İçeriğe git

Resim
- - - - -

Blizzard'ın Insanları soyması

• Please log in to reply
Bu konuya 21 yanıt gönderildi

#1 Egemeric39

Egemeric39

Knight Lieutenant

• Members
  • 591 İleti
  • LocationBatteground

Yazma tarihi: 16 Haziran 2014 - 08:16 ÖS

Bu yıllar blizzard'ın yaptığı hırsızlıklarını anlatacağım.
Wolkt Dönemi:
Bu dönem de ilk olarak WoW fazla oyuncu kazanacağı için TBC fiyatından 19 TL zam yapmıştır.Bu da neredeyse %36'lık bir zam olmuştur.
Yeni mount çıkarıldı,onca yeni mount çıkarıldı 30$'a daha yeni ilk 3.3.5 patchi gelmişken ve o patchle beraber çok güzel mountlar geldi.
Cataclysm Dönemi:
Bu dönemde çok fazla oyuncu kaybetti nerdeyse 1 milyon gibi bir kayıp oldu.Bu kayıpla beraber nereden para kazanacaklarını şaşırdılar.Her türlü yoldan para kazanmaya baktılar.Hiç biri tutmadı,emekleri yerle bir oldu.Ama bu çıkardıkları pakete zam getirmediler.Game time sürelerine 5₺ gibi bir zam geldi.Bu zamla kimse hiç bir şeyin farkında değildi.Ama bu olaylar olurken kimse demiyor "Bu kadar zam geldi siz hala bu oyunu oynuyorsunuz." eğer biri bunu deseydi oyundaki 1 milyon kayıp belki (imkansız olsada) 1.2-1.5 milyona ulaşabilirdi.Blizzard iyi paçayı yırttı.
MoP Dönemi:
Artık tamamiyle oyun değil bir ticari sistem oldu.Oyun sadece parayla çalışıyordu.Yeni çıkan oyun tamamiyle bir hayal kırıklığı olmuştu.10 milyon oyuncudan geriye tam 6.7 milyon oyuncu kaldı.Oyun paketi %28 zam ve 12 tane mount ve 14 battle pet satmaya başladılar üstüne aylar sonra Heartstone oyunu çıktı tamamen ücretsiz diye insanlara kazık atıcaklardı.Ve attılar oyuncular anlamadan arenalara vs. Filan şeylere anlamadan para verdiler.Kimse anlamadı koyun gibiydik.Bildiğimiz Blizard koyunuyduk.

Ve hepsine geldiğimizde nerden baktıysak kazık yedik.En az 2bin veya 1bin TL'mizden olduk sadece paket mount ve game time'lar için.Aramızdan acc alanlarda var.Düşünün biz tamamen bir koyunuz !
  • -3

For The Scourge ! 

#2 hanua

hanua

Lieutenant General

• Members
  • 2.860 İleti

Yazma tarihi: 16 Haziran 2014 - 08:42 ÖS

Şimdi burada durmalısın bence. Rakamsal olarak bakalım, 10 MİLYON oyuncudan 6 MİLYON oyuncuya düştü lafı piyasayı bilmesek korkunç bir rakam gibi gelebilir ki kendi içerisinde zaten korkunç bir rakam. AMA çıkan her oyunun tutunamayıp f2p sistemine geçtiği bir gerçek ve geçerken de tabiri caizdir selesiz bisiklete bindirmeye çalışırlar ve başarırlarda. 

wow'un ticari bir ürün olduğunu, oyunu geliştirenin oyun departmanı değil muhasebe departmanı olduğunu hepimiz biliyoruz. Onları geçelim. Satış kısmına gelecek olursak... gelmesekte olur zira ben birşey almadığım için bilemiyorum. Kendi adıma alana da alma diyemem onun zevki. Sonuçta adam satıyor ama zorla değil.

acc satışlarına laf söyleyemezsin zira YASAK. Hani bu dediğin uyuşturucu alıp polise gidip bu adam içine un katmış amirim demek gibi bir şey.

Geriye ne kalıyor game time... Oyun paralı biliyorsun değil mi?? f2p p2w p2p falan değil direk parayı verip düdüğü çalıyorsun. 

Şimdi senin yaptığın bence birazda kendine kızmak, sigara gibi düşün. Zaten hasta ediyor, parasını el külünü yel alıyor ama alıyorsun ve içiyorsun. Haliylede kendine kızıyorsun. wowda böyle birşey. Vakit öldürüyorsun. Adam vaktini öldür diye yapmış bunu satıyor. Sattıkları şeylerin oyunun oynanışıyla zerre alakası yok. Ne yani altında yanarlı dönerli disko toplu 2 ayaklı bir pony var diye daha iyi mi dps yaptın ya da yanındaki pet takla attı diye arenada maç mı kazandın. 

Blizin yaptığı soygun mu dersen ben hayır derim. Adam işini yapıyor. Ticari firma. Büyümeye çalışıyor para istiyor ve o paranın hakkını vermeye çalışıyor. Şikayet etmen gereken konu seni soymaları değil, verdiğin paranın karşılığını alıp almadığın olmalı bence.

Neyse bu konu fazla uzar. Özetle ticari bir firma bir ürün çıkarmış ister alırsın ister almazsın.

Konu hanua tarafından 16 Haziran 2014 - 08:45 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 2
Benim dotum pıt pıt vuruyor abi-Ezekeel
AMİNTOBELLO

#3 eseruyar

eseruyar

Warlord

• Super Moderator
  • 4.570 İleti
  • LocationBurda

Yazma tarihi: 16 Haziran 2014 - 09:23 ÖS

Hanua haklı daaalın!! :D:D

Tek kazık attıkları (oyun süresi)konu ülke parasını baz almamaları bence Türkiyede 12TL, İtalyada 12£ gibi

• 2

Bıraktım yokum

#4 Ferdi Er

Ferdi Er

Senior Sergeant

• Members
  • 150 İleti

Yazma tarihi: 17 Haziran 2014 - 07:28 ÖÖ

1 tek kelimesine bile katılmıyorum hocam.

Bu oyunu şeçiyorsun çünkü kalitesini beğeniyorsun.

Kaliteli hizmetin karşılığını öpücükle filan mı alacaklarını düşünüyorsunuz ?

1 serverın sadece bakım maliyetini biliyor musunuz ?

Blizzard bünyesinde kaç kişi çalışıyor bunu biliyor musunuz ?

25 personelin çalıştığı bir distribütor firmadayım.

25 kişinin yemek,su,yol, sigorta ve yemek maliyetlerini topladığında aylık bazda yaklaşık 250.000 tl gibi bir fiyat ortaya çıkıyor.

Yazdıklarına baktıgımda daha işl hayatına atılmamış olduğun kanaatini getirmekteyim.

Kısacası kaliteli hizmet = PARA

• -1

#5 Egemeric39

Egemeric39

Knight Lieutenant

• Members
  • 591 İleti
  • LocationBatteground

Yazma tarihi: 17 Haziran 2014 - 12:15 ÖS

1 tek kelimesine bile katılmıyorum hocam.

Bu oyunu şeçiyorsun çünkü kalitesini beğeniyorsun.

Kaliteli hizmetin karşılığını öpücükle filan mı alacaklarını düşünüyorsunuz ?

1 serverın sadece bakım maliyetini biliyor musunuz ?

Blizzard bünyesinde kaç kişi çalışıyor bunu biliyor musunuz ?

25 personelin çalıştığı bir distribütor firmadayım.

25 kişinin yemek,su,yol, sigorta ve yemek maliyetlerini topladığında aylık bazda yaklaşık 250.000 tl gibi bir fiyat ortaya çıkıyor.

Yazdıklarına baktıgımda daha işl hayatına atılmamış olduğun kanaatini getirmekteyim.

Kısacası kaliteli hizmet = PARA

LoL,Dota 2 bunları nasıl karşılıyorlar ? Adamlar yemek yemiyor mu ? Sİgara içmiyor mu ? Vampir mi bunlar kardeşim ! Avrupa'Da 12 £'luk şeyi gelmiş burda 25 £'ya satıyor yani senin ülkendekilere de yazık.He diyorsan ben kazık yemiyorum,tamam eyvallah.

Şimdi burada durmalısın bence. Rakamsal olarak bakalım, 10 MİLYON oyuncudan 6 MİLYON oyuncuya düştü lafı piyasayı bilmesek korkunç bir rakam gibi gelebilir ki kendi içerisinde zaten korkunç bir rakam. AMA çıkan her oyunun tutunamayıp f2p sistemine geçtiği bir gerçek ve geçerken de tabiri caizdir selesiz bisiklete bindirmeye çalışırlar ve başarırlarda. 

wow'un ticari bir ürün olduğunu, oyunu geliştirenin oyun departmanı değil muhasebe departmanı olduğunu hepimiz biliyoruz. Onları geçelim. Satış kısmına gelecek olursak... gelmesekte olur zira ben birşey almadığım için bilemiyorum. Kendi adıma alana da alma diyemem onun zevki. Sonuçta adam satıyor ama zorla değil.

acc satışlarına laf söyleyemezsin zira YASAK. Hani bu dediğin uyuşturucu alıp polise gidip bu adam içine un katmış amirim demek gibi bir şey.

Geriye ne kalıyor game time... Oyun paralı biliyorsun değil mi?? f2p p2w p2p falan değil direk parayı verip düdüğü çalıyorsun. 

Şimdi senin yaptığın bence birazda kendine kızmak, sigara gibi düşün. Zaten hasta ediyor, parasını el külünü yel alıyor ama alıyorsun ve içiyorsun. Haliylede kendine kızıyorsun. wowda böyle birşey. Vakit öldürüyorsun. Adam vaktini öldür diye yapmış bunu satıyor. Sattıkları şeylerin oyunun oynanışıyla zerre alakası yok. Ne yani altında yanarlı dönerli disko toplu 2 ayaklı bir pony var diye daha iyi mi dps yaptın ya da yanındaki pet takla attı diye arenada maç mı kazandın. 

Blizin yaptığı soygun mu dersen ben hayır derim. Adam işini yapıyor. Ticari firma. Büyümeye çalışıyor para istiyor ve o paranın hakkını vermeye çalışıyor. Şikayet etmen gereken konu seni soymaları değil, verdiğin paranın karşılığını alıp almadığın olmalı bence.

Neyse bu konu fazla uzar. Özetle ticari bir firma bir ürün çıkarmış ister alırsın ister almazsın.

Verdiğin örnekler olsun yazdığın şeyler olsun çok güzel yazmışsın.Ama diğer oyunları da baza aldığımızda WoW'un artık çürüme noktasına da geldiğini söyliyim.Yani yakın zaman da istediğini alamazsın gibi geliyor.

• -2

For The Scourge ! 

#6 Egemeric39

Egemeric39

Knight Lieutenant

• Members
  • 591 İleti
  • LocationBatteground

Yazma tarihi: 17 Haziran 2014 - 12:21 ÖS

Blr daha düşünün Diğer oyun şirketlerine bakın,onlar aç mı açıktamı ? Şunu blin ki gün gelecek WoW sokuk oyuncularının oynuna dönücek !

• -3

For The Scourge ! 

#7 Ferdi Er

Ferdi Er

Senior Sergeant

• Members
  • 150 İleti

Yazma tarihi: 17 Haziran 2014 - 04:20 ÖS

Google Play yada Apple Store da beğendiğim bir uygulama varsa, ücretsizi yerine ücretlisini alıyorum.

Burada ' Adam birşey ile uğraşmış ve benim hayatımda bir kolaylık sağlamış ' düşüncesiyle hareket ediyorum.

LoL hiç oynamadım.

Eğer bir LoL oyuncusu olsaydım aynı mantıkla o oyun içinde hareket ederdim.

Bu adamlar vampir değil ama her firmanın bir ticari planlaması vardır.

İşin özeti hocam, WOW u bırak LOL oyna :)

• -2

#8 jujinko

jujinko

Legionare

• Members
  • 485 İleti
  • LocationTwisting Nether - EU

Yazma tarihi: 18 Haziran 2014 - 10:42 ÖÖ

Arkadaşlar ben de bu konuda bir yorum yapmak isterim:

Öncelikle uzun süreden beri bu oyun hayatımda ve memnunum. Hani eskiden 10 milyondu, şimdi bilmem kaç milyon gibi şeyler oyunun öldüğünün veya iş ticarete döküldü diye müşterilerin azaldığının kıstası değil. Neden değil ? Bir oyun yeniyken adam gidiyor heves ediyor oynuyor bir süre level kasarken socialken herşey iyi gidiyor ama sonra esas olayın içine daldığında gerek arena ,gerek raidlerin progressleri mütemadiyen emek ve sabır gerektirdiği için çıkıyor gidiyor başka oyunlara yelken açıyor, bir hevesle alıp bırakabildiği gibi, sadece sıkıldığı için de bırakabiliyor, grafikler tatmin etmiyor belki adamlar oyunun resmen içine girmek istiyor... Bir sürü neden var kullanıcı düşmesinde; ama bunları parayla satılan hizmetlere veya zamlara bağlayamayız.

Paralı olduğu için de adamlar bakım yapıyor, bug düzeltmeye çalışıyor (bazen haksızlık yapıyorlar da onu geçelim), özel günlerde (festival,bayram vs vs) hizmet veriyorlar. Herkesin sorunlarını dinleyip bir cevap vermeye çalışıyorlar. Parasız olsa bunların olacağını sanmıyorsunuzdur zaten.

Paralı hizmetler konusuna gelince oyunda sizi diğer bireyin önüne geçirecek bir faydası yok. Epic görüntülü armor lu bir mount veya bir pet sizi oyunun gerçek akışı ve amacı doğrultusunda ileri götürmez. Kozmetik ürünlerini transmog yaptığınız zaman sizin dpsinizi,healinizi,armorunuzu arttırmaz... Bunlar sizin iradenizde olan şeyler. Petini aynı olmasa bile muhadillerini farmlayarak kasabiliyorsun, nerde hangi transmog iteminin olduğunu biliyorsan sololayıp güzel olanları şans ile alabiliyorsun, canın item çektimi veya farklı şeyler almak istedin mi gold farmlıyorsun alıyorsun... Oyun için ve end game progressleri bu oyuna vakit ayırdığın müddetçe ve doğru oynadığın koşullarda elde ediyorsun. Level 90 boost yapsan da o charı gidip gene yeşil itemlerden kurtarmak için timeless islelerda farmlar yapacaksın, itemlerin yükselince lfr ve sonrasında kabul edilince flexx yapcan, raidlere öyle katılacaksın, normali bitirecen de heroice geçecen. Asıl emek zaten 90dan sonra başlıyor. Bu da opsiyonel birşey sonuçta, istersen sıfırdan kas ama asıl emeğin belli bir noktadan sonra başlıyor. Bazı oyunlardaki gibi bu quest için veya bu itemi yapmak için bilmemne kristali gerekli (kristalin yok mu satın almak için tıkla) tarzı şeyler demiyor bu oyun.

Kısaca ben ücret bakımından bir uyanıklık ve haksızlık göremiyorum. Eur düşerse bu seferde daha makul fiyatlarda oynarız. Yani oyun eskidi artık diyede adam hadi tamam ayda 5 eur ver yeter demez. Bunlar server ve hizmet maliyeti + kullanma hakkı. Unutmayın ev (yani account) aslında blizzardın ve kullanma hakkı sizde. Eve bokunu çıkarmadığınız taktirde çivi çakabiliyorsunuz, süsleyebiliyorsunuz, rahat rahat ferah ferah oturuyorsunuz ama onu normalde satamıyorsunuz. Hor kullanamıyorsunuz. Bunlar hep hizmet bedeli. Ücreti düşük olsa bir expansion 3 sene sürer ve aynı raidleri 3 sene boyunca tekrar tekrar yaparsınız. Bu hoşunuza gider miydi?

• 1
Arthas: Father..Is it over ? / Father: No son ..Unfortunately the raid resets tomorrow

#9 Egemeric39

Egemeric39

Knight Lieutenant

• Members
  • 591 İleti
  • LocationBatteground

Yazma tarihi: 18 Haziran 2014 - 12:16 ÖS

Google Play yada Apple Store da beğendiğim bir uygulama varsa, ücretsizi yerine ücretlisini alıyorum.

Burada ' Adam birşey ile uğraşmış ve benim hayatımda bir kolaylık sağlamış ' düşüncesiyle hareket ediyorum.

LoL hiç oynamadım.

Eğer bir LoL oyuncusu olsaydım aynı mantıkla o oyun içinde hareket ederdim.

Bu adamlar vampir değil ama her firmanın bir ticari planlaması vardır.

İşin özeti hocam, WOW u bırak LOL oyna :)

WoW'u ve LoLû filan savunduğum yok istersen eğer çok istiyorsan senle bir Vs. atalım Twisting Netherdaysan.Ama şunu bilki Blizzard işin ipini çıkardı.Burda hepinizin görüşlerine saygım sonsuz ama kalkıpta Blizz fanatiği olmana gerek yok  ;)

• -4

For The Scourge ! 

#10 Vargful

Vargful

Moderatör

• Moderators
  • 235 İleti
  • LocationTaksim / Istanbul

Yazma tarihi: 18 Haziran 2014 - 01:17 ÖS

Açıkçası ağır bir konu olmuş.

Kimse kimseyi zorla oynatmıyor ?

Kimse kimsenin evine gidip zorla parasını almıyor, beynin ve mantığın doğrultusunda ödüyorsun.

Ödersin veya ödemezsin, seçimini sen yapıyorsun.

Bu arada son mesajdaki ''Senle bir vs atalım'' kelimesini gördükten sonra, yukarıdakileri hiç yazmasaymışım dedim.

Kısacası bu üye istiyor ki, onun bütçesi ne ise Blizzard ona göre bir fiyatlandırma yapsın.

Bende diyorum ki, Blizzard bir şirket. Bünyesinde çalışanların haddi hesabı yok, o işler yalan işler.

Hearthstone'a da laf atmışsın. 1 Euro harcama yapma gereği duymadan Legendary olan insanlar var, benim gibi.

Kimse pack satın almak zorunda değil.

Belli ki tam bilmiyorsun oyun içeriğini.

Son olarak, eğlence sektörü böyle birşey.

Kimisi sevdiği oyuna 100$ verir.

Kimisi tatiline 1.000$ verir.

Kimisi bir yudum şarap için servet öder.

Konu Vargful tarafından 18 Haziran 2014 - 01:31 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 3

Evren Varg

Quad-Glad Rogue

Vengeful

Brutal

Furious

Wrathful

#11 Egemeric39

Egemeric39

Knight Lieutenant

• Members
  • 591 İleti
  • LocationBatteground

Yazma tarihi: 18 Haziran 2014 - 03:21 ÖS

Böyle ağır bir konu yazmayı aslında hiç istemdeim.Çünkü yakın bir zamanda 550 ilvl PvP 12k achivenmti olan 4 yıldır üzerinde verdiğim emeklerin bir ''Ban'' sebebiyle yazdım.Hayatım boyunca hiç bot kullanmadım.Sadece Arena boost'u satıyordum.Bütün nedenim bu,sizinde boşu boşuna bir hesabınızı banlasalar üstüne attığım 24 ticket'ı önemsemeseler,sizin de böyle tepki kurabiliyeceğinizi düşünüyorum.

Hepinizin fikirlerini bu konu da saygı duydum dediklerinize ben de katılıyorum.Ama bu olaydan sonra böyl sitem yazısı yazma gereği duymak hakkım değil mi ?

• -4

For The Scourge ! 

#12 hanua

hanua

Lieutenant General

• Members
  • 2.860 İleti

Yazma tarihi: 18 Haziran 2014 - 05:25 ÖS

Pardon tek bir şey sormak istiyorum, hiç bulaşmadığım için soruyorum, arena boost yasak değil mi??

• 3
Benim dotum pıt pıt vuruyor abi-Ezekeel
AMİNTOBELLO

#13 jujinko

jujinko

Legionare

• Members
  • 485 İleti

Yazma tarihi: 19 Haziran 2014 - 08:33 ÖÖ

Böyle ağır bir konu yazmayı aslında hiç istemdeim.Çünkü yakın bir zamanda 550 ilvl PvP 12k achivenmti olan 4 yıldır üzerinde verdiğim emeklerin bir ''Ban'' sebebiyle yazdım.Hayatım boyunca hiç bot kullanmadım.Sadece Arena boost'u satıyordum.Bütün nedenim bu,sizinde boşu boşuna bir hesabınızı banlasalar üstüne attığım 24 ticket'ı önemsemeseler,sizin de böyle tepki kurabiliyeceğinizi düşünüyorum.

Hepinizin fikirlerini bu konu da saygı duydum dediklerinize ben de katılıyorum.Ama bu olaydan sonra böyl sitem yazısı yazma gereği duymak hakkım değil mi ?

Dostum arena boosttan dolayı banlanmışın işte :) Goldla da yapmadıysan bu işi sıkıntı büyümüştür ;) Hem diyorsun ki blizzard milletin parasını yiyor, hem de bir progress boostu olan arena boost yaparak emeğiyle oynayanın hakkını yiyorsun. Normalde o insanları sahip olmadığı ve belki de sen olmasan hiç olamayacağı yerlere getirerek dengeyi bozmuyor musun ? Haksızlığa yol açmıyor musun? Blizzardın paralı hizmetleri heartshtonede deck almak (ki almasan da emekle aynı yerlere gelebiliyorsun) , wow da oyun için mount ve transmog gibi sosyal ıvır zıvırlar... Gördüğün gibi Blizzard adil hizmetler veriyor, oyun progressine etki edecek şeylerden uzak bir satış politikası izliyor. Vs atalım diye kızacağına kendi oyun oynama mantığını bir eleştir, bir düşün. Gördüğüm üzere yanlış bir manteliteye sahipsin :)

Pardon tek bir şey sormak istiyorum, hiç bulaşmadığım için soruyorum, arena boost yasak değil mi??

Yasak tabi. Gerçek para ile yapılması yasak, gold ile yapılması etik değil ama yasak kavramına girmiyor. Her iki yol da haksızlığa yol açıyor, ben de ona bakarım :)

• 2
Arthas: Father..Is it over ? / Father: No son ..Unfortunately the raid resets tomorrow

#14 Egemeric39

Egemeric39

Knight Lieutenant

• Members
  • 591 İleti
  • LocationBatteground

Yazma tarihi: 19 Haziran 2014 - 11:11 ÖÖ

Abi gold'la yapan çok vardı.Acaba onlar da Ban yemişmidir neyse konu kilit.

• -2

For The Scourge ! 

#15 jujinko

jujinko

Legionare

• Members
  • 485 İleti

Yazma tarihi: 20 Haziran 2014 - 10:40 ÖÖ

Abi gold'la yapan çok vardı.Acaba onlar da Ban yemişmidir neyse konu kilit.

Blizzardın eskiden yaptığı bir açıklamayı hatırlatayım

'Oyun içi gold karşılığında güçlü bir grubun size başarı elde etmeniz konusunda yardım etmesi yasak değildir.'

Burdan çıkan sonuç:

-Arena gerçek para karşılığında yapılıyorsa yasaktır (oyun içi emeğin göz ardı edilip olayın gerçek hayattaki paranın kullanılmasına dönüşmesi/ haksız rekabet)
-Arena gold ile yapılıyorsa başka gözler tarafından bakıldığında etik değildir, fakat yasak değildir (çünkü karşıdakinin emeğine karşılık sen de -eğer goldun illegal yollu değilse- emekle kastığın goldu iyilikleri karşılığında veriyorsun. Biraz frp mantığı var işte. Hey yabancı yardımın için sağol deyip bir kese altın atmak gibi :)

-Rated battle groundların gerçek para hizmeti ile boostlanılması yasaktır.

-RBG de gold ile hizmet yapan boostçular eğer win trade yapıyorsa ve buna göz yumduysanız bu da yasak (Ancak ve ancak aktif savaş olursa yardım almış sayılırsın ve sorun olmaz, aksi halde win trade yi bug dan-sistemin boşluğundan yararlanıp savaş alanında var olmayan fakat ratingi 25xx üstü grupları yenersen bu yasaktır. Blizzard bunu ne kadar ipler tartışılır. Bazen birine patlıyor öyle olmadık anda.
- Raidlerden çıkan (eski content dahi olsa) düşük drop rateli binekleri insanlara reserveleyip çıkması halinde gerçek para ile satış gerçekleştirmek yasak, ama gold ile serbest

Mantık bundan ibaret hem pve hem pvp olarak. Umarım açıklayabilmişimdir :)

Konu jujinko tarafından 20 Haziran 2014 - 10:41 ÖÖ tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#16 FeeLmyDaggeR

FeeLmyDaggeR

Knight Lieutenant

• Members
  • 648 İleti

Yazma tarihi: 20 Haziran 2014 - 01:40 ÖS

game time süresine gelen sözde zamdan tut da oyunun ticarete dönmesine kadar neresinden tutsan elinde kalan bir yazı olmuş. Ben bu oyuna 2006 yılında başladığımda da 12.99'du şimdi de aynı fiyat. Adamlar mount çıkarıyor ama sana zorla aldırmıyorki. Benim gibi mount takıntısı olmayan biriysen umrunda bile olmuyor yeni çıkan mountlar. 

• 0

#17 Egemeric39

Egemeric39

Knight Lieutenant

• Members
  • 591 İleti
  • LocationBatteground

Yazma tarihi: 20 Haziran 2014 - 03:10 ÖS

Blizzardın eskiden yaptığı bir açıklamayı hatırlatayım

'Oyun içi gold karşılığında güçlü bir grubun size başarı elde etmeniz konusunda yardım etmesi yasak değildir.'

Burdan çıkan sonuç:

-Arena gerçek para karşılığında yapılıyorsa yasaktır (oyun içi emeğin göz ardı edilip olayın gerçek hayattaki paranın kullanılmasına dönüşmesi/ haksız rekabet)
-Arena gold ile yapılıyorsa başka gözler tarafından bakıldığında etik değildir, fakat yasak değildir (çünkü karşıdakinin emeğine karşılık sen de -eğer goldun illegal yollu değilse- emekle kastığın goldu iyilikleri karşılığında veriyorsun. Biraz frp mantığı var işte. Hey yabancı yardımın için sağol deyip bir kese altın atmak gibi :)

-Rated battle groundların gerçek para hizmeti ile boostlanılması yasaktır.

-RBG de gold ile hizmet yapan boostçular eğer win trade yapıyorsa ve buna göz yumduysanız bu da yasak (Ancak ve ancak aktif savaş olursa yardım almış sayılırsın ve sorun olmaz, aksi halde win trade yi bug dan-sistemin boşluğundan yararlanıp savaş alanında var olmayan fakat ratingi 25xx üstü grupları yenersen bu yasaktır. Blizzard bunu ne kadar ipler tartışılır. Bazen birine patlıyor öyle olmadık anda.
- Raidlerden çıkan (eski content dahi olsa) düşük drop rateli binekleri insanlara reserveleyip çıkması halinde gerçek para ile satış gerçekleştirmek yasak, ama gold ile serbest

Mantık bundan ibaret hem pve hem pvp olarak. Umarım açıklayabilmişimdir :)

Senin dediğine göre benim Ban yememem lazım.Burda Blizzard'ın bir yanlışı olmasın,yoksa senin yanlışın olmasın ?

• 0

For The Scourge ! 

#18 Ezekeel

Ezekeel

Genel Yönetici

• Executives
  • 9.313 İleti

Yazma tarihi: 20 Haziran 2014 - 09:28 ÖS

Diğer tartışılan şeyler bir yana, aylık ücret zamlanmadı ki yahu? Enflasyona rağmen FeeLmyDaggeR'ın dediği gibi fiyat hep sabit kaldı. Sadece birkaç ay önce GBP fiyatına biraz zam yapıldı ve GBP fiyatı diğer fiyatlara yaklaştırıldı, 12'nin 25'e gitmesi olayını anlayamadım. Şu vs atma olayına da çok gülüyorum yahu ben, daha önce de bir yerde düelloya davet etmiştin insanları, bayağı ilginç oluyor zira bir konudaki haklılığı alakasız bir şeyle ölçmek biraz garip. Yine de bu konuyu açman bir bakıma iyi olmuş, uzun zamandır ilk defa bir tartışma dönen yeni konu gördü forum, teşekkürler.

Erdem fışkırıyor adeta, takdir ettim.

Hanua haklı daaalın!! :D:D
Tek kazık attıkları (oyun süresi)konu ülke parasını baz almamaları bence Türkiyede 12TL, İtalyada 12£ gibi

Dediğin çok sakat iş abi, tüketici açısından düşündün belki ama paraların değerleri çok farklı, bu sefer millet ülkeyi farklı gösterip ucuza kaçar bir de. : :D

#19 jujinko

jujinko

Legionare

• Members
  • 485 İleti

Yazma tarihi: 23 Haziran 2014 - 08:52 ÖÖ

Senin dediğine göre benim Ban yememem lazım.Burda Blizzard'ın bir yanlışı olmasın,yoksa senin yanlışın olmasın ?

Valla hocam sen çok yanlış mantıktasın. Hele insanların cebini soyuyor blizzard herşey pahalı, herşey para olmuş dediğin cümleden sonra senin bazı şeyleri yanlış değerlendirdiğini düşündüm. Senin mantığına göre Manav, kasap gibi vitrinine malını al benili güzelce koyan esnafa veya mağaza yetkililerine 'Benin cebimi yakmak için el ele vermişsiniz hırsızlar,özenip alalım diye yapıyosunuz di mi?' diyerek ağlayalım.. Güzel arkadaşım bu oyunda storedaki herşey eğlenceliktir ve elini cebine götürmen senin elindedir anladın mı ? Onlar sergilerler ve herşey sana bağlıdır. Almayacaksın işte , insansın iradeye sahipsin, almayacan arkadaş :)  ama alırsan da soyulduk demiyecen. Oyun seni diğer çin oyunları veya gameloftun oyunlarındaki gibi herkesin önüne geç diye item aldırmak için yönlendirmiyor.
Game time a da laf yok yeterince makul. Sen gitmiş arena boost yapıyorsun ama bu ince kurallardan bir habersin. Goldla yaptıysan birşey olmaz diyeceğim ama konu gördüğüme göre yanlış mantıkta giden sen olunca düşündüm ki bug kullanmış olabilirsin. Ayrıca goldla veya parayla, her halukarda sen de insanların sanal veya gerçek parasal varlıklarına göz dikmişin ki her hizmetinde bir meblah öne sürerek insanları kolay yoldan boost ile  baskalarının önüne geçirmeyi planlıyorsun. Bence burada konuşmamalısın dostum çünkü senin olayını nerden tutsak elimizde kalır. 'Ben goldla yaptım bug kullanmadım valla billa' diyorsan da gm e söyle. Onlar yeterince adil inceliyorlar ve düzenlemeleri yapıyorlar. (oyun parası sembolik bir miktar olsa bu durumu iletecek gm bulamazdın bunu da artık anlamışsındır umarım)

İyi oyunlar,söylediklerimi yanlış anlama lütfen

Not: Benim yanlışım bu konuda yok kurallar açık ve mantığa bağlıdır. Gold alıp bir insana ister arena yardım edersin ister alır grubuna dungeon,raidlerde level kastırırsın vb vb.. kuralları aşmadığın sürece YASAK DEĞİL...

Konu jujinko tarafından 23 Haziran 2014 - 08:59 ÖÖ tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 2

#20 Egemeric39

Egemeric39

Knight Lieutenant

• Members
  • 591 İleti
  • LocationBatteground

Yazma tarihi: 24 Haziran 2014 - 09:34 ÖS

Valla hocam sen çok yanlış mantıktasın. Hele insanların cebini soyuyor blizzard herşey pahalı, herşey para olmuş dediğin cümleden sonra senin bazı şeyleri yanlış değerlendirdiğini düşündüm. Senin mantığına göre Manav, kasap gibi vitrinine malını al benili güzelce koyan esnafa veya mağaza yetkililerine 'Benin cebimi yakmak için el ele vermişsiniz hırsızlar,özenip alalım diye yapıyosunuz di mi?' diyerek ağlayalım.. Güzel arkadaşım bu oyunda storedaki herşey eğlenceliktir ve elini cebine götürmen senin elindedir anladın mı ? Onlar sergilerler ve herşey sana bağlıdır. Almayacaksın işte , insansın iradeye sahipsin, almayacan arkadaş :)  ama alırsan da soyulduk demiyecen. Oyun seni diğer çin oyunları veya gameloftun oyunlarındaki gibi herkesin önüne geç diye item aldırmak için yönlendirmiyor.
Game time a da laf yok yeterince makul. Sen gitmiş arena boost yapıyorsun ama bu ince kurallardan bir habersin. Goldla yaptıysan birşey olmaz diyeceğim ama konu gördüğüme göre yanlış mantıkta giden sen olunca düşündüm ki bug kullanmış olabilirsin. Ayrıca goldla veya parayla, her halukarda sen de insanların sanal veya gerçek parasal varlıklarına göz dikmişin ki her hizmetinde bir meblah öne sürerek insanları kolay yoldan boost ile  baskalarının önüne geçirmeyi planlıyorsun. Bence burada konuşmamalısın dostum çünkü senin olayını nerden tutsak elimizde kalır. 'Ben goldla yaptım bug kullanmadım valla billa' diyorsan da gm e söyle. Onlar yeterince adil inceliyorlar ve düzenlemeleri yapıyorlar. (oyun parası sembolik bir miktar olsa bu durumu iletecek gm bulamazdın bunu da artık anlamışsındır umarım)

İyi oyunlar,söylediklerimi yanlış anlama lütfen

Not: Benim yanlışım bu konuda yok kurallar açık ve mantığa bağlıdır. Gold alıp bir insana ister arena yardım edersin ister alır grubuna dungeon,raidlerde level kastırırsın vb vb.. kuralları aşmadığın sürece YASAK DEĞİL...

ben zaten senin söylediklerini hiç yanlış anlamadım,anlamakta istemedim.Tabi ki de söylediklerine sonsuz saygım var bu arada account'um açıldı.Verdiğin bilgiler içinde çok sağol

• 0

For The Scourge ! 

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı