.

Yeni İzleyici Davet Sistemi organizasyoncuların iki takımı birbirlerine karşı War Game oynamaya davet etmelerini sağlayacak. Sonra, maç başladığında, organizasyoncuların partisinde bulunan herkes maçı izleyebilecek. Bu özelliği ayrıca add-on geliştiricilerine açacağız ki onlar da turnuva organizasyoncularının turnuva sunumunu özelleştirebileceği add-onlar geliştirebilsin. Son olarak, sadece War Game içinde kullanılabilecek bir Turnuva Modu(Tournament Mode) ekipmanı sağlayarak turnuva organizasyoncularının her oyuncunun eşit şartlar altında olduğundan emin olmasını sağlayacağız.

Bu yeni özellikler için çok heyecanlıyız ve bunların çok daha geniş bir oyuncu kitlesinin eğlenebilecekleri bir PvP tarzı bulmalarını sağlayacağını düşünüyoruz. İster en iyilerin en iyileriyle yarışmak ister sadece takılıp biraz kan dökerek rahatlamak isteyin, bu güncellemelerin içinizdeki PvPciye bir şeyler verdiğini umuyoruz.


Aslında haber ilk çıktığında çevirmeye başlamıştım fakat okul vs. derken çeviriyi bitirip size sunmak bayağı gecikti. Ne düşünüyorsunuz? Eskiden canım sıkıldıkça skirmishlere girip eğlenen birisi olarak benim acayip hoşuma gitti. Artık herkesin rahatça turnuva düzenleyebiliyor olması da bana kalırsa yeni bir gelir kapısı açacak ve insanlar turnuvalar düzenleyerek para kazanacak. Ayrıca, uzun uzun yazmayayım ama normal bglerden kazanılan honor arttırılacakmış(kaynak).



#2 mesut4244

mesut4244

    Knight

  • Members
  • 356 İleti

Yazma tarihi: 12 Mart 2014 - 10:02 ÖÖ

Skirmishe bende girerdim eskiden team mate seçmek için ön mülakat gibi bişeydi bizimkisi :) eğer playerlığını beğenir setuptan hoşlanırsak öyle giriyoduk rating maçlarına iyi bir düzenleme olmuş bencede özellikle turnuva işi heycanlandırdı beni keşke Tichindiriosuta oynasaydım:)


  • 0




0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı