İçeriğe git

Resim
- - - - -

WoW hesabım çalındı

• Please log in to reply
Bu konuya 7 yanıt gönderildi

#1 Bozoklum

Bozoklum

Corporal

• Members
  • 279 İleti

Yazma tarihi: 14 Ağustos 2014 - 05:02 ÖS

forumdan yaklasık 5-6ay önce bi hesap almıstım az önce girmeyi denediğimde şifre  e mail değiştirilmiş diyordu satıcı bana keyleride vermişti keyler ile geri almayı denedim ama keyleri yanlış vermiş galiba şuan elimde satıcının kimlik fotokopisi var whats upp yazışmaları nasıl bir yol izlemem gerekir arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim (satıcının banka hesabına yatırılmış paranın makbuzuda duruyor)

• 0

#2 mesut4244

mesut4244

Knight

• Members
  • 345 İleti

Yazma tarihi: 15 Ağustos 2014 - 07:58 ÖÖ

Geçmiş olsun öncelikle büyük ihtimal zaten ilk sahibi kimse o çalmıştır. Dolandırıcılık suçu işlenmiş gözüküyor. Savcılığa başvurabilirsin biraz uzun ve meşakatli bir süreç ama sonuç alacağını söyleyebilirim. Kimlik fotokopisini kullanarak accountun sana satıldığını da söylersen hesap kapatılır böylelikle satan şahısta kullanamaz hesabı ama sende geri alamazsın çok büyüm meblalar yoksa uğraşma derim kendi accountunu açıp kendin kas bu oyunda account almak zaten herzaman tedirgin olmaktır benimde başıma gelen olaydan sonra kendi accountumla 5 senedir oynuyorum satın almak büyük risk tanıdık olmadıkça

• 0

#3 eseruyar

eseruyar

Warlord

• Super Moderator
  • 4.570 İleti
  • LocationBurda

Yazma tarihi: 15 Ağustos 2014 - 02:29 ÖS

Aldığın kişiye ulaşmayı dene ulaşamıyorsan arkadaşın dediğini yap bencede kapattır hesabı

• 0

Bıraktım yokum

#4 Bozoklum

Bozoklum

Corporal

• Members
  • 279 İleti

Yazma tarihi: 15 Ağustos 2014 - 10:35 ÖS

mahkemeye verebilirmiyim peki bu adamı mahkemeye vermek için nasıl bir yol izlemem gerekir ???

• 0

#5 Myrianne

Myrianne

Legionare

• Members
  • 489 İleti

Yazma tarihi: 15 Ağustos 2014 - 11:21 ÖS

Mahkemeye nasıl vereceğin hakkında bir bilgim yok dostum ancak yukarıdaki arkadaşların da söylediği gibi hesabı kapattırabilirsin. Daha önce forumdan satılmış bir accountum için kimlik fotokopisi gönderdim ve 1-2 gün içerisinde alan şahıs kimlik fotokopimle aynı isimle açılmış başka bir accountumu ele geçirdi. İçerisinde yalnızca Diablo3 vardı, çok da önemli değil fakat hesap yüklü olsaydı sorun olabilirdi. Kimlik gönderip accountu geri almayı denedim fakat iki farklı kullanıcıdan kimlik bilgisi geldiği için account boşa çıktı, "account owner lost" oldu ve artık ömür boyu kullanılamayacak. Şu an için şahsın kendisine ulaşmaya çalışıyorum, şayet ulaşamaz ve kaybımı telafi ettiremez isem satılmış account için de aynı şeyi uygulayacağım. İşin kötüsü arkadaşa hiçbir şekilde ulaşılamıyor ancak account satış forumunda accountu satmaya çalışıyor...

Konu Myrianne tarafından 15 Ağustos 2014 - 11:24 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#6 erhan2142

erhan2142

First Sergeant

• Members
  • 230 İleti

Yazma tarihi: 16 Ağustos 2014 - 02:12 ÖÖ

Savcılığa giderek kişi hakkında şikayetçi olacaksın.

Yaptığı nitelikli dolandırıcılığa girdiği ve sen de şikayetçi olduğun için  savcılık kovuşturma başlatacaktır.

Polis karakoluna gidersen süreci uzatmış olursun. Polis ifadeni aldıktan sonra şikayet dilekçeni bağlı olduğu savcılığa gönderecek ve savcının talimatı ile hareket edecek. O yüzden doğrudan savcılığa gidip şikayetçi olman daha hızlı sonuç verecektir.

Şu an için şahsın kendisine ulaşmaya çalışıyorum, şayet ulaşamaz ve kaybımı telafi ettiremez isem satılmış account için de aynı şeyi uygulayacağım. İşin kötüsü arkadaşa hiçbir şekilde ulaşılamıyor ancak account satış forumunda accountu satmaya çalışıyor...

Accountun linkini verirsen başkalarının canının yanmasını da önlersin bence. en azından bilelim kim dolandırıcı...

• 0

#7 eseruyar

eseruyar

Warlord

• Super Moderator
  • 4.570 İleti
  • LocationBurda

Yazma tarihi: 16 Ağustos 2014 - 02:20 ÖS

İlanın altına y

Mahkemeye nasıl vereceğin hakkında bir bilgim yok dostum ancak yukarıdaki arkadaşların da söylediği gibi hesabı kapattırabilirsin. Daha önce forumdan satılmış bir accountum için kimlik fotokopisi gönderdim ve 1-2 gün içerisinde alan şahıs kimlik fotokopimle aynı isimle açılmış başka bir accountumu ele geçirdi. İçerisinde yalnızca Diablo3 vardı, çok da önemli değil fakat hesap yüklü olsaydı sorun olabilirdi. Kimlik gönderip accountu geri almayı denedim fakat iki farklı kullanıcıdan kimlik bilgisi geldiği için account boşa çıktı, "account owner lost" oldu ve artık ömür boyu kullanılamayacak. Şu an için şahsın kendisine ulaşmaya çalışıyorum, şayet ulaşamaz ve kaybımı telafi ettiremez isem satılmış account için de aynı şeyi uygulayacağım. İşin kötüsü arkadaşa hiçbir şekilde ulaşılamıyor ancak account satış forumunda accountu satmaya çalışıyor...

İlanının altına yaz abi yaptığını ve yapacaın şeyi daha garanti olur

• 0

Bıraktım yokum

#8 Myrianne

Myrianne

Legionare

• Members
  • 489 İleti

Yazma tarihi: 17 Ağustos 2014 - 11:18 ÖS

İlanın altına y

İlanının altına yaz abi yaptığını ve yapacaın şeyi daha garanti olur

Kendisine mesaj attım, şimdi buradan hedef gösterip bir de baltalamak istemiyorum. Belki bir gerekçesi vardır, 1-2 gün daha haber alamazsam haber verip postu kaldırmanızı isteyeceğim artık.

• 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı