İçeriğe git

Resim
* * * * * 1 Oy Kullanılmış

MOP de gold kasabilmeniz için iki güzel yöntem (detaylı anlatım)

• Please log in to reply
Bu konuya 8 yanıt gönderildi

#1 jujinko

jujinko

Legionare

• Members
  • 485 İleti
  • LocationTwisting Nether - EU

Yazma tarihi: 12 Eylül 2014 - 04:02 ÖS

Öncelikle selam arkadaşlar.
Geçen sene yaptığım gibi yeniden content sonuna gelmeye başladığımız için sizlere iki tane efektif gold kasma yöntemini detaylıca açıklayacağım. Bu yöntemler ile en azından kendinizi döndürecek kadar gold kazanabilirsiniz. Ayrıca server ekonominize bağlı olarak daha çok da kazanmanız olasıdır.

Gereksinimler:
-level 90 olmak
- makul derecede bir geara sahip olmak (timeless, lfr gear olursa fena olmaz)
- classınıza biraz olsun hakim olmak(modları multi yaparak öldürmek ve biraz seri olmak-bu zaman açısından önem taşıyor)

Evet, gereksinimler de uyuyorsa size haydi başlayalım

Yöntem 1) Önce Auction house dan 3-4 adet veya deneme amaçlı 1 adet Potion of luck alarak Vale of Eternal Blossoms a gidiyoruz. Potion of luck ı kullanın

wol_error.gif Büyütmek için tıklayınız, esas boyutları 900x602.

7QfEJAP.jpg?1

Resimdeki haritada gördüğünüz bölgelerde kitleler halinde ve veya 3er 5er etrafta takılan mogular var (humanoid). Bu mobları işaretlediğim bölgelerden kendinize bir rota çizerek toplaya toplaya ama kendinizi öldürtmeden -ki kendinizi ayarlarsınız- öldürün. Potion of luck sayesinde çantanıza makul miktarlarda chestler düşecektir. Bir de (potion of luck ile bağlantısı olmayan)ancient guo- lai key düşer. Bunlar çok işimize yarayacak. Şimdi artık vaktinize göre sürekli aynı şeyi yaparak bir bölgedeki mobları katledip lootlayın sonra diğerine geçin kısa zamanda el çabukluğu kazanacaksınız. Ben o kadar alıştım ki ellerim kendi kendine yapmaya başladı artık smile.gif Potion of luck bittikçe tazeleyin ve tavsiyem 1-2 saat farm edin. elinizde birçok chest ve en azından 10-15 adet key geçecektir. Bir de elbette mote of harmony çıkacaktır bol bol, bunları birleştirip vendordan çeşitli craft itemleri satın alabiliriz. Ayrıca zamanla kastıkça skyshard denilen item da düşebilir -ki düşecektir de- bu itemlerın 10 tanesini 1 adet sky crystal a çevirdiğinizde bu harita bölgesinde uçan Alani mountunu ya kendinize alabilirsiniz ya da belirli k gold karşılığında (whisper aracılığı ile şu kadar k gold için alaniyi satıyorum) diye satacağınız adama ileterek güven verebilirsiniz. goldu aldıktan sonra satacağınız adamla parti kurup loot master olarak onu promote ederseniz gerisinde size sadece alaniyi kristal aracılığı ile çekmek kalacaktır. Adamda çat diye kesip mountuna kavuşur. Sizde 10-15 k goldunuzu havada kapmış olmanın mutluluğuna erersiniz. (Bu shard biriktirme olayı zamana ve şansa bağlıdır unutmayın)

Şimdi efendim... Keyleri topladık, goldda geldi lotolardan, harmony de geldi, treasure chestlerimiz de çantamızda. Önce chestleri çantamızda açarak ekstra goldları toplayalım. Bir de üzerine bu chestlerden leather, ore, ekstra cloth çıkacak, tabi mogulardan da cloth çıkıyor. Keylerimizi resimde gösterdiğim yere gidip chestleri açarak lootluyoruz her bir chestten yaklaşık 25-35 gold arası para çıkıyor ve bir de random hammadde...
Son olarak da harmony trader a gidiyoruz . Danky isimli shrine of two moonsta hemen ortada olan amcaya gidip professionunuza veya serverınızda güzel golda giden bir itemı seçip harmonylerimiz bitene kadar alalım. (Eğer harmonylerle güzel ve ah de giden craftlar yapıyorsanız onun için de kullanıp satabilirsiniz) Artık chestlerden çıkanları da mesleğinize göre çıkan malzemelerleri ya craft yapıp ah ye koyarsınız veyahut direkt hammadde olarak. Kısaca hem çantayı goldla dolduruk hem de hammadde ile ki onlar da aktif bir serverdaysanız ille ki gold olarak size gelecek.

Güzel birkaç örnek vermek isterim: Ben örneğin jw ve miner ım. Şimdik bu chestlerden çıkan clothları direkt ah ye koyuyorum mecburen, ardından da mote of harmonylerimle ve chestlerden çıkan oreleri de değerlendiriyorum.
Eğer çıkmışsa White tirilium ve black tirilium ları hemen smelt edip bar yapıyorum. Mote of harmonylerle de gene tiriliumlar alıp bunlarıda olabildiğince bar yapıyorum. Sonra eğer ghost iron da çok çıkmışsa ya bar yapıyorum ya prospect artık serverdaki durum ne ise. kimi serverda gemler pahalıdır kiminde hammadde kiminde bar. bunları da yapıp ah ye koyuyorum.

Sonra işleme ya burada devam edin tekrar ya da sıkıldıysanız bu sefer de şu ikinci yönteme geçin hazır ah den paracıklarınız gelene kadar smile.gif

Yöntem 2) Bunu çok uzatmayacağım :P

pjgi2Iq.jpg?1

85 lvl bölgesindeki (Twilight highlands de bulunan) Grim batol dungeonununa normal zorlukta girin. Mobları gearınızın yettiği miktarda çekerek öldürün ve lootlayın. Gayet yeterli miktarda ve oranda yeşil item çıkacaktır. Dungeonu bitirin .
15 dakikada maks. biter zaten. Şimdi elinizde kesinlikle bir sürü yeşil item, ve en az iki stack (tailorsanız daha fazla olmalı) embersilk olacaktır. Yeşi itemlerı ya satarsınız yada enchantter varsa ve serverınızda ench malzemeler para ediyorsa disenchant edersiniz, tailorunuz da varsa hem clothlardan ve ench malzemelerinden bag yapabilirsiniz. Böyle imkanlarınız yok ise 'abi ben fakirim öyle şeyler yok bende' diyorsanız satın bosstan çıkan mavileri, mobların yeşillerini hepsini... clothları da ah ye koyun, eğer moblardan rare item çıkarsa onu da koyun, bir de eğer serverınızda yeşil ama görüntüsü güzel transmogluk item varsa bakın ah ye piyasa yaparsa onu da koyun. Dungeonu Bir saat içerisinde 5 kez yapabilrisiniz.
Ben 8-9 dakikada bitiriyorum maks. Full heroic itemler bayağı yardımcı oluyor, fakat siz de oyalanmazsanız ksıa sürede bitirirsiniz. Böyle böyle ah ye bile bağlı kalmadan gold kasarsınız. Bundan da sıkılınca gene mogulara geçin böyle bir saadet zinciri oluşturun kendinize smile.gif

Umarım faydalı olmuştur efenim iyi oyunlar diliy
orum...

Eser yanlış yere koymuşsam doğru yere taşırsın değil mi konuyu ?:D

• 4
Arthas: Father..Is it over ? / Father: No son ..Unfortunately the raid resets tomorrow

#2 Powah

Powah

Moderatör

• Moderators
  • 612 İleti

Yazma tarihi: 12 Eylül 2014 - 04:17 ÖS

Auction House'dan bağımsız gold kasma teknikleri her zaman ilgimi çekmiştir. Burdaki yöntemleri denedim, hepsi sabit bir gelir kaynağı, ilki biraz şans işi gerçi. Yeteri kadar skyshard edinemezseniz sıkıntı çıkabiliyor, ayrıca server kalabalıklığına göre veriminiz düşüyor. Ama grim batol server'dan bağımsız olduğu için daha tercih edilebilir. Embersilk cloth ve Hypnotic dust piyasası "genelde" yüksek olduğu için, tailor bir karakterle farmlamanız gelirinizi katlayacaktır.

Paylaştığın için saol jujinko.

• 0

Powah - Stream -  Off

Bir sonraki yayın için isteklerinizi Bu başlığa yazabilirsiniz.

#3 jujinko

jujinko

Legionare

• Members
  • 485 İleti

Yazma tarihi: 12 Eylül 2014 - 04:24 ÖS

Auction House'dan bağımsız gold kasma teknikleri her zaman ilgimi çekmiştir. Burdaki yöntemleri denedim, hepsi sabit bir gelir kaynağı, ilki biraz şans işi gerçi. Yeteri kadar skyshard edinemezseniz sıkıntı çıkabiliyor, ayrıca server kalabalıklığına göre veriminiz düşüyor. Ama grim batol server'dan bağımsız olduğu için daha tercih edilebilir. Embersilk cloth ve Hypnotic dust piyasası "genelde" yüksek olduğu için, tailor bir karakterle farmlamanız gelirinizi katlayacaktır.

Paylaştığın için saol jujinko.

Rica ederim :)

• 0
Arthas: Father..Is it over ? / Father: No son ..Unfortunately the raid resets tomorrow

#4 yerge

yerge

Sergeant

• Members
  • 91 İleti
  • Locationistanbul

Yazma tarihi: 12 Eylül 2014 - 06:40 ÖS

Süpermiş valla anlatılan gibiyse eğer hemen deneyeceğim :-)
  • 0

#5 eseruyar

eseruyar

Warlord

• Super Moderator
  • 4.570 İleti
  • LocationBurda

Yazma tarihi: 12 Eylül 2014 - 07:25 ÖS

Skyshard işi baya bi şans ben 2. sini yapıyorum genelde daha rahat. Pc kastığı içinde farm yapamadım bugün Embersilk cloth ve Hypnotic dust a baya para harcadım o yüzden

Bide battle petleri alıp satarak kasıyorum goldu guardian cun, crawling claw, spectral leri ucuza alıp 25lvl yaparak satıyorum 3k ya aldığım peti 18k ya satıyorum mesela

• 0

Bıraktım yokum

#6 jujinko

jujinko

Legionare

• Members
  • 485 İleti

Yazma tarihi: 12 Eylül 2014 - 09:08 ÖS

Tabi canım ama onlar daha advanced taktikler benim burda paylaştığım yeni başlayan çok uğraşmak istemeyenler için :D
@Yerge dene memnun kalırsın kesin yerge, ah piyasasından uzaklaşmak istiyorsan direkt grim batolu farmlayıp satıp gene giriş yapabilirsin nasıl zevk alıyorsanız artık. Paylaşması benden çeşitli kombinasyonlarla geliştirmesi sizden :)

• 0

#7 yerge

yerge

Sergeant

• Members
  • 91 İleti
  • Locationistanbul

Yazma tarihi: 12 Eylül 2014 - 09:29 ÖS

Denicem eve geçiyorum şimdi işten çıktım :) sağolasın @jujinko
  • 0

#8 husobaba1903

husobaba1903

Scout

• Members
  • 517 İleti

Yazma tarihi: 12 Eylül 2014 - 09:39 ÖS

1.yöntemde tavsiyem Tailoring olan karakterlerle yapmanız zira Mogulardan düşen keylerle açacağınız kutulardan Imperial Silk düşme ihtimali var ve bu da bedava Royal Satchel demek.
Grim Batol farmlayan arkadaşlara önerim son bossa inen merdivenlerden önceki,yani 3. bosstan sonraki grubu da öldürüp aşağıdaki lavlara atlamanızdır.Bunun sebebi son bossa giden yol uzun ve hiç npc olmadığı için pek bir karınız olmaz.Resurrect atan spirit kapıya da çok yakın olduğu için farmınızı hızlandırır.

• 0

#9 Ezekeel

Ezekeel

Genel Yönetici

• Executives
  • 9.313 İleti

Yazma tarihi: 12 Eylül 2014 - 11:11 ÖS

Ben de geçen Powah ile para olayını konuşuyordum. Enchanting olduğundan dungeonlara girip item disenchant edeyim diyordum, Grim Batol'u deneyeyim. Teşekkürler.

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı